Jump to content

Zirniai


valstietis

Recommended Posts

Naudojimo laikas ir norma

FENIX gali būti naudojamas prieš sudygstant ir sudygus augalams. Herbicidas efektyviausias, kai piktžolės yra jaunos, ypač skilčialapių tarpsnyje. Molio ir smėlio dirvožemiuose gali būti naudojamas prieš sudygstant ir sudygus piktžolėms, o organiniuose dirvožemiuose rekomenduojama naudoti tik po sudygimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naudojimo laikas ir norma

FENIX gali būti naudojamas prieš sudygstant ir sudygus augalams. Herbicidas efektyviausias, kai piktžolės yra jaunos, ypač skilčialapių tarpsnyje. Molio ir smėlio dirvožemiuose gali būti naudojamas prieš sudygstant ir sudygus piktžolėms, o organiniuose dirvožemiuose rekomenduojama naudoti tik po sudygimo.

Cia taip parasyta bendram aprasyme, o kur raso butent apie naudojima zirniuose ten parasyta kad purksti iskart po sejos ar kazkaip pan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man šiandien agronomas-vadybininkas sakė, kad jei daigelis prasimušė iš žirnio purkšti jau per vėlu, nesvarbu ar virš žemės išlindęs, ar ne.

Kokį čia dviratį išradinėjat, jei niekas neišdyge ir purškiat. Aš po savaitės nupurškiau tiek pernai, tiek šiemet, svarbiausia drėgmės būtų ir neišdyge augalai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokį čia dviratį išradinėjat, jei niekas neišdyge ir purškiat. Aš po savaitės nupurškiau tiek pernai, tiek šiemet, svarbiausia drėgmės būtų ir neišdyge augalai.

apie ka as ir kalbu. Jo veikimo principas visiskai kitoks negu iprastu dirviniu herbicidu. Nes pastarasis- kontaktinis. Ir naikina dystancias piktzoles, priesingai nei kiti dirviniai herbicidai stabdo piktzoliu dygima.

 

Inkaras- matyt pas prasta konsultanta buvai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o nestresuoja zirniai? Neigiamo poveikio neduoda toks purskimas ant sudygusiu? Ir ar tikrai yra, kas purskia, ar cia daugiau nuogirdos is kazkur?

Kadangi aš pats esu źalias žirnių auginime, tai pasikonsultavau su žmonėmis, kur ne po vieną šimtą ha augina. Pasėjau praeitą sekmadienį, o fenikso pirkti gavau tik ketvirtadienį. Bijojau, kad per vėlu purkšt, tai žmogus ir nuramino. Nupurškiau penktadienį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu dirva grumstuota  ar verta purkst ? gal geriau laukt kol sudigs ir tada purkst nuo zoliu..?

Neturiu volu ir žemė gan sunkus priemolis + labai "supuolusi", PERNAI grumstai kai kurie buvo po puse kumščio ir nepavieniai, bet purškiau fenixu ir jei palyginti su tomis vietomis kur fenixo nekliuvo(galulaukės šalia kviečių ir pan.) tai skirtumas buvo labai akivaizdus. Tą savo 50 eur/ha kaina manau atperka net grumstuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi aš pats esu źalias žirnių auginime, tai pasikonsultavau su žmonėmis, kur ne po vieną šimtą ha augina. Pasėjau praeitą sekmadienį, o fenikso pirkti gavau tik ketvirtadienį. Bijojau, kad per vėlu purkšt, tai žmogus ir nuramino. Nupurškiau penktadienį.

as Jus, o Jus mane ne taip supratot.  Kai daigas po zeme, tai ir as nebijociau purkst. Bet idomu, jei zirnis jau zaliuoja virs zemes islindes ir purkst, ar tikrai realus toks variantas ir ar nekenkia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as Jus, o Jus mane ne taip supratot.  Kai daigas po zeme, tai ir as nebijociau purkst. Bet idomu, jei zirnis jau zaliuoja virs zemes islindes ir purkst, ar tikrai realus toks variantas ir ar nekenkia.

 

Tai aš supratau Jūsų klausimą. Ir atsakiau, kad man žmogus, auginantis didelius kiekius žirnių, pasakė : purškiu ir ant sudygusių, tik normą mažinu iki 2,0 l/ha. Kiek juo tikėti ar ne - negaliu Jums pasakyti.  Pasikonsultuokite su kokiu nors rimtu pažystamu agronomu ir nereikės spėlioti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandykim pasamprotauti. Fenix pazeidzia piktzoles per kaleoptile (dygstanti piktzoles daiga), pro ja patenka i augala. Fenix zirniams, pupoms zalingo poveikio neturi, kitu atveju dygstancius zirnius ar pupas numarintu. Todel manau, kad galima purksti ant sudygusiu ankstiniu kulturu. Dabar pabandysiu paaiskinti kodel taip manau. Ankstines kulturos dygsta pakankamai ilga laika, kai pasiekia zemes pavirsiu praeina gana ilgas laiko tarpas apie 3-4 savaites, tad piktzoles jau buna ugtelejusios, ir tokie herbicidai kaip Fenix - piktzoliu nebeveikia, arba veikia tik dalinai, taciau ju neisnaikina, nes piktzoles buna paprasciausiai peraugusios kaleoptiles tarpsni. Ka manot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi manau, kad sudygusiems žirniams jis įtakos neturėtų turėti, gal tik šiek tiek pastresuoja. Iš praktikos galiu pasakyti, kad pernai, sugedus sėjamajai, ir iš karto po sėjos prakultivavus, dauguma žirniu liko ant paviršiaus - buvo purkšta fenix ir jokios įtakos žirniams nepastebėta. Bet purkšta buvo iš kart sekančią dieną po sėjos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandykim pasamprotauti. Fenix pazeidzia piktzoles per kaleoptile (dygstanti piktzoles daiga), pro ja patenka i augala. Fenix zirniams, pupoms zalingo poveikio neturi, kitu atveju dygstancius zirnius ar pupas numarintu. Todel manau, kad galima purksti ant sudygusiu ankstiniu kulturu. Dabar pabandysiu paaiskinti kodel taip manau. Ankstines kulturos dygsta pakankamai ilga laika, kai pasiekia zemes pavirsiu praeina gana ilgas laiko tarpas apie 3-4 savaites, tad piktzoles jau buna ugtelejusios, ir tokie herbicidai kaip Fenix - piktzoliu nebeveikia, arba veikia tik dalinai, taciau ju neisnaikina, nes piktzoles buna paprasciausiai peraugusios kaleoptiles tarpsni. Ka manot?

 

pamirsai kad fenix veikia ir per skilcialapis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...