Jump to content

Labai reikia Jūsų patarimų;)


Recommended Posts

Labas

Esu jaunas ūkininkas, ūkį šį pavasarį perėmiau iš tečio. Tėtis pagal ankstyvą pasitraukimą pasitraukė iš žemės ūkio veiklos. Deja nesuspėjau pasinaudoti ES patama ,,Jaunojo ūkininko įsikūrimas,,. Todėl tai ketinu padaryti ateinančiais metais. Ūkis šiuo metu yra mažas ir merdintis. Valdau apie 40h žemės ir turiu 15 melžiamų karvių. Technikos bazė taip pat labai maža. T-40 ir visi reikalingi lenkiški padargai. Tačiau jau ruošiami projaktai statyti 50 vietų tvartą, taigi ir technikos reikės geresnės ir galingesnės. Dabar man labiausia reikia traktoriaus 100-110ag su frontaliniu krautuvu ir pacio papraščiausio ruloninio preso(gali būti ir lenkiškas). Taigi kaip manote ar įmanoma už 132000lt nupirkti tiek technikos? Ir į kokį traktorių pradėt dairytis? Ka galvojete apie Zetorius, Valtras ir Newholandus?

Laukiu kuo daugiau patarimų

Nuoširdžiai dėkoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

case jxu 105 ah dabar 116 tukst + pvm.

pavasari case siule Quantum 95C nuo 99 tukst lt

Bet siaip tai manau tau iseitu nebent belarusas plius lenkiskas presas presas Metal- fach naujas kainuoja 30 000 jei dar vyniotuvo nori tai + 16000 lt ir mtz apie 80 000 kaskur. O daugiau tai kas kito tai manau permazai pinigu.Ir pakroveja metal fach uz 12 000 berots gali isigyt. Metal - fach lenkiski gaminiai sakyciau kad pigiausi siuo metu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi minejai, kad ukis merdintis, tai pirmai pradziai patarciau mtz arba zetor. Pirkti kitu firmu traktoriu esant tokioje padetyje- neapsimoka. Yra kitas variantas. Jeigu pirktum 80- 90ag traktoriu, tai su presu i parama tilptum. Taciau yra dar vienas klausimas. Kiek papildomu lesu galetum skirti technikai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

suo tiek mano neiloja, kiek jus cia graziai kalbat, parama, parama, reik jos dar pirmiau paprasyt t.y. pateikt paraiska, po to ilgai ir nuobodziai laukt, be to ir pinigu siai sriciai nelabai yra, kitais metais jei bus tai pirmiausia duos tiem kam siemet neuzteko, o ten eilute kai ruso laikais prie daktariskos desros :) , o su 15 karvuciu ir 40 ha kazka labai nepasispardysi, bet kuris bankas tave graziai pasius toli toli

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

suo tiek mano neiloja, kiek jus cia graziai kalbat, parama, parama, reik jos dar pirmiau paprasyt t.y. pateikt paraiska, po to ilgai ir nuobodziai laukt, be to ir pinigu siai sriciai nelabai yra, kitais metais jei bus tai pirmiausia duos tiem kam siemet neuzteko, o ten eilute kai ruso laikais prie daktariskos desros :) , o su 15 karvuciu ir 40 ha kazka labai nepasispardysi, bet kuris bankas tave graziai pasius toli toli

Na, turėjau tų 10-15 karvių, žemės nuosavos -0- , nuomojamos 70 ha. Na, tai buvo 2006 m., gavau iš banko paskolą 400 000 Lt. Taip, kad nieko neįmanomo nėra. Vienas neduos - eik į kitą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

suo tiek mano neiloja, kiek jus cia graziai kalbat, parama, parama, reik jos dar pirmiau paprasyt t.y. pateikt paraiska, po to ilgai ir nuobodziai laukt, be to ir pinigu siai sriciai nelabai yra, kitais metais jei bus tai pirmiausia duos tiem kam siemet neuzteko, o ten eilute kai ruso laikais prie daktariskos desros :) , o su 15 karvuciu ir 40 ha kazka labai nepasispardysi, bet kuris bankas tave graziai pasius toli toli

Na, turėjau tų 10-15 karvių, žemės nuosavos -0- , nuomojamos 70 ha. Na, tai buvo 2006 m., gavau iš banko paskolą 400 000 Lt. Taip, kad nieko neįmanomo nėra. Vienas neduos - eik į kitą...

