Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

na va,-jau 7 dienas geria trisulfoną,-gauna šieno,jau vakar po truputį daviau kombikormos,-triušiukai jau atsigauna,vėl linksmi,laksto lovius varto ,vienu žodžiu-rytais triušidė bilda,-vadinasi viskas į gerą pusę... :eusa-pray: ,duok dieve,kad baigtųsi tas košmaras...-o trisulfono pyliau daugiau negu reikia[1ltr.-8gr.],-po 110gr.-ant kibiro[10ltr.].Gyveni ir mokaisi,-vienas diedelis triušininkas man sakė ,kad prieš atskiriant vaikus nuo mamos 4 d,-pagirdyti trisulfonu.Iš pradžių ,taip ir dariau,-viskas buvo ok.Po to nusprendžiau,kad- kam be reikalo antibiotikais girdyti.Tai va,-viena atskirta vada išgaišo ,ir kitus užkrėtė....

Nu blyn, prie ko priejom -> profilaktiskai girdyt antibiotikais....

ir kaip tokia "sveika" mesa veliau valgyt?

beje išlauka 10dienų-taip,kad iki puodo jiems dar laaaabai toli,[apie 2 mėn.]-ir tie vaistai nepumpuojami pastoviai,taip kad mėsos kokybei ,tai neatsilieps.Ir tai ,čia visi sąžiningi,'nesuka maklių'-pažiūrėkite,kaip vištas paukštynuose augina-specialiai[pastoviai] duoda tetraciklino,ar kažko panašiai,kad skatintų augimą-pati mačiau per tv.Už tai -ir tinsta tie žmonės, :icon-mad O pas,mane -tikslas -kad jie būtų sveiki,- o ne užauginti ant forso. :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na va,-jau 7 dienas geria trisulfoną,-gauna šieno,jau vakar po truputį daviau kombikormos,-triušiukai jau atsigauna,vėl linksmi,laksto lovius varto ,vienu žodžiu-rytais triušidė bilda,-vadinasi viskas į gerą pusę... :eusa-pray: ,duok dieve,kad baigtųsi tas košmaras...-o trisulfono pyliau daugiau negu reikia[1ltr.-8gr.],-po 110gr.-ant kibiro[10ltr.].Gyveni ir mokaisi,-vienas diedelis triušininkas man sakė ,kad prieš atskiriant vaikus nuo mamos 4 d,-pagirdyti trisulfonu.Iš pradžių ,taip ir dariau,-viskas buvo ok.Po to nusprendžiau,kad- kam be reikalo antibiotikais girdyti.Tai va,-viena atskirta vada išgaišo ,ir kitus užkrėtė....

Nu blyn, prie ko priejom -> profilaktiskai girdyt antibiotikais....

ir kaip tokia "sveika" mesa veliau valgyt?

beje išlauka 10dienų-taip,kad iki puodo jiems dar laaaabai toli,[apie 2 mėn.]-ir tie vaistai nepumpuojami pastoviai,taip kad mėsos kokybei ,tai neatsilieps.Ir tai ,čia visi sąžiningi,'nesuka maklių'-pažiūrėkite,kaip vištas paukštynuose augina-specialiai[pastoviai] duoda tetraciklino,ar kažko panašiai,kad skatintų augimą-pati mačiau per tv.Už tai -ir tinsta tie žmonės, :icon-mad O pas,mane -tikslas -kad jie būtų sveiki,- o ne užauginti ant forso. :icon-mrgreen:

kokybei tikrai atsilieps taip kaip grudas palieka savo zyme taip ir nuo antibijotiku kazkas lieka o tas 10 dienu tai terminas kuris apskritai kenksmingas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad atskiriant reikia girdyti kokius vaistus ir ju nesugirdzius triusiukai turetu sirgti. Jei yra isimetusi kokcidioze ar kita zaraza, tiesiog reik ja isgyvendint: gal yra koks suauges persirges ir likes nesiotojas (va ir pastovus uzkratas), gal tiesiog aplinkoje (narvu grindys, konstrukcijoj ar pan.) tupi. Zodziu sutvarkius sanitarines salygas ir teisingai issidezinfekavus tikrai nereiks jokiu vaistu :)

