Jump to content

Veterinarija -veterinoriai -vaistai avims.


pranas313

Recommended Posts

Ačiū už atsakyma EKOTomai,

ar galima naudoti eringoms avims vaistus nuo kirminų, ar nepakenks vaisiui?

Vitaminų jokių neleidau, tik daviau dviejų rūšių druskos su mineralais ir mikroelemetais:

http://www.avena.lt/Galvijams-ir-avims/pasarai_papildai_avims?product_id=1661

http://www.avena.lt/reikmenys-zirgams-ir-raiteliams/papildai_vitaminai_skanestai_zirgams_zaizlai/Laizalai/druska_gyvuliams_arkliams_solsel

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš niekaip nesuprantu, kam jūs visi kankinat tas ėriavedes? Gal per daug laisvo laiko turit? Kam leisti tuos multikus, jei puikiausiai galima supilti į vandenį po tam tikrą mažą dozę ir pvz:. kas savaite. O dabar badot adatom ir kas blogiausia dauguma tuomet kaip pamato, kad kažkas negerai. Tai turi būti profilaktika!  O dėl dehelmetizacijos - prie kiekvieno vaisto vaisto yra aprašymo lapelis galima ir per google puikiausiai vaistų aprašymus susirast. Aš naudoju curafluke (fenbendazol + rafoksanid) - biomectin (invermectin) - Alben (albendozol)

 

O duodant vaistų dabar, reikėtų bent jau žinoti prieš ką kovoji ir ką davei prieš tai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš niekaip nesuprantu, kam jūs visi kankinat tas ėriavedes? Gal per daug laisvo laiko turit? Kam leisti tuos multikus, jei puikiausiai galima supilti į vandenį po tam tikrą mažą dozę ir pvz:. kas savaite. O dabar badot adatom ir kas blogiausia dauguma tuomet kaip pamato, kad kažkas negerai. Tai turi būti profilaktika!  O dėl dehelmetizacijos - prie kiekvieno vaisto vaisto yra aprašymo lapelis galima ir per google puikiausiai vaistų aprašymus susirast. Aš naudoju curafluke (fenbendazol + rafoksanid) - biomectin (invermectin) - Alben (albendozol)

 

O duodant vaistų dabar, reikėtų bent jau žinoti prieš ką kovoji ir ką davei prieš tai.

Isdrysiu papriestaraut del multiku suleidimo ne viena pakeliau ant koju net viena jau galvojau kirdyk bus nes neede nieko -tai jei skrandis jai nedirba (sudirdzius vitaminus galima situacija pabloginti)nes kai needa silpsta dar toliau nes nera energijos pas gyvuli 

(kaip jai sugirdyti tuos vitaminus) o cia paemei ir suleidai ir zinai kad suleista ..  vat kirminavimas kai tuoj tuoj eriuosis nesveika manau .cia mano nuomone 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už atsakyma EKOTomai,

ar galima naudoti eringoms avims vaistus nuo kirminų, ar nepakenks vaisiui?

Vitaminų jokių neleidau, tik daviau dviejų rūšių druskos su mineralais ir mikroelemetais:

http://www.avena.lt/Galvijams-ir-avims/pasarai_papildai_avims?product_id=1661

http://www.avena.lt/reikmenys-zirgams-ir-raiteliams/papildai_vitaminai_skanestai_zirgams_zaizlai/Laizalai/druska_gyvuliams_arkliams_solsel

  sitas druskas kur avenoje pirkai galiu pasiulyti pigiau 10kg gabalais SOLSEL firmos ir paprastas ir su mineralais. TAIP PAT IR LAIZALU GALIU PASIULYTI IVAIRIU FIRMU IR IVAIRIU ISFASAVIMU, PIENO PAKAITALU, KREKENU PAKAITALU

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Isdrysiu papriestaraut del multiku suleidimo ne viena pakeliau ant koju net viena jau galvojau kirdyk bus nes neede nieko -tai jei skrandis jai nedirba (sudirdzius vitaminus galima situacija pabloginti)nes kai needa silpsta dar toliau nes nera energijos pas gyvuli 

