Jump to content

medienos kaltavimas


Arunas7

Recommended Posts

Gal kas patars statant medines konstrukcijas, kaip greitai ir patogiai padaryti kvadratines skyles murlotuose, brusuose.Brusų matmenys 14x14.

dedant metalinines plokšteles ir jas prikalant man tai netvirtai atrodo prie tokio išmatavimo brusų.

1.Jei mirtinai reikia kaltavimo, tai geriau tame brūse ar murlote padaryk įpjovas 20 mm gylio ir sodink kolonas. sušaudyk 950mm ilgio vinimis 45 laipsnių kampu. O iš kitų dviejų kraštinių sukalk plokšteles.

Tai vienas variantas.

2.Dar, kad nieko nepjauti ir neįpjauti. Susirask centrą kolonoje ir taip pat murlote. Ir murlote ir kolonoje su grąžtu išsikaltuok skyles ( mamytes ) pagal tą diametra pasidaryk ( berniuką ) ir sodink. Šonus tvirtinsi taip, kaip rašiau aukščiau.

3. Jei vis dar kaltuoti yra begalinis noras, yra dar vienas būdas. Iškaltuoji taip kaip ir antrame mano variante. Tik berniukas turi būti ne apvalus ar kvadratinis o plokščias su sklylėmis galuose ( geriau ąžuolas tiktų ) Tad padarai dar vieną skylę kolonoje ir murlote, įsodini. Pasigamini kylius ir juos sukali į kolonos ir murloto skyles. Tokiu būdu, tie kyliai sutraukia koloną su murlotu.

4. O dabar kaip daryčiau aš. Tiesiog reikiamu žingsniu sustatau kolonas ant murloto. Sušaudau vinimis ir keturių pusių. Ir antras etapas - į tarpus tarp kolonų, ant murloto sukalu 30 ar 50mm storio lentą. ( tokią, kokią turėsi po ranka nuo atlikusių galų ) Plotis jos pagal tavo situaciją - 140mm o ilgis tiek kiek yra atstumas tarp kolonų.

Pirmi mano variantai - statybininko-dailydės magistriniam darbui o paskutinis - ūkiškasis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas patars statant medines konstrukcijas, kaip greitai ir patogiai padaryti kvadratines skyles murlotuose, brusuose.Brusų matmenys 14x14.

dedant metalinines plokšteles ir jas prikalant man tai netvirtai atrodo prie tokio išmatavimo brusų.

Pakankamas tvirtumas su tom plokstelem aisku jas naudok su daug spigliu uzkalamos o ne su medvarsciais prisukamos ir ai dvieju pusiu kalk,pabandyk viena sukalt o poto isardyt ir suprasi kame tvirtumas ismegintas reikalas as gegniu virsunes tvirtinau jom neiperkur neisziosi,o kaip susistygavau dar po viena 4.5x100 medvarsti kontrolini ivariau nemanau kad suleidimai tvirciau,aisku manau mes kalbam apie negegniu konstrukcija,bet tai galioja betkam,o jai nori greziotis pasinaudok ka sake vaidas.p

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas patars statant medines konstrukcijas, kaip greitai ir patogiai padaryti kvadratines skyles murlotuose, brusuose.Brusų matmenys 14x14.

dedant metalinines plokšteles ir jas prikalant man tai netvirtai atrodo prie tokio išmatavimo brusų.

