Jump to content

Avietes


ALIONA

Recommended Posts

ieva.s, idomu kokia veisle tu sodinai si pavasari ir jau netgi tais paciais metais dziaugiesi derliumi? :)

Ir noreciau paklaust avietininku ka manot apie Willamette veisle? Kiek domejausi sodinukus pasodinus si rudeni, kitais metais derliaus dar toli grazu negalima tiketis, nes jos ne remontantines..

Ir dar versliniam avietynui geriau sodinti remontantines ar paprastas ?

butu malonu, kad pasidalintumet savo ziniomis ir patirtimi :eusa-think:

Aktualu ir man, ar verta auginti vasarinių aviečių veislių? Esu girdėjusi nuomonių, kad yra vasarinių veislių, kelis kartus derlingesnių nei remontantinės Polana.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginu Canby bei Veten veislių avietes. Abiejų veislių privalumas - transportabilumas. Pirkau sertifikuotus sodinukus. Pirktos Dembavos medelyne (Panevėžio raj.) 2007 metais. Gan atsparios ligoms bei kenkėjams. Praktiškai neiššalo šią žiemą. Tačiau nemažai paskendo (avietyne dar per Jonines stovėjo vanduo apie 10 cm)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

polesie ir pokusa kur amsiejus vadina pagunda yra stambesnes ir zymiai minstesnes ,kai jas pardavineja turguje tai i apacia induko deda polanos ar kitos veisles uogas ,tvirtesnes,o ant virsaus sluoksni uzberia pokusos ,polana siaip nebloga uoga ,tvirta ,beveik dvigubai derlingesne uz polka ,bet zymiai rugstesne. Polkos uogos stambesnes ipac pirmu rinkimu,saldesnes uz polana ,bet skonis priklauso dar ir nuo auginimo ,kudesneje zemeje (liesesneje ) pasodinus ir tresiant tik heminemis trasomis uogos visada bus rugstesnes uz tas kur auginama meslu gerai itrestoje riebioje zemeje ,tokioje zemeje pasodintos ir rugstesniu veisliu uogos truputi nurugsteja be to rugstesnes uogos turi daugiau askorbo rugsties(vitamino C)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Mes pernai sodinom avietes labai vėlai, prieš pat šalčius (pavedė sodinukų paravėja, teko skubiai ieškot kitų) - bet šiemet turėjom neblogą derlių - ir prisivalgyti, ir uogienei :D Turim Polana (manau, yra geresnių veislių), Heraklį - skanesnės ir didesnės ir geltonų aviečių - labai skanios, saldžios. Gal kas patars pradedantiems, kaip žiemai avietes paruošti, t.y. ar reikia jas patręšti, ar nupjauti? Ar galima iš didesnių krūmų padauginti ir praplėsti avietyną?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes pernai sodinom avietes labai vėlai, prieš pat šalčius (pavedė sodinukų paravėja, teko skubiai ieškot kitų) - bet šiemet turėjom neblogą derlių - ir prisivalgyti, ir uogienei :D Turim Polana (manau, yra geresnių veislių), Heraklį - skanesnės ir didesnės ir geltonų aviečių - labai skanios, saldžios. Gal kas patars pradedantiems, kaip žiemai avietes paruošti, t.y. ar reikia jas patręšti, ar nupjauti? Ar galima iš didesnių krūmų padauginti ir praplėsti avietyną?

Sveiki. Internetas streikuoja, jau du kartus rasiau ir vis issitrina. Jaau ir tingiu trecia karta ta pati pyskint. Siaip skaldyti krumelius gali, net kazkas man sake, kad reikia po keliu metu skaldyt senaji kruma, geriau deri, veliau pasensta. Pas mus irgi Polana veisle, is pradziu irgi pasirode kad rugstokos, bet kai pripratom tai valgom ir skanu, o ir tiem kuriem parduodam, tiem irgi patinka. O ir transportabilumo bei derlingumo atzvilgiu gera veisle. Jei nori vieno bet didelio derliaus rudeni tai pjauk iki zemes, jei nori dvieju bet ne tokiu derlingu (vasara ir rudeni) tai palik, o pavasari nudziuvusias virsunes nulauzysi ar nukirpsi. O del paruosimo ziemai tai zinok nzn, as tai nieko nedarysiu, nes 20 aru avieciu apdengt pavargsiu. O dar is patirties apie rozes, mociute niekada nedengia ir neissala, o kaimyne kiekvienais metais dengia ir vis viena kita issala.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginu Canby bei Veten veislių avietes. Abiejų veislių privalumas - transportabilumas. Pirkau sertifikuotus sodinukus. Pirktos Dembavos medelyne (Panevėžio raj.) 2007 metais. Gan atsparios ligoms bei kenkėjams. Praktiškai neiššalo šią žiemą. Tačiau nemažai paskendo (avietyne dar per Jonines stovėjo vanduo apie 10 cm)

Pas mane irgi dalis suvargusiu, kurios buvo zemesneje vietoje irgi vandenukas stovejo, tai tos kur kas mazesnes uz tas kurios buvo aukstesneje vietoje Tai derlius siemet nekoks buvo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ieva.s, idomu kokia veisle tu sodinai si pavasari ir jau netgi tais paciais metais dziaugiesi derliumi? :)

Ir noreciau paklaust avietininku ka manot apie Willamette veisle? Kiek domejausi sodinukus pasodinus si rudeni, kitais metais derliaus dar toli grazu negalima tiketis, nes jos ne remontantines..

