Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

duodu žolės,pagrinde dobilai ir pieniai bet ne rasoti,šienas,kombikormas,kviečiai,miežiai,vanduo

Gal veislyne negavo zoles jie ar kazkokio kito pasaro is tu kuriuo seret dabar ir gavosi pasaro pakeitimas didesniu kiekiu del to apsividurevo...Zinoma gali buti ir kas nors kita cia nematant nezinant tai nuspeti sunku.As zinau zmoniu ir veiseju kurie zoles neduoda visai tik sienas kombinuoti pasarai su mieziais ir avizom sumaisyti...As asmeniskai seriu ir zole tik ziuriu kad nebutu neaiskiu zoliu...O jum patarimas jai jau labai vidurioja tai dabar neduokit zoles duokit sieno.Zekit kad vanduo svarus butu...Be to kadangi veisliai laikysit ir jai jau dideli suauge tai kombikormo nera tikslo duot jiems ir ju penet nes nutukes triusis naudos neduos veisliai jai dar tik augantys tada galit duot ir kombikormo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pas mane toks va ivykis keistokas seip nes per tiek metu pirma karta kad patina nusipirkau 4 menesiu kazkur amziaus uzaugo kergt as ji kad vis neveda ir neveda nuo jo tai taip iseina kad kazkoks bevaisis o va pries keleta dienu suvakcinavau dvivalente ir siandien nusiverte jis.Kazkoks keistokas sutapimas sakau gal jis mazas buvo gaves kokios maksimatozes persirges ir uzauges del to nevislus buvo o dabar gavo doze ir susirges nugaiso... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

SVEIKI,GAL KAS PASAKYSIT KOKIUS KONKREČIAI NUO KIRMINŲ ESAT GIRDĘ,NES BUVAU VET. VAISTINĖJ TAI NIEKO TRIUŠIAM NEPASIŪLĖ,DABAR PATELĖ TRIUŠINGA NIEKO NEEDA ,DANTIM GRIEZIA IR ISMATOSE BALTOS KIRMELES MATOSI ,PATARKIT ..

Man kai buvo kirmeliu taip pat veterinarijoj nieko nepasiule,bet vienas triusininkas sake kad reikia pirkt kombikorma korio sudety yra ROBINIDINO (neatsimenu tikslaus pavadinimo buna kartais nelietuviskai parasytas sudetyje bet skamba panasiai) jis apsaugo nuo kirmeliu tai as kartais tokio kombikormo paduodu kaip profilaktikai ir kirmeliu mano triusiai nebeturi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

SVEIKI,GAL KAS PASAKYSIT KOKIUS KONKREČIAI NUO KIRMINŲ ESAT GIRDĘ,NES BUVAU VET. VAISTINĖJ TAI NIEKO TRIUŠIAM NEPASIŪLĖ,DABAR PATELĖ TRIUŠINGA NIEKO NEEDA ,DANTIM GRIEZIA IR ISMATOSE BALTOS KIRMELES MATOSI ,PATARKIT ..

Man kai buvo kirmeliu taip pat veterinarijoj nieko nepasiule,bet vienas triusininkas sake kad reikia pirkt kombikorma korio sudety yra ROBINIDINO (neatsimenu tikslaus pavadinimo buna kartais nelietuviskai parasytas sudetyje bet skamba panasiai) jis apsaugo nuo kirmeliu tai as kartais tokio kombikormo paduodu kaip profilaktikai ir kirmeliu mano triusiai nebeturi.

na taip ,kombikorma su kokcidiostatiku,bet dabar ar tas suaugusias pateles gydyt kuom ar likviduoty?

kazkaip maniau ,kad kokcidioze labiau jaunimelio problemos,tai suaugusiem duodavau be kokcidiostatiko,yra patarimu leist antibiotikus i raumeni ir duot nuo kirminu sunims skirtu vaistu atitinkama doze,dar ir vaikingos beto pateles

