Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Man ir reiketu patarimo kieno nors gal kam buvo taip...Zodziu veisliniuj patinuj akis asaroja gan senai nezinau nuo asaru ten jo ar nuo kastmosi nupliko link nosies nuo akies plaukai sulipe tokios pluteles darosi plauku ir kazkokio skysio ten nesuprantu puluoja ne buvo veterinaras kazkada sakes buvo erkutes tryniau ta ampole visa ten ji ir ta vieta kur nuolikus nieko nepadejo...Dabar kazkoki nupirkau svirkst su antibijotikais balta su baltu tepalu tepiau abi akis is vidines puses kaip ten ir raso i apatini akies voka...Vel visa isprausiau ta ampole neustamizan ar kazkas tokio nuo tu erkuciu ir visu kitu parazitu...Gal kas koki patarima gydymo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Triusius uzpuole kokcidioze, pries kokius 2 menesius skerdziant triusius pastebejau baltus mazgelius kepenyse. Literaturoje raso kad triusiai gaišta jau po 15 dienu, o pas mane jau du menesiai ir neivienas nenudvese. Buvau isdezinfekaves gardus, bet nepadeda. Ka galite patarti? Negi reikia ismusti visa banda ir isigyti naujus triusius? :(

triušiai gaišta nuo ūmios kokcidiozės, nuo lėtinės neprivalo, nors tai ne išimtis. Kaip ir jau minėjau ne kartą ,kokcidijos yra pimuonis, todėl gali patekt su grūdais, daržovėmis, vandeniu. Vien tik narvo dezinfekcija nuo to neapsaugo. Duok pašarus su sinteniniu kokciodistatiku ir per gerą pusmetį išsivalys banda(rotacijos būdu) . Augalinis kokciodistatikas padeda tik nuo ūmios kokci,bet nuo lėtinės neapsaugo. (augalini deda unipasz, jeigu apskritai deda, taupymo sumetimais)

sveiki mano triusiai iskrito amzius nuo 1menesio iki 3menesiu .dariau skrodima kepenyse balti pletmukai ,ytariu kokcidioze ,bet suauge kralikai atrodo sveiki eda gerai,ka daryt visa banda y duobe ar kaip elgtis.kaip suzinot ar kiti ir serga gaila visus y duobe,patarkit ka aciu :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Triusius uzpuole kokcidioze, pries kokius 2 menesius skerdziant triusius pastebejau baltus mazgelius kepenyse. Literaturoje raso kad triusiai gaišta jau po 15 dienu, o pas mane jau du menesiai ir neivienas nenudvese. Buvau isdezinfekaves gardus, bet nepadeda. Ka galite patarti? Negi reikia ismusti visa banda ir isigyti naujus triusius? :(

triušiai gaišta nuo ūmios kokcidiozės, nuo lėtinės neprivalo, nors tai ne išimtis. Kaip ir jau minėjau ne kartą ,kokcidijos yra pimuonis, todėl gali patekt su grūdais, daržovėmis, vandeniu. Vien tik narvo dezinfekcija nuo to neapsaugo. Duok pašarus su sinteniniu kokciodistatiku ir per gerą pusmetį išsivalys banda(rotacijos būdu) . Augalinis kokciodistatikas padeda tik nuo ūmios kokci,bet nuo lėtinės neapsaugo. (augalini deda unipasz, jeigu apskritai deda, taupymo sumetimais)

sveiki mano triusiai iskrito amzius nuo 1menesio iki 3menesiu .dariau skrodima kepenyse balti pletmukai ,ytariu kokcidioze ,bet suauge kralikai atrodo sveiki eda gerai,ka daryt visa banda y duobe ar kaip elgtis.kaip suzinot ar kiti ir serga gaila visus y duobe,patarkit ka aciu :(

Tu pasiskaityk atidžiau,forume pila info apie tai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiami kolegos, reikia jūsų patarimo. Patelei antra vada. 22dieną išsimetė. Radau 2 neišsivysčiusius triušiukus. Jau trečiia para nusiminusi, vangi. Šiandien šiek tiek pakraujuota. Kaip jai pagelbėti? Pirma vada buvo normali. 8 triušiukai, visi užaugo. Pas patiną leidau praėjus 2mėn po triušiavimosi. Dėkoju už patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiami kolegos, reikia jūsų patarimo. Patelei antra vada. 22dieną išsimetė. Radau 2 neišsivysčiusius triušiukus. Jau trečiia para nusiminusi, vangi. Šiandien šiek tiek pakraujuota. Kaip jai pagelbėti? Pirma vada buvo normali. 8 triušiukai, visi užaugo. Pas patiną leidau praėjus 2mėn po triušiavimosi. Dėkoju už patarimus.

