Jump to content

Plūgai OVERUM


ausrius

Recommended Posts

Sveiki,ieškom overum keturių korpusų vartomo pūgo,gal kas buvot apžiūrėti šito varianto http://auto.plius.lt/skelbimai/overum-4x4-zemes-dirbimo-ruosimo-technika-3564178.html ? Kažkaip senai stovi pardavime,šiandien skambinau sakė viskas tvarkoje,gali kabinti ir arti,bet perekupais pasitikėt tai... O per visą Lietuvą belstis ir nusipirkt š... nesinori.

vakar buvom apžiūrėti šiu plūgų,teko nusivilti,rėmas per dvi vietas virintas,apie tai telefonu užsiminta nebuvo :icon-evil: gal pats kaltas,kad neužklausiau,skelbimo nuotraukos senos,panašu kad buvo išnuomotas,verstuvės dar blizga,na nors po Lietuvą pasivažinėjom... :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar buvom apžiūrėti šiu plūgų,teko nusivilti,rėmas per dvi vietas virintas,apie tai telefonu užsiminta nebuvo :icon-evil: gal pats kaltas,kad neužklausiau,skelbimo nuotraukos senos,panašu kad buvo išnuomotas,verstuvės dar blizga,na nors po Lietuvą pasivažinėjom... :icon-mrgreen:

 

Patikėk, kai aš nuvažiavau į Skaudvilę , telefonu pripasakojo, kad viskas puiku. Nuvažiavau apžiūrėti... Rėmas lūžęs, uždėtas lopas, lūžęs lopas ir dar tas suvirintas. Visi užgriebio reguliavimai užvirinti, cilindrų štuceriai užvirinti.... SIAUBAS. Pasiūliau metalo kainą, susipykom ir išvažiavau. Tai tik iš kelinto karto pavyko nupirkti nevirintą... Ir tai tik vos spėjo parvežti ir aš paskambinau :) Žmonės kitus arba durnais laiko, arba jie patys visiški durniai. Galvoja, kad nepasakys jog virintas, tai mažu atvažiuos ir taip nupirks... Aš be žodžių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš sau plūgo apie metus laiko ieškojau. Jau buvo dakasę (dar truputį ir būčiau pirkęs kitą modelį). Nuvažiuoji pasižiūrėti, tai arba virintas, arba kokia koja sukta ar dar kas nors.

Buvau įsitikinęs, kad nupirkau nevirintą, tai šią savaitę nuvalęs ir tepdamas žiemai pastebėjau, kad virinti trikampiai, kurie laiko kaltą. Aišku tai super mizeris (kai sudils pakeisiu).

Įsitikinęs, kad beveik neįmanoma nupirkti idealų dėvėtą plūgą, kad jam nieko nebūtų daryta (paslėptų arba nepaslėptų chaltūrų vis tiek bus). Nebent kam nors nebetinka dėl staigaus ūkio dydžio pasikeitimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ištekinau ratuko stebulę iki guolio diametro ( tik dabar nepamenu kokia guolio markė, tik kad pakankamai plonas), o ant ašies guolis kaip tik tiko. Nupirkau 4 vnt. tokių pačių dengtų guolių ir visus juos supresavau į stebulę. Ant ašies užfiksavau žiedu, dangtelį padariau iš atitinkamo diametro plastikinio butelio dugno ir iš išorės pritvirtinau sąvarža. Nuo 2011 metų laiko be problemų, o tie iš automobilių ašelių pagaminti... Reikia tik arti aplink lauką ir kad vagų susikirtime plūgas žemyn porakart nukristų. To dažniausiai ir užtenka ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš ištekinau ratuko stebulę iki guolio diametro ( tik dabar nepamenu kokia guolio markė, tik kad pakankamai plonas), o ant ašies guolis kaip tik tiko. Nupirkau 4 vnt. tokių pačių dengtų guolių ir visus juos supresavau į stebulę. Ant ašies užfiksavau žiedu, dangtelį padariau iš atitinkamo diametro plastikinio butelio dugno ir iš išorės pritvirtinau sąvarža. Nuo 2011 metų laiko be problemų, o tie iš automobilių ašelių pagaminti... Reikia tik arti aplink lauką ir kad vagų susikirtime plūgas žemyn porakart nukristų. To dažniausiai ir užtenka ;)

as ir kazka galvojau apie guoliu ipresavima, bet kad kiek maciau pati asis pas mane pagrauzta gerai jau....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai šiaudais kemša priešplūgius. Yra visi atpjovimo diskai, bandžiau ir paleist priešplūgius ir pakelt, bet užsiknisau iš traktoriaus šokinėt... Užkemša, pakeliu, pavartau, 5 metrai ir vėl pilnas... Ar čia taip jau ariasi su priešplugiais, ar aš čia nustatyti kažko nemoku ? Iki šiol ariau su nevartomu overumu, tai ant jo uždėjęs kamporaižius. Su jais, atrodo, mažiau kimšimo. Bandysiu rytoj pralėkti su lėkštiniu skutiku ir tada pabandysiu, bet jei nepadės, tai bus bėda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai šiaudais kemša priešplūgius. Yra visi atpjovimo diskai, bandžiau ir paleist priešplūgius ir pakelt, bet užsiknisau iš traktoriaus šokinėt... Užkemša, pakeliu, pavartau, 5 metrai ir vėl pilnas... Ar čia taip jau ariasi su priešplugiais, ar aš čia nustatyti kažko nemoku ? Iki šiol ariau su nevartomu overumu, tai ant jo uždėjęs kamporaižius. Su jais, atrodo, mažiau kimšimo. Bandysiu rytoj pralėkti su lėkštiniu skutiku ir tada pabandysiu, bet jei nepadės, tai bus bėda.

