Jump to content

beariminis zemes dirbimas


bu2lis

Recommended Posts

gal galetumete pasidalinti patirtim apie beariminio zemes dirbimo niuansus,kas kaip kada skutate ,trasu atidavimas,purskimai,sejomainos?

sudoroji siaudus, nuskuti apie 7-10cm, sudyksta visas brudas tada nuputi glifosais, uz 10 d nuskuti 15cm gyliu, ir stebi dangu: pagal ora, jei sausa ir silta,viskas good , nereik nk, laukt sejos tik. Pries ja nutaruki sunkiom akeciom, seji, voluoji. Uz 11menesiu kuli - ratas suksis is naujo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kuo greiciau po kulimo nuskusi tuo daugiau sutaupysi, jei ruoshi zeme zieminiu sejai, nes reik dregme taupyt, bent jau reikedavo kazkada :)

o jei palikti per ziema, as amenishkai po kulimo laukiu kol viskas sudygs ir rugsejo viduryje defuliuoju, vsio, pavasari i raziena gali ieiti koki 10 anksciau nei i arima, bet arimas isdeste visa eile mano technologijos trukumu. bet ash kol kas kitokiu pajegumu neturiu taigi man shio technologija priimtina, nesakau kad ji geriausia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kuo greiciau po kulimo nuskusi tuo daugiau sutaupysi, jei ruoshi zeme zieminiu sejai, nes reik dregme taupyt, bent jau reikedavo kazkada :)

o jei palikti per ziema, as amenishkai po kulimo laukiu kol viskas sudygs ir rugsejo viduryje defuliuoju, vsio, pavasari i raziena gali ieiti koki 10 anksciau nei i arima, bet arimas isdeste visa eile mano technologijos trukumu. bet ash kol kas kitokiu pajegumu neturiu taigi man shio technologija priimtina, nesakau kad ji geriausia

as tik diskutuoja, nekreipkit i mane demesio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pvz dirvos temperatura, as kai tik gali i raziena ieinu, islaistau trashas skutu ir ant ryto seju,arimas rekomendavo skusti dar syki, tam kad dirva sushiltu daugiau, nesiginciju su juo nes nebandziau

Pataisysiu , ne antra kart skust patariau, o pirma suskutus pora dienu palaukt, jei oro salygos leidzia, kad isiltu zeme.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

npk pavasari priesh seja ir pries skutima 300 l i ha grudinems, pas mus zeme 42 baniteto bals vidurkis, gal net maziau, taigi pleshykis nesipleshes, vargiai per 6 tonas perlipsi

taigi norma pagal tyrimus dirvos viskas ant tokio derliaus ok

azota atiduodi kaso pavidalu, zieminiam kai tik gali ivaziuoti ccc arba kitai cikocel, po dvieju dienu 250 l/ha kaso

po to dar per du kartus atiduodi dar 150 l i ha, po zydejimo 100 kg i ha salietros, arba amonio sulfato granuliuoto, labai padidina saiko mase, jokio karbamido, nes i ekstrinius nesikalu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pvz dirvos temperatura, as kai tik gali i raziena ieinu, islaistau trashas skutu ir ant ryto seju,arimas rekomendavo skusti dar syki, tam kad dirva sushiltu daugiau, nesiginciju su juo nes nebandziau

tai kam du kartus skusti? jau geriau viena karta aparti is rudens ir bus garantuota. o sanaudos tokios pat. jei del rudeninio sejimo tai gal ir gerai tik suskust, bet pavasariui as tai visus laukus ariu, skutimas nepasiteisina

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arimas, tamsta gerbiu uz tai, kad niekada nesistengi irodyti savo tiesos, pasakei nuomone ir vsio, galvok kaip nori, prisipazinsiu, kadangi esu pakankamai jaunas mane kartais toks metodas erzina, nes dazniausiai nuomone buna tiesiog sausas faktas, nesakau kad tai trukumas, tai tiesiog varo ish proto :) , nes kai nori suzinoti viska is karto o pamatai tik ledkalnio virshune..... tai tikrai varo ish proto :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pvz dirvos temperatura, as kai tik gali i raziena ieinu, islaistau trashas skutu ir ant ryto seju,arimas rekomendavo skusti dar syki, tam kad dirva sushiltu daugiau, nesiginciju su juo nes nebandziau

tai kam du kartus skusti? jau geriau viena karta aparti is rudens ir bus garantuota. o sanaudos tokios pat. jei del rudeninio sejimo tai gal ir gerai tik suskust, bet pavasariui as tai visus laukus ariu, skutimas nepasiteisina

ash skutu tik karta, ne du kartus , o sanaudos tikrai ne tos pacios netgi skutant tris kartus ir ariant viena karta, nepamirshkite laiko.