O likuciai antibiotiku tikrai lieka ir tikrai ne 10 dienu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad atskiriant reikia girdyti kokius vaistus ir ju nesugirdzius triusiukai turetu sirgti. Jei yra isimetusi kokcidioze ar kita zaraza, tiesiog reik ja isgyvendint: gal yra koks suauges persirges ir likes nesiotojas (va ir pastovus uzkratas), gal tiesiog aplinkoje (narvu grindys, konstrukcijoj ar pan.) tupi. Zodziu sutvarkius sanitarines salygas ir teisingai issidezinfekavus tikrai nereiks jokiu vaistu :)

O likuciai antibiotiku tikrai lieka ir tikrai ne 10 dienu :)

Na nejuokaukit su tais antibjotikais! Jau tada geriau lenkišką mėsą valgyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad atskiriant reikia girdyti kokius vaistus ir ju nesugirdzius triusiukai turetu sirgti. Jei yra isimetusi kokcidioze ar kita zaraza, tiesiog reik ja isgyvendint: gal yra koks suauges persirges ir likes nesiotojas (va ir pastovus uzkratas), gal tiesiog aplinkoje (narvu grindys, konstrukcijoj ar pan.) tupi. Zodziu sutvarkius sanitarines salygas ir teisingai issidezinfekavus tikrai nereiks jokiu vaistu :)

O likuciai antibiotiku tikrai lieka ir tikrai ne 10 dienu :)

Na nejuokaukit su tais antibjotikais! Jau tada geriau lenkišką mėsą valgyt.

niekas nejuokauja,na bet jei susirgo,-tai ką negydyti,-leisti nugaišti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

kreipiuosi i tuos, kurie savo triusidese turit tokia "linksma" liga - "pasterelioze".

Gal jau radote koki receptuka, kaip efektyviai kovoti su sia liga?

Gal jau kamnors pavyko jos atsikratyti? Kaip, kokiais budais?

Efektyviausia butu kuolu per galva, bet kad viskas i saldikli netilps.. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

kreipiuosi i tuos, kurie savo triusidese turit tokia "linksma" liga - "pasterelioze".

Gal jau radote koki receptuka, kaip efektyviai kovoti su sia liga?

Gal jau kamnors pavyko jos atsikratyti? Kaip, kokiais budais?

Efektyviausia butu kuolu per galva, bet kad viskas i saldikli netilps.. :)

o kokie simptomai pas tave kaip atrodo triusiai man idomu kaip pas zmogu o ne is tos medziagos kas yra inte ar daznai ciaudi ir kas dar buna

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

kreipiuosi i tuos, kurie savo triusidese turit tokia "linksma" liga - "pasterelioze".

Gal jau radote koki receptuka, kaip efektyviai kovoti su sia liga?

Gal jau kamnors pavyko jos atsikratyti? Kaip, kokiais budais?

Efektyviausia butu kuolu per galva, bet kad viskas i saldikli netilps.. :)

o kokie simptomai pas tave kaip atrodo triusiai man idomu kaip pas zmogu o ne is tos medziagos kas yra inte ar daznai ciaudi ir kas dar buna

Ciaudi bent jau kas 20-30 min, tiksliai nematavau. Kartais serijomis pavaro, nosis visada slapia. Tiems kuriems blogiau yra, tai is nosies baltos isskyros isbega nusiciaudejus, tokiu nera daug, juos laikau atskyres, dali gentamicinu gydziau, kita dali tiesiog kuolu per galva. Kai triusis kainaves 200 lt tai man kazkaip ranka dar nekyla, tai gentamicinu gydau. Yra tarkim patele, kuri neciaudo, bet girdimas karkimas. Viena vangu triusi papjovus, radau dideli pulini. Bet daugiau kazkaip nepasitaiko su tais puliniais. Daugiau tik ciaudymas ir iskyros is nosies. Dabar valau patalpa dazniau, kas 2 sav dezinfekuoju narvus, suku galva kaip ventiliacija pagerinti ir t.t.

Tai sakau gal kamnors pavyko visiskai ligos atsikratyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl profilaktinio šėrimo antibiotikais aš griežtai prieš.

