Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Dviratis ir masinos jau senai israstos,bet kasmet jas tobulina.kas yra uz ir pries kombikorma tai ju nuomone niekad nesutaps.

tu visad sakai kad dvirati nebereikia isradineti,o triusius jau pries2000metu augino ir vadinasi nieko nebereikia isradineti,bet deje jau isrado buda kaip juos greitai nupeneti.Tapati per tv sneka kad kombinuotuose pasaruose yra GMO ir tai nera gerai,o kas jais seria tie vistiek teigia kad nieko blogo.

Dar sutikciau kad kombikorma retkarciais duoti tik kaip maisto papilda,bet ne kasdien.

Tokia diskusija darosi kazkuo panasi, i pesiojimasi su pliku. Jokiu argumentu, tik "as teisus". Darykit taip kaip jums geriau. Galima turet nuomone del ekologisko auginimo ir panasiai, bet del efektyvumo ir produktyvumo dviratis ishrastas, ir pries faktus reiktu duoti kontraargumentus, o ne tusciai svaiciot.

Kas del GMO, bent jau tas pasaras kuriuo seriu, sudetyje raso, kad naudoti sojos rupiniai BE GMO, tai ar tu tam fabrike dirbi, ar jie meluoja, ? Jei meluoja, gal keliam byla, Lina is Klaipedos nurodysim kaip ziniu saltini.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas augino su kombikorma tas ir augins ir tos diskusijos nieko nekeis.ir niekam nesakau kad auginkit butent taip kaip as galvoju.kiekvienas augins taip kaip jam atrodo geriausiai.pradzioje labiau kalba buvo kad seriant kombinuotu greiciau uzauginamas,ir tai faktas,(bet ar sveika?) tik nelabai sutariam kad galima pigiau uzauginti,atseit daug darbo ir padideja savikaina.

tebunie taip kaip sako,kai turesiu realius skaicius tada ir pateiksiu,nes dabar turiu tik skaiciavimus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Narvus tereikia valyti kas1-2savaites,tai nepacius narvus o jug viskas isbyra ir bereikia nustuimti i karuti,i lizdavietes taip pat nekasdien,grudu taip pat apie 1-2sav uztenka pripylus.sieno i savaite po karta prikisi,tik zoles dienoi karta prikisi.taiva kasdien tu paciu darbu nedirbi,ir protingai susirikiavus darbus viska pasidarai. bepigis siais laikais isinuomoti zemes lopineli,o kaimuose kiti ir veltui duoda kad tik nusienautum,o jei dar dobilus3metams pasodini tai jie isvis dziaugiasi :lol: ir nemanau kad i menesi pirkti 3-5tonas kombikormos yra pigiau?

Triusiu verslas labiau panasus i seimos versla,tai su seima viska draugiskai tvarkaisi :)

Kad as 1taip galvociau ir auginciau,galvociau gal rimtai taip nieko nesigaus?as dabar nedaug teauginu,bet pazystu kas taip augina ir jiems puikiai sekasi :)

sutinku dalinai su linu del pašarų ruošimo ,tai daug pigiau nei pirkti kombikorma plius sveikiau , gyvenu kaime savo nuosavos žemes turim 20+ ha plius daugelis kaimynu už ačių atiduoda šienauti pievas , tai ruošdamas pašarus galvijams , kartu suruošiu ir triušiams, technika nuosava , tai pats ir dirbu , aišku daržams ravėti pasisamdom

na o del šerimo tai nelabai sutinku , aš šeriu juos kasdiena juk visviena reikia juos ir apžiureti ar kas nenutiko , valymas tai valai kas savaite, o tas triušiu šerimas ne taip jau ir daug laiko atima , panašiai per para iki 3 valandu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dviratis ir masinos jau senai israstos,bet kasmet jas tobulina.kas yra uz ir pries kombikorma tai ju nuomone niekad nesutaps.

tu visad sakai kad dvirati nebereikia isradineti,o triusius jau pries2000metu augino ir vadinasi nieko nebereikia isradineti,bet deje jau isrado buda kaip juos greitai nupeneti.Tapati per tv sneka kad kombinuotuose pasaruose yra GMO ir tai nera gerai,o kas jais seria tie vistiek teigia kad nieko blogo.