(kaip jai sugirdyti tuos vitaminus) o cia paemei ir suleidai ir zinai kad suleista ..  vat kirminavimas kai tuoj tuoj eriuosis nesveika manau .cia mano nuomone 

Pritariu vitaminu suleidimas tikrai nekankinimas aisku ten suleidinet jaunom avim nera butina cia jau kaip kas nori taip tas daro.Bet kad kokiom eravedem suleisi tai nepakenks juolabiau jai ramios avys tai yra tokiu kur net nesupranta kad va jai suleidai  ir jokio streso.Pas mane ir taip buvo keletas kad truko kazkokio vitamino jau lyg ir tokios vangios pasidare ir sunkiau kelesi pakako vieno multivitaminu suleidimo po valandos atsigavus lyg niekur nieko.Net ne vaistai o vitaminai va koki poveiki padare aisku jai kas rimto jau butu tai leisk neleides turbut jau.Del kirminu nukirminti jai liko maziau negu menuo iki eravimosi ar antra puse eringumo tai kazkaip taip man veterinaras buvo sakes kad jau negerai leisti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Multikus ir mes leidom,maniske nesikele visai,pastatyti neimanoma... O finalas,toks,papjovus,kraujo nepilna stikline butu (kraujas virto vandeniu),kepenys tmsios-juosvos, graubletos ir visai nesilauke. Kas galejo nutikti normaliai erevedei,nezinau.

As va saviskiai gal biski jau pagelbejas is pradziu leidau multika kazdien 3 dienas calcium borogluconat injekcini tirpala ir apsierevo tada dar multivitamina bei nueidavai vis dazniau pakeldavau as ja nes mano atveju pakeli ja tai ji eina paeda atsigert dar laizalo kokio palaizo bet tokiom medinem kojom bet po eriuku nukrito aisku svoris tai palenvejo ji bet vis dar pati neatsistoja nors jau megina taciau siandien dar veterinaras suleido seleno bei Kazka ten dar dekimadronadas ar kazkoks cia jau nepamenu tikslaus pavadinimo to vaisto ir dar kazkoki.Na ir dabar dar keleta dienu paliko paleisti vitamina c ir b grupes vitainus.Paziuresim ar bus koks nors zymesnis pagerejimas.Kuo daugiau turi ju tuo daugiau ivairiu nutikimu nutinka kaip sakant gyveni ir mokaisi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki.vakar buvau uzejes i vet.vaistine B vitaminu+selenas,ant 100ml.buteliuko raso kad avims 1ml,o cia skaiciau kad leidia uzkarto 5-6ml.mazam 1ml tai,kaip reik leisti,tas pardavejas nieko nezino,tik tiek kiek ant pakuotes parasyta ir dar kiek likes kiekis bus tinkamas naudoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki.vakar buvau uzejes i vet.vaistine B vitaminu+selenas,ant 100ml.buteliuko raso kad avims 1ml,o cia skaiciau kad leidia uzkarto 5-6ml.mazam 1ml tai,kaip reik leisti,tas pardavejas nieko nezino,tik tiek kiek ant pakuotes parasyta ir dar kiek likes kiekis bus tinkamas naudoti?

pradarius pakuote vaisto galiojimas 28dienos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Multi vitaminu tikrai reikia (as dar prideciau po lasa probiotiku)tiesiog multikus kas pvz. Savaite ar dvi supilti i bendra vandens dubeni, ir palaikyti pastovu vitaminu balansa, o ne vaikytis paskui aviu uzpakalius kas puse metu su adatom. Vitaminu trukumas yra letinis procesas.

dar nemaciau ne vieno ligonio kuris kuris atsistotu is ligos patalo po spinatu porcijos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Multi vitaminu tikrai reikia (as dar prideciau po lasa probiotiku)tiesiog multikus kas pvz. Savaite ar dvi supilti i bendra vandens dubeni, ir palaikyti pastovu vitaminu balansa, o ne vaikytis paskui aviu uzpakalius kas puse metu su adatom. Vitaminu trukumas yra letinis procesas.

dar nemaciau ne vieno ligonio kuris kuris atsistotu is ligos patalo po spinatu porcijos

ir kiek tu multiku reik pilti,kokia vienos avies doze?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ir kiek tu multiku reik pilti,kokia vienos avies doze?

ne avies doze o prikaluso kokius nusipirkai ir i koki kieki vandens ju reike deti tarkim 50gramu, uzmaisai ta kieki islaka ir vel uzmaisai. savo atveju as pastates laizalu kibira druska su mineralais. karta teko deti vitaminu multiplast i automatine girdykla tai sudas gavos jie nuskendo an dugnonu gal nevitaminai o ju balastas :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mantai33, linkiu,kad tavo atveju nenutiktu kaip man...

