Jump to content

Kokį ūkį kurti 2ha


V1lkas

Recommended Posts

Man net keista važiuojant nuo Utenos iki Vilniaus betonke matyti tiek apleistos žemės. Krūmai jau auga, o žmonės net nusmulkint ir pasiimt išmokų kažkodėl nesiteikia. Dar ir už nenašias tose vietose turbūt moka. Čia šiaip, gal ne į temą :)

Mano pirmos mintys, jeigu turėčiau tik 2 ha žemės ir sodybą su ūkiniais (atmetant galimybę būti samdomu darbuotoju ir kitas veiklas):

1. Auginčiau karves, gaminčiau ir pardavinėčiau įvairius sūrius. Dėl ganyklų ir plotų šienavimui tuose kraštuose, manau, problemų neturėtų kilti, o grūdų būtų galima nusipirkti.

2. Auginčiau mėsines vištas, arba kalakutus. Grūdus pirkčiau, o darže auginčiau bulves ir pan. sau ir pašarams.

Žinau nevieną panašiai besiverčiantį - pragyvena. Turi nuolatinius klientus, po turgus vežioti nereikia. Netoli Vilniaus dar lengviau su pardavimu turėtų būti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 tamsta nezinai ,pas mus rajone su policija vaiko ,kas surius ,piena pardavinejauzdrausta ,tik kodel nesuprantu ir kiausinius taip pat,bulvems fitosanitarinio leidimo kas kainuoja bulviu patikros mokestis jai dvi rusys du mokesciai ,svarstykliu patikra ,jai su svarsciais ,nemaziau keturi ir uz kiekviena kolibravima ,uz turgu o iki jo dar nuvaziuot reikia,tai uz kiek parduoti bulves kad atsipirktu ir pragyventum,pabandyk ,as jau bandziau tik i beta,tai pabandyk pats ,ko nebandai to verslo ,tada rasyk kaip yra ,o ne kaip butu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man net keista važiuojant nuo Utenos iki Vilniaus betonke matyti tiek apleistos žemės. Krūmai jau auga, o žmonės net nusmulkint ir pasiimt išmokų kažkodėl nesiteikia. Dar ir už nenašias tose vietose turbūt moka. Čia šiaip, gal ne į temą :)

 

Paaiskinsiu...prie didmiesciu per nekilnojamojo turto burbula zemes pirko imones, pavieniai asmenys tikedamiesi pakeisti paskirti isdalinti i sklypus ir parduoti, taciau burbului sprogus vienus sklypus pereme bankai, kiti savininkai emigravo skolas atidirbti ir pan. Tad taip sklypai ir stovi nedirbami. Pats bandziau tokiu besiribojanciu issinuomoti, bet bankai kategoriskai atsisako nuomoti, kiti savininkai jau metai is metu pardavineja bandydami susigrazinti pinigelius ir jiems nuoma neidomi, kitu savininku kurie emigrave rasti neimanoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 tamsta nezinai ,pas mus rajone su policija vaiko ,kas surius ,piena pardavinejauzdrausta ,tik kodel nesuprantu ir kiausinius taip pat,bulvems fitosanitarinio leidimo kas kainuoja bulviu patikros mokestis jai dvi rusys du mokesciai ,svarstykliu patikra ,jai su svarsciais ,nemaziau keturi ir uz kiekviena kolibravima ,uz turgu o iki jo dar nuvaziuot reikia,tai uz kiek parduoti bulves kad atsipirktu ir pragyventum,pabandyk ,as jau bandziau tik i beta,tai pabandyk pats ,ko nebandai to verslo ,tada rasyk kaip yra ,o ne kaip butu