O kaip jums atrodo kodel galejo taip nutikt kokie pasikeitimai buvo gal nors...? pvz gardo pakeitimas dabar ar maitinimo o gal patinas giminingas...? O kaip dabar gydyti asmeniskai net nezinau ...

Man ses metais buvo ir pries laika isimete 2 triusiukus pries tai ir taip isimete kazkas ar 2 ar vienas neisivystes buvo ta pati triuse tai 3 karta jau nebeleidau as jos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiami kolegos, reikia jūsų patarimo. Patelei antra vada. 22dieną išsimetė. Radau 2 neišsivysčiusius triušiukus. Jau trečiia para nusiminusi, vangi. Šiandien šiek tiek pakraujuota. Kaip jai pagelbėti? Pirma vada buvo normali. 8 triušiukai, visi užaugo. Pas patiną leidau praėjus 2mėn po triušiavimosi. Dėkoju už patarimus.

O kaip jums atrodo kodel galejo taip nutikt kokie pasikeitimai buvo gal nors...? pvz gardo pakeitimas dabar ar maitinimo o gal patinas giminingas...? O kaip dabar gydyti asmeniskai net nezinau ...

Man ses metais buvo ir pries laika isimete 2 triusiukus pries tai ir taip isimete kazkas ar 2 ar vienas neisivystes buvo ta pati triuse tai 3 karta jau nebeleidau as jos...

Vienintelis pasikeitimas - iš voljero į narvą perkėliau prieš savaitę. Šįryt radau negyvą ją :icon-sad:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ir gan tokia nelabai man patinkanti situacija vakvinuotos pateles buvo geguzes pabaigoj nuo maro maksimatozes vakcina 6 menesems kaip ir na ir va uzvakar viena uzmusiau pamates jau snopuojancia nekaip su isskyrom is nosies o siandien sake seima rado dabar dar viena triuse nebegyva ausyse iskyru kazkokiu pats nemaciau nes dirbu bet man neramu darosi kad ar nebus vakcinos veikimas i pabaiga ir is karto sirgt ima nes jaunikius po vakcinaves 2 menesiais veliau dauguma...Ir kazkai turbut reiks megint pervakcinuoti .Seip pernai uzpernai vacinuodavau tik karta vasarai ir rudeniuj kad butu veikimas vakcinos o siamet siltas ruduo ir gal va plinta vis dar virusas :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ir gan tokia nelabai man patinkanti situacija vakvinuotos pateles buvo geguzes pabaigoj nuo maro maksimatozes vakcina 6 menesems kaip ir na ir va uzvakar viena uzmusiau pamates jau snopuojancia nekaip su isskyrom is nosies o siandien sake seima rado dabar dar viena triuse nebegyva ausyse iskyru kazkokiu pats nemaciau nes dirbu bet man neramu darosi kad ar nebus vakcinos veikimas i pabaiga ir is karto sirgt ima nes jaunikius po vakcinaves 2 menesiais veliau dauguma...Ir kazkai turbut reiks megint pervakcinuoti .Seip pernai uzpernai vacinuodavau tik karta vasarai ir rudeniuj kad butu veikimas vakcinos o siamet siltas ruduo ir gal va plinta vis dar virusas :eusa-think:

Išskyros iš nosies, tai gal plaučiai? Gal nepastebėjai, kad slogavo? Gal čia visai ne maras?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ir gan tokia nelabai man patinkanti situacija vakvinuotos pateles buvo geguzes pabaigoj nuo maro maksimatozes vakcina 6 menesems kaip ir na ir va uzvakar viena uzmusiau pamates jau snopuojancia nekaip su isskyrom is nosies o siandien sake seima rado dabar dar viena triuse nebegyva ausyse iskyru kazkokiu pats nemaciau nes dirbu bet man neramu darosi kad ar nebus vakcinos veikimas i pabaiga ir is karto sirgt ima nes jaunikius po vakcinaves 2 menesiais veliau dauguma...Ir kazkai turbut reiks megint pervakcinuoti .Seip pernai uzpernai vacinuodavau tik karta vasarai ir rudeniuj kad butu veikimas vakcinos o siamet siltas ruduo ir gal va plinta vis dar virusas :eusa-think:

Išskyros iš nosies, tai gal plaučiai? Gal nepastebėjai, kad slogavo? Gal čia visai ne maras?