Pakankamas tvirtumas su tom plokstelem aisku jas naudok su daug spigliu uzkalamos o ne su medvarsciais prisukamos ir ai dvieju pusiu kalk,pabandyk viena sukalt o poto isardyt ir suprasi kame tvirtumas ismegintas reikalas as gegniu virsunes tvirtinau jom neiperkur neisziosi,o kaip susistygavau dar po viena 4.5x100 medvarsti kontrolini ivariau nemanau kad suleidimai tvirciau,aisku manau mes kalbam apie negegniu konstrukcija,bet tai galioja betkam,o jai nori greziotis pasinaudok ka sake vaidas.p

pastaba:

plokštelės sukalamos tik vinimis. tam skirti 3,5x50 mm specialiai tam rifliuoti vinys (matmenys gali būti netikslūs mano, čia, kuriuos parašiau ne lietuviškam standartui.)

o su spygliais plokštelės naudojamos tik tada kai turite tam skirtą presą. tokių plokštelių kalimas rankiniu būdu lotyniškai turi pavadinimą - sex dlia biednyx.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas patars statant medines konstrukcijas, kaip greitai ir patogiai padaryti kvadratines skyles murlotuose, brusuose.Brusų matmenys 14x14.

dedant metalinines plokšteles ir jas prikalant man tai netvirtai atrodo prie tokio išmatavimo brusų.

Pakankamas tvirtumas su tom plokstelem aisku jas naudok su daug spigliu uzkalamos o ne su medvarsciais prisukamos ir ai dvieju pusiu kalk,pabandyk viena sukalt o poto isardyt ir suprasi kame tvirtumas ismegintas reikalas as gegniu virsunes tvirtinau jom neiperkur neisziosi,o kaip susistygavau dar po viena 4.5x100 medvarsti kontrolini ivariau nemanau kad suleidimai tvirciau,aisku manau mes kalbam apie negegniu konstrukcija,bet tai galioja betkam,o jai nori greziotis pasinaudok ka sake vaidas.p

pastaba:

plokštelės sukalamos tik vinimis. tam skirti 3,5x50 mm specialiai tam rifliuoti vinys (matmenys gali būti netikslūs mano, čia, kuriuos parašiau ne lietuviškam standartui.)

o su spygliais plokštelės naudojamos tik tada kai turite tam skirtą presą. tokių plokštelių kalimas rankiniu būdu lotyniškai turi pavadinimą - sex dlia biednyx.

nepyk bet nusikalbejai su tom plokstelem jai nesupranti ka kalbi geriau nekalbek ir zmoniu neklaidink :eusa-shhh: nereik jokio preso,o ploksteles nevien vinim kalama siuolaikine statyba neviniu pagalba statoma o 90% medsraigciais,taip kad specelistai teoretikai,skirkite statybas teorines nuo praktiniu ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pastaba:

plokštelės sukalamos tik vinimis. tam skirti 3,5x50 mm specialiai tam rifliuoti vinys (matmenys gali būti netikslūs mano, čia, kuriuos parašiau ne lietuviškam standartui.)

o su spygliais plokštelės naudojamos tik tada kai turite tam skirtą presą. tokių plokštelių kalimas rankiniu būdu lotyniškai turi pavadinimą - sex dlia biednyx.

nepyk bet nusikalbejai su tom plokstelem jai nesupranti ka kalbi geriau nekalbek ir zmoniu neklaidink :eusa-shhh: nereik jokio preso,o ploksteles nevien vinim kalama siuolaikine statyba neviniu pagalba statoma o 90% medsraigciais,taip kad specelistai teoretikai,skirkite statybas teorines nuo praktiniu ;)

gerai, montuok medvarščiais. tavo atsakomybė ir valia. tik jei už savo žodžius negali guldyti galvos, kitiems nepatarinėk, o prieš teikdamas kritiką pasvarstyk ar adekvati kompetencija.

prieš rašydamas repliką pasitikrink save kam ir kada naudojamos vinys ir medvarščiai. Ir kitiems čia skaitantiems parašyk. o kai rasi kokie medvarščiai kirpimo jėgas atlaiko - parašyk jų kainą. Nustebsi daug sužinojęs. Ir kitiem kitą sykį patarsi, kad mokslas, kuris mokina apie medžiagų atsparumą, kaip paskaičiuoti konstrukcijas, jėgų ryšius, įtampų nuvedimus ir dar begalę kitko yra labai vertingas dalykas. tad sutik, kad tai yra kapitalus skirtumas nuo tos praktikos, kurią įgauni kaime stogus dengdamas taip, kaip tau atrodo pačiam. Nebūk piktas ant žinių. Aplamai mokslas yra galingas ir didus dalykas.