Nežinau kas ten ką vaiko, bet nėra būtinybės į turgus lyst. Nedidelius kiekius sėkmingai ir taip išparduoda. Žmonės ieško "švaraus" maisto, nori patys pamatyti kaip auginama. Aš gi jo neverčiu to daryti, tik parašiau savo nuomonę kur galbūt būtų galima uždirbti panaudojant tą nedidelį žemės plotą ir tiek. Visiems aišku, kad geriausia pradėti daryti tai, ko niekas kitas dar nedaro, bet visiems to reikia :) Padėk žmogui, jeigu geresnių minčių turi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai as ir noriu padeti ,neprasidek bus viesieji darbai

dirvonas akis badys-sazine neleidžia neprasidėt :) aš beabejo jei uzklups negandos visada galiu grizt i Danija-badu nemirsiu. Įdomumo dėlei čia kainos: kiaulė apie 90kg 50e, kiaušinių 30 didelių dvitryniu 4e, pieno litras 1e, visokie kopūstai ir salotos apie 1e. žuvims gali statyt tinklus leidimas apie 50e metams. Atlyginimas dirbant nuo 6 iki 16 val be savaitgalių apie 2300e. Tai kaip čia tie ūkininkai issilaiko kai parduoda beveik Lietuvos kainoms? Ir dar i Lietuva eksportuoja pats esu kelias turas morkų ir bulvių lietuviams kroves. Tiesa i Lietuva jie veža tai ką šiaip išmestų arba sušerti gyvuliams.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl kainų DK tai nepamiršk subsidijų, mąsto ekonomikos padarinių. bet tikriausiai čia surašei X-tra ženklo kainas? kur kiaušinio sudėtis - 75 % kiaušinio. ir pan. pas mus taip  pat yra "cento" batonas ir močiutės pyragas, santykis kainų  0,4 ir 2,99 eu.

bet ne apie tai:

čia sukasi dauguma tokių pasiūlymų, kurių pilna Lietuva.

projektui reikia unikalumo. kaip pvz.: jei pastebėjai vasarą ant betonkelio prieš Bijutiškį iškabą " švieži brokoliai" na atrodo, kad brokoliai. vaikinukas beveik analogija tau. pradėjo nuo dirvono ir kelių arų. ir prašau, plečiasi, skelbiasi soc. tinkluose. savaitgalį klientų eilė kieme laukia. o ir restoranams tiekia. kitas pvz.: prieš labai daug metų fizrukas Čiža, pradėjo braškiaut. na ir tamsių dienų nemato, šiuo metu lyg ir penkis ha vagoja.

tai pasirink, ar tu nori būti dar vienas Čiža ar dar vienas brokolis? kuo tu skirsiesi nuo jų?

nuvažiuok savaitgalį į turgų, pažiūrėk kaip "sėkmingai" prekiauja bulvėmis 4-5 prekieiviai iš Inturkės, Anykščių, Ukmergės.

turbūt suvoki, kad mes molėtiškiai turime velnišką privalumą kaip smulkūs ūkininkai - tai kad Vilnius nuo mūsų kiemo maks. 30 min kelio. O Vilnius sutvertas vartojimui. Ir šiandien kaimo poreikis plačiąja prasme nepamatuojamas, tik sąlyga - paslauga ar prekė privalo būti tinkamai įpakuota. Čia netinka su bidonėliu kieme atsistot.

kadangi mane patį mintys visada lenkia, tai vienos puoselėtos idėjos bijau, kad greitai neįgyvendinsiu, tad paskolinu ją tau:

prie to, kaip kažkas jau siūlė vištytes, karvytę ar ožkytę, būtinai avytę dar pridėkim dūminę pirtelę, girnų malūną, duonkepį pečių. ir skandalink per veidaknyges, kad organizuoji "gyvo kaimo" pažintines dienas šeimoms, mokykloms ir pan. leisk jiems patiems praleisti dieną nuo ryto iki vakaro su kaimo buitimi. eit karvytę melžt per rasą, pusryčiams razavų miltų blynų ( čia jau aš tau  juos parduosiu) vištas lesint, malkas skaldyt, daržą paravėt, per pietus lašinių su batvyniais, susimalt ir iškept savo duoną. vyrai šieną ( ar kitą darbą pagal metų laiką) tvarko. vakare pirtelė, plius suaugusiems skystos duonos. ir ant šieno nakvynė klojime.

