Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

2 valandas ago , axe said:

zinau kad tos avizos geriau negu nieko, bet gal man tiesiog vietoj ju uzseti daugiau mieziu ir tu avizu neauginti jeigu gyvuliams jokio pliuso is ju nera. kad avizos gerai arkliams tai visi ta sako.. man idomu ar kiti kas auginates grudus gyvuliu pasarams auginate avizas 

jei pas tave geros žemės augink geriau miežius,nes avižos gerai auga ir prastose žemėse,kur miežiai neauga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginam, po 3-6ha, ten kur prastesnė žemė arba jei koks šūdkampis toli, tai kad mažai iki jo važinėt, miežių irgi panašius plotus sėjam pašaram. Su Pienmėgiu, kažkada diskutavom, kad avižos irgi naudingos, bet tik tinkamai šeriamos. Jose yra greitai skylantis krakmolas ir jei sumalta į miltus ir duodama po daug, bus acidozė. Palyginimui žirniai, vikiai turi apie 22proc baltymų, avižos 13proc, miežiai 12 proc. Dėl kviečių šėrimo irgi turiu savo nuomonę, naudojam kvietrugius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On Saturday, December 24, 2016 at 14:16, Ramūnas123 said:

Sveiki, gal kas galėtų patarti dėl, karvių užtrūkinimo laikotarpio, aš norėčiau karves užtrūkinti likus 90-120 dienų iki veršiavimosi. Mane domina kaip ilgesnis užtūkinimo laikotarpis paveiktų karvių sveikatingumą, gyvenimo trukmę, veršelio sveikatą ir taip toliau...? Aš turiu 20 karvių visos karvės yra trūkinamos tvartiniu laikotarpiu. Likus 90-120 dienų karvės duoda apie 7-10 litrų pieno. Pašaras yra vidutinės kokybės šienas,1-1,5 kg miežinių miltų, mineralinė druska.

Mane taip pat domina sie dalykai kaip karviu uztrukinimas. As stengiuosi kad karve butu uztrukusi apie 2menesius iki versio. Uztrukinu su svirkstais i speni ilgalaikio veikimo. Man kilo toks klausimas ar tie svirkstai nesukelia somatu ateiciai ir papasakokit kaip jus uztrukinat karvutes. Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal literatūra karvė turėtų būti užtrukusi 60-45 dienas, mažiau dienų užtrukusi karvė kitoje laktacijoje duos mažiau pieno, veršis bus mažesnis. Ilgiau dienų laikyti karve uztraukinta nelabai ir apsimoka manau. Švirkstus naudoju ne visom karvėm, žiūriu pagal produktyvumą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 valandas ago , JCB said:

Auginam, po 3-6ha, ten kur prastesnė žemė arba jei koks šūdkampis toli, tai kad mažai iki jo važinėt, miežių irgi panašius plotus sėjam pašaram. Su Pienmėgiu, kažkada diskutavom, kad avižos irgi naudingos, bet tik tinkamai šeriamos. Jose yra greitai skylantis krakmolas ir jei sumalta į miltus ir duodama po daug, bus acidozė. Palyginimui žirniai, vikiai turi apie 22proc baltymų, avižos 13proc, miežiai 12 proc. Dėl kviečių šėrimo irgi turiu savo nuomonę, naudojam kvietrugius.

Kokia ta nuomone apie kvieciu serima ? Kokias avizas, traiskytas ? Ir po kiek duodat ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 valandas ago , JCB said:

Auginam, po 3-6ha, ten kur prastesnė žemė arba jei koks šūdkampis toli, tai kad mažai iki jo važinėt, miežių irgi panašius plotus sėjam pašaram. Su Pienmėgiu, kažkada diskutavom, kad avižos irgi naudingos, bet tik tinkamai šeriamos. Jose yra greitai skylantis krakmolas ir jei sumalta į miltus ir duodama po daug, bus acidozė. Palyginimui žirniai, vikiai turi apie 22proc baltymų, avižos 13proc, miežiai 12 proc. Dėl kviečių šėrimo irgi turiu savo nuomonę, naudojam kvietrugius.

