Jump to content

Avietes


ALIONA

Recommended Posts

Gera mintis avietėm apsodinti plotelį. Vertinga uoga. Žemė visdėlto teks gerai išdirbti kad ir avietėm. Patarimas būtų toks: turėtumėte pasidomėti labiau, prieš pradėdami darbą, apie aviečių sodinimą ir jų veisles. Ko jūs norite- ar tik užsodinti nenaudingą plotą betkokiom avietėm ar gerom, kurios tarnaus ne tik gamtovaizdžiui, bet ir pilvui, vasarines ar remontantines, dar ju buna geltonų gan gerų veisliu, o galima ir gervuogėm apsodinti? 8 arų plotui reiks daug maž 1000 daigų. Daigai kainuoja nuo 1-15lt. Čia irgi kokias pirksi: jei iš bobutės-pigiau, jei sertifikuotas brangiau. Visai prastų galima gauti ir dovanu, čia pas tuos kurie naikina senus avietynus reikėtų teirautis (tokių šiuo metu nežinau). Čia anksčiau kažkas buvo įdėjęs nuorodą apie aviečių sodinimą mėgėjiškame sode- tai labai geri ir aiškus du filmukai įdėti, pažiūrėkite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkoju Dinnyte už patarimus :) Na pagrindinis dalykas, tai yra to plotelio apsodinimas, ir zinoma bent minimalios naudos gavimas :D Nesiruosiu as ju pardavineti, bet tikiuosi jau nuo tokio plotelio, kad nepritruks ju uogenem :D Nes jau mano manymu, kaip avietems ir tik savom reikmem, tai jau sis tas :) Na nezinau kaip vadinasi tos veisles, kur veda kelis kartus per metus :) tikiuosi pavasari nusipirkti zemes ukio parodoje ,,ka pasesi,, :) Galvojau apie braskes, bet daug darbo, dar galvojau apie silauoges, bet labai didele investicija, taigi, nusprendziau, kad tame plotelyje sodinsiu avietes ir kokia eile ar dvi vynuogiu, taip manau geriausia būtų ta plotą panaudoti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkoju Dinnyte už patarimus :) Na pagrindinis dalykas, tai yra to plotelio apsodinimas, ir zinoma bent minimalios naudos gavimas :D Nesiruosiu as ju pardavineti, bet tikiuosi jau nuo tokio plotelio, kad nepritruks ju uogenem :D Nes jau mano manymu, kaip avietems ir tik savom reikmem, tai jau sis tas :) Na nezinau kaip vadinasi tos veisles, kur veda kelis kartus per metus :) tikiuosi pavasari nusipirkti zemes ukio parodoje ,,ka pasesi,, :) Galvojau apie braskes, bet daug darbo, dar galvojau apie silauoges, bet labai didele investicija, taigi, nusprendziau, kad tame plotelyje sodinsiu avietes ir kokia eile ar dvi vynuogiu, taip manau geriausia būtų ta plotą panaudoti :)

Pora eiliu uzsodinti vynuogem butu neblogai, jeigu sklypas 10*80 ,gausis dvi eiles po 80 metru . Taigi reiktu tik kokiu 60-80 vynuogiu sodinuku . As pats auginu apie 50 veisliu vynuogiu. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau ka jus mastot sakydami nereikalingas plotas,nenoriu dideliu investiciju,ir tt. As tik galiu pasakyti ka jus besodintumet ar avietes ar vynuoges ar ka kita ,pirmiausia turetumet nuspresti kiek skirsit laiko tai kulturai 'turit isstudijuot kokia prieziura reikalinga butent jusu pasirinktai kulturai be viso sito geriau net nesodint. Esu mates tokiu avietynu kuriuos savininkai prisimena tik kai derliu reikia imt,o derliaus gali ir nebut taip dazniausiai ir buna,paskui ta ploteli naikina sodina kitur ir viskas prasideda nuo pradziu,o derliaus kaip ner taip ner.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau ka jus mastot sakydami nereikalingas plotas,nenoriu dideliu investiciju,ir tt. As tik galiu pasakyti ka jus besodintumet ar avietes ar vynuoges ar ka kita ,pirmiausia turetumet nuspresti kiek skirsit laiko tai kulturai 'turit isstudijuot kokia prieziura reikalinga butent jusu pasirinktai kulturai be viso sito geriau net nesodint. Esu mates tokiu avietynu kuriuos savininkai prisimena tik kai derliu reikia imt,o derliaus gali ir nebut taip dazniausiai ir buna,paskui ta ploteli naikina sodina kitur ir viskas prasideda nuo pradziu,o derliaus kaip ner taip ner.

