Jump to content

Ruloniniai presai


Kestas2006

Recommended Posts

jai turi kas dirba ir zinai kad dirbs kai reikes tai tik atskirai nes ta kaina ka uz dubli sumoki daugiau neapsimoka , o jai nera patikimu pagalbininku tada kas belieka tik dublis . Sia vasara nusipjoviau pieva ir darbininkas uzbaliavojo teko vienam ir susigrebot ir supresuot ir apvynioti 10 ha pabaigiau velai vakare bet imanoma ir vienam

na ziurint kiek turi ha. pas mane apie 120 ha yra sienaujama + atolai, tai nzn ka daryt. dublis apie 70 st. brangiau

as ir kazkur apie 100 ha - + plius atolai . su chalymais gaunas apie 250 ha . sakau jai turi kas dirbs dublio neapsimoka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes tai nelabai daug sukam, bet ir sukam pagrinde tik sau, kitiem gal koks 100 rulonų ir susidarė, o iš viso apie 2000 + šieno su šiaudais apie 500, na čia dar nuo metų ir likučio priklauso. Bet tai ir laiko labai nebūna kada kitiem važinėt, užtenka ir savo ūky darbo, reikia gi ir suvežt po to viską ką supresuoji :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes tai nelabai daug sukam, bet ir sukam pagrinde tik sau, kitiem gal koks 100 rulonų ir susidarė, o iš viso apie 2000 + šieno su šiaudais apie 500, na čia dar nuo metų ir likučio priklauso. Bet tai ir laiko labai nebūna kada kitiem važinėt, užtenka ir savo ūky darbo, reikia gi ir suvežt po to viską ką supresuoji :icon-wink:

o koki pats presa ir vyniotuva turi, su kuo pjauni ir grebi. kiek zalios mases per diena padarai. ar apsimoka kazin 4,5 m grebli pirkti kai su 3,2 m sienapjove pjauni? patrkit kolegos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes tai nelabai daug sukam, bet ir sukam pagrinde tik sau, kitiem gal koks 100 rulonų ir susidarė, o iš viso apie 2000 + šieno su šiaudais apie 500, na čia dar nuo metų ir likučio priklauso. Bet tai ir laiko labai nebūna kada kitiem važinėt, užtenka ir savo ūky darbo, reikia gi ir suvežt po to viską ką supresuoji :icon-wink:

o koki pats presa ir vyniotuva turi, su kuo pjauni ir grebi. kiek zalios mases per diena padarai. ar apsimoka kazin 4,5 m grebli pirkti kai su 3,2 m sienapjove pjauni? patrkit kolegos

Presas Claas Rollant 350 RC, o vyniotuvas Vicon. Pjaunam su Krone diskine 3,14 m., o grėbiam su Dobilu, kartais su dviem grėbliais. Būtų neblogai koks didesnis užsenietiškas tikras grėblys gaut, bet kolkas ir taip tvarkomes. Per dieną tai 100-200 rulonų tarpe, nors tie 200 jau būtų daug. Kaip kažkada minėjau, kiekis lieka kiekiu, bet pirmoj vietoj kokybė... :) O dėl to tavo norimo dueto tai nlb. ir žinau, gal ir gerai būtų, o ko gi ne. Bet kai netikras, tai nenoriu ką nors patarinėt.. :):icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes tai nelabai daug sukam, bet ir sukam pagrinde tik sau, kitiem gal koks 100 rulonų ir susidarė, o iš viso apie 2000 + šieno su šiaudais apie 500, na čia dar nuo metų ir likučio priklauso. Bet tai ir laiko labai nebūna kada kitiem važinėt, užtenka ir savo ūky darbo, reikia gi ir suvežt po to viską ką supresuoji :icon-wink:

o koki pats presa ir vyniotuva turi, su kuo pjauni ir grebi. kiek zalios mases per diena padarai. ar apsimoka kazin 4,5 m grebli pirkti kai su 3,2 m sienapjove pjauni? patrkit kolegos