siemet daug kam beda su siaudais  :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi vargau. Nuėmiau atpjovimo diskus ir problemos neliko. O jei ir užkemša - pakeli ir viskas gražiai nubyra :)

 

Nei ant galinio korpuo nepalikai ?  Paskaičiau CV plūgo instrukciją, tai jeigu DAUG šiaudų, liepia naudoti kamporaižius... Nu velnias, negi dabar ant kiekvieno lauko plūgą persirinkti ? Tai priešplūgius , tai kamporaižius, tai nuimt, tai uždėt...  Bandysiu nuimti diskus (nors nepatinka man šita idėja).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Delko nenori su kamporaižiais visada? Aš šiemet susidejau, tai atsiputes visur taip su prežplugiais tai bludidavau laukas kur kokie kviečiai auga tai aparti eina nu bet jei kokie rugiai durpyne, tai kišdavo su jais tiek jog vistiek nusiimdavai ir be jų varai.

 

Tai norėt gal ir noriu, bet juos 6 reik nusipirkt... Ką tik nupirktas plūgas, dar nebuvo vieno priešplūgio, tai nusipirkau susiradęs tą, o pasirodo dirbt neina...Miežieną ariau, tai pasakiškai verčia, o va kvietiena su daug šiaudų... Dar pastebėjau, kad atbulai uždėti priešplūgių laikikliai. Gaunasi arčiau plūgo korpuso atneštas. Reiks perversti ir turbūt pirkti kamporaižius kitam sezonui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai norėt gal ir noriu, bet juos 6 reik nusipirkt... Ką tik nupirktas plūgas, dar nebuvo vieno priešplūgio, tai nusipirkau susiradęs tą, o pasirodo dirbt neina...Miežieną ariau, tai pasakiškai verčia, o va kvietiena su daug šiaudų... Dar pastebėjau, kad atbulai uždėti priešplūgių laikikliai. Gaunasi arčiau plūgo korpuso atneštas. Reiks perversti ir turbūt pirkti kamporaižius kitam sezonui...

ariu 2 plugais (Kuhn). Pas viena (su priesplugiais) didesni atstumai tarp korpusu (ne 90, o 100cm) ir apie 10cm didesnis atstumas nuo zemes iki remo. 

Pas kita kamporaiziai.

kazkokio akivaizdaus skirtumo del kimsimo per du metus nepastebejau.

 

Jei ant to kur kamporaiziai uzdeciau priesplugius, manau tikrai butu prastai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ariu 2 plugais (Kuhn). Pas viena (su priesplugiais) didesni atstumai tarp korpusu (ne 90, o 100cm) ir apie 10cm didesnis atstumas nuo zemes iki remo.

Pas kita kamporaiziai.

kazkokio akivaizdaus skirtumo del kimsimo per du metus nepastebejau.

Jei ant to kur kamporaiziai uzdeciau priesplugius, manau tikrai butu prastai.

Tai kokia mintis seka iš tavo pastebėjimų ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tai pats nesusivokei?

Aiskinu: Jei nori art su priesplugiais ir neturet problemu su kimsimu, plugas turi buti atitinkamas - ilgesniais atstumais tarp korpusu ir aukstesnis.

Supratau. Kol kas teisingai pastačiau priešplūgių laikiklius, tai atstumas iki korpuso gerokai padidėjo. Atpjovimo diskus sukėliau į viršų, kad pjautų 1/3 gylio, nes buvo vos ne iki dugno suleisti. Taip pat juos išnešiau apie 20 mm į lauko pusę. Šiandien pamėginsiu. Atstumai tarp korpusų yra kokie yra, kitokių jau nepadarysiu. Gali padėti užgriebio didinimas ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas nesigavo, kaip kimšo, taip kemša. Važiuosiu ryt lytagron kamporaižių pirkti...

Manau kamporaižiai bus geriau nes, kad su priešplugiais arti reik galvot jau kuliant, turi but geras šiaudu smūlkinimas ir paskleidimas labai tolygus, kitaip tai daryk ka nori vis vien kimšis, mes ariam nedaug bet kartais tenka tai po claaso jei išgulusiu nebūna ariasi puikiai, bet teko bandyt po dono kulimo arti tai reguliuok kaip nori vis vien kemšasi, net ir su kamporaižiais kartais matau pas kaimynus kruvu pridaro. Mačiau rašiai, kad su skutiku galvojai pralėkti ir po to arti, tai bent jau man nelabai sekdavosi art su priešplūgiais iškart po skutimo sakyčiau gal net labiau kemša tuos sumaišytus su žemėm ir nesusigulėjusius šiaudus, nes ta viršutini sluoksni,palaida priešplūgiai neverčia o tiesiog stumia, kita kalba būtu jei butum suskutes iškart po kūlimo tai iki dabar tie šiaudai butu kažkiek mineralizavesi  (nors šiemet dėl sausros sukiai mineralizuojasi) ir susigulėje tuomet toki lauka su priešplugiais miela malonu art, dar minėjai, kad atpjovimo diskai yra ar nebuvai ju nuėmes nes kai kuriais metais be ju buna paprasčiau ariant ražienas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...