Jump to content

ALIO KIAULIU AUGINTOJAI!


nerijus2

Recommended Posts

  • Atsakymai 565
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Nejaugi nera siame forume kiauliu augintoju, kurie noretu pasidalinti ismintim apie kiaulias?

Aš gyvenau ir dirbau Danijoje apie 2,5m. prižiūrėjau 350 motininių 6000 skerdžiamų kiaulių fermą. Galvoju kažką panašaus pastatyti LT bet susidūriau su problemėlėm dėl poveikio aplinkai, projektų brangumo ir pn.

Kokio dydžio kiaulių fermą tu turi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As cia ziuriu aplamai Lietuvoj tik kompleksai like, ir gal kelios bobutes po 2 kiaulias augina, nes kaiptai apie kiaulias rasanciu nera :(

Nenurėčiau sutikti su tokia nuomone, pažystu kelis nedidelius augintojus, bet jie paprasčiausisi yra gan senyvo amžiaus ir nesinaudoja internetu :(

Tikslios statistikos nežinau, bet auginančių po kelis šimtus kiaulų Lietuvoje tikrai yra ne vienas ir ne du :D Paprasčiausiai gal neturi laiko ar noro reikštis šiame forume, o daugelis kaip minėjau anksčiau neturi net tam techninių galimybių :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

taip atidzei neskaicevom bet galima pamegint...

keulei uzaugint dienai 5kg min metus augini 360*5=1800kg

grudus parduodant 1.8t*600lt=1080lt

kiaule 140kg*6lt=840-savo darbas, malimas, grudu sandelevimas :icon-rolleyes:

paskaicevus grudus parduoti yra ttikrai verceu, bent siemet, na zinoma tevo ukio istorijoj keules atnese masina traktoriu ir dar daug ka, tik tu pinigu niekas neinvestavo tai ir su kiaulem ne kas gaunasi :icon-confused:

tai va darykit isvadas, imeu po600 nes ivaireis grudais liuobem, ojei dar pirkt kombikormu visokiu tai kapiec tada :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Manau kad šiuo laiku kiaules apsimoka laikyti tik "fabrikuose" t.y. fermose kur laikoma ne mažiau 1000.Ten pasiekia mažesnę savikainą ir nuo kiekio uždirba pelną.Pvz. mano draugas augindavo po 300 kiaulių,bet atsisakė dėl nuostolingumo,o yra ūkininkų,auginančiu po 2500 bekonų per metus,jie lyg ir neblogai verčiasi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu prie šios dienos grūdų kainų danas savo berniukam stipriai apkarpė aprūpinimą nauja technika. Žadėjo po Naujų metų naujas mašinas ir t.t. rezultate liepė laukti bent pusmetį, kiekvienas kilogramas bekono duoda vieną litą gryno nuostolio. Šiai dienai nežinau geresnio kiaulių augintojo už Clausą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O čia forume kažkas sakė kad kiaules po 7Lt kg perka...tikriausia skerdenų kg tiek kainuoja,o ne gyvas svoris.Kiekvienas daugiau besidomintis žino kad visoje ES kiaulininkystė nėra skatinama subsidijomis ir kainos yra banguojančios:kartais patiria nuostolių,po to vėl atsigauna...todėl ir vyrauja labai dideli ūkiai,kurie sugeba tokiomis sąlygomis išgyventi.

Yra alternatyva-ekologinių kiaulių auginimas už atatinkamą kainą,bet tam reikia rinkos.Pvz. mano kaimynai tur smulkų ūkelį ir be pieno parduoda po kelias kiaules.Ūkis nesertifikuotas,bet pirkėjai puikiai žino ką kiaulės gauna-beveik be chemijos užaugintas bulves,grūdus,obuolius,jokių premiksų.Pirkėjai įsitikino kad tokia mėsa pasižymi puikiomis skoninėmis savybėmis,tai ir perka brangiau.Tiesa pjauna vietoje ir prašo išdarinėti.Žinoma tai ne išeitis kelis šimtus kiaulių auginantiems ūkiams,bet gal mintis verta dėmesio.Juk galima ir į skerdyklą nuvežti paskersti ir tik tada parduoti,bet rinką reikia turėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...