Jump to content

kooperatyvai


Zy ūkis

Recommended Posts

Prieš 12 valandų, zydrunas pranešimas:

Jo skaičiau, po to kalbėjau su ūkininkų sąjungos pirmininku, sakė pas juos daug kas kreipėsi išrašų paramoms, kad yra nariai. Todėl ir klausiu, kaip čia yra.

Nu ir radai punktą, kad skiria balus už narystę ūk sąjungoj? Modernizavime skiria. 

Skaityk taisykles, gilinkis ir pirmyn į paramą, neklausęs senų bambeklių. Daug kas taip balus bando surinkt, kitas ir tėvą parduotų, kad tik balų pridėtų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, zydrunas pranešimas:

O kaip tu siūlai rinkti balus, aklai dalyvauti ir bandyti praeiti? Čia gimti reikia kooperatyve ar su 100 balų kažkaip pradėti ūkininkavimą? Jeigu žmonės VED mažinasi, ūkius perrašo, tai čia neišsipisnejimas? O jei ūki dalija ant giminiu, kad gauti daugiau paramu tai irgi nieko, nes stambūs ūkiai taip daro? Nejaugi pavydas ima, kad žmogus su 4000 VED gaus 15000e? Kai nuo 6 metų vaikas pradedi dirbt tėvų ūkyje su sena technika ir dabar nori smulkios paramėlės naujam padargui tai išspisinėjimas ir sofkinis?

Tavęs nepažystu asmeniškai negaliu ir pasakyt , i čia ka rašai man nieko nesako. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš irgi būčiau už kooperatyvą, trąšų pirkimui, bendra sandėlį turėt. Bet esmė tame, akd kooperacija galima tik tarp tokio paties kalibro ūkių. Aš pvz dirbu 40-50 ha žemės. Gero kombaino dėl tiek neapsimoka pirkt. Bet jei kitas kooperatyvo narys turės 150 ha, jau nesutarimas kils, jis gi 3 kart daugiau kombainą naudos. Tas pats su sandėlu, jam reikės 3 kart daugiau talpos nei man. Ir taip toliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 16 minutes , urbonas10 pranešimas:

Na aš irgi būčiau už kooperatyvą, trąšų pirkimui, bendra sandėlį turėt. Bet esmė tame, akd kooperacija galima tik tarp tokio paties kalibro ūkių. Aš pvz dirbu 40-50 ha žemės. Gero kombaino dėl tiek neapsimoka pirkt. Bet jei kitas kooperatyvo narys turės 150 ha, jau nesutarimas kils, jis gi 3 kart daugiau kombainą naudos. Tas pats su sandėlu, jam reikės 3 kart daugiau talpos nei man. Ir taip toliau.

Siaubs...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, urbonas10 pranešimas:

Na aš irgi būčiau už kooperatyvą, trąšų pirkimui, bendra sandėlį turėt. Bet esmė tame, akd kooperacija galima tik tarp tokio paties kalibro ūkių. Aš pvz dirbu 40-50 ha žemės. Gero kombaino dėl tiek neapsimoka pirkt. Bet jei kitas kooperatyvo narys turės 150 ha, jau nesutarimas kils, jis gi 3 kart daugiau kombainą naudos. Tas pats su sandėlu, jam reikės 3 kart daugiau talpos nei man. Ir taip toliau.

Apie du skirtingus dalykus kalbat koperatyvas kuris superka ir parduoda grūdus bei chemija ir trašas yra vienodos salygos o kooperacija tarp kelių vietiniu ūkiu visai oas kita kai reikia technika dalintis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, urbonas10 pranešimas:

Na aš irgi būčiau už kooperatyvą, trąšų pirkimui, bendra sandėlį turėt. Bet esmė tame, akd kooperacija galima tik tarp tokio paties kalibro ūkių. Aš pvz dirbu 40-50 ha žemės. Gero kombaino dėl tiek neapsimoka pirkt. Bet jei kitas kooperatyvo narys turės 150 ha, jau nesutarimas kils, jis gi 3 kart daugiau kombainą naudos. Tas pats su sandėlu, jam reikės 3 kart daugiau talpos nei man. Ir taip toliau.