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,na tiesiog yra noras pasidalinti savo eiliniu nusivylimu triusininkyste,kuria bandziau užsiimti po keleto metu,bet vel nusvylau,atrodo ir siokiu tokiu ziniu jau turejau bet matyt dar per mazai,ligos puola is visu pusiu pvz miksomatoze nors patele paskiepyta..,toliau panasu i zarnyno uzkreciamas ligas krenta kas savaite nieko needa apatiski ,nors seriu kombinuotu KOUDIJS FEED maziem su kokcidiostatiku ,veliau be ,narvai svarus ,ant groteliu.atsibodo lavonus uzkasinet ,nors dezinfekuoju narvus,bet..ziurek vel koks tupi papustas ir prisimerkes ,kol kas mazesni 1,5 men dar laikosi bet ir tiem turbut persiduos nezinau ka daryt augini augini ir se tau per pora sav .visas darbas per niek,kaimyno triusiai nuo meslo nugaras i lubas remia ,sviesos beveik nemato ankstose narvose kur paduoda po kojom slapios zoles ir runkelis is kraiko islindes matosi nei vandens jiems nereikia,dar koki gruda is apversto indelio kraike isknisa...nu ir auga jie ten ..gal kada ir uzkasa koki nu bet netaip .. dezinfekuoju ecosid jei teisingai parasiau gal neveiksmingas,nes kritimai nesiliauja ,kaip issaugot likusius gyvus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,na tiesiog yra noras pasidalinti savo eiliniu nusivylimu triusininkyste,kuria bandziau užsiimti po keleto metu,bet vel nusvylau,atrodo ir siokiu tokiu ziniu jau turejau bet matyt dar per mazai,ligos puola is visu pusiu pvz miksomatoze nors patele paskiepyta..,toliau panasu i zarnyno uzkreciamas ligas krenta kas savaite nieko needa apatiski ,nors seriu kombinuotu KOUDIJS FEED maziem su kokcidiostatiku ,veliau be ,narvai svarus ,ant groteliu.atsibodo lavonus uzkasinet ,nors dezinfekuoju narvus,bet..ziurek vel koks tupi papustas ir prisimerkes ,kol kas mazesni 1,5 men dar laikosi bet ir tiem turbut persiduos nezinau ka daryt augini augini ir se tau per pora sav .visas darbas per niek,kaimyno triusiai nuo meslo nugaras i lubas remia ,sviesos beveik nemato ankstose narvose kur paduoda po kojom slapios zoles ir runkelis is kraiko islindes matosi nei vandens jiems nereikia,dar koki gruda is apversto indelio kraike isknisa...nu ir auga jie ten ..gal kada ir uzkasa koki nu bet netaip .. dezinfekuoju ecosid jei teisingai parasiau gal neveiksmingas,nes kritimai nesiliauja ,kaip issaugot likusius gyvus?

Turbūt ''nunulinti'', viską rimtai išdezinfekuoti ir pradėti iš naujo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,na tiesiog yra noras pasidalinti savo eiliniu nusivylimu triusininkyste,kuria bandziau užsiimti po keleto metu,bet vel nusvylau,atrodo ir siokiu tokiu ziniu jau turejau bet matyt dar per mazai,ligos puola is visu pusiu pvz miksomatoze nors patele paskiepyta..,toliau panasu i zarnyno uzkreciamas ligas krenta kas savaite nieko needa apatiski ,nors seriu kombinuotu KOUDIJS FEED maziem su kokcidiostatiku ,veliau be ,narvai svarus ,ant groteliu.atsibodo lavonus uzkasinet ,nors dezinfekuoju narvus,bet..ziurek vel koks tupi papustas ir prisimerkes ,kol kas mazesni 1,5 men dar laikosi bet ir tiem turbut persiduos nezinau ka daryt augini augini ir se tau per pora sav .visas darbas per niek,kaimyno triusiai nuo meslo nugaras i lubas remia ,sviesos beveik nemato ankstose narvose kur paduoda po kojom slapios zoles ir runkelis is kraiko islindes matosi nei vandens jiems nereikia,dar koki gruda is apversto indelio kraike isknisa...nu ir auga jie ten ..gal kada ir uzkasa koki nu bet netaip .. dezinfekuoju ecosid jei teisingai parasiau gal neveiksmingas,nes kritimai nesiliauja ,kaip issaugot likusius gyvus?