O ka vetas diagnozes nepasake ?

aviu gepatitas -bet sios ligos simptomai neatitinka jusu ...

Симптоматика. Больные овцы резко угнетены, лежат или долго стоят на одном месте. Часто наблюдается мышечная дрожь. Температура тела повышается до 40,0—41,5°, пульс учащенный и слабый. Рефлексы (корнеальный, анальный и др.) ослаблены, зрачок расширен. Нередко появляется одышка.

Аппетит плохой или его нет. Жвачка нарушается, запоры чередуются с поносами. Кал может быть со слизью и кровью, окрашен бледнее, чем обычно.

----------Патологоанатомические изменения. Печень увеличена в объеме, края закруглены, консистенция дряблая, мягкая, но ломкая. Цвет печени более бледный: светло-коричневый с желтоватым оттенком, на разрезе рисунок долек сглажен ------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Фасциола обыкновенная (Fasciola hepatica) - трематода листовидной формы, от коричневого до серого цвета с зеленоватым оттенком, от 2 до 3 см в длину и около 1 см в ширину, кутикула вооружена мелкими шипиками.

----Патологоанатомические изменения. При остром течении фасциолеза печень увеличена, переполнена кровью, па поверхности заметны кровоизлияния и серовато-желтые пленки фибрина.В брюшной полости нередко обнаруживают кровянистый транссудат (до 10 л и более), в котором находят молодых фасциол. Если интенсивность инвазии высокая, отмечают значительные кровотечения в брюшную полость и бледность слизистых оболочек.

 При хроническом течении болезни печень уплотнена, желчные ходы расширены и их стенки пропитаны солями извести - при разрезе слышен хруст (резко выраженный у крупного рогатого скота), характерен интерстициальный гепатит (цирроз)

-----Применяют Alben  (Альбендазол)

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ka vetas diagnozes nepasake ?

aviu gepatitas -bet sios ligos simptomai neatitinka jusu ...

Симптоматика. Больные овцы резко угнетены, лежат или долго стоят на одном месте. Часто наблюдается мышечная дрожь. Температура тела повышается до 40,0—41,5°, пульс учащенный и слабый. Рефлексы (корнеальный, анальный и др.) ослаблены, зрачок расширен. Нередко появляется одышка.

Аппетит плохой или его нет. Жвачка нарушается, запоры чередуются с поносами. Кал может быть со слизью и кровью, окрашен бледнее, чем обычно.

----------Патологоанатомические изменения. Печень увеличена в объеме, края закруглены, консистенция дряблая, мягкая, но ломкая. Цвет печени более бледный: светло-коричневый с желтоватым оттенком, на разрезе рисунок долек сглажен ------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Фасциола обыкновенная (Fasciola hepatica) - трематода листовидной формы, от коричневого до серого цвета с зеленоватым оттенком, от 2 до 3 см в длину и около 1 см в ширину, кутикула вооружена мелкими шипиками.

----Патологоанатомические изменения. При остром течении фасциолеза печень увеличена, переполнена кровью, па поверхности заметны кровоизлияния и серовато-желтые пленки фибрина.В брюшной полости нередко обнаруживают кровянистый транссудат (до 10 л и более), в котором находят молодых фасциол. Если интенсивность инвазии высокая, отмечают значительные кровотечения в брюшную полость и бледность слизистых оболочек.