Presas Claas Rollant 350 RC, o vyniotuvas Vicon. Pjaunam su Krone diskine 3,14 m., o grėbiam su Dobilu, kartais su dviem grėbliais. Būtų neblogai koks didesnis užsenietiškas tikras grėblys gaut, bet kolkas ir taip tvarkomes. Per dieną tai 100-200 rulonų tarpe, nors tie 200 jau būtų daug. Kaip kažkada minėjau, kiekis lieka kiekiu, bet pirmoj vietoj kokybė... :) O dėl to tavo norimo dueto tai nlb. ir žinau, gal ir gerai būtų, o ko gi ne. Bet kai netikras, tai nenoriu ką nors patarinėt.. :):icon-wink:

sakyciau ne pats disziausias nasumas, gal zoles mazai, ar presas nespeja? na cia tik mano nuomone, kadangi girdejau, kad yra presu kurie kas 1 min po ruli padaro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o koki pats presa ir vyniotuva turi, su kuo pjauni ir grebi. kiek zalios mases per diena padarai. ar apsimoka kazin 4,5 m grebli pirkti kai su 3,2 m sienapjove pjauni? patrkit kolegos

Presas Claas Rollant 350 RC, o vyniotuvas Vicon. Pjaunam su Krone diskine 3,14 m., o grėbiam su Dobilu, kartais su dviem grėbliais. Būtų neblogai koks didesnis užsenietiškas tikras grėblys gaut, bet kolkas ir taip tvarkomes. Per dieną tai 100-200 rulonų tarpe, nors tie 200 jau būtų daug. Kaip kažkada minėjau, kiekis lieka kiekiu, bet pirmoj vietoj kokybė... :) O dėl to tavo norimo dueto tai nlb. ir žinau, gal ir gerai būtų, o ko gi ne. Bet kai netikras, tai nenoriu ką nors patarinėt.. :):icon-wink:

sakyciau ne pats disziausias nasumas, gal zoles mazai, ar presas nespeja? na cia tik mano nuomone, kadangi girdejau, kad yra presu kurie kas 1 min po ruli padaro.

60 rulonų per 1 valandą... :icon-eek::eusa-think: Bent jau aš tikrai netikiu, jei kalbam apie kokybišką darbą :eusa-hand: O pas mus šiemet žolės ir per daug buvo laukuos, kai peraugo. Ir išvis, kur yra tas našumas nurodytas presų ? Niekas tokių dalykų net nebando apskaičiuot... Aišku galima bent kiek padidint greitį, presuot ant mažesnio spaudimo ir per dieną velniažin kiek susuksi. Yra tekę didint greitį taip bene perpus, kai lietus artėjo, tai ir rulonų iš kart padaugėjo iš to pačio ploto. O va jei suspaudimas didesnis, nors nereikia pilno, ir dar greitis mažesnis, iš kart krenta našumas, bet bent jau kokybė žymiai geresnė ;]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tas 60 rulonu per valanda parodo,kad presas pajegus tiek sudoroti, bet sveiko proto zmones tokiu greiciu nepresuoja. Kuo leciau vaziuoji tuo rulono tankis didesnis ir pats dailesnis. optimalus greitis presuojant 5km/h, jei pradalge normalaus storio. kitas dalykas, kam plesytis, jei su vyniotuvu varydamas zmogus brauks devinta prakaita ir niekaip vistiek nespes. 30 - 40 rulonu padaryk per valanda ir tai bus labai gerai,tikrai neblogas nasumas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tas 60 rulonu per valanda parodo,kad presas pajegus tiek sudoroti, bet sveiko proto zmones tokiu greiciu nepresuoja. Kuo leciau vaziuoji tuo rulono tankis didesnis ir pats dailesnis. optimalus greitis presuojant 5km/h, jei pradalge normalaus storio. kitas dalykas, kam plesytis, jei su vyniotuvu varydamas zmogus brauks devinta prakaita ir niekaip vistiek nespes. 30 - 40 rulonu padaryk per valanda ir tai bus labai gerai,tikrai neblogas nasumas

tai aisku gerai, jei bent 10 h per diena dirbi tai laisvai 300 susuki, o tai jau gerai. siaip kiek zinau su mcheilu ypatingai ji smaugiant :D padare virs 70 ruliuar daugiau neatsimenu, man vadybininkas bent taip sake, bet cia jau bvo technikos lauzymas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip kam, aš apie tuos 300 rulonų per dieną net negalvoju, nors ir visas 12 val. presuočiau... O sakykim kokį plotą per 10 val. supresuotumėt, jei žolės būtų taip jau vidutiniškai, paaugus tokia ? :)