Turbūt ''nunulinti'', viską rimtai išdezinfekuoti ir pradėti iš naujo :)

Tai gal reiktų imti pavyzdį iš kaimyno ?

O jau šiemet serga mixomatoze pas ka nors ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Kokia problema yra užpuolus mano triuše. Dešinės ausies vidus visas šašuotas atrodo tikrai ne kaip, o jinai turi 3 savaičių keturis mažylius. Spėju, kad tai erkutes? ar kas nors kita?. Kaip būtų galima pradėti gydymą?, ar iš kart per sprandą duoti?.. iš kart ačiū už atsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Kokia problema yra užpuolus mano triuše. Dešinės ausies vidus visas šašuotas atrodo tikrai ne kaip, o jinai turi 3 savaičių keturis mažylius. Spėju, kad tai erkutes? ar kas nors kita?. Kaip būtų galima pradėti gydymą?, ar iš kart per sprandą duoti?.. iš kart ačiū už atsakymus.

na jei tik ausy ,žiūrint kokie ten šašai ,tai erkutes ,papurkš "biokill" į abi ausis,po savaites kitos pakartok ir praeis ,aš biokill pirkau kaune "keturkojis" turi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,na tiesiog yra noras pasidalinti savo eiliniu nusivylimu triusininkyste,kuria bandziau užsiimti po keleto metu,bet vel nusvylau,atrodo ir siokiu tokiu ziniu jau turejau bet matyt dar per mazai,ligos puola is visu pusiu pvz miksomatoze nors patele paskiepyta..,toliau panasu i zarnyno uzkreciamas ligas krenta kas savaite nieko needa apatiski ,nors seriu kombinuotu KOUDIJS FEED maziem su kokcidiostatiku ,veliau be ,narvai svarus ,ant groteliu.atsibodo lavonus uzkasinet ,nors dezinfekuoju narvus,bet..ziurek vel koks tupi papustas ir prisimerkes ,kol kas mazesni 1,5 men dar laikosi bet ir tiem turbut persiduos nezinau ka daryt augini augini ir se tau per pora sav .visas darbas per niek,kaimyno triusiai nuo meslo nugaras i lubas remia ,sviesos beveik nemato ankstose narvose kur paduoda po kojom slapios zoles ir runkelis is kraiko islindes matosi nei vandens jiems nereikia,dar koki gruda is apversto indelio kraike isknisa...nu ir auga jie ten ..gal kada ir uzkasa koki nu bet netaip .. dezinfekuoju ecosid jei teisingai parasiau gal neveiksmingas,nes kritimai nesiliauja ,kaip issaugot likusius gyvus?

Turbūt ''nunulinti'', viską rimtai išdezinfekuoti ir pradėti iš naujo :)

Tai gal reiktų imti pavyzdį iš kaimyno ?

O jau šiemet serga mixomatoze pas ka nors ?

bus kokcidioze pas mane zarnyno forma ,tik kodel pasarai su kokcidiostatiku ne apsaugo 100% nes pora ir tu jau apsirge?

o mixomatoze tik 1 triusinga apsikrete rytoj turi vestis tai tik atskyriau toliau ispurskiau biokill ,jei ka manau atvestus permesiu kitom augint o tai per ausis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kolegos. Tavo sergancios triuses vaikai, taip pat gims sergantys. Jokiu budu ju nemesk pas kitas pateles. Jei miksomatozes forma nestipri, prasirgs tavo triuse ir turesi triuse su imunitetu. Triusiukam sansu maziau :( . Del "nunulinimo", zinoma tai padaryti galima greitai, bet nematau tikslo to daryti su sveikais triusiais. Nusipirksi naujus triusius lygiai tokius pacius su dviem ausim, keturiom kojom ir su kruva lepumu. Rimtai isdezinfekuoti, netik, kad lengviau pasakyti, nei padaryti, bet daugumos tvartu yra neimanoma. Viso tvarto, su visa iranga, neimerksi i ecocido vonele. Todel ir rekomenduojama uzsikretus triusidei, naikinti visus gyvunus, visa iranga kiek imanoma , isdezimfekuoti patalpas. 2-3 metus daryti tose patalpose pertrauka, tada vel viska isdezinfekuoti, atnaujinti sienas, grindis, lubas ir iranga. Nusipirkti sveikus triusius ir... Jeigu pasiseks po kokiu 2-3 metu, vel tavo ferma uzsikres savaime. Stiprybes ir kantrybes, kolegos triusininkystes versle :eusa-pray: . Jei kam kils noras pasikalbeti apie triusiu auginima, mano tel. Nr. 865042247. Nelabai uztenka laiko rasyti :D .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Kokia problema yra užpuolus mano triuše. Dešinės ausies vidus visas šašuotas atrodo tikrai ne kaip, o jinai turi 3 savaičių keturis mažylius. Spėju, kad tai erkutes? ar kas nors kita?. Kaip būtų galima pradėti gydymą?, ar iš kart per sprandą duoti?.. iš kart ačiū už atsakymus.

na jei tik ausy ,žiūrint kokie ten šašai ,tai erkutes ,papurkš "biokill" į abi ausis,po savaites kitos pakartok ir praeis ,aš biokill pirkau kaune "keturkojis" turi

Ačiū už atsakymą, bet manau teks mušti triuše.. Šiandien visai blogai jau. Per vėlai pastebėjom..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triusininkai.

Turiu problemele su belgais. Pas keleta triusiu (5 men.) ausu galiukai nusileido. Mano nuomone cia tur but nuo karsciu. Pas mane cia pirmas kartas.

Gal buvo pas ka taip, gal kokiu vitaminu galima???

Negali būt problema susijusi su kraujomaiša? :icon-rolleyes:

10000000% ne

sveiki,gali buti vitaminu trukumas ar organizmo pasilpimas,nes mano triušiui ,kovojančiam su kokcidioze taip pat pasidare,nes nusilpo nieko neede,po keleto dienu žiūriu ausų galai nulinkę

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei kaip sakai pulinukai ant ausu, sasai patinimai ant ausu, prie akiu, nosies ant galvos tai bus jau miksomatoze. Zmogui tai nepavojinga liga. Bet triusiams tai nejuokas. Persirge triusiai (jei isgyvena) tampa ligos nesiotojais ir veliau uzkrecia kitus triusius. Patartina tokius likviduoti kuo skubiau kad netaptu tolimesniu ligu nesiotojais, juos butina atskirti nuo sveiku triusiu. Bet greiciausiai jei nebuvo skiepyti triusiai tai ir po keliu dienu ir kiti gali apsirgti.

Siaip asmeniskai as pats darau eksperimenta. Mano pernai 8 triusiai prasirgo ir visi kaip ne keista isgyveno, ir dabar yra grazus ir zvalus, gerai imite ir t.t. Triuses advede triusiukus. Kol kas viskas gerai.

Siaip man nesirisa vienas dalykas, del ju kuo skubesnio neutralizavimo. Kam juos neutralizuoti, jei triusiu organizmas sugebejo atsilaikyti ir iskovoti pergale pries si virusa. Gal siu triusiu palikuonys atvirsciai jau tures imuniteta siai ligai? Juk ir zmones skiepyjames nuo tam tikru ligu ir virusu, kad neapsirgtume, bet jei visgi nebuname pasiskiepyje ir persergame ta virusa ar liga ateityje dazniausiai ja nebesusergama (juk nesakoma kad vat tu esi zmogau to viruso nesiotojas nes sirgai juo), kazkodel zmones nebuna ligos nesiotojais persirge, o vat kai apie triusius iskart nesiotojas. Kur logika? Kaip manote kiti? Man tai truksta logikos... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...