O pas mane erkių antplūdis...Vos ne pas visus :icon-mad Na, bet purškiamės, naikinam...

kokia tvarte temperatura? pas mane ziema ju niekada neatsiranda vasara pas viena kita pasitaiko

Ne tvarte, tokioj kaip stoginėj, praktiškai lauke. Vasarą nelabai būna, o va žiemą jau antrą kartojasi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl profilaktinio šėrimo antibiotikais aš griežtai prieš.

O pas mane erkių antplūdis...Vos ne pas visus :icon-mad Na, bet purškiamės, naikinam...

kokia tvarte temperatura? pas mane ziema ju niekada neatsiranda vasara pas viena kita pasitaiko

Ne tvarte, tokioj kaip stoginėj, praktiškai lauke. Vasarą nelabai būna, o va žiemą jau antrą kartojasi...

kitam psl.rašė,kad eglišakiai padeda,-bandyk,-juose daug naudingų dalykų yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vienas pastebejimas del triusiu ciaudejimo. musu vienas tai vis paciaudedavo ir snargliukas mates.,kai atsalo dar labiau ciaudejo ,kitu lyg nosys slapios, bet ciaudejant negirdejau,paprasciausiai nustojau duoti gerti. neduodu kombikormos o tik miezius, obuoliai, morkos, runkeliai ir snargliukai dingo,tas kuris ciaudejo jau nebeciaudo.triusineje 13salcio siandien ryte buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prasidejo ir pas mane bedos su triusiais. Radau sekmadieni ryte patele negyva 5 menesiu. Is vakaro seriausi viskas lyg gerai buvo, sokinejo, ede, ryte negyva. Iskrodziau nu nera nei kokiu puliniu ar dar ko kepenys grazios. Ir siandien ziuriu kita kur kartu narve gyveno tokia neaiski nu bet gal cia tik baimes akys dideles. Tik va nesuprantu kas galejo nutikt, pasarai nesikeite, vanduo tris kart per diena siltas, egles sakeliu gauna, kitus apziurejau nei ciaudi nei kokiu isskyru is nosies. Gaila...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prasidejo ir pas mane bedos su triusiais. Radau sekmadieni ryte patele negyva 5 menesiu. Is vakaro seriausi viskas lyg gerai buvo, sokinejo, ede, ryte negyva. Iskrodziau nu nera nei kokiu puliniu ar dar ko kepenys grazios. Ir siandien ziuriu kita kur kartu narve gyveno tokia neaiski nu bet gal cia tik baimes akys dideles. Tik va nesuprantu kas galejo nutikt, pasarai nesikeite, vanduo tris kart per diena siltas, egles sakeliu gauna, kitus apziurejau nei ciaudi nei kokiu isskyru is nosies. Gaila...

Gal biski pasitriedus buvo ? O ta katra itartina gal pasitriedus ? Ta prasme palei uodega matosi kad plaukai palipe ir kaip apsitriedus butu ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
syvakar nuejau sertis, viena jaunikle patele i dangu ziuri ir sunkiai kvepuoja, dejau per spranda - plauciai juodi, matyt cionga pagavo :eusa-think:

Nebutinai "cionga" pagavo. Užtenka ir amoniako kiekio per didelio...

Vasara, kai visos durys atlapos ir pučia skersai išilgai, dar nebuvo nei kart kad su plaučiais butų kam bėdų, o vat praktiškai kiekvieni metai, į antra puse žiemos vis išlenda vienas kitas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laižomosios gabalą galima įmest, arba kažkas buvo pataręs - į tuščius plastikinius buteliukus pridėti druskos ir dugne pribadyti skylučių. Bet sunkiausia tai tą druską taip susmulkinti, kad į buteliuką lįstų.

Mano triušis kažką akytei pasidarė. Ji visa raudona, per pusę akies balta plėvelė, šlapiuoja... Lyg pūlių išbėgę. Praploviau ramunėlėm. Žiūrėsiu. Gaila. Darbinis patinas, beveik 7kg (10mėn).

Galvoju, ar kokiu šiaudu įsidūrė, ar poruojantis patelė krepštelėjo. Ką jūs tokiais atvejais darote?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...