Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Labas.Manau,kad nedaugelis potencialiu pirkėju iėško triušienos ivairiuose skelbimuose,pasitikėjimas augintojais nėra labai didelis.daugelis galinčiu sau leisti vartoti triušieną jos ieško pas pažystamus augintojus.Galvoju,kad šia tema diskutuoti nėra butinybės.Geriau pakalbėti apie veisimą,turimos bandos gerinimą,atranką,heterozės panaudojimą.Susidaro vaizdas,kad visi labai gerai tai supranta,tačiau skaitant forumo medžiagą,nelabai tai matosi.

Tai ,kad matai visos diskusijos baigiasi izeidimais ,nepagarba kitiems ....

As pilnai pasiruoses diskusijom apie heterozės panaudojima triusiu auginime ...turiu kruva analiziu is savo ukio , kruva pastebejimu ir patvirtintu isvadu .... :)

Bet kaskaip niekas cia nenori dalintis savo informacija arba jos paprasciausia neturi .

Aisku jei augini megejiskais pagrindais ir nevedi jokiu uzrasu , nedarai eksperimentu ,stebejimu ....tai tada nera apie ka ir kalbeti .:(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei ne paslaptis ,su kokiomis veislėmis dirbai,kas buvo gerintojai,kiek laiko vyko stebėjimai,iki kelintos kartos bandos plėtime daėjai.Kokioms savybėms buvo skiriamas pagrindinis dėmesys.

Nepaslaptis :)

Visi triusiai buvo misrunai , gerintojus rinkdavaus taip pat is misrunu (praktiskai pagal isvaizda ,amziu ir svori ) .Stebejimus vykdau jau treti metai ...na pirmais metais zaidziau ...nezinojau kaip viskas viksta ,kodel serga ,nuo ko gaista ....Pagrindinis demesys ,kad atsivestu nemaziau 8-10 triusiuku (ta prasme ,kad tiek isliku gyvu iki jie prades esti ) Tai pasiekta , kiekviena turima patele veda po9-14 triusiuku ir is ju 7-11 lieka gyventi .Skiriau demesi ,kad gyvo ir skerdienos (be subproduktu ) santikis butu 65 ir daugiau %, skerdziant 4men. Beveik tai ir turiu . Dazniausia (paskutiniu dvieju vadu rezultatais) 59%-62%. Kad 4men triusis svertu nemaziau 4,5kg. Tai kogero pasiseke geriausia visi tokio amziaus triusiukai perkopia sia riba :) . Siekiau ,kad visokiu ligu (kurios priveda prie rtiusio kritimo ) neliktu ir jos neateiti pas mano triusius ...100% tai veikia ( ta sistema kuria naudoju ) ...Nesekme tik ta ...serga is kitu triusininku nupirkti triusiai (nors pagal juos jie skiepiti ) . Cia kai pats nespeju (nera galimybiu ) perskiepiti .Turiu visu pas mane augusiu triusiu kilmes saknis ...galiu atsekti is kokios tai pateles , patino ... iki pacio pirmo triusio kuri as turejau .Ta prasme dabar turimu triusiu giminystes rysiai iki to triusio kuris pas mane pateko paciais pirmais laikimo metais .Turiu visus uzrasus (na gal pirmais menesiais nerasiau ... ) bet cia buvo iki pirmo ligos protrukio .Kai supratau ....man gali padeti tik AS PATS :) ir mano uzrasai :) . Nes kitiems mano bedos NEIDOMIOS .

Tad apibendrinant viskas liuks : mano pateles veda pakankamai daug triusiuku , jie auga puikia , kritimu nulis , ligu nulis ,mesos iseiga tenkina pilnai ,veisliai paliekami tik perspektiviausi triusiai ir tai pasiteisino ...pasaro sunaudoju maziau nei anksciau ,kad uzauginciau triusi iki "puodo" (nes as ji sveriu pries pildamas i serikla) . Ir zinau ,kad 4,5kg pasiekti mano triusiui reikia maziau pasaro nei anksciau reikedavo ( to negaliu suversti pasaro kokybei ,nes seriu vienu ir tuopaciu pasaru ) .Tad viska ka naudoju yra teisinga ir patikima, visos nuostatos yra teisingos ....

P.s. kompiuterine programa kuria susikuriau visam savo darbui palengvinti ...kolkas VEIKIA :) nors dar nera tobula :)

Tad ir JUMS sekmes auginant ir darant isvadas .Jei norit konkreciu skaiciu su aprasymais :) galiu parasyti bet tai ...gali KAINUOTI :( .