Klausyk, Ausri, apie koki avietyna cia kalbam? 8 arai, issivirs bicas uogienes, duos biski uosvienei, biski dedem, tetom... Zino kad avietes, o nei kokios nei kiek nei kada, niekam nesvarbu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Saunuolis Misla :eusa-clap: As apie tai ir kalbu :D

Esant gerai priežiūrai ir veislei iš 1 aro galima gauti 70-100kg (ir dar daugiau). Ar ne per daug bus tam - "issivirs bicas uogienes, duos biski uosvienei, biski dedem, tetom..." Su 8 arais avietyno yra taip pat nemažai darbo - ravėjimas, laistymas, mulčiavimas, atžalų retinimas ir, pagaliau, skynimas, kuris taip pat nėra lengvas kai pav. jei remontantines avietes reikia skinti kas 2-3 dienas ir taip kokius 3 mėn. O jei norima tik apželdinti plotą tai yra pamiškėse daug daigų :) ir tetos su dėdėm galės pramogauti tuose brūzgynuose :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokioje mėgėjiškoje situacijoje rekomenduočiau rinktis remontantinę veislę "Polka". Atspari ligoms, šalčiui, gausiai vedanti derlių veislė, nereikli įpatingos priežiūros. Veda du derlius, bet geriau palikti vieną, nora kai deri, tai darbelio būna kas 2-3 dieną :eusa-dance: . Pasidomėkite, internete yra informacijos. Jei kas neaišku, klauskit. Į pavasarį atsiras skelbimų, kad parduoda aviečių daigus, tai pasiderėjus tikrai rasit kur pigiau, o ir pas tą patį Amšiejų galima kreiptis, gal išpardavimą kokį padarys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

noreciau paklausti ar imanoma i praeita meta sienauta pieva pavasari sodinti avietes?

Kokie butu reikalingi atlikti darbai (arimas,kultivavimas,ar tik vagu paruosimas)?

Koks kiekis reikalingas sodinuku 10-12 aru ploto?

Gal kas tures pavasari parduoti , domina Zemaitija?

Sodinsi eilėmis, todėl bandyk nurandapuot tomis eilėmis ir po poros savaičių sodink. Jei turi kokia frezą tai prieš sodinant būtų gerai sufrezuot tas eiles. Nelabai daug laiko tam yra, todėl kad paspartint randapo suveikimą įmaišyk karbamido. Randapuok ne vėliau kaip balandžio pradžioj. Aš pernai taip pasodinau 30 a obelų, (tik ne frezavau) ir vaizdelis išėjo geresnis nei į išdirbtą iš rudens dirvą. O apie sąnaudas net nėra ką kalbėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

noreciau paklausti ar imanoma i praeita meta sienauta pieva pavasari sodinti avietes?

Kokie butu reikalingi atlikti darbai (arimas,kultivavimas,ar tik vagu paruosimas)?

Koks kiekis reikalingas sodinuku 10-12 aru ploto?

Gal kas tures pavasari parduoti , domina Zemaitija?

Sodinsi eilėmis, todėl bandyk nurandapuot tomis eilėmis ir po poros savaičių sodink. Jei turi kokia frezą tai prieš sodinant būtų gerai sufrezuot tas eiles. Nelabai daug laiko tam yra, todėl kad paspartint randapo suveikimą įmaišyk karbamido. Randapuok ne vėliau kaip balandžio pradžioj. Aš pernai taip pasodinau 30 a obelų, (tik ne frezavau) ir vaizdelis išėjo geresnis nei į išdirbtą iš rudens dirvą. O apie sąnaudas net nėra ką kalbėt.

Sveiki,

situacija yra tokia ,kad nelabai galesiu chemija pasitelkti. Sklypas yra prie senos sodybvietes, aplink mano ekologines pievos . Domintu variantai su freza . Esu mates per tv laida ,kad i pieva sodina, su zemes graztu daro duobutes.Kaip , jei meslu patresti sodinant ? Saknu neisdegintu ? Misko zvereliai kiskiai ,stirnos negriauzia ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...nelabai galesiu chemija pasitelkti. Sklypas yra prie senos sodybvietes, aplink mano ekologines pievos . Domintu variantai su freza . Esu mates per tv laida ,kad i pieva sodina, su zemes graztu daro duobutes.Kaip , jei meslu patresti sodinant ? Saknu neisdegintu ? Misko zvereliai kiskiai ,stirnos negriauzia ?

