Jump to content

žieminių kviečių veislės


mechanikas

Recommended Posts

prieš 54 minutes , Mantas2342 pranešimas:

aš tai kažkaip sėju visą laiką 230kg/ha mažiau kažkaip nedrystu sėt + sėjamoji nėra labai gerai palaikanti gylį vienodą :D

Kiek gaunasi reali sėklos išeiga? Pas mane kai laukai įvairiausių formų tai apie 10% daugiau išsėju dėl persidengimų, atitinkamai ir sėklos perku 10% daugiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2018-08-09 at 09:25, gbandinis pranešimas:

Kas nors gal esat augine hibrida hylux? Kokie atsiliepimai butu? Ar bent planuojat bandyt set? Aprasymas tai labai grazus. 

nieko ypatingo iš tu kviečiu nepastebėjau dar kaip tokiais nepalankiais metais, tik reklama skambi, byrėjo tiek kiek ir paprastu kviečiu, gryni pašariniai baltymai 11,9, glitimas 21,7, nors buvo gave ta pati kaip ir kiti, kurie ėjo į pirma klase. Stebuklas iš ju tai sėklos kaina

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, Mantas2342 pranešimas:

nu matai pas tave jau sėjamoji geresnė tai galima ir pamažint aš ir jei turėčiau kokį vederį ar horch tai ir jaučiu kokius 200 sėčiau.

Yra tiesos del kokybes pasejimo. Bet su amazone kai pries tai turejau ir ten viskas gerai eidavosi. Zinoma ji diskine buvo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 31 minutes , Witalikas pranešimas:

As pvz mazinu seklos norma tais 10%, tada ciki gaunasi. Su visais persejimais

Taigi reikia ne i lauko norma ziuret, bet kiek issejama kvadratiniam metre. Koks tikslas mazint, kai iseiga didina galulaukes ir persidengimai? Visad stengiuos pasidaigint ir pasiskaiciuot 1000 grudu mase ir tada set kokius 4-4,5 mln seklu. Tai normos svyruoja nuo 200 iki 250 kg/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , armins pranešimas:

Taigi reikia ne i lauko norma ziuret, bet kiek issejama kvadratiniam metre. Koks tikslas mazint, kai iseiga didina galulaukes ir persidengimai? Visad stengiuos pasidaigint ir pasiskaiciuot 1000 grudu mase ir tada set kokius 4-4,5 mln seklu. Tai normos svyruoja nuo 200 iki 250 kg/ha.

Tai zinoma kad taip darom. 

Man reik tau ne, plius skitumo nematau, kad pamazinus derlius mazetu. Jau geriau reciau nei per tankei

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, tom tom pranešimas:

O aš etanos planuoju 40 ha vietoj skageno. Kažkaip to skageno brangi technologija,o norimas rezultatas gaunamas labai geromis sąlygomis. 

O tai kokia ta pigesne etanos technologija kad gaut ta pati kaip auginant skagena? Pats taip pat siemet po zirniu vienam lauke sesiu skagena su etana 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kazkas klausinėjo apie sėklų normas. 

Sėklų apskaičiavimui kg/ha susiraskit skaiciuoklę basf puslapyje ar kokią kitą per google. Labai paprasta. Tik reikia atmint kelis lemiamus faktorius. Paprastai geros kokybės sėklos žieminių kviečių yra sėjama nuo 4 iki 4,5 mlj. daigiu seklu i ha arba 400 - 450 i kv/m.

Ankstyva sejai rinktis reikia 4 mlj.  Šiemet rekomenduoju pradėti sėti apie rugsėjo 10 d.

Ten skaiciuokleje jusu prašys lauko daigumo, paprastai kas sėja su kokybiškomis sėjamosiomis jis būna apie 90 proc. Jei jaučiate kad neparuošta kokybiškai dirva, ar nepasisės kokybiškai lauko sudygimas apie 80 proc.

Kuo smulkesne sekla tuo jos reiks maziau. ( Bet ji turi ir mazesne dygimo energija.)

Vėlinant sėja normą reiks didinti pvz jei pradėjote sėti rugsėjo 10 d. su 180 kg/ha tai po dvieju savaiciu jau 198 kg/ha.

Jei turit daugiau klausimų , klauskit pasistengsiu atsakyti esu agronomas su stažu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...