Nemanau nes staiga viena ryta taip jau tokia radau paskerdus pilnos zarnos vandens buvo ir issiputusios nors pati triuse neisiputusi o kitu buvau nepastebejas tam paciam garde kad kuri nors sirgtu praejo para laiko o ryta sake buvo kita vangi ir vakarop rado jau ja nebegyva ssitai negalejau paziuret kas kaip bet sake kad ausyse iskyros buvo sitai.Ryt parvazeves i sodyba paziuresiu kaip kitos ar kas nors matosi ant kurio nors dar triusio... Nors yra nemazai bet neramu visviena gaila kiekvieno be to tuo labiau cia suaugusios jau triuses viena demetuju kita sidabriniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ir gan tokia nelabai man patinkanti situacija vakvinuotos pateles buvo geguzes pabaigoj nuo maro maksimatozes vakcina 6 menesems kaip ir na ir va uzvakar viena uzmusiau pamates jau snopuojancia nekaip su isskyrom is nosies o siandien sake seima rado dabar dar viena triuse nebegyva ausyse iskyru kazkokiu pats nemaciau nes dirbu bet man neramu darosi kad ar nebus vakcinos veikimas i pabaiga ir is karto sirgt ima nes jaunikius po vakcinaves 2 menesiais veliau dauguma...Ir kazkai turbut reiks megint pervakcinuoti .Seip pernai uzpernai vacinuodavau tik karta vasarai ir rudeniuj kad butu veikimas vakcinos o siamet siltas ruduo ir gal va plinta vis dar virusas :eusa-think:

Išskyros iš nosies, tai gal plaučiai? Gal nepastebėjai, kad slogavo? Gal čia visai ne maras?

Cia pasterilioze. Gydimas ne vertas. Po 2 savaiciu bus tas pats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ir gan tokia nelabai man patinkanti situacija vakvinuotos pateles buvo geguzes pabaigoj nuo maro maksimatozes vakcina 6 menesems kaip ir na ir va uzvakar viena uzmusiau pamates jau snopuojancia nekaip su isskyrom is nosies o siandien sake seima rado dabar dar viena triuse nebegyva ausyse iskyru kazkokiu pats nemaciau nes dirbu bet man neramu darosi kad ar nebus vakcinos veikimas i pabaiga ir is karto sirgt ima nes jaunikius po vakcinaves 2 menesiais veliau dauguma...Ir kazkai turbut reiks megint pervakcinuoti .Seip pernai uzpernai vacinuodavau tik karta vasarai ir rudeniuj kad butu veikimas vakcinos o siamet siltas ruduo ir gal va plinta vis dar virusas :eusa-think:

Išskyros iš nosies, tai gal plaučiai? Gal nepastebėjai, kad slogavo? Gal čia visai ne maras?

Cia pasterilioze. Gydimas ne vertas. Po 2 savaiciu bus tas pats.

Pastereliozė

Pastereliozė - viena iš pagrindinių triušių infekcinių ligų, kuriai būdingas didelis gyvūnų sergamumas ir gaištamumas. Dėl šios ligos triušių augintojai patiria didelius nuostolius. Šią ligą sukelia bakterija Pasteruella. Ligos eiga gali būti ūmi, poūmė ir lėtinė. Ūmia pasterelioze susirgusių triušių kūno temperatūra pakyla iki 41-42° C, kvėpavimas padažnėja, prasideda sloga, viduriavimas. Triušiai, susirgę šia forma, nugaišta per 1-2 paras. Dažniausiai triušiai serga lėtine pastereliozės forma. Triušiams diagnozuojamas rinitas – iš nosies landų teka pūlingos išskyros, dažnai pažeidžiami plaučiai. Triušių pastereliozė pasireiškia, ne tik kvėpavimo takų ligomis, bet ir vidinės ausies uždegimu, septicemija, meningitu ir kt.

Pastereliozę reikia skirti nuo kitų kvėpavimo takų ligų, kurias su­kelia virusai, stafilokokai.

