Jump to content

t25 peciukas


Recommended Posts

Geriausia oro šlanga atvest nuo variklio, tada šilta ir langai neapšąla.

Ant greitųjų pasidariau šildymą į kabiną T-40, ten tokie "marškiniai" suvirinti, ir nuo jų pajungtas vamzdis. Padariau vieną atšaką į priekinį stiklą, kad nerasotų. Na ir kapotą "aprengti" neprošal.

post-6000-141521773416_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šilumos tai nelabai ten bus nes per jį eina hidraulo tepalas tiek neyšyla ,gal nuo variklio pajungus tepala kas ir išeitu

Teisingai, per jį eina hidraulinės sistemos tepalas, tačiau jis šyla ne pats savaime, o dėl droseliavimo. Pečiuke yra žikleris su maža skylute, per ją eidamas tepalas po spaudimu kaista ir nuo jo šyla. Gal tas žikleris išimtas o gal dar bala žino kas. Reikia ardyti ir žiūrėti prie vietos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar zadu atsivesti siluma nuo cilindru, bet kazin ar bus gerai jei aklinai uzdarysiu abu variklio cilindrus, ta prasme ar neprades variklis kaisti? ir dar norejau paklausti gal kam teko prie hidraulo siurbliuko matyti kraniuka? kam jis reikalingas?

Atvesti tai atvesi, tik geriau kad nebūtų nei lašo tepalo ar kuro pro šalį, nes nepajausi, kaip nuvysi toj šiltoj kabinoj.... Kraniukas tai yra " зима-лето". Arba pečiukas įjungtas - išjungtas. Kaip vienas diedukas sakė, kai pradėjo jam varvėt tepalas pro tą kraniuką : "зима-лето, зима-лето, nupjoviau ir nereik... " :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar zadu atsivesti siluma nuo cilindru, bet kazin ar bus gerai jei aklinai uzdarysiu abu variklio cilindrus, ta prasme ar neprades variklis kaisti? ir dar norejau paklausti gal kam teko prie hidraulo siurbliuko matyti kraniuka? kam jis reikalingas?

Man ant T-40 neperkaito, važiuoju ir žiemą, ir vasarą su "marškiniais" ant cilindrų. Nereikia visiškai aklinai uždaryti, tepalinį radatorių reikia švarų užlaikyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, iskilo toks klausimas, ar traktoriuje t25 kabinoje desineje puseje esantis orginalus peciukas gali skleisti ne tik salta ora bet ir sitlta ora?

Tai jeigu pečiukas, tai ir turi šilta orą skleist :D , be to, rašyk lietuviškai!!! :)

Matyt 'jawax' vietoj žodžio 'pečiukas' (nuo slaviško 'pieč', 'piečka', 'piečečka') norėjo matyti kokį nors, pvz. krosnis, krosnelė, šildiklis ar pan. :D:D

Nuo savęs pridursiu, kad automobilio ar traktoriaus šildymo prietaisas, panašus į radiatorių, per kurį praeina skystis, tarptautiškai vadinasi 'matrix' arba lietuviškai skambėtų 'matrica'. Aš asmeniškai šį žodį ir naudoju, nes 'šildiklis' mano supratimu apibūdina visumą sudarančių prietaisų - ventiliatorius, jungiklis, jutiklis, žarnos, matrica, el. instaliacija ir t.t.

Įdomu pastebėti, kad savo kaime pokalbiuose apie namų šildymą aš visada naudoju žodį 'krosnis', kai tuo tarpu visi kaimynai - 'pečius'. Išgirdę, mane šį žodį vartojant, jie irgi perėjo prie 'krosnies'. Be jokių mano pastabų ar komentarų.

O šiaip tai labai palaikau tendenciją gryninti lietuvių kalbą. Šaunuoliai, kurie tai darot. Ir tikrai nereikia dėl to pykti kitiems. :D:D

Kurioziškas pavyzdys su žodžiu 'jumoras'. Šio žodžio kilmė tarptautinė, iš 'humour'. Tačiau rusai, neturėdami raidės 'h', pritaikydami šį žodį sau, padarė 'jumor'. O mes perėmėme iš pastarųjų jau rusiškai iškraipytą šį žodį, naudodami jį kaip 'jumoras'. Tokiu atveju visai pagrįstai rusai gali teigti, kad baltų kalbos šaknys yra slaviškos. Tačiau jie to niekada nesakys, jei mes vartosime tą patį žodį su originalia šaknimi - 'humoras'.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ten sakinys nelogiškas, klausė ar pečiukas gali šiltą orą skleisti. Logiška, nebūtų pečius, jei šaldytų :D

Šiaip logika ir filologija yra skirtingi dalykai.

O "justisx2" klausimas dėl šildymo sistemos šalto oro skleidimo buvo sarkastiškas. Todėl ir atkreipiau dėmesį būtent į slavizmą 'pečiukas'. :D:D:D

Praleidau progą patylėti, kaip mėgstama dabar kartais sakyti :(:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 metų...
On 2018-01-03 at 23:51, donatas_s pranešimas:

Gal kas galėtumėte nufotografuoti iš arčiau kaip atrodo tas originalus T25 pečiukas? Ir šiaip gal pas ką mėtosi toks daiktas nereikalingas?

Kažkada buvau išardęs šoną tą , tai toks savotiškas aliuminis berods gyvatukas ir ventiliatorius orui pūst. Deja pas maniškį tas ale  ,,šildytuvas,, taip pat neveikia....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...