 При хроническом течении болезни печень уплотнена, желчные ходы расширены и их стенки пропитаны солями извести - при разрезе слышен хруст (резко выраженный у крупного рогатого скота), характерен интерстициальный гепатит (цирроз)

-----Применяют Alben  (Альбендазол)

 

Veterinaras nieko ka jis ten ta pati mato ka as sakau ir tiek mano atveju tai dabar bus matyti po keletos dienu ar pageres kas nors ar ne.O cia kiek skaitau tai ne neatitinka pas mane sitie simtomai nes ir ismatos jos tvarkingos spiros nei sulipe taip sakant nei ka o ir paeda ir atsigeria kada pastatai ja su virskinimu manau viskas ok jai kartais pastatai tai taip pasiraivo na faktas kad nori pajudet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veterinaras nieko ka jis ten ta pati mato ka as sakau ir tiek mano atveju tai dabar bus matyti po keletos dienu ar pageres kas nors ar ne.O cia kiek skaitau tai ne neatitinka pas mane sitie simtomai nes ir ismatos jos tvarkingos spiros nei sulipe taip sakant nei ka o ir paeda ir atsigeria kada pastatai ja su virskinimu manau viskas ok jai kartais pastatai tai taip pasiraivo na faktas kad nori pajudet.

Nu bet jei eda tai turetu pasitaisyti ...o ji eriuku turi ?  man su eravedem ir buna kartais .. bet kaip kolega minejo reikia profilaktiskai vitaminu su pasaru ar suleisti ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu bet jei eda tai turetu pasitaisyti ...o ji eriuku turi ?  man su eravedem ir buna kartais .. bet kaip kolega minejo reikia profilaktiskai vitaminu su pasaru ar suleisti ...

Matai ji pas mane stambiausia ir didziausia galima sakyti eravede buvo dabar jau po atsivedimo sulyso siek tiek bet vis dar didele tai kazkaip as del jos maziausiai jau sukau galva nes pernai viskas idealiai buvo atvede 2 ir abu buvo dideli ir uzaugo.O seis metais jo atvede ji tik as darbe buvau tai seima padejo viena istraukt o kita pati atvede bet ji pries tai jau kokia 4 dienos kai gulinejo atskyres jau buvau nes seip matesi kad turetu eriuotis.Su eriukais ir negerai gavosi kadangi pats nebuvau ta para tai nors ja ir pastate ant koju bet eriukai stambus auksti buvo ir niekaip to papo jiems neisiule jos tai vienas nugaiso ta pacia nakti o kitas kai gryzau jau lyg dar buvo zvaus bet ir neisiuliau niekaip to papo jam kad pazystu o is buteliuko buvo girdytas tai nezinau ar jam perdave perdaug nes apsitriede ar tiesiog ir jau koks biski nelabai buvo tai ko pasekoj nugaiso ir tas.Bet ji labai del ju ten nesuko galvos biski pasidaire kad nera o buvo ir tiek gal kazkiek cia ir galejo pasiankstint tas atvedimas kada ji pradej gulet vis...Seip sakau kazkada buvo su kita kad eme sunkiai keltis ir raisuot net pries eravimasi bet po atvedimo is karto ta pacia diena buvo viskas gerai aisku suleidau as ten jai tu multiku tada.O kaip bus taip ka gi cia padarysi kiek imanoma darai kad pasveiktu nes jai jau agini tai reikia rupintis bet visko buna kuo daugiau turi tu daugiau visokiu atveju...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai ji pas mane stambiausia ir didziausia galima sakyti eravede buvo dabar jau po atsivedimo sulyso siek tiek bet vis dar didele tai kazkaip as del jos maziausiai jau sukau galva nes pernai viskas idealiai buvo atvede 2 ir abu buvo dideli ir uzaugo.O seis metais jo atvede ji tik as darbe buvau tai seima padejo viena istraukt o kita pati atvede bet ji pries tai jau kokia 4 dienos kai gulinejo atskyres jau buvau nes seip matesi kad turetu eriuotis.Su eriukais ir negerai gavosi kadangi pats nebuvau ta para tai nors ja ir pastate ant koju bet eriukai stambus auksti buvo ir niekaip to papo jiems neisiule jos tai vienas nugaiso ta pacia nakti o kitas kai gryzau jau lyg dar buvo zvaus bet ir neisiuliau niekaip to papo jam kad pazystu o is buteliuko buvo girdytas tai nezinau ar jam perdave perdaug nes apsitriede ar tiesiog ir jau koks biski nelabai buvo tai ko pasekoj nugaiso ir tas.Bet ji labai del ju ten nesuko galvos biski pasidaire kad nera o buvo ir tiek gal kazkiek cia ir galejo pasiankstint tas atvedimas kada ji pradej gulet vis...Seip sakau kazkada buvo su kita kad eme sunkiai keltis ir raisuot net pries eravimasi bet po atvedimo is karto ta pacia diena buvo viskas gerai aisku suleidau as ten jai tu multiku tada.O kaip bus taip ka gi cia padarysi kiek imanoma darai kad pasveiktu nes jai jau agini tai reikia rupintis bet visko buna kuo daugiau turi tu daugiau visokiu atveju...