Pastereliozei gydyti vartojami antibiotikai, kurie yra efektyvūs, tačiau išgydytas triušis ilgiau penisi, patelės persirgusios vaginaline forma, sunkiai apsivaisina, abortuojasi, sumažėja pieno liaukų veik­la ir t.t. Jei ūkyje pastebima pastereliozės atvejų, tikslinga visus triu­šius vakcinuoti. Vakcina Pasorin-OL yra viena iš efektyviausių. Vak­cinuojama po oda. Ši vakcina gali būti naudojama tik nuo pastere­liozės arba kartu su vakcina nuo maro ir miksomatozės.

Gali buti ir tai bet keista kad jokiu pozymiu nesimate viskas staiga is ryto.O ka jus turit galvoja kad po 2 savaiciu bus tas pats?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau ne viena karta buvau susidures su sia liga. Pradedi duot antibiotikus 5-7 dienos, po gydymo lik tai viskas praeina. Bet po 2 savaiciu vel tas pats. Snekejau su lietuvos draugijos augintajais, taip pat su uzsenio ir visi sake, kat i puoda. Cia kalbu, kada jau is noses issiskiria baltos isskyros. O kada tik pamatai, kad nosis slapias, tai tik pirma lygos stadija,tada purskiu i nosi 2 kartus per diena Ximelin Sezam. Cia purskalas vaikam su aliejumi. Ir visada reikia tokiu triusiu atskirt nuo visu.

P.s. Yra jau isbandyta vakcina triusiams, kad organizmas butu atsparus visom lygom, butent nuo pastereliozes,vadinasi Biotropina. LIetuvoi ne maciau, perku uzsenje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau ne viena karta buvau susidures su sia liga. Pradedi duot antibiotikus 5-7 dienos, po gydymo lik tai viskas praeina. Bet po 2 savaiciu vel tas pats. Snekejau su lietuvos draugijos augintajais, taip pat su uzsenio ir visi sake, kat i puoda. Cia kalbu, kada jau is noses issiskiria baltos isskyros. O kada tik pamatai, kad nosis slapias, tai tik pirma lygos stadija,tada purskiu i nosi 2 kartus per diena Ximelin Sezam. Cia purskalas vaikam su aliejumi. Ir visada reikia tokiu triusiu atskirt nuo visu.

P.s. Yra jau isbandyta vakcina triusiams, kad organizmas butu atsparus visom lygom, butent nuo pastereliozes,vadinasi Biotropina. LIetuvoi ne maciau, perku uzsenje.

As dabar va ka padariau visa diena valiau visiems gardus vedinau patalpa 2 buvo apie kilgoramo su puse nosi iskyros per ausis abiems ir i duobe uzkasiau.Dabar lyg nematau nevieno su sloga bet viena kuri buvo su tom abiem apsisnargliojusiom ir del jos neramu seip nu dar pagailejau siandien jos.Bet idomu ta vakcina nuo pastereliozes jai dabar ja suvakcinuociau pasidomejas pas veterinara jai turi ar per veterinarijas perlekes jai rasciau ji veikti pradeda taip kaip ir nuo maksimatozes ir maro tik po kokia 10-14 dienu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau ne viena karta buvau susidures su sia liga. Pradedi duot antibiotikus 5-7 dienos, po gydymo lik tai viskas praeina. Bet po 2 savaiciu vel tas pats. Snekejau su lietuvos draugijos augintajais, taip pat su uzsenio ir visi sake, kat i puoda. Cia kalbu, kada jau is noses issiskiria baltos isskyros. O kada tik pamatai, kad nosis slapias, tai tik pirma lygos stadija,tada purskiu i nosi 2 kartus per diena Ximelin Sezam. Cia purskalas vaikam su aliejumi. Ir visada reikia tokiu triusiu atskirt nuo visu.

P.s. Yra jau isbandyta vakcina triusiams, kad organizmas butu atsparus visom lygom, butent nuo pastereliozes,vadinasi Biotropina. LIetuvoi ne maciau, perku uzsenje.

As dabar va ka padariau visa diena valiau visiems gardus vedinau patalpa 2 buvo apie kilgoramo su puse nosi iskyros per ausis abiems ir i duobe uzkasiau.Dabar lyg nematau nevieno su sloga bet viena kuri buvo su tom abiem apsisnargliojusiom ir del jos neramu seip nu dar pagailejau siandien jos.Bet idomu ta vakcina nuo pastereliozes jai dabar ja suvakcinuociau pasidomejas pas veterinara jai turi ar per veterinarijas perlekes jai rasciau ji veikti pradeda taip kaip ir nuo maksimatozes ir maro tik po kokia 10-14 dienu?