Dar sutikciau kad kombikorma retkarciais duoti tik kaip maisto papilda,bet ne kasdien.

pritariu tau linai, :) ekologiskai auginant zinai ka valgysi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dviratis ir masinos jau senai israstos,bet kasmet jas tobulina.kas yra uz ir pries kombikorma tai ju nuomone niekad nesutaps.

tu visad sakai kad dvirati nebereikia isradineti,o triusius jau pries2000metu augino ir vadinasi nieko nebereikia isradineti,bet deje jau isrado buda kaip juos greitai nupeneti.Tapati per tv sneka kad kombinuotuose pasaruose yra GMO ir tai nera gerai,o kas jais seria tie vistiek teigia kad nieko blogo.

Dar sutikciau kad kombikorma retkarciais duoti tik kaip maisto papilda,bet ne kasdien.

pritariu tau linai, :) ekologiskai auginant zinai ka valgysi...

Pirmiausia, jei taip rimtai diskutuojam, tai reikia atskirti ekologišką auginimą nuo tradicinio ukininkavimo. Manau kad iš čia rašančių nėra auginančių ekologiškai, nes:

Ekologiškai auginamai grūdai be cheminių trašų ir apsaugos priemonių, tas pats su žole ir su daržovėmis. Jei šiariate tokiais pašarais, tai atleiskite, esate žulikai bandantys įrodyti kad taip galima užauginti pigiau. Jei ne, tai ir ekologija baigiasi.

Dėl kombikormo, jei subalansuotas tas pats pašaras duodamas sugranuliuotas, o jūs tai darote sticiškai (ką tą dieną turiu tą ir duodu, svarbiausia įvairiau) tai kur jūsų privalumas. Tikėti ar netikėti ką rašo gamintojas ne diskusijos reikalas (nekaltas, kol tai neįrodyta kitaip). Ne vienas iš Jūsų negali nei daržovių, nei kitų pašarų užauginti pigiau, nei specializuoti ūkiai, ir ne vien del chemijos bet ir dėl technologijų, žinių, sėklos ir t.t..

Atleiskit, bet pasaulis jau seniai įrodė kad tai neįmanomą, o jei tai įrodisite, daktaro disertaciją garantuota.

P.s. Aš pats auginu triušius tradiciškai ir kombikormą naudoju minimaliai, bet gal baigiam pasauliui įrodinėti tai ko niekas pasiekti negali ir niekas nepatikės. Jei pralenkiat kombikorminį auginimą, tai neįvertinot kažko kas pakeistų situaciją, ir jūsų pačių reikalas tai suprasti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dviratis ir masinos jau senai israstos,bet kasmet jas tobulina.kas yra uz ir pries kombikorma tai ju nuomone niekad nesutaps.

tu visad sakai kad dvirati nebereikia isradineti,o triusius jau pries2000metu augino ir vadinasi nieko nebereikia isradineti,bet deje jau isrado buda kaip juos greitai nupeneti.Tapati per tv sneka kad kombinuotuose pasaruose yra GMO ir tai nera gerai,o kas jais seria tie vistiek teigia kad nieko blogo.

Dar sutikciau kad kombikorma retkarciais duoti tik kaip maisto papilda,bet ne kasdien.

pritariu tau linai, :) ekologiskai auginant zinai ka valgysi...

Pirmiausia, jei taip rimtai diskutuojam, tai reikia atskirti ekologišką auginimą nuo tradicinio ukininkavimo. Manau kad iš čia rašančių nėra auginančių ekologiškai, nes:

Ekologiškai auginamai grūdai be cheminių trašų ir apsaugos priemonių, tas pats su žole ir su daržovėmis. Jei šiariate tokiais pašarais, tai atleiskite, esate žulikai bandantys įrodyti kad taip galima užauginti pigiau. Jei ne, tai ir ekologija baigiasi.

Dėl kombikormo, jei subalansuotas tas pats pašaras duodamas sugranuliuotas, o jūs tai darote sticiškai (ką tą dieną turiu tą ir duodu, svarbiausia įvairiau) tai kur jūsų privalumas. Tikėti ar netikėti ką rašo gamintojas ne diskusijos reikalas (nekaltas, kol tai neįrodyta kitaip). Ne vienas iš Jūsų negali nei daržovių, nei kitų pašarų užauginti pigiau, nei specializuoti ūkiai, ir ne vien del chemijos bet ir dėl technologijų, žinių, sėklos ir t.t..

Atleiskit, bet pasaulis jau seniai įrodė kad tai neįmanomą, o jei tai įrodisite, daktaro disertaciją garantuota.

P.s. Aš pats auginu triušius tradiciškai ir kombikormą naudoju minimaliai, bet gal baigiam pasauliui įrodinėti tai ko niekas pasiekti negali ir niekas nepatikės. Jei pralenkiat kombikorminį auginimą, tai neįvertinot kažko kas pakeistų situaciją, ir jūsų pačių reikalas tai suprasti

deja klysti išeina pigiau užauginti , juk tos įmones kurios ruošia pašarus , tai tuos pačius prodoktus supirkinejaiš mūsų, plius dar pridek ju darba , elektra ir pvm , o mes juk pigiau neparduodam tu produktu nei ju pagaminimas kainuoja , antras kas , ekologiškai triušius auginu manau ne aš vienas , pas mane yra registruotas eko ūkis ,ir žinau ka tai reiškia , net seklas ir tas privalom įsigyti tik iš sertifikuotu eko veislynu , jokių chemikalu ir netgi mešla galima tik normuotai naudoti , o del triušiu auginimu ir užauginimu , pasiekiamas rezultatas netgi geresnis nei su kombikorma , aišku kiekvienas triušininkas naudoja savo metodus , tai sory jei išeidžiau tavo įsitikinimus , tuos kombikormos subalansavimus pasieki ir pats pritaikant pašaro raciona šerimui ,esi kaip matau iš mažeikiui tai galesim paderinti su tavim experimenta , duosiu savo triuši iš tos pačios vados ir šerk kombikorma , o aš pašersiu savo metodais be kombikormos , po kokiu 4 men sulyginsim rezultatus , esu išbandęs ir su kombikorma ir be jos , bet pasilikau prie savo pašarų vien del to kad pigiau ir sveikiau ir rezultatas pasiekiamas toks pat , o kai įregistruosiu triušiu ūki tai jis bus taip pat ekologiškas kaip ir galviju ūkis , bet iki įregistravimo tokio ūkio dal tolokai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

deja klysti išeina pigiau užauginti , juk tos įmones kurios ruošia pašarus , tai tuos pačius prodoktus supirkinejaiš mūsų, plius dar pridek ju darba , elektra ir pvm , o mes juk pigiau neparduodam tu produktu nei ju pagaminimas kainuoja , antras kas , ekologiškai triušius auginu manau ne aš vienas , pas mane yra registruotas eko ūkis ,ir žinau ka tai reiškia , net seklas ir tas privalom įsigyti tik iš sertifikuotu eko veislynu , jokių chemikalu ir netgi mešla galima tik normuotai naudoti , o del triušiu auginimu ir užauginimu , pasiekiamas rezultatas netgi geresnis nei su kombikorma , aišku kiekvienas triušininkas naudoja savo metodus , tai sory jei išeidžiau tavo įsitikinimus , tuos kombikormos subalansavimus pasieki ir pats pritaikant pašaro raciona šerimui ,esi kaip matau iš mažeikiui tai galesim paderinti su tavim experimenta , duosiu savo triuši iš tos pačios vados ir šerk kombikorma , o aš pašersiu savo metodais be kombikormos , po kokiu 4 men sulyginsim rezultatus , esu išbandęs ir su kombikorma ir be jos , bet pasilikau prie savo pašarų vien del to kad pigiau ir sveikiau ir rezultatas pasiekiamas toks pat , o kai įregistruosiu triušiu ūki tai jis bus taip pat ekologiškas kaip ir galviju ūkis , bet iki įregistravimo tokio ūkio dal tolokai

triušiukai 9-11 savaičiu 2kg

Tai jau pats parasei rezultatus, o tarp 9-11 sav yra 2 savaiciu skirtumas, ir tai daug lemia, o 11 savaiciu pas mane kaip min 2.5kg. Lyginti reiketu tavo triusius su mano to pacio amziaus. O jei dar lygintum su tomelio hyla, tai jo rezultatai butu dar geresni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jau pats parasei rezultatus, o tarp 9-11 sav yra 2 savaiciu skirtumas, ir tai daug lemia, o 11 savaiciu pas mane kaip min 2.5kg. Lyginti reiketu tavo triusius su mano to pacio amziaus. O jei dar lygintum su tomelio hyla, tai jo rezultatai butu dar geresni.

Pas mane 10 sav. 2,5-2,7. 11 sav. 2,7-3,1 kg. Plius dar reik ivertint kiek tas kralikas sueda ir kokia iseiga:)

Ir dar nelabai isivaizduoju darbo sanaudu sienu uzterstu narvu valymui, plius auginimas ilgiau nei 80 dienu, ka su patinais darot, kastracija arba laikymas po viena labai didele prabanga, pas mane tai nuo kokia 70 d. jau pradeda pestis, todel ir keliauja i puoda:)

Beje, statusco, rasiai kad baiges veterinarija, bet pagal tavo kai kuriuos pasisakymus ir vertinant tavo teiginius panasu kad paskaitu metu mieliau mirkot kur aludej :eusa-dance: .

Dar del komb. pasaru. Na siaip tai hormonu nenaudoja, bent kai as dirbau nenaudojo, o siaip visas pagrindas tai baltymu ir lastelienos balansas, AMINO RUGSCIU BALANSAS ( metioninas, lizinas, treoninas, triptofanas ir pan), vitaminai, mikro elementai na ir kosidiostatikas. Beje Unipaz jau zaidzia su kocidiostatiku is augalu ekstraktu.

Beje statusco, kazkur rasiai kad kombikorma tik penejimui, na tokia nesamone turbut pirma karta isgirdau, juk kombikorma yra keliu rusiu, pritaikyta ivairiu amziaus grupiu ir poreikiu, triusiams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

deja klysti išeina pigiau užauginti , juk tos įmones kurios ruošia pašarus , tai tuos pačius prodoktus supirkinejaiš mūsų, plius dar pridek ju darba , elektra ir pvm , o mes juk pigiau neparduodam tu produktu nei ju pagaminimas kainuoja , antras kas , ekologiškai triušius auginu manau ne aš vienas , pas mane yra registruotas eko ūkis ,ir žinau ka tai reiškia , net seklas ir tas privalom įsigyti tik iš sertifikuotu eko veislynu , jokių chemikalu ir netgi mešla galima tik normuotai naudoti , o del triušiu auginimu ir užauginimu , pasiekiamas rezultatas netgi geresnis nei su kombikorma , aišku kiekvienas triušininkas naudoja savo metodus , tai sory jei išeidžiau tavo įsitikinimus , tuos kombikormos subalansavimus pasieki ir pats pritaikant pašaro raciona šerimui ,esi kaip matau iš mažeikiui tai galesim paderinti su tavim experimenta , duosiu savo triuši iš tos pačios vados ir šerk kombikorma , o aš pašersiu savo metodais be kombikormos , po kokiu 4 men sulyginsim rezultatus , esu išbandęs ir su kombikorma ir be jos , bet pasilikau prie savo pašarų vien del to kad pigiau ir sveikiau ir rezultatas pasiekiamas toks pat , o kai įregistruosiu triušiu ūki tai jis bus taip pat ekologiškas kaip ir galviju ūkis , bet iki įregistravimo tokio ūkio dal tolokai

Pirmiausia ne vienas amatininkas nepagamina pigiau nei fabrikas, tuo pagrindu išnyko amatininkai o liko gamyklos. Antra, jei augini tikrai ekologiškus pašarus, šeri jais triušius ir parduodi triušieną bedroje rinkoje (už tą pačią kainą kaip ir visi) tai tas pats kaip šerti šunį karbonadais. Dar truputi padiskutuosime ir galim teikti paraišką Nobelio premijai, nes siūlomas ekonominis modelis paneigią iki šiol egzistavusia ūkio vistimosi teoriją

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jau pats parasei rezultatus, o tarp 9-11 sav yra 2 savaiciu skirtumas, ir tai daug lemia, o 11 savaiciu pas mane kaip min 2.5kg. Lyginti reiketu tavo triusius su mano to pacio amziaus. O jei dar lygintum su tomelio hyla, tai jo rezultatai butu dar geresni.

Pas mane 10 sav. 2,5-2,7. 11 sav. 2,7-3,1 kg. Plius dar reik ivertint kiek tas kralikas sueda ir kokia iseiga:)

Ir dar nelabai isivaizduoju darbo sanaudu sienu uzterstu narvu valymui, plius auginimas ilgiau nei 80 dienu, ka su patinais darot, kastracija arba laikymas po viena labai didele prabanga, pas mane tai nuo kokia 70 d. jau pradeda pestis, todel ir keliauja i puoda:)

Beje, statusco, rasiai kad baiges veterinarija, bet pagal tavo kai kuriuos pasisakymus ir vertinant tavo teiginius panasu kad paskaitu metu mieliau mirkot kur aludej :eusa-dance: .

Dar del komb. pasaru. Na siaip tai hormonu nenaudoja, bent kai as dirbau nenaudojo, o siaip visas pagrindas tai baltymu ir lastelienos balansas, AMINO RUGSCIU BALANSAS ( metioninas, lizinas, treoninas, triptofanas ir pan), vitaminai, mikro elementai na ir kosidiostatikas. Beje Unipaz jau zaidzia su kocidiostatiku is augalu ekstraktu.

Beje statusco, kazkur rasiai kad kombikorma tik penejimui, na tokia nesamone turbut pirma karta isgirdau, juk kombikorma yra keliu rusiu, pritaikyta ivairiu amziaus grupiu ir poreikiu, triusiams.

apie alude pamiršk esu abstinentas , sąžiningai gavau diplomą, tai tokiom nesamonem nesimetyk

aš žinau savo tu žinai savo , forumas yra skirtas pasidalinti žiniomis ir patirtimi ,

antra

Tai jau pats parasei rezultatus, o tarp 9-11 sav yra 2 savaiciu skirtumas, ir tai daug lemia, o 11 savaiciu pas mane kaip min 2.5kg. Lyginti reiketu tavo triusius su mano to pacio amziaus. O jei dar lygintum su tomelio hyla, tai jo rezultatai butu dar geresni.