jei normaliai sugrebta is 9m plocio, derlingumas 10-15 rulonu is ha, tai per 10 h drasiai minimum 20 ha padarysi su gerais pietumis ir perechurais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tas 60 rulonu per valanda parodo,kad presas pajegus tiek sudoroti, bet sveiko proto zmones tokiu greiciu nepresuoja. Kuo leciau vaziuoji tuo rulono tankis didesnis ir pats dailesnis. optimalus greitis presuojant 5km/h, jei pradalge normalaus storio. kitas dalykas, kam plesytis, jei su vyniotuvu varydamas zmogus brauks devinta prakaita ir niekaip vistiek nespes. 30 - 40 rulonu padaryk per valanda ir tai bus labai gerai,tikrai neblogas nasumas

tai aisku gerai, jei bent 10 h per diena dirbi tai laisvai 300 susuki, o tai jau gerai. siaip kiek zinau su mcheilu ypatingai ji smaugiant :D padare virs 70 ruliuar daugiau neatsimenu, man vadybininkas bent taip sake, bet cia jau bvo technikos lauzymas

Labai abejoju kad per 1minute surenki ir apsuki rulona tinkliuku

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tas 60 rulonu per valanda parodo,kad presas pajegus tiek sudoroti, bet sveiko proto zmones tokiu greiciu nepresuoja. Kuo leciau vaziuoji tuo rulono tankis didesnis ir pats dailesnis. optimalus greitis presuojant 5km/h, jei pradalge normalaus storio. kitas dalykas, kam plesytis, jei su vyniotuvu varydamas zmogus brauks devinta prakaita ir niekaip vistiek nespes. 30 - 40 rulonu padaryk per valanda ir tai bus labai gerai,tikrai neblogas nasumas

tai aisku gerai, jei bent 10 h per diena dirbi tai laisvai 300 susuki, o tai jau gerai. siaip kiek zinau su mcheilu ypatingai ji smaugiant :D padare virs 70 ruliuar daugiau neatsimenu, man vadybininkas bent taip sake, bet cia jau bvo technikos lauzymas

Labai abejoju kad per 1minute surenki ir apsuki rulona tinkliuku

patikek,smaugiant presa ir traktoriu galima per minute rulona padaryt,bet islaikyti toki pati ritma visa valanda pakankamai sunku. nuo to niekam negeriau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

darbinis 520-540 aps/min., greitis 4-5 km/h (gali buti ir mazesnis, priklauso nuo zoles kiekio), suspaudimas sugreztas iki galo 180 bar ( per daug, nesveika presui, pakanka pilnai ir 170 bar)

O kokios variklio apsukos ? O max suspaudimas ne iki 250 bar ?

tai variklio apsukos nuo traktoriaus priklauso,cia juk neesminis dalykas,540 pasiekiami prie vardiniu sukiu variklio. tai vartai prasidaro ir ijungiamas tinklelio vyniojimo mechanizmas prie 210bar kazkur. Pasikartosiu,nematau reikalo plesyti presa del keliu klebiu zoles

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

darbinis 520-540 aps/min., greitis 4-5 km/h (gali buti ir mazesnis, priklauso nuo zoles kiekio), suspaudimas sugreztas iki galo 180 bar ( per daug, nesveika presui, pakanka pilnai ir 170 bar)

O kokios variklio apsukos ? O max suspaudimas ne iki 250 bar ?

tai variklio apsukos nuo traktoriaus priklauso,cia juk neesminis dalykas,540 pasiekiami prie vardiniu sukiu variklio. tai vartai prasidaro ir ijungiamas tinklelio vyniojimo mechanizmas prie 210bar kazkur. Pasikartosiu,nematau reikalo plesyti presa del keliu klebiu zoles

Tai aš ir pritariu, kad nėra reikalo ant max suspaudimo presuot, po to nespėsi keist grandinių ar guolių... Na bet ant visų variklio sūkių presuojant smaugt traktorių... nei ekonomijos, nei technikos tausojimo :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mieli ukininkai noriu paklaust jusu nuomones kas geriau bendras presas su vyniotuvu ar atskiri agregatai.