Veterinaras gali nustatit lyga, paskirt antibiotikus, bet ne daugiau. O apie vakcina, tai reikia skiepyti pries lygas. Jei jau serga - vakcina ne pades

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau ne viena karta buvau susidures su sia liga. Pradedi duot antibiotikus 5-7 dienos, po gydymo lik tai viskas praeina. Bet po 2 savaiciu vel tas pats. Snekejau su lietuvos draugijos augintajais, taip pat su uzsenio ir visi sake, kat i puoda. Cia kalbu, kada jau is noses issiskiria baltos isskyros. O kada tik pamatai, kad nosis slapias, tai tik pirma lygos stadija,tada purskiu i nosi 2 kartus per diena Ximelin Sezam. Cia purskalas vaikam su aliejumi. Ir visada reikia tokiu triusiu atskirt nuo visu.

P.s. Yra jau isbandyta vakcina triusiams, kad organizmas butu atsparus visom lygom, butent nuo pastereliozes,vadinasi Biotropina. LIetuvoi ne maciau, perku uzsenje.

As dabar va ka padariau visa diena valiau visiems gardus vedinau patalpa 2 buvo apie kilgoramo su puse nosi iskyros per ausis abiems ir i duobe uzkasiau.Dabar lyg nematau nevieno su sloga bet viena kuri buvo su tom abiem apsisnargliojusiom ir del jos neramu seip nu dar pagailejau siandien jos.Bet idomu ta vakcina nuo pastereliozes jai dabar ja suvakcinuociau pasidomejas pas veterinara jai turi ar per veterinarijas perlekes jai rasciau ji veikti pradeda taip kaip ir nuo maksimatozes ir maro tik po kokia 10-14 dienu?

Veterinaras gali nustatit lyga, paskirt antibiotikus, bet ne daugiau. O apie vakcina, tai reikia skiepyti pries lygas. Jei jau serga - vakcina ne pades

Tai dabar man ka daryti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu is noses eina baltos ismetos - i puoda.

Tai as ir sakau visus 4 palaidojau kur buvo nosis slapia dabar nera nei vieno kol kas bet ka siulot dabar su jais visus kitus vakcinuoti kuo skubiau nuo pastereliozes? Nes pas mane ne 5 triusiai kad va i puoda ir nesukt galvos as prispirkes is veislynu dabar apie 140 yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu is noses eina baltos ismetos - i puoda.

Tai as ir sakau visus 4 palaidojau kur buvo nosis slapia dabar nera nei vieno kol kas bet ka siulot dabar su jais visus kitus vakcinuoti kuo skubiau nuo pastereliozes? Nes pas mane ne 5 triusiai kad va i puoda ir nesukt galvos as prispirkes is veislynu dabar apie 140 yra.

Aisku, kad geriau suvakcinuot. Jei buvo susirges triusiai, tai dar gerai prodizinfikoti visus narvus. Tokia lyga pliaciasi oro-lasaliniu budu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu is noses eina baltos ismetos - i puoda.

Tai as ir sakau visus 4 palaidojau kur buvo nosis slapia dabar nera nei vieno kol kas bet ka siulot dabar su jais visus kitus vakcinuoti kuo skubiau nuo pastereliozes? Nes pas mane ne 5 triusiai kad va i puoda ir nesukt galvos as prispirkes is veislynu dabar apie 140 yra.

Aisku, kad geriau suvakcinuot. Jei buvo susirges triusiai, tai dar gerai prodizinfikoti visus narvus. Tokia lyga pliaciasi oro-lasaliniu budu.

Skambinausi veterinaru diena sake paziures vakcinos ar uzsakys sake pranes nieko tylu ryt pats pazesiu veterinarijos vaistinese ...Dar buvau planaves vaziuot i proda ateinanti savaidgali tai dar baisu ka nors ir parsivesti is jos ar parsivezus kazkur kitur laikyt nes viena kaip ir uzsisake bet va dar parsivesiu uzkresiu jai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesvarbu, is parodos ar is kitur, butinai reikia apie 1 men. palaikyti atskirai nuo visos bandos.

Parodose mazai tikimybes, kad triusis bus sergantis. Vertintojai iskart diskvalifikos. Bet buna visko.

