Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

tas pats 

 

tas pats ir man maniau kad ligos puola bet ne velnio nuo herbicido sustresavo bet taisosi

As purskiau tik vienu mustangu 0,5lha buvo tik tokie plemai pagelte, dabar beveik visas laukas, galvojau palis pasitaisys, bet nevelnio palijo ir oras susilo ir nugelto . Kada oras leis reikes duot per lapus.Pas mane kolkas nesitaiso, o blogyn eina. Po mustango buvo beroc salnele ir gerokai orai atvese.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie pelesi

"

Pavasarinis pelėsis

Pavasarinio pelėsio sukėlėjas Fusarium nivale dirvoje gali gyventi saprofitiškai (misdamas negyvų organizmų organinėmis medžiagomis arba gyvų organizmų išskyromis). Ypač didelės ligos pradų sankaupos randamos dirvoje atsėliuojant varpinius javus arba sėjant po varpinių daugiamečių žolių ar varputėtose dirvose. Šis patogenas plinta ir per užkrėstą sėklą, nes yra vienas iš keleto Fusarium genties grybų, kurie sukelia varpų fuzariozę.

Jei F. nivale apsikrėtę grūdai pasėjami į dirvą nebeicuoti, dažniausiai jie visai nesudygsta, o jei ir sudygsta, tai augalai išauga silpni, jų šaknys būna parudavusios, papuvusios. Tokie augalai dažnai žūva žiemojimo metu ir yra infekcijos šaltinis aplinkiniams augalams.

Pavasariniu pelėsiu javai apsikrečia rudenį, bet liga išryškėja anksti pavasarį. Ji labiau išplinta ankstyvosios sėjos ir tankesniuose, prieš žiemą labai suvešėjusiuose pasėliuose, ypač kai sniegas iškrinta ant nesušalusios dirvos, padengia augalus storu sluoksniu ir ilgai išsilaiko. Po sniego danga ant neįšalusios žemės susidaro labai palankios sąlygos ligai plisti: temperatūra laikosi apie nulį, augalų nepasiekia šviesa, padidėja CO2 koncentracija."

Dalinuos ka randu bet panasu kad ce tikrai ne pelesis pas jus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip manote, ar dar ne per vėlu nupurkšti žieminius kviečius augimo reguliatoriumi? Auga labai nevienodai, kaikurie siekia apie 40-45 cm, kita didžioji dalis kviečių apie 20-25 cm.

As dar planuoju su terpalu pralekt, ant veliavinio, nes du kartus trumpinau o paselis labai veslus, bijau kad neparvirstu. Aisku nevisus laukus, nes yra tokiu, kad baisu ziuret, smeliukai savo duoda :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vėl gi apie tą patį vakarykščią pasižvalgymą po kolegos laukus. Ta pati technologija, ta pati veislė, tokie pat priešsėliai. Pas kolegą pirmi tręšimai atlikti anksčiau ir papildomas purškimas mikrikais su karbamidu. Skirtumas akivaizdus, pas mane kviečiai atrodo prasčiau.

o kaip manot kodėl? ankstyvas tręšimas?? ar taip kitų nemėgstamas purškimas su karbamidu ir mikriukais?  :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kaip manot kodėl? ankstyvas tręšimas?? ar taip kitų nemėgstamas purškimas su karbamidu ir mikriukais?  :icon-smile:

Manau, kad abu veiksniai davė savo pliusus.

Gal būt atsakymas užfiksuotas čia:

http://orelis.tv3.lt/oru_istorija/kaunas

Balandžio paskutinę savaitę buvo net gi šilčiau gal vidutiniškai negu per 3 gegužės savaites. Todėl anksčiau patręšti pasėliai per šiltus orus geriau pasisavino azotą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tas pats 

 

tas pats ir man maniau kad ligos puola bet ne velnio nuo herbicido sustresavo bet taisosi

Pas mano tevuka irgi darosi kraupus vaizdelis visos virsunes geltonos 2 - 3 cm, arcktika veisle. tam paciam lauke famulus. su lygiai tokiu pat tresimu  jokiu geltonumu nera. nuo ligu nepurksta tik herbicidu

sita.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mano tevuka irgi darosi kraupus vaizdelis visos virsunes geltonos 2 - 3 cm, arcktika veisle. tam paciam lauke famulus. su lygiai tokiu pat tresimu  jokiu geltonumu nera. nuo ligu nepurksta tik herbicidu

sita.jpg

pas mane irgi pacios virsunes bet ne tiek kiek nuotraukoje ,nuo ligu taip pat nepurksta tik herbicidais pries tris savaites.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://postimg.org/image/rwznun1wx/

http://postimg.org/image/t11vsbpyv/

 

Pas mane štai toks vaizdelis su kviečiais, kaikurie stipriai peraugę, net varpa kaikur jau susiformavusi. Gal kam yra taip buvę ir galite patarti kas čia gali būti nutikę ir kaip problemą spręsti? Kviečiai sėti po avižų, sėkla valyta antriniu valymu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://postimg.org/image/rwznun1wx/

http://postimg.org/image/t11vsbpyv/

 

Pas mane štai toks vaizdelis su kviečiais, kaikurie stipriai peraugę, net varpa kaikur jau susiformavusi. Gal kam yra taip buvę ir galite patarti kas čia gali būti nutikę ir kaip problemą spręsti? Kviečiai sėti po avižų, sėkla valyta antriniu valymu...

As gal blogai sakau bet manau kad te tie islinde rugiai arba kvietrugiai mazu maziausiai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...