p.s. patarimas visiems ieškantiems atsakymų. Nors ir tarp šių pelų galima rasti sveikų grūdų, tik nebeicuotų bet pateiktus siūlymus apibendrinkite, patikrinkite. Internete metodinė bei praktinė medžiaga yra prieinama. Ęsant rimtam reikalui atsiųsiu visus reikiamus mazgų brėžinius karkasinei konstrukcijai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepykit , bet užvedėt "galingą" diskusiją , o žmogui į klausimą - "su kuo iškaltuot skyles " taip ir neatsakėt ....

Atsakymas toks, kad yra būdas apsieiti be jų. Tą būdą parašiau. kadangi tikras kaltavimas padaromas tik su staklėmis. Jis būna preciziškas. O įrangos neturint, arba kaip šiuo atveju tai yra kolonos/balkiai. kaltuoji ertmes grąžto pagalba. Tarkim reikia angos 50x50 mm. susibraižai įstrižaines ant balkio, braižai angą, ir su kokiu 10, 15 mm grąžtu reikiamu gyliu išimi "mėsą" o angos kraštus sulygini su kaltu. va ir anga iškaltuota. Tik čia darbas ilgas. taip daugiau baldžiai smulkučiai daro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pastaba:

plokštelės sukalamos tik vinimis. tam skirti 3,5x50 mm specialiai tam rifliuoti vinys (matmenys gali būti netikslūs mano, čia, kuriuos parašiau ne lietuviškam standartui.)

o su spygliais plokštelės naudojamos tik tada kai turite tam skirtą presą. tokių plokštelių kalimas rankiniu būdu lotyniškai turi pavadinimą - sex dlia biednyx.

nepyk bet nusikalbejai su tom plokstelem jai nesupranti ka kalbi geriau nekalbek ir zmoniu neklaidink :eusa-shhh: nereik jokio preso,o ploksteles nevien vinim kalama siuolaikine statyba neviniu pagalba statoma o 90% medsraigciais,taip kad specelistai teoretikai,skirkite statybas teorines nuo praktiniu ;)

gerai, montuok medvarščiais. tavo atsakomybė ir valia. tik jei už savo žodžius negali guldyti galvos, kitiems nepatarinėk, o prieš teikdamas kritiką pasvarstyk ar adekvati kompetencija.

prieš rašydamas repliką pasitikrink save kam ir kada naudojamos vinys ir medvarščiai. Ir kitiems čia skaitantiems parašyk. o kai rasi kokie medvarščiai kirpimo jėgas atlaiko - parašyk jų kainą. Nustebsi daug sužinojęs. Ir kitiem kitą sykį patarsi, kad mokslas, kuris mokina apie medžiagų atsparumą, kaip paskaičiuoti konstrukcijas, jėgų ryšius, įtampų nuvedimus ir dar begalę kitko yra labai vertingas dalykas. tad sutik, kad tai yra kapitalus skirtumas nuo tos praktikos, kurią įgauni kaime stogus dengdamas taip, kaip tau atrodo pačiam. Nebūk piktas ant žinių. Aplamai mokslas yra galingas ir didus dalykas.

p.s. patarimas visiems ieškantiems atsakymų. Nors ir tarp šių pelų galima rasti sveikų grūdų, tik nebeicuotų bet pateiktus siūlymus apibendrinkite, patikrinkite. Internete metodinė bei praktinė medžiaga yra prieinama. Ęsant rimtam reikalui atsiųsiu visus reikiamus mazgų brėžinius karkasinei konstrukcijai.

neketinu as su tavim gincytis,tik atcakyk kiek pastatu pastates per savo amziu ir savom rankom?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

neketinu as su tavim gincytis,tik atcakyk kiek pastatu pastates per savo amziu ir savom rankom?