Na čia jau kaip kam, kiekvienam ūkiui vis kitaip. Vieni neperka dublio vien dėl to, kad jam sukti reikia galingesnio traktoriaus, kurio ant kiemo nėra, o be to ir kaina jau visai kita. Prieš kelis metus ruošdamiesi pirkti presą ir galvojom dublį ar presą su vyniotuvu atskirai pirkti. Traktoriaus galingumo bet kokiu atveju būtų užtekę, tad dėl to nepergyvenom. Vienas dalykas yra tas, kad dublis yra jau žymiai sudėtingesnis mechaniškai aparatas, ir didesnė tikimybė, kad kas nors gali sugest. Juk vis vien du atskiri agregatai yra patikimesni, nei, kad sujungti į vieną bendrą. O ir sakykim nutinka toks atvejis, kad kas nors sugenda tam dublį, sakykim apvyniojimo dalis, tai automatiškai visas darbas sustoja, o va sugedus atskiram vyniotuvui, tu sau galėsi presuot ir toliau, žinoma, jei tą dieną nebepataisis, tai reiks nutraukt darbus, arba gali iš pažįstamų pasiskolint vyniotuvą. O sako ir supresavus ruloną dar gerai, kad jis kažkiek laiko pastovi neapvyniotas. Tada savaime aišku, kad dublis daug labiau mins žemę, o kai kur tai nemaža problema gali būt... Aišku jei keturi ratai, tai dar nieko. Dar vienas dalykas, kad mes nemažai presuojam ir šieno, bei šiaudų, tai tada ir reiktų tampytis visą dublį, nors pusę jo tenaudotum. O ir kartais kai reikia apsisukt, netaip patogu jau. Mes pasirinkom atskirus agregatus. Bet nesakau, kad dublis blogas variantas. Jei viskas kokybiška, negenda, tai super, dar jei pagrinde tik šienainis, nedaug šiaudų su šienu, tai ir gerai, jei laukai lygūs, nešlapi ir dublis problemų nekeltų, tai iškart vienu darbininku sumažėja. Reikia rinktis kas tau labiau tinka, ir kas prieinamiau pagal situaciją :):icon-wink:

Dekingas uz issamu paaiskinima as irgi galvoju kad atskirai geresnis varijantas ir dar vienas minusas dublio kad rulonus ismeto po visa lauka ir su frontaliniu reik zabaliot o vyniotuvu kol apsuka gali y kruvas susivezt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aš ir pritariu, kad nėra reikalo ant max suspaudimo presuot, po to nespėsi keist grandinių ar guolių... Na bet ant visų variklio sūkių presuojant smaugt traktorių... nei ekonomijos, nei technikos tausojimo :eusa-whistle:

vardiniais sukiais dirbti tai ne technika lauzyti,kuro sanaudos optimaliausios dirbant tokiu rezimu. Presuoti mazesniais sukiais nei sis nei tas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai nerašo, kad ir turi presuot ant 540 rpm, o rašo, kad tokios ribos negali peržengt :) Sakau, kaip kam geriau, taip tas ir dirba, bet man tai jau gaila preso būtų viršijus 500 rpm :icon-rolleyes: O ir tas E 540, nieko gudro man... 400 rpm darbinio būtų gal vos ne ant kokių 1200 apsukų variklio :D tai irgi ar sveika traktoriui ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai nerašo, kad ir turi presuot ant 540 rpm, o rašo, kad tokios ribos negali peržengt :) Sakau, kaip kam geriau, taip tas ir dirba, bet man tai jau gaila preso būtų viršijus 500 rpm :icon-rolleyes: O ir tas E 540, nieko gudro man... 400 rpm darbinio būtų gal vos ne ant kokių 1200 apsukų variklio :D tai irgi ar sveika traktoriui ?

man gaila laiko,kuri tu sugaisti presuodamas, o gailet geleziu nera ko, nes tie gelezys ir turi dirbt kaip rekomenduojama, 540 rpm ir psio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai nerašo, kad ir turi presuot ant 540 rpm, o rašo, kad tokios ribos negali peržengt :) Sakau, kaip kam geriau, taip tas ir dirba, bet man tai jau gaila preso būtų viršijus 500 rpm :icon-rolleyes: O ir tas E 540, nieko gudro man... 400 rpm darbinio būtų gal vos ne ant kokių 1200 apsukų variklio :D tai irgi ar sveika traktoriui ?

man gaila laiko,kuri tu sugaisti presuodamas, o gailet geleziu nera ko, nes tie gelezys ir turi dirbt kaip rekomenduojama, 540 rpm ir psio

Gal našumas ir ne pats didžiausias, bet traktoriaus nesmaugsiu ir variklio sūkių virš 1800 tikrai nekelsiu, nes tada visa ekonomija pradeda dingt. Va nebent dar su tuo ekonominiu režimu pasižaist daugiau, bet ir jis nelabai mane traukia :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...