stambiu planu kažkas tokio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei Vilnius netoli tai ,tik Darzininkyste,juk puse Vilniaus zaliavalgiai,kita puse vegetarai,dar veganai,jau net i sarasa netelpa. :icon-neutral: . svarbiausia klientura- sakyk netiki,kad be trasu atvaziuok pats isitikinsi. Kudra yra  darzu laistymui uzteks.2 Hektarai pats tas,kad zmona be darbo nenuobodziautu :icon-neutral: . svarbiausia uzsiveisti daugiau rusiu,kad butu asortimentas. Asortimentas svarbiausia!. O tie kurie sako nieko nedaryk,neiseis,neAPSIMOKA,jus pasakykit kas apsimoka? pas kita dirbti uz 300 eur,ir kasdiena i darba vaziuoti po 20 km apsimoka?  :icon-neutral: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dirvonas akis badys-sazine neleidžia neprasidėt :) aš beabejo jei uzklups negandos visada galiu grizt i Danija-badu nemirsiu. Įdomumo dėlei čia kainos: kiaulė apie 90kg 50e, kiaušinių 30 didelių dvitryniu 4e, pieno litras 1e, visokie kopūstai ir salotos apie 1e. žuvims gali statyt tinklus leidimas apie 50e metams. Atlyginimas dirbant nuo 6 iki 16 val be savaitgalių apie 2300e. Tai kaip čia tie ūkininkai issilaiko kai parduoda beveik Lietuvos kainoms? Ir dar i Lietuva eksportuoja pats esu kelias turas morkų ir bulvių lietuviams kroves. Tiesa i Lietuva jie veža tai ką šiaip išmestų arba sušerti gyvuliams.

Reikejo paklaust kiek ismoku gauna . kiaule tikrai pigi   , jei savo suskaiciuosi tai LT  reik koki 50ha dirbt kad iseitu tie2300 eu atlyginimo....

o dar kai Biesas minejo tabletes nuo galvos  :icon-mrgreen:

 

.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kainas parašiau imant iš ūkininkų arba kaip kad mynejai brokolius tai čia taip pat-vaziuoji pakelėj stovi būdelė su produktais,imeti pinigėlių i dėžutė ir pasiimti kiaušinių,bulviu,braskiu nesvarbu ko. Ačiū vyrai išgirdau jūsų nuomonę-baigsiu trobele statyt pradėsiu planuotis lysves nes Man betonkelis netoli o ir Vilnius tik už 40km.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ogi jau buvo patarta: prekyba. Nereiks tu 200 ha uzteks pradziai 10ha :icon-wink: . Tik uzklok juos pirma technika. Po to pletra dar kokius 5 ha. Prekyba kiek supratau lengviausias darbas: maigai kompuka i slepetes isispyres,telefonu skambini ir......viskas. Kiek suprantu is pasisakymu....labai pelningas biznis. :icon-neutral:  Tik nesupyk :icon-neutral:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seip as irgi vadovaujuos mintim, kad geriau gailetis to ka padarei, negu gailetis to, kad galejai padaryti ir nepadarei

He he he, o kaip tos minties realizavimas atsiliepia klientams, jų turtui ir piniginės?

Ir iš anksto pareiškiu, kad man blogo nieko nepadarei.

Taip pat žinoma avansu atsiprašau.

;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

He he he, o kaip tos minties realizavimas atsiliepia klientams, jų turtui ir piniginės?

Ir iš anksto pareiškiu, kad man blogo nieko nepadarei.

Taip pat žinoma avansu atsiprašau.

;)

pirma: nepainiokim verslo su gyvenimo vingiais :icon-mrgreen:

antra: jei as ta patarle nebuciau vadovavesis dar ir siandien ko gero dirbciau lytagroj :eusa-think:

trecia: as per biednas, kad kazka ekspermentuoti ir ta pati traktoriu remontuoti po du kartus :icon-mrgreen: :mrgreen: :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ką praleidau?

Ten uzkulisines lazybos buvo.

Geriau isduok paslapti, ka danai kiaulem seria kad tik tiek kainuoja?

As tau teisybe pasakysiu-SKYLE dabar pas mus, visko pilna ,lenkai atsilus oram visko priveza ir uogu ir bulviu .turi investuot i  ten kur nera LT.kol neatsigaus prekyba su rusais kainu kilimas neimanomas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...