Tai as del parodos nesibaiminu parsivesti zinau kad atskirai bet pasterelioze oru plinta... o vistiek as kad ir ne toj pat patalpoj laikyciau bet vistiek bendri ukiniai pastatai vis seri tai vaikstai pats...Zinoma pasiklaust gal bus vakvcinuotas nuo pastereliozes.As va 20 metu auginu galima sakyti kazkur bet nuo pastereliozes dar nebuvau vakcinaves pakagdavo nuo maro ir maksimatozes dabar va dar nuo vienos nuolat reikes vakcinuot beda tos ligos tokios ir ipatingai kai rupiniesi perki dar atnaujint veislinius ir gana jau svaru ir tvarkinga...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkokia apsurdiska situacija...Veterinarijos vaistines neturi tokios vakcinos nuo pastereliozes 3 perlekiau vaistines.Tada veterinaras ir neturi nes mat kazkur pasitare kad netikslinga vakcinuot jai jau serganciu yra skaito gydyti antibijotikais tokius uzsake tu... As nelabai suprantu ar cia dabar tokiu dalyku tai kur man ta vakcina israst raso visur kad yra o kai reikia nera..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkokia apsurdiska situacija...Veterinarijos vaistines neturi tokios vakcinos nuo pastereliozes 3 perlekiau vaistines.Tada veterinaras ir neturi nes mat kazkur pasitare kad netikslinga vakcinuot jai jau serganciu yra skaito gydyti antibijotikais tokius uzsake tu... As nelabai suprantu ar cia dabar tokiu dalyku tai kur man ta vakcina israst raso visur kad yra o kai reikia nera..

Ko jus iškart panika keliat, daužot triušius užkasimui ir lakstot vakcinos? Vakcinos nuo pastereliozes naudingumas kaip nabašnikui žvakė. Ir kas nustatė ,kad pas jus pastereliozė, o ne sezoninė sloga, arba lėtinis ar ūmus plaučių uždegimas, iš ausų eina pūlingos išskyros ,kai ilgai iki galo neišgydoma erkutė. Pas mane yra dvi patelės, kurios tai snargliuojas tai praeina," dirba" be sustojimo ir nei vieno papildomai neužkretė, nei triušiukų atvestų, nei kaimynkų. Beje "pasterella" bakterija sukelia iki 20 įvairių ligų, taip kad laikykitės higienos narvuose ir bus mažiau ligų ir beprasmių nervų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kazkokia apsurdiska situacija...Veterinarijos vaistines neturi tokios vakcinos nuo pastereliozes 3 perlekiau vaistines.Tada veterinaras ir neturi nes mat kazkur pasitare kad netikslinga vakcinuot jai jau serganciu yra skaito gydyti antibijotikais tokius uzsake tu... As nelabai suprantu ar cia dabar tokiu dalyku tai kur man ta vakcina israst raso visur kad yra o kai reikia nera..

Ko jus iškart panika keliat, daužot triušius užkasimui ir lakstot vakcinos? Vakcinos nuo pastereliozes naudingumas kaip nabašnikui žvakė. Ir kas nustatė ,kad pas jus pastereliozė, o ne sezoninė sloga, arba lėtinis ar ūmus plaučių uždegimas, iš ausų eina pūlingos išskyros ,kai ilgai iki galo neišgydoma erkutė. Pas mane yra dvi patelės, kurios tai snargliuojas tai praeina," dirba" be sustojimo ir nei vieno papildomai neužkretė, nei triušiukų atvestų, nei kaimynkų. Beje "pasterella" bakterija sukelia iki 20 įvairių ligų, taip kad laikykitės higienos narvuose ir bus mažiau ligų ir beprasmių nervų.

Va tas ir yra kad higiena pas mane ideali pas juos.O kad plinta pats matau nea aklas nes kurie tam pacem garde buvo visiems tas pats.Sloga nuo ko koks persalimas ukinem pastate molinem kurem gardai kas ten bus vejas gal ar perdidelis saltis nu ne.Erkuciu neturejo pas mane nevienas tai negydytas nuo to nevienas.O kas nustate tas ka perskaiciau pagal simtomus pagal nosies slapuma paskiau kriokima nes sunku snopuot po to is ausu iskyras ir gaisima nes gal jau per 20 metu auginimo matau kuris isgyvens kuris jau nebe.Tai gal patarinekit kazka naudingo o nea konstatuokit kazka ko nematot...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...