Tad sekmes ir geru triusiu visiems . Bendraukit ,rasykit ,auginkit ,spreskit problemas ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu turbūt pirmasis šiam forume pas ką kritimų nulis .

NEPAVIDEK .

Netik ,kad krinta nulis , bet ir serga nulis .Aisku jei tai mano triusiai o ne pirkti is kitu triusininku .

Jeigu NEPAVIDEK reiškia nepavydėk tai tikrai nesiruošiu pavydėti, nes aš net savo fantazijose neįsivaizduoju galimybės pasiekti tokių rezultatų, kad nesirgtų ir nekristų nei vienas triušis. Man taip nepavyko iki šiol nepavyks ir ateityje. Tai ir pavydėti nelabai turiu ko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu turbūt pirmasis šiam forume pas ką kritimų nulis .

NEPAVIDEK .

Netik ,kad krinta nulis , bet ir serga nulis .Aisku jei tai mano triusiai o ne pirkti is kitu triusininku .

Jeigu NEPAVIDEK reiškia nepavydėk tai tikrai nesiruošiu pavydėti, nes aš net savo fantazijose neįsivaizduoju galimybės pasiekti tokių rezultatų, kad nesirgtų ir nekristų nei vienas triušis. Man taip nepavyko iki šiol nepavyks ir ateityje. Tai ir pavydėti nelabai turiu ko.

na ne toki ir fantastiski tie nuliai jei kalbam apie triusius neskaiciuodami tokiu kur tik gime nes pvz pas mane per 1,5 metu krito 1 triusis nors neduodu jokios kombikormos (isskyrus patelems su vaikais) o va tokiu kur atvesti ir susaldyti tai buvo bet po 2 tokiu kartu patele i puoda

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu turbūt pirmasis šiam forume pas ką kritimų nulis .

NEPAVIDEK .

Netik ,kad krinta nulis , bet ir serga nulis .Aisku jei tai mano triusiai o ne pirkti is kitu triusininku .

Auginu triusius jau virs 15 metu, bet tokio STEBUKLO dar nesu girdejas, kad neserga ir nekrenta. Cia turbut kazkokie terminatoriai tie jusu triusiai. Niekada ne patikesiu. Taip nebuna. Ir be pavido.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kaip matau nepas viena mane nuliai :) . Dziugu . Na o del diskusiju ...tai manau nesileisiu as cia i ilgesnias diskusijas :( , nes mano patarimai nelabai kam cia idomus . Tad auginkit kaip ismanot ir linkiu kad sektusi .

Kaip ir anksciau esu pastebejas ,kad cia visi nori gauti informacijos o dalintis savo pastebejimais ... niekas nelinkes . Tad manau ,kad nelabai as cia turiu ka veikti :) .

Negaisiu savo brangaus laiko .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ir anksciau esu pastebejas ,kad cia visi nori gauti informacijos o dalintis savo pastebejimais ... niekas nelinkes . Tad manau ,kad nelabai as cia turiu ka veikti :) .

teisingai pasakyta.Lietuviskas budas, as zinau, kitiems..... Tad jei nori gauti informacijos, eik i rusu foruma, jei nori pasikandzioti - i lietuviu foruma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

galite suteikti daugiau informacijos tarp dviejų veislių:Kalifornijos ir Naujosios Zelandijos Baltųjų.Pavasarį noriu pirkti 4 triušius pradžiai savo reikmėms,taigi pirksiu 3 pateles ir 1 patiną(o gal pirkt 2pateles 2patinus? patarkite). Taigi norėčiau pasiteirauti kokias pateles pirkti ir kokį patiną tarp šių dviejų veislių? 3 Zelandijos pateles ir 1 kaliforną , ar 3kalifornų pateles ir 1 zelanda patiną, ar ir patiną ir pateles vienos veislės. Ir argumentuokite savo atsakymus kokius pliusus pvz turi Zelandų patelė ir pan. :) O gal jie lepūs?gal pradėti nuo mišrūnų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

galite suteikti daugiau informacijos tarp dviejų veislių:Kalifornijos ir Naujosios Zelandijos Baltųjų.Pavasarį noriu pirkti 4 triušius pradžiai savo reikmėms,taigi pirksiu 3 pateles ir 1 patiną(o gal pirkt 2pateles 2patinus? patarkite). Taigi norėčiau pasiteirauti kokias pateles pirkti ir kokį patiną tarp šių dviejų veislių? 3 Zelandijos pateles ir 1 kaliforną , ar 3kalifornų pateles ir 1 zelanda patiną, ar ir patiną ir pateles vienos veislės. Ir argumentuokite savo atsakymus kokius pliusus pvz turi Zelandų patelė ir pan. :) O gal jie lepūs?gal pradėti nuo mišrūnų?

