Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Sveiki triušininkai.

Pas mane triušidėje, kaip kuriems triušiams ant kojų atsiranda žaizdos, gal kas buvot susidūrę su šia problema.

Triušiam žaizdos atsiranda tiek medinėm grindim narvuose, tiek sietiniuose. Kaip kuriem kiek apgija, bet po kiek laiko vėl atsinaujina. Triušiai ėda normaliai, nekūsta.

Gal žinot kaip gydyti ir kas čia per parazitas įsimetė :icon-twisted:

nusipirk tepaliuko žoliniu pagrindu boroplius-apie4lt,-yra sanitexe,rusų vaistų kioskuose-padeda.Pastebėjau,kad tokios bėdos atsiranda didelio svorio triušiams,gal nusitrepsi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2men.triusiuku kepenys raudonojo burokelio(bordo)spalvos,kraujingos.Visi kiti organai sveiki.Jokiu simptomu,kad sirgtu nera.Visi eda godziai,atrodo sveiki.Ateini serti ir randi lavona.Kas tai?Maras,kepenu uzdegimas,ar dar kas nors?Gaista kolkas ne masiskai per 3dienas vienas triusiukas.Tokiu lavonu turiu jau 4.ir visi tokiom kepenim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Auginu triušius 2 metus,viskas ėjosi super,kol pastebėjau,kad visą lizdą skiepytų triušių apniko miksomatozė.Visą lizdą išpjoviau,mėsą užšaldžiau,ar męsa nekenksminga?Triušių amžius:3 men.Bet kiek pamenu iš ankstesnių laikų,miksomatozės forma buvo kitokia.Pridedu nuotraukas,gal jums panašiai buvo?

[attachment=0]Nuotrauka0152mod.jpg[/attachment][attachment=1]Nuotrauka0151mod.jpg[/attachment][attachment=2]Nuotrauka0150mod.jpg[/attachment][attachment=3]Nuotrauka0149mod.jpg[/attachment][attachment=4]Nuotrauka0148mod.jpg[/attachment]

Pas mane lygiai tas pats, du triusiai tokie buvo, isveziau i kita savo sodyba vienkiemyje. Iki siol gyvena kuo puikiausiai, o tokias pazeistas vietas kaip nekeista isgydziau su Baneocin tepaliuku. JIs su antibiotikais nuo alergiginiu padariniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Auginu triušius 2 metus,viskas ėjosi super,kol pastebėjau,kad visą lizdą skiepytų triušių apniko miksomatozė.Visą lizdą išpjoviau,mėsą užšaldžiau,ar męsa nekenksminga?Triušių amžius:3 men.Bet kiek pamenu iš ankstesnių laikų,miksomatozės forma buvo kitokia.Pridedu nuotraukas,gal jums panašiai buvo?

[attachment=0]Nuotrauka0152mod.jpg[/attachment][attachment=1]Nuotrauka0151mod.jpg[/attachment][attachment=2]Nuotrauka0150mod.jpg[/attachment][attachment=3]Nuotrauka0149mod.jpg[/attachment][attachment=4]Nuotrauka0148mod.jpg[/attachment]

Pas mane lygiai tas pats, du triusiai tokie buvo, isveziau i kita savo sodyba vienkiemyje. Iki siol gyvena kuo puikiausiai, o tokias pazeistas vietas kaip nekeista isgydziau su Baneocin tepaliuku. JIs su antibiotikais nuo alergiginiu padariniu.

Kad sasai isgijo tai nereiskia kad pasveiko :( ... tas triusis paprasciausiai persirgo ir tapo ligos nesiotoju ...

Jo negalima palikti dauginimuisi ...nes platins liga :(

Tad kad sasai dingo tai nieko nereiskia ... jo vienintelis kelias i puoda , jei nenori rizikuoti kitu triusiu sveikata .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane pjaunant triusius gal vienam is 5 buna kepenys grazios, niekaip nesuprantu kas per darinys yra baltos demeles ant kepenu. kazkaip nedrystu ju vartoti o juk pastetas delikatesinis iseina!

Kuo seri ?

Jei kombikorma tai kokia ?

seriu ir kelmes (ar joniskio is litagros pirkta) ir kauno grudu, nors paskutiniu metu menesiuka pries pjovima tik Kauno grudu kombikorma. bet cia ivairia kaip jau iseina nupirkti. duodu dar avizu, zoles ir misinio. bet pavasari zalumos negaudavo o kepenys vis tiek buvo su baltom demelem. ziema kai seriau olandiska tai liktai nepasitaike tokio atvejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane pjaunant triusius gal vienam is 5 buna kepenys grazios, niekaip nesuