Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Jei iš vieno lizdo nusipirkai ir pateles ir patiną, tai jie veisimui netinkami. Pirmiausia nepatarčiau iš vis turguje pirkti, bet net jei perki turguje tikrai negalima iš vieno prekeivio pirkti ir pateles ir patiną. Panašu kad nusipirkai triušius ne veislei o maistui.

ot net nezinau kiek pateliu kiek patineliu nupirkau ir tie :)

Visų pirma, atkreipkite dėmesį, jog triušiai dar tik 1,5 mėnesio, tad garantuotai lytį nustatysit tik kai jie sulauks 3 -4 mėn. http://www.newcreationproductions.net/C ... abbit.html Tad rekėtų palaukrti, kol jie sulauks 3 mėn., nustayti lytį ir atskirti patinus nuo patelių. Ir patelės ir patinai manau veisimui tinka, tik šitas turimas pateles, geriau kergti su visai kitu patinu, kurį geriau nuūsipirkti iš kito, patikimo augintojo. Svarbiausia saugotis ligų.

Oi oi, tik nereikia į kraštutinumus su tais nagais. Aš pvz, jei jauni triušiai pykstasi narve apkarpau jiems nagus, kad mažiau žalos padarytų (jei iškirstyti po vieną neišeina, trūkstant vietos). Taip pat būtinai nagus apkarpau patinams ir patelėms prieš kergimą, ar šeip progai pasitaikius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na as nesenai pirkau 8 men bet kaikurie sako galima kergti ir nuo 6. o kletkos tai svarbu kad triusis turetu kur issitiesti

Manau geriau palaukti truputį, kad riušiai geriau fiziškai subręstų, tada bus produktyvesni. Patinėliai tinkamesni maždaug dviem mėnesiais jaunesni už pateles (apie 7-8 mėn.), patelės apie 6 mėn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visų pirma, atkreipkite dėmesį, jog triušiai dar tik 1,5 mėnesio, tad garantuotai lytį nustatysit tik kai jie sulauks 3 -4 mėn. http://www.newcreationproductions.net/C ... abbit.html Tad rekėtų palaukrti, kol jie sulauks 3 mėn., nustayti lytį ir atskirti patinus nuo patelių.

Na lyties nustatymui užtenka 1 mėn amžiaus, nebent nėra patirties ir reikia laukti kol skirtumai atsiranda labai ryškus. Aišku, skubant galima padaryti klaidą, bet jei laiko pakankamai, galima garantuotai nustatyti.

P.s. Tas linkas kažkodėl man neatsidaro, labai norėjau pažiūrėti kodėl galima nustatyti tik nuo 3 mėn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na as nesenai pirkau 8 men bet kaikurie sako galima kergti ir nuo 6. o kletkos tai svarbu kad triusis turetu kur issitiesti

Manau geriau palaukti truputį, kad riušiai geriau fiziškai subręstų, tada bus produktyvesni. Patinėliai tinkamesni maždaug dviem mėnesiais jaunesni už pateles (apie 7-8 mėn.), patelės apie 6 mėn.

Na pirmiausia reikia pažymėt api ekokius triušius kalbam. Jei apie didžiasias veisles vienaip, jei apie vidutines mėsines, as asmeniškai patina kergiu jei reikalas yra, nuo 5 men, Patele nuo 4.5 men, ir jokiu neigiamu pozymiu. Taigi teori6kai gal tai ir rekomenduotina, bet praktiskai, laukimas iki 8 men man tai tik laiko gaisimas.

O kas del lyties nustatymo, nuo 3 sav nustatau, ir nepastebejau kad suklysciau, gana lengva manau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na lyties nustatymui užtenka 1 mėn amžiaus, nebent nėra patirties ir reikia laukti kol skirtumai atsiranda labai ryškus. Aišku, skubant galima padaryti klaidą, bet jei laiko pakankamai, galima garantuotai nustatyti.

P.s. Tas linkas kažkodėl man neatsidaro, labai norėjau pažiūrėti kodėl galima nustatyti tik nuo 3 mėn.

Aš nenorėjau užakcentuoti, jog tik nuo 3 mėn galima nustastyti ir niekaip kitaip. Norėjau pasakyti, jog pradedantisiems augintojams lengviau nustatyti nuo trijų mėn. amžiaus, kad sumažėtų galimybė pasirikti. O linke irgi yra paveikslėliai kur tikrinama lytis ir nuo 1 mėn amžiaus triušiukams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

idedu savo triusyno foto, nes vis neprisiruosiau. Drasiau dekit ir kiti:)

bet cia tomeli tik mesai taip augini veisliai taip neaugina niekas

na as niekad ir nekuriau veislines bandos, nors is principo galima ir veislei taip augint, tik po to reik jau skirstyt nuo kokio 3 men.

O kaip žiemą problemų neturi, triušiai neprišala? Čia patalpos šildomos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na nipelis tai zinau bet kaip pas tave padarytu kad per tanipeli vanduo begtu tik kai reikia :eusa-think:

na nelabai supratau klausimo, na kaip ir visur, kai triusis su snukuciu paspaudzia nipelio voztuva, tai ir bega, kai nespaudzia, nebega.

Na man butu ydomu suzinot kaip ziema vanduo ar neuzasala?

Nu pas mane rodos vanduo neuzala bet kai buvo salciai dideli tai pati nipeli pritraukdavo saltis.Nu jis kai yra metalinis prisala ir nevaiksto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...