Siaip giliai is patirties tokie "nesutarimai" ar "nelygumai" issprendziami jeigu nariai tarpusavyje sutaria ir neturi priesiskumo - tipo anu hebra didziuju o musu hebra maziuku, nes jeigu yra logika nepagrystas nusistatymas tarp nariu apie sekminga veikla negali buti ir kalbos. Esu tikrai itikines kad kooperatyve visi lygus, itikinimas vyko ekonomika pagrista metodika ir itikinejami buvo (kiti suprato) ir mazesni ir labai dideli ukiai. Beje visi kas nori buti kooperatyve turi isisavinti kelis dalykus - pirma kooperatyvas yra imone dirbanti rinkos salygomis todel ne visada bus pigesnes zaliavos ar auksciausia supirkimo kaina. Antra kooperatyvas yra jusu imone, taciau jus tik akcininkai (pajininkai) ir tik nuo jusu indelio kiekvieno ir visu imones veikla gali buti sekminga. Kooperatyvas nera kazkos klubas asociacija ar medziotoju burelis - tai imone kurios klientai yra tie patys nariai ir gali buti kiti (na papildomai pasiperka pvz piena grudus ir t.t.) - ir kas svarbiausiai kliento ir imones santykiai paremti sutartimis ir jas butina laikytis, o ne - noriu parduodu piena ar grudus kooperatyvui noriu neparduodu, noriu trasas is kito perku ir t.t.. Jeigu nesilaikoma sutarciu - privaloma tokiam nariui duoti suprasti, o nesupratusi salinti, nes administracija darbas bus lengvesnis - kastai mazesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 59 minutes , dzipas pranešimas:

Siaip giliai is patirties tokie "nesutarimai" ar "nelygumai" issprendziami jeigu nariai tarpusavyje sutaria ir neturi priesiskumo - tipo anu hebra didziuju o musu hebra maziuku, nes jeigu yra logika nepagrystas nusistatymas tarp nariu apie sekminga veikla negali buti ir kalbos. Esu tikrai itikines kad kooperatyve visi lygus, itikinimas vyko ekonomika pagrista metodika ir itikinejami buvo (kiti suprato) ir mazesni ir labai dideli ukiai. Beje visi kas nori buti kooperatyve turi isisavinti kelis dalykus - pirma kooperatyvas yra imone dirbanti rinkos salygomis todel ne visada bus pigesnes zaliavos ar auksciausia supirkimo kaina. Antra kooperatyvas yra jusu imone, taciau jus tik akcininkai (pajininkai) ir tik nuo jusu indelio kiekvieno ir visu imones veikla gali buti sekminga. Kooperatyvas nera kazkos klubas asociacija ar medziotoju burelis - tai imone kurios klientai yra tie patys nariai ir gali buti kiti (na papildomai pasiperka pvz piena grudus ir t.t.) - ir kas svarbiausiai kliento ir imones santykiai paremti sutartimis ir jas butina laikytis, o ne - noriu parduodu piena ar grudus kooperatyvui noriu neparduodu, noriu trasas is kito perku ir t.t.. Jeigu nesilaikoma sutarciu - privaloma tokiam nariui duoti suprasti, o nesupratusi salinti, nes administracija darbas bus lengvesnis - kastai mazesni.

 

prieš valandą, Vilius pranešimas:

Apie du skirtingus dalykus kalbat koperatyvas kuris superka ir parduoda grūdus bei chemija ir trašas yra vienodos salygos o kooperacija tarp kelių vietiniu ūkiu visai oas kita kai reikia technika dalintis

Taip, jūs teisus, tokiam ūkininkui kaip man kooperatyvas nelabai aktualu, koperacija būtų aktualiau, bet kaip minėjau susitarti be šansų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Vilius pranešimas:

Tavęs nepažystu asmeniškai negaliu ir pasakyt , i čia ka rašai man nieko nesako. 

Žinau, kad nieko nesako ir jei nepažysti tai negali vadinti ir sofkiniu, bei turėtų būti dzin mano priežastis stoti į kooperatyvą. Nėra jokia paslaptis, kad balus renkasi dauguma kaip kas sugeba, todėl neturiu ir ko slėpti čia aš.

Bent jau diskusiją užvedžiau :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...