Jei ne paslaptis kokie rezultatai siandien?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane panašus variantas buvo, cia aš apie ūkio didumą, užteko tokiam ūkiui mtz 82 (naują pirkom) per akis, uždėjom jam frontalinį, tai jau penki metai be problemų dirbam, ir presą traukė tris metus šienainį darydamas, ir į paramą su tokiu tilpsi, o jei be paramos, tai į kredito uniją kreipkis, šiuo metu čia vienintelis ūkininkų išsigelbėjimas, nors derasi kaip su žmogum, paimi paskolą dėvėtą techniką susiperki ir pirmyn, manau daugelis čia nuo to pradėjo plėstis, o tada viskas palaipsniui.

svarbiausia niekada neperšokt savo galimybių :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyrai,kur jus sokat iskart i vakarietiska technika,nusileikim ant zemes!!Kelios karvutes,zemes vel minimaliai zmones turi.Pirmiausiai reik paramos sulaukti,toliau pirkt technika tik pagal kisene,o ta kisene -138000lt,paraminiai pinigai.Savos zemes kiek ???? Pasiimi MTZ ,variklis su pakaitinimo zvakemis ( -20 salcio,jokios problemos su uzvedimu,jau 4 metai),uzsisakai su reversu,kas su frontaliniu dirbant yra nepakeiciamas dalykas ir visiems darbams ji isnaudoji MAX.Min., islaidos eksplotacijos metu.Daugiau rulonu sukant,kas pora metu darbini pasitvarkysi,diena darbo,minimalios islaidos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

suo tiek mano neiloja, kiek jus cia graziai kalbat, parama, parama, reik jos dar pirmiau paprasyt t.y. pateikt paraiska, po to ilgai ir nuobodziai laukt, be to ir pinigu siai sriciai nelabai yra, kitais metais jei bus tai pirmiausia duos tiem kam siemet neuzteko, o ten eilute kai ruso laikais prie daktariskos desros :) , o su 15 karvuciu ir 40 ha kazka labai nepasispardysi, bet kuris bankas tave graziai pasius toli toli

Na, turėjau tų 10-15 karvių, žemės nuosavos -0- , nuomojamos 70 ha. Na, tai buvo 2006 m., gavau iš banko paskolą 400 000 Lt. Taip, kad nieko neįmanomo nėra. Vienas neduos - eik į kitą...

Jei ne paslaptis kokie rezultatai siandien?

Skola iš šios paskolos - 0 -

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu gėras ,kaip suvslkiečiai sako :) ,tai morkinas ZETORAS iš tikro yra,nes pastebėjau,kad jie dabar niekuo ne pigesni už kitus vakarietiškus traktorius o siūlo kaip pigų daiktą.Tik bielkis pigesnis gaunasi su prierašu'4,kad atitiktų euro3.Kai riboja pinigai neberūpi kokybė,o bielkis sutaisomas daiktas,o jei senalaidis tai ne taip dažnai ir taisysi.Nereikia ten taip dažnai tos sankabos keisti ir 40ha sutvarkysi be vargo.Metal fach tikrai pigiausias variantas ir atrodo laiko(bet če mano pastebėjimas,nes pats nedirbu o draugas šiemet pirko ir džiaugiasi)

Pats jei gausiu paramą žiūrėsiu caseJX95,nes ne naujokai ir su akcija kainuoja kaip dauguma

Sėkmės tau pasirinkime,suprantu kaip nelengva,o dar laukimas užknisa

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyrai,kur jus sokat iskart i vakarietiska technika,nusileikim ant zemes!!Kelios karvutes,zemes vel minimaliai zmones turi.Pirmiausiai reik paramos sulaukti,toliau pirkt technika tik pagal kisene,o ta kisene -138000lt,paraminiai pinigai.Savos zemes kiek ???? Pasiimi MTZ ,variklis su pakaitinimo zvakemis ( -20 salcio,jokios problemos su uzvedimu,jau 4 metai),uzsisakai su reversu,kas su frontaliniu dirbant yra nepakeiciamas dalykas ir visiems darbams ji isnaudoji MAX.Min., islaidos eksplotacijos metu.Daugiau rulonu sukant,kas pora metu darbini pasitvarkysi,diena darbo,minimalios islaidos.