aisku, na as irgi apsisprendziau avizu neatsisakyti del tu paciu priezasciu kad auginam jas tokiuose nepatogiuose sklypuose, arba kur toliau yra nes praktiskai tik du vaziavimai i jas buna -mcpa ir salietra, tai nebrangi savikaina. O zirnius pasarams irgi naudojat? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, Juodas said:

Pvz karvė duoda 5kg per parą pieno, tiesiog nutraukiam jos melžima, anksčiau dar melžimu laiką kaitaliodavom, dabar nebevargstam 

Aisku. As trukindavau su vaistais. Bet nezinau kiek tas duoda naudos. Raso kad gali sukelti somatus pries tai jo neturincioms karvems. Dabsr bandysiu be svirkstu uztrukinti ☺

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 valandas ago , mantukass19 said:

Mane taip pat domina sie dalykai kaip karviu uztrukinimas. As stengiuosi kad karve butu uztrukusi apie 2menesius iki versio. Uztrukinu su svirkstais i speni ilgalaikio veikimo. Man kilo toks klausimas ar tie svirkstai nesukelia somatu ateiciai ir papasakokit kaip jus uztrukinat karvutes. Aciu

nesukelia,nes kaip tik jie yra tam,kad nekiltų uždegimas tešmenyje kai nutrauki melžimą.Aš juos visada naudoju ir su somatais neturiu problemų,jų būna iki 100.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

11 minutes ago, mantukass19 said:

Aisku. As trukindavau su vaistais. Bet nezinau kiek tas duoda naudos. Raso kad gali sukelti somatus pries tai jo neturincioms karvems. Dabsr bandysiu be svirkstu uztrukinti ☺

Aš taip darau tik mažai pieno duodanciom. Kurios produktyvesnes naudojam švirkstus 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

19 minutes ago, Andrew said:

Kokia ta nuomone apie kvieciu serima ? Kokias avizas, traiskytas ? Ir po kiek duodat ?

Visų pirma, kvietrugį lengviau "paima" gyvulys ir nenusileidžia kviečiui, antra, kad pardavęs priekabą kviečių, uždirbsiu daugiau, nei kad priekabą kvietrugių. Grūdus malam, bet nesmulkia frakcija. Avižų ir miežių per pusę, kvietrugių 50proc. 

 

45 minutes ago, axe said:

aisku, na as irgi apsisprendziau avizu neatsisakyti del tu paciu priezasciu kad auginam jas tokiuose nepatogiuose sklypuose, arba kur toliau yra nes praktiskai tik du vaziavimai i jas buna -mcpa ir salietra, tai nebrangi savikaina. O zirnius pasarams irgi naudojat? 

Taipogi, žirniai tik pardavimui, per brangūs šerti. Kukurūzo siloso tam gauna.

Tik kad kukurūzas tranzitu eina lauk, čia blogumas, pas kaimyną tas pats, nelabai pagaunam kampo dėl ko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , JCB said:

Visų pirma, kvietrugį lengviau "paima" gyvulys ir nenusileidžia kviečiui, antra, kad pardavęs priekabą kviečių, uždirbsiu daugiau, nei kad priekabą kvietrugių. 

Tik kad kukurūzas tranzitu eina lauk, čia blogumas, pas kaimyną tas pats, nelabai pagaunam kampo dėl ko.

o kvietrugiu uzauginimo savikaina ar nera labai panasi i kvieciu? kurioj vietoje auginant kvietrugius vietoj kvieciu susitaupo? nes chemija ten lyg ir ta pati kur ir kvieciams eina.

kad kukuruzas eina lauk tai gal grudai mazai pazeisti smulkinant?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie savikainas kitose temose. 

Tame ir reikalas kad grudai pazeisti, smulkinta su nauju smulkintuvu, viskas tvarkingai. Per tiek laiko daug isbandes tu zaliavu, visko buve. Dabar pora metu be ju. Atitinkamai zolinius pasarus delioju, na ir aisku kukuruzas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, virgiux63 said:

kolegos prasau kulturingiau,nesisaipykite vieni is kitu. 24 tonos atskira kaina Pvz RED - 215 

Is parduotuves ,reiskia is mazmenos - atvaziuojate pasikraunate ir savo transportu i namucius, aisku jeigu gaunasi pro sali taip ir sutaupote.

 

Kalbate kodais. Green, red ir tt. Gal galima sudeti su kainom i PM? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...