Kiek mačiau tai su grąžtu duobes darė vyšnioms, o avietėms vis tik teks įdirbti žemę. Jei be chemijos tai reikėjo pradėti pernai vasarą, nes labai svarbu išnaikinti varputį, nebent pievoje jo nėra, (pav. dobilai ar pan.) tuomet pakaktų gerai įdirbti tas juostas kuriose sodinsis(ne siauresnes kaip 1m pločio. Mėšlą tiktų išbarstyti prieš frezavimą, bet jis turėtų būti perpuvęs. Jei šviežias, palikti kompostuotis, o veliau apmulčiuot avietes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

sveiki, avieciu augintojai,

avietes auginu jau 6 metus, tiesa, pirmuosius du jos pacios augo, o visas mano darbas surinkti derliu :) .

auginu ziauriai daug :icon-exclaim: apie 30 kelmu (7,5m*) :icon-eek: del manes tai daug todel, kad auginu tik savo (4 asmenu seima) reikmem, ir patikekite, nuo rugsejo vidurio i jas jau niekas (isskyrus mane) ir ziureti nenori, atseit, jau atsivalge. todel kai bachuriukas savo reikmem 8 arus susiruose uzsodinti, as vos nezagtelejau, saunuolis, iskarto matosi - verslumo gyslele turi, nes dar ir sodinuku uz dyka pasiprase. jauciu daugkas pasakys: uogienes issivirs :):), turiu jus nuvilti, uogiene is sukulturintu avieciu neskani :( , aisku, tiem kas nevalge misko avieciu uogienes, is kulturiniu padaryta gali pasirodyti sedevras. na bet, zinoma, del skonio cia mano subjektyvi nuomone. teisingumo delei turiu pasakyti, kad sirupas gaunasi puse :icon-twisted:

o dabar keli pastebejimai is mano auginimo (neilgo) patirties. auginau (auginu) 7 veisliu avietes ir gervuoges: juodoji aviete (pernai pirkta dar nederejo), polka polana, kazkokia geltona, pagunda (pagal Amsieju) ir dvi gervuoges (pavadinimu nezinau).

pagal mano sumanyma turetu likti juoda aviete, nes ji juoda; polka, nes derlinga, atspari ligom, salyginai neauksta, o svarbiausia - labai skani; ir gervuoge, nes gervuoge ir priedo labai ankstyva.

mano nuomone aviete tinginiu augalas, nes didziausias darbas yra susirinkti derliu ir pries ziema uzmulcuoti ir nugeneti, o galima ir su trimeriu nupjauti. mulcui tinka betkokia organika, bet jei mulcuosite pjuvenom - butinai duokite azoto.

mazas nukrypimas - tiem kam NPK trasos chemija, neuzpykite, bet pabandykite atsisakyti vandens, druskos, o gal jau ir oras ne is deguonies ir azoto.

vienu zodziu as savo avietes kaip tresiau organika (per mulca) ir neorganika, taip ir tresiu. viskame svarbiausiai saikas, na cia kai del saves augini, o kai pardavimui - tada jau pinigai :D

prasidejus vegetacijai duodu kalcio amonio salietros, po savaites NPK ruduo, vegetacijos pabaigoje tik NPK ruduo, dar rekomenduoja (bet as taip nedarau) vidury vegetacijos, pries intensyvu zydejima duoti azoto.

buvau uzmirses, prasidejus vegetacijai pora kartu islauzau jaunus uglius, ant kelmo (kero) palieku tris stipriausius uglius.

nieko neraviu, nes pas mane per mulca zoles beveik neprasimusa, nebent kai ugliai dar nedideli galima papurenti pavirsiu.

o dabar klausimas jums, gerbiamieji, koks yra avieciu produktyvaus gyvavimo laikotarpis, t.y. po kiek metu avietes reiketu pilnai atnaujinti israunant senus kelmus (kerus) :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...koks yra avieciu produktyvaus gyvavimo laikotarpis, t.y. po kiek metu avietes reiketu pilnai atnaujinti israunant senus kelmus (kerus) :icon-question:

Na, kiek visur rašo, tai 10-12 metų, bet galima ir ilgiau jei auginama juostomis pašalinant senus kelmus, o paliekant jaunas atžalas. Mano avietynui dar tik treti metai tai negaliu pasakyti kaip atrodys po 10m.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...