Jei tik savo reikmem, tai manau jokio skirtimo kokius augint. Perki tokius kokie tau graziuasi (gali buti net skirtingu veisliu) ir dziaugiesi. Man net taip idomiau, kadangi misrunai triusiukai buna skirtingu spalvu ir atspalviu. Po to jei jau noresi patapti kazkokios tai veisles puoseletojas tai galesi pasirinti konkrecia veisle.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

galite suteikti daugiau informacijos tarp dviejų veislių:Kalifornijos ir Naujosios Zelandijos Baltųjų.Pavasarį noriu pirkti 4 triušius pradžiai savo reikmėms,taigi pirksiu 3 pateles ir 1 patiną(o gal pirkt 2pateles 2patinus? patarkite). Taigi norėčiau pasiteirauti kokias pateles pirkti ir kokį patiną tarp šių dviejų veislių? 3 Zelandijos pateles ir 1 kaliforną , ar 3kalifornų pateles ir 1 zelanda patiną, ar ir patiną ir pateles vienos veislės. Ir argumentuokite savo atsakymus kokius pliusus pvz turi Zelandų patelė ir pan. :) O gal jie lepūs?gal pradėti nuo mišrūnų?

Jei tik savo reikmem, tai manau jokio skirtimo kokius augint. Perki tokius kokie tau graziuasi (gali buti net skirtingu veisliu) ir dziaugiesi. Man net taip idomiau, kadangi misrunai triusiukai buna skirtingu spalvu ir atspalviu. Po to jei jau noresi patapti kazkokios tai veisles puoseletojas tai galesi pasirinti konkrecia veisle.

Aha..Bet man svarbiausia kad jie būtų nelepūs nes pvz kokios kitos veislės tai lepios taigi norėčiau pasiteiraut kas augino NZ ir kalifornus kaip kas ar lepūs ar ne ,o gal mišrūnai geriau?taigi norėčiau kad dar kas painformuotų. :eusa-think: Ir kaip su maišymu pirkt 3pateles ir 1patiną ar 2patinus 2pateles, patina NZ ar Kalifornų ,Pateles NZ ar kalifornes? argumentuokite.Kaip juos sekasi augint būčiau dėkingas gavęs daug informacijos:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš triušius auginu tik antrus metus. Tad patirtis nedidelė. Visi triušiai kaimo mišrūnai. Bet auga nemaži, nelepūs. Lengvai poruojasi. Patelės veda po 6-12vaikų, o viena jau kelios vados po 14. Puikiai rūpinasi vaikais. Net per didziuosius šalčius atvestus vaikus išaugino. Nesakau, būna ir kritimų - pirmavedė kelis mažulius sutrypė, vieną suėdė. Bet šiaip esu patenkinta. O ir spalvų visokių -vasarą voljere gražiai atrodė 149 skirtingų spalvų ir atspalvių. Jau imu galvoti ir apie grynaveislius. Bet mišrūnai liks :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As auginu Kalifornus, tai ka galiu pasakyti apie lepuma, tai tikrai nelepus, valgo viska ka duodu, aisku yra kai kuriu su charakteriu tai morkos ar runkelio nemegsta, bet tas problemu nesukelia, nes asortimentas platus.Poruojasi gan lengvai, triusiukais rupinasi.Gal tam itakos turi, jog pas mane grynakraujai Kalifornai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iki pavasario turi daug laiko.Forume visi atsakymai į tavo klausimus pateikti bent po keletą kartų,nepatingėk perskaityti.Tada pagal susidariusį vaizdą ir iškilusius klausimus pateiksi užklausas ir gausi konkrečius atsakymus.

geras atsakymas nes pvz kai as pradejau augini triusius sita tema buvo apie 300 psl ir dar daug kitu temu tj kai perskaiciau visus tuos psl kaip ir klausimu neliko

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As auginu Kalifornus, tai ka galiu pasakyti apie lepuma, tai tikrai nelepus, valgo viska ka duodu, aisku yra kai kuriu su charakteriu tai morkos ar runkelio nemegsta, bet tas problemu nesukelia, nes asortimentas platus.Poruojasi gan lengvai, triusiukais rupinasi.Gal tam itakos turi, jog pas mane grynakraujai Kalifornai.

Tai kaip supratau pateles imti Kalifornes :) o nieks nelaiko dviejų atskirų veislių NZ ir kalifornus gerai poruojasi?nesipyksta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...