čia yra tarpinis rezultatas , ne lygiai 11 savaites kaip jus galvojate , o nuo 9-11 savaites laiko tarpe , ir svoris dalinamas iš kiekio pasverus 30+ triušiuku aišku yra ir didesniu ir mažesnių .plius pas mane ne vienas ir ne du triušiai kad galečiau kas diena juos sverti

trečia kas liečia šita tema

Dar del komb. pasaru. Na siaip tai hormonu nenaudoja, bent kai as dirbau nenaudojo, o siaip visas pagrindas tai baltymu ir lastelienos balansas, AMINO RUGSCIU BALANSAS ( metioninas, lizinas, treoninas, triptofanas ir pan), vitaminai, mikro elementai na ir kosidiostatikas. Beje

amino rūgšties triušiai gauna įvalias , tam naudojant pašarui šienaini ir silosą kuri šiais laikais bepigu suruošti , yra sukamas į rulonus ,iš tų pačių pašarų gauna ir baltimų plius dar ir iš pieno kurio gauna iki 3men karta dienoje o del kosidiostatiko jei skaitei visus mano straipsnukus tai ten minejau kad triušiai iki 35-40 dienu gauna kombikormos, kaip maisto papilda kuria gamina Kretingos grudai ,tik deja kažkaip nelabai noriai jie ji eda, tai tik todel iki 35-40 dienu ir duodu kombikorma kad organizmas įsisavintu kosidiostatika, o visu kitu vitaminu gauna iš daržovių ir kitų pašarų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kuris laikas jau tik skaitau ir net nesuvokiu kaip galima buti tokiu buku. Ir diskutuoti kaip geriau auginti triusius, bandyma skirstyti eko auginima ne eko. Isidemekit visiems laikams ir pamirskite tokias diskusijas. Vieni augina ir stengiasi ilgesni lita isgauti, todel ir augina kuo pigiau, o tai reiskai per kuo trumpesni laika kuo daugiau kg. Todel ir seria kormu, o kas augina sau tai seria kas uzauga savo ukije. Aisku yra ir tokiu, kurie seria burokais ir zolia ir veza parduoti i turgu taip ir isgauna keleta litu.

Ir pabaigai visi GMO ir panasus dalykai kuriami ne del to kad kurejai is to uzdirbtu, o del to kad kuo maziau zmoniu badautu :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nekisk geriau ranku isvis, as bent taip darau,kai bus laikas patys is lizdo islys

na nesutinku artureli jei netikrinsi gali visus prarasti jei yra neissivysciusiu gali buti ir negyvu gali buti ir daugiau triusiuku nei patele gali ismaitinti ar visus paliksi varkti ir silpniausi veisliai netinka ir mesai sunkiai auga gali atiduoti kitai pateliai juos auginti

nesu dar bandes permest triusiuku i kita lizda jej ju perdaug,bet kad manau ir nereikia taip daryt jej bus silpnas ir taip kojes pakratys :) (cia tik mano nuomone)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkas taiklei parase. Du pliki pesiojasi :)

Isiterpsiu ir as ir gal padesiu taska, o gal dar didesni ginca ivesiu.

Akivaizdu, kad norint uzdirbti reikia auginti tik kombikormu ir nesvaigti apie sienus ar grudus (skirtumai zinoma nedideli kaip jau raset vos keli simtai gramu, bet padauginkit is 500 vnt., po to is 6-7 litu (gyvo sv. pardavime) ir gausite kelis tukstancius)

Kitas klausimas ekologiskumas. nebeisivaizduoju grudu augintojo kuris trestu tik meslu, neisivaizduoju pieno is karvutes neprisiedusios uzterstos zoles. Jau geras desimtmetis, o ir ilgiau, visi (bent jau miestieciai) kertam ta mesa isauginta ant kombikormo ir gyvenimo trukme ilgeja :eusa-think: Kas apie kaimo zmogu, tai bent jau vyresni, vos ne "kilogramais" kerta visokius vaistus, lai neisizeidzia daugelis kuriu tai neliecia, bet litrais pila alaus pakaitalus. tad irgi kazin ar sveikiau gyvena ir vistiek gyvenimo trukme ilgeja.