Visiškai pritariu.Jeigu gauni paramą,nusiperki MTZ,lengvai išeis presas,frontalinis ir dar šienapjovė kokia,ir jų tau pilnai užteks patenkint tokio ūkio poreikiams.Nieko stebuklingesnio nepadarysi nei su ceisu,ar new holandu,tik prie tų neturėsi ką prikabint,ir savikaina tavo pagamintos produkcijos bus žymiai didesnė.Už sutaupytus pinigus geriau nupirksi žemės,ar kitaip išplėsi ūkį,galų gale karves kažkuo palepinsi kad pienelio daugiau duotų,žodžiu investuosi ten,kur gausi pliusą.Na ojei tau laisvi pinigai drasko kišenę,tai gali nupirkt ir kažką mandriau ir geriau,tik kyla klausimas,kiek tai kainuos ir kam to reikia?Čia aš nieko primygtinai nesiūlau,bet išdėstau taip,kaip man atrodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas

Esu jaunas ūkininkas, ūkį šį pavasarį perėmiau iš tečio. Tėtis pagal ankstyvą pasitraukimą pasitraukė iš žemės ūkio veiklos. Deja nesuspėjau pasinaudoti ES patama ,,Jaunojo ūkininko įsikūrimas,,. Todėl tai ketinu padaryti ateinančiais metais. Ūkis šiuo metu yra mažas ir merdintis. Valdau apie 40h žemės ir turiu 15 melžiamų karvių. Technikos bazė taip pat labai maža. T-40 ir visi reikalingi lenkiški padargai. Tačiau jau ruošiami projaktai statyti 50 vietų tvartą, taigi ir technikos reikės geresnės ir galingesnės. Dabar man labiausia reikia traktoriaus 100-110ag su frontaliniu krautuvu ir pacio papraščiausio ruloninio preso(gali būti ir lenkiškas). Taigi kaip manote ar įmanoma už 132000lt nupirkti tiek technikos? Ir į kokį traktorių pradėt dairytis? Ka galvojete apie Zetorius, Valtras ir Newholandus?

Laukiu kuo daugiau patarimų

Nuoširdžiai dėkoju.

Patarimas už tą paramą pirkti tik traktorių. Kokių 100 AG išeis jau neblogas vakarietis. Po metų kitų nusipirksi ir padargus prie jo. Juo lab, kad kažkokie padargai juk yra. Te būnie ir mažoki gal bus, bet nieko blogo dėl to nenutiks, nebent kaimynams juoko būtu. Viena iš didžiausių daugelio ūkininkų klaidų yra tai, kad viską ko tik reikia ūkiui, nori nupirkt vienu mostu, ir dėl to prisiperka visokių pigių chlamų, kuriuos po keleto metų vėl reikia keisti. Ir taip pasaka be galo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai dekoju už gausybe nuomonių. Matote kame visa bėda ir yra, kad aš visas savo santaupas skirsiu tvarto statybai, gali būti kad dar ir paskolą teks reikės imt, todel technikai daugiau pinigų skirti negaliu, tik tiek, kiek duoda ES :( Aš ir galvojau apie zetorių arba case :) Nes rusiška technika esu labai nusivyles :) Nors žinoma, jei gausiu paramą, ir niekas daugiau neišeis, tada teks pirkt belarusą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas ar tas tavo mtz82 atitinka tier 3 jei per parama . :D kas tie elarusai apsiveme visi ir sankaba keiti per metus karta ar daugiau jei su frontaliniu :D

nepyk bet paskutiniam sakini tai nusikliedejai. o ant tiek zemes ir gyvuliu, jei ner pinigu tai imk koki 82uk ir bus normaliausiai ir pigiausiai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...