Ne ne, ginčytis nereikia. Galim svarstyti ir diskutuoti. Kiekvienas mąstantis visada pasako kažką svarbaus ir naujo.

Kiek aš pastačiau? 67 statiniai, kuriems vienaip ar kitaip reikėjo pamato. ( prie tvoros tik vienos esu prisilietęs ) Iš jų trys gamybiniai - ūkiniai statiniai virš 1500 kvm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mikaszzz,tavo skaicius... :lol:

tiek to, ką ir kiek jis yra pastatęs. jis kitose sferose yra keliomis galvomis aukštesnis už mane. ir tas žinias, jei jis teiksis forume atskleisti, aš su malonumu jas įsisavinsiu. tam mes ir renkamės čia, ne raumenis parodyti bet pasidalinti tuo kuo esame vertingi.

iš dalies noriu reabilituoti Mikaszzz'ą ir medvaržčius.

GALIMA juos naudoti visur. bet tokiu atveju reikia rinktis specializuotus gaminius. jie kainuoja kelis kartus brangiau nei vinys. man labiausiai prie rankų limpa Essve gaminiai. kaip pvz. esu aruoduose perforuotas skardas susukęs su spec. medvaržčiais. Daugiau nei aštuoni metai pilami grūdai ir dar nei vienos varžto galvos nėra nutrauktos.

o karkasams vinis naudokite (ten kur kapitalinė statyba) rifliuotus. jie su laiku "apauga" medienos plaušu ir neišlipa į viršų.

ir man be galo įdomu, kokį sprendimą pasirinko temos autorius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

SIigZsFXdOg

Taip Laimonai,

įrankis geras. šiuo atveju naudojamas konstrukcijų tvirtinimui matomose vietose. yra jų ir horizontaliam kaltavimui. bet ar autorius pirks šį reikalą ir kada jį panaudos vėl?

o nuomotis tokio įrankio ar panašaus, nesu matęs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mikaszzz,tavo skaicius... :lol:

tiek to, ką ir kiek jis yra pastatęs. jis kitose sferose yra keliomis galvomis aukštesnis už mane. ir tas žinias, jei jis teiksis forume atskleisti, aš su malonumu jas įsisavinsiu. tam mes ir renkamės čia, ne raumenis parodyti bet pasidalinti tuo kuo esame vertingi.

iš dalies noriu reabilituoti Mikaszzz'ą ir medvaržčius.

GALIMA juos naudoti visur. bet tokiu atveju reikia rinktis specializuotus gaminius. jie kainuoja kelis kartus brangiau nei vinys. man labiausiai prie rankų limpa Essve gaminiai. kaip pvz. esu aruoduose perforuotas skardas susukęs su spec. medvaržčiais. Daugiau nei aštuoni metai pilami grūdai ir dar nei vienos varžto galvos nėra nutrauktos.

o karkasams vinis naudokite (ten kur kapitalinė statyba) rifliuotus. jie su laiku "apauga" medienos plaušu ir neišlipa į viršų.

ir man be galo įdomu, kokį sprendimą pasirinko temos autorius?

As tik tiek,kad nereikia 100% savo nuomone tvirtyt,bet kartais ir kitu reikia paklausyti.Gal kitas tame reikale turi daugiau ziniu,ar patirties.Juolab,kad su tais medvarsciais gal ir pastate 10,ar ten 20 pastatu,bet kiek laiko praejo nuo statybos pabaigos.Viska parodo laikas,jis visagalis. :icon-neutral:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man reikia pastato 2000 kv. stoga uzdeti.Nusprendziau su graztu gresiu su 5cm. skersmens freza.dviejuose galuose.o viduri isimsiu su benzapjuklu.Tai bus pigiau taip suleidinieti, negu su plokstelem kalineti.

O tai tu Arūnai, karkasą ar gegnes montuosi? gal kokią nuotrauką tos konfliktinės vietos turi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...