Statusco, gal nesunku butu pafotografuoti savo gardeliu variantus, dabar kaip tik darausi, tad kiekviena mintis butu idomi pasisvarstymui, kazkaip nesvarsciau maitinimo galimybes is veisyklos, bet gal tai ir tikslinga :eusa-think: ypac mazgiams butu padaryti :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkas taiklei parase. Du pliki pesiojasi :)

Isiterpsiu ir as ir gal padesiu taska, o gal dar didesni ginca ivesiu.

Akivaizdu, kad norint uzdirbti reikia auginti tik kombikormu ir nesvaigti apie sienus ar grudus (skirtumai zinoma nedideli kaip jau raset vos keli simtai gramu, bet padauginkit is 500 vnt., po to is 6-7 litu (gyvo sv. pardavime) ir gausite kelis tukstancius)

Kitas klausimas ekologiskumas. nebeisivaizduoju grudu augintojo kuris trestu tik meslu, neisivaizduoju pieno is karvutes neprisiedusios uzterstos zoles. Jau geras desimtmetis, o ir ilgiau, visi (bent jau miestieciai) kertam ta mesa isauginta ant kombikormo ir gyvenimo trukme ilgeja :eusa-think: Kas apie kaimo zmogu, tai bent jau vyresni, vos ne "kilogramais" kerta visokius vaistus, lai neisizeidzia daugelis kuriu tai neliecia, bet litrais pila alaus pakaitalus. tad irgi kazin ar sveikiau gyvena ir vistiek gyvenimo trukme ilgeja.

Statusco, gal nesunku butu pafotografuoti savo gardeliu variantus, dabar kaip tik darausi, tad kiekviena mintis butu idomi pasisvarstymui, kazkaip nesvarsciau maitinimo galimybes is veisyklos, bet gal tai ir tikslinga :eusa-think: ypac mazgiams butu padaryti :eusa-think:

įmesiu tau šeštadieni-pirmadienį narvų fotkes į pm tris variantus prieauglio auginimui , veisliniu patelių auginimui ir patinams , o triušių narvų aprašyma esu įdejes kitoje šio forumo skiltyje

čia trumpas aprašymas iš kito forumo

panašios konstrukcijos narvus gaminu ir aš , tik pas mane lizdai nėra pakabinami , jie yra bendra narvo dalis , lizdavietes darau 50cmx70cm iš priekines dalies dureles toliau aklina pertvara tik patekimui į lizdą padaryta anga , iš lizdavietes triušiai patenka į (valgykla)50cm70cm dugnas yra iš austinio tinklo 10mmx10mmx1,2 mm, iš vienos puses (valgyklos)uždara siena , fasadinė puse dureles iš dvieju dalių,(tinklines) pintas tinklas25mmx25mmx1,6 ,tarpe V formos šėrykla , apačioje lovelis per visa narva išilgai šeryklos grūdiniui pašarui , toliau antrai veislinei patelei (valgykla) ir vel lizdaviete , va tokios konstrukcijos narvus darausi patelems

karkasinis remas daromas iš pjautines medienos 50mmx50mm , lentos 25mmx100mm, vandeniui atspari plevele (narvo korpuso padengimui iš išores) toliau skarda (stogine, išmatu surinkimui (išmatų surinkejas panašus naudojamas michalkovo eko konstrukcijose ) tvirtinimo detales : medsriegiai 10 cmm karkaso sutvirtinimui ,medsriegiai 5 cm karkaso apkalimui ,kabes 8mm stogines pleveles prišaudimui ,vyrius anksčiau pirkdavau , bet del pakankamai dideles kainos darausi pats ,

maistui auginamam prieaugliui narvai gaminami tokie patys , tik didesnes proporcijos , maistui auginami triušiai talpinami po 5 vnt vienos lyties ,

patinams narvai gaminami taip pat tokie pat tik patinus laikau po 1 vnt narve tai ir konstrukcijos mažesnes

taigi samatine verte narvo padarymo pakankamai gera , bet atsiperka šimteriopai , kadangi toks pagamintas narvas tarnauja 10+ metų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...