Ir dar versliniam avietynui geriau sodinti remontantines ar paprastas ?

butu malonu, kad pasidalintumet savo ziniomis ir patirtimi :eusa-think:

Pas mus Polana veisle, kiek domejausi versliniam uogynui kaip ir geriausia veisle, todel ja ir pasirinkom. O kurios geriau, net negaliu pasakyti, vasarines veisles daugiau kenkejai puola, kirmeles, o rudenines jei salnos anstyvos irgi blogai arba siuo metu jau saltoka rankom skinti avietes. Ir dar ruduo nekoks. Mes siemet jau priskynem apie 200 litru uogu. Turejom priskinti daugiau, bet dali avieciu nugere, tai daigeliai nedideli ir derlius ant ju labai jau menkutis. Ir mes auginam ekologiskai, jei purksit azotu derlius turetu buti didesnis. Bet mes norejom tureti uogu kai ju jau beveik nera, todel ir rinkomes rudenines, paskutinis pasispardymas, kai jau like tik obuoliukai ir kriauses, o cia dar ir avieciu. Kitas momentas, galima vasaros metu dar kazka auginti pvz braskes, vysnias, kainos atzvilgiu tas pats. Tai ir leme apsisprendima. Na dar tikriausiai leme ir tai, kad jau tais paciaus metais dali pinigeliu galima atsiimti. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

ieva.s, taip įnirtingai skaičiau tavo postus, norėdamas sužinoti kiek bus derliaus, ir sužinojęs nusivyliau :/ aš planuoju tą patį, kitais metais 30-40 arų. Šiais pasisodinau prie namų 150 krūmelių pabandymui tos pačios veislės, maždaug 1,5 aro plotelyje, ir priskyniau beveik 100l, tj nesuprantu kaip iš 20 arų tik 200l :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ieva.s, taip įnirtingai skaičiau tavo postus, norėdamas sužinoti kiek bus derliaus, ir sužinojęs nusivyliau :/ aš planuoju tą patį, kitais metais 30-40 arų. Šiais pasisodinau prie namų 150 krūmelių pabandymui tos pačios veislės, maždaug 1,5 aro plotelyje, ir priskyniau beveik 100l, tj nesuprantu kaip iš 20 arų tik 200l :)

Beveik po litra nuo daigo? Pirmais metais? Nemeluok. As nuo pirmameciu net skint neinu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na avietininkai prasom pasakyti turime ukije trijose vietose avieciu krumus. viena noriu pazaboti kad neplisti.tai klausimas ar giliai reikia man ikasti siferio lapa kad jos saknys nepralystu? ir kitas klausimelis kokia gali buti veisle jai dar siandien valgau sviezias avietes.du kart veda pavasari ir rudeni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ieva.s, taip įnirtingai skaičiau tavo postus, norėdamas sužinoti kiek bus derliaus, ir sužinojęs nusivyliau :/ aš planuoju tą patį, kitais metais 30-40 arų. Šiais pasisodinau prie namų 150 krūmelių pabandymui tos pačios veislės, maždaug 1,5 aro plotelyje, ir priskyniau beveik 100l, tj nesuprantu kaip iš 20 arų tik 200l :)

Beveik po litra nuo daigo? Pirmais metais? Nemeluok. As nuo pirmameciu net skint neinu.

Taip pirmais metais. Nemeluoju, neturiu dėl ko :D Todėl rašau ir domiuosi kodėl kas kaip. Aš tręšiau trąšomis, ravėjau ir prižiūrėjau. 63l pardaviau, kaimynei kibirą daviau ir pats prisiviriau uogų, nesuprantu ar aš gerai prižiūrėjau, ar man sekasi ar kiti nemoka auginti :) Rinkau kas 3-4 dienas, būdavo 8-12l per rinkimą. O kodėl tu skinti neini tai aš nežinau, tas žmogus dar man pasakė iš kurio daigus ėmiau, jog šiais metais uogų jau turėsite :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ieva.s, taip įnirtingai skaičiau tavo postus, norėdamas sužinoti kiek bus derliaus, ir sužinojęs nusivyliau :/ aš planuoju tą patį, kitais metais 30-40 arų. Šiais pasisodinau prie namų 150 krūmelių pabandymui tos pačios veislės, maždaug 1,5 aro plotelyje, ir priskyniau beveik 100l, tj nesuprantu kaip iš 20 arų tik 200l :)

Beveik po litra nuo daigo? Pirmais metais? Nemeluok. As nuo pirmameciu net skint neinu.

gal tavo avietes laukines kad neskini , pirmais metais po kokius 200gr nuo daigo priskynem

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...