 

Pas mane ir panašiai buvo nusilpusi avis, bet šieną te ir ėda, tai suleidau vitaminu, dabar į vandenį papildomai vitaminų ir mineralų gauna, tai va per kelias dienas jau pati atsistoja, pirma kartą taip nutiko.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia info apie maziukus kai sustoja skrandis paemiau ir ru gal bus naudinga kam

При остановке рубца процесс переваривания пищи останавливается. Рубец переполнен. Пища бродит и гниёт, а образующиеся токсины попадают в кровь. Если животное вялое, заторможенное – это как раз и говорит о серьёзном отравлении.
Что делать при остановке рубца?
1.    Не кормить. Голод в данном случае действует, как лекарство. Исключить молоко! Молоко ещё больше будет тормозить работу рубца.
2.     Если нет стула и жвачки нужно дать козлёнку слабительно. Малышу 1-2 месяцев в качестве слабительного подойдёт 1 чайная ложка касторового масла. Взрослой козе массой примерно 50 кг.  нужно 2 или 3 столовые ложки касторки. Стул появляется обычно спустя 5-6 часов.
3.     После дачи слабительного  хорошо бы сделать инъекцию но-шпы. Это поможет снять спазм. Но-шпу делают внутримышечно. Укол в заднюю ножку. Маленькому козлёнку достаточно 0,2 мл. Взрослой козе вводят 2 мл. Спустя 4 часа укол можно повторить.
4.    Одна из важнейших составляющих лечения – это массаж живота. С левой стороны живота производим мягкие поглаживания по часовой стрелке.
5.    Обязательно заставляйте козлёнка двигаться, ходить.  Нужно чередовать массаж и ходьбу. Будьте готовы к тому, что малыш может упрямиться. Ещё бы! Ведь ему нездоровиться. Но залёживаться в таком состоянии нельзя. Опасно для жизни. Поэтому хозяевам надо запастись терпением. Массируйте животик каждые 15-20 мин.  И пусть козлёнок ходит.
6.    После того, как состояние питомца улучшиться, не спешите его кормить.  Соблюдайте диету. Молока давать нужно в 2 раза меньше обычного. Не пасти на зелёной траве. Можно мелкое сено и веники.
Все эти меры, если они были своевременны, помогут стабилизировать состояние здоровья козлёнка. А теперь поговорим о том, как избежать всех этих проблем.
Как избежать остановки рубца.
1.    Лучше всего кормить каждого козлёнка отдельно из своей мисочки, и не устраивать соревнований из приёма пищи. Козлята должны есть спокойно.
2.    Увеличивать объёмы пищи нужно постепенно. Переедание опасно.
3.    Поить козлят и коз до кормления или сразу же после него не верно. Интервал между приёмом пищи и поением должен быть хотя бы 1-1,5 часа.
4.    Козлята должны двигаться в промежутках между кормлениями. Движение вообще способствует укреплению здоровья в целом и просто необходимо козам, учитывая их физиологию.

------касторового масла ------   Ricinos aliejus (" ricinos aliejus ", ricinos aliejus , lot.  Oleum ricini ) - augalinis aliejus , gaunamas iš augalų ricinmedį, Ricinos aliejus neturi išdžiūti, nesudaro plėvelės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...