na negaliu girtis ilgamete z u patirtimi, kiek pas save isbandziau galiu pasakyti tik tiek kad derlius tnemazesnis nei ariant

taigi, kam naudoti brangius skalbimo miltelius jei po skalbimo rezultatas tas pats :)

grynai mano nuomone, kuri pagrysta grynai mano patirtimi, jus dirbate savaip ash savaip, gal del to, kad esu jaunasis ukininkas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

npk pavasari priesh seja ir pries skutima 300 l i ha grudinems, pas mus zeme 42 baniteto bals vidurkis, gal net maziau, taigi pleshykis nesipleshes, vargiai per 6 tonas perlipsi

taigi norma pagal tyrimus dirvos viskas ant tokio derliaus ok

azota atiduodi kaso pavidalu, zieminiam kai tik gali ivaziuoti ccc arba kitai cikocel, po dvieju dienu 250 l/ha kaso

po to dar per du kartus atiduodi dar 150 l i ha, po zydejimo 100 kg i ha salietros, arba amonio sulfato granuliuoto, labai padidina saiko mase, jokio karbamido, nes i ekstrinius nesikalu

mes tai pries zydejima karbamidu purskdavom, jei spedavom prie lietu kiek prikult tai budavo maistiniai, o kai budavo kad lydavo po savaite kai butu buve galima kult tai pasariniai tik likdavo, siemet trb nepurksim jau... tai tu zieminia salietros arba amonio sulfato po zydejimo tresi? ar apsimoka?

shiemet gerbiama D. Zemaitiene pasiule pabandyt, pabandziau ir kvieciai kulti po lietaus vis dar ejo i antra klase ant ribos su pirma, symet darysiu ta pati, nes iki shiol kaip pats minejai , taip pat tik pasharinius teuzaugindavau kad ir kiek karbamido purkshdavau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arimas, tamsta gerbiu uz tai, kad niekada nesistengi irodyti savo tiesos, pasakei nuomone ir vsio, galvok kaip nori, prisipazinsiu, kadangi esu pakankamai jaunas mane kartais toks metodas erzina, nes dazniausiai nuomone buna tiesiog sausas faktas, nesakau kad tai trukumas, tai tiesiog varo ish proto :) , nes kai nori suzinoti viska is karto o pamatai tik ledkalnio virshune..... tai tikrai varo ish proto :D

parasyk i skaipa padiskutuosim, ukininkelis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isiulyk butinai , nors maza gabaliuka, surizikavau ir dziaugiuosi, aiskino ji man chemishkai kas darosi kai per saknis ateina ir kai per lapus, jei neklystu kai per shaknis ateina azotas po zydejimo tai krakmolas virsta baltymais ir kyla kritimu skaicius, o kai per lapus dideja glitimas, kuriam pakelti saule taip pat lemiamas faktorius. na ash neagronomas, bet shita pamoka tikrai ishmokau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arimas, tamsta gerbiu uz tai, kad niekada nesistengi irodyti savo tiesos, pasakei nuomone ir vsio, galvok kaip nori, prisipazinsiu, kadangi esu pakankamai jaunas mane kartais toks metodas erzina, nes dazniausiai nuomone buna tiesiog sausas faktas, nesakau kad tai trukumas, tai tiesiog varo ish proto :) , nes kai nori suzinoti viska is karto o pamatai tik ledkalnio virshune..... tai tikrai varo ish proto :D

parasyk i skaipa padiskutuosim, ukininkelis

tiesa sakant nedristu, nemanau kad sugebesiu apginti savo nuomone, ash zinau savo galimybes ir ju nepervertinu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isiulyk butinai , nors maza gabaliuka, surizikavau ir dziaugiuosi, aiskino ji man chemishkai kas darosi kai per saknis ateina ir kai per lapus, jei neklystu kai per shaknis ateina azotas po zydejimo tai krakmolas virsta baltymais ir kyla kritimu skaicius, o kai per lapus dideja glitimas, kuriam pakelti saule taip pat lemiamas faktorius. na ash neagronomas, bet shita pamoka tikrai ishmokau

Rezultatas toks, bet isaiskinimas,labai lievas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pvz dirvos temperatura, as kai tik gali i raziena ieinu, islaistau trashas skutu ir ant ryto seju,arimas rekomendavo skusti dar syki, tam kad dirva sushiltu daugiau, nesiginciju su juo nes nebandziau

tai kam du kartus skusti? jau geriau viena karta aparti is rudens ir bus garantuota. o sanaudos tokios pat. jei del rudeninio sejimo tai gal ir gerai tik suskust, bet pavasariui as tai visus laukus ariu, skutimas nepasiteisina

ash skutu tik karta, ne du kartus , o sanaudos tikrai ne tos pacios netgi skutant tris kartus ir ariant viena karta, nepamirshkite laiko.

na negaliu girtis ilgamete z u patirtimi, kiek pas save isbandziau galiu pasakyti tik tiek kad derlius tnemazesnis nei ariant

taigi, kam naudoti brangius skalbimo miltelius jei po skalbimo rezultatas tas pats :)

grynai mano nuomone, kuri pagrysta grynai mano patirtimi, jus dirbate savaip ash savaip, gal del to, kad esu jaunasis ukininkas :)

Tu jaunesnis, as senesnis :) bet dirbam panasiai. Pernai pabandimui is rudens palikau neartu lauku ir pavasari sejau i raziena. Javams tai gerai o rapsui reikia susilditi dirva butent karta suskutus ir poto tik seti, tai isbandziau ir rezultatas akivaizdus. Siam pavasariui palikau neares 80% lauku. Dirbimas turetu buti toks: isbarstau trasas pakrikai, skutu (arba skusdamas iterpiu trasas(birias)gaunasi toligiai) poto skusdamas seju. Manau po 10metu bearimine taikis koks 50% zemdirbiu :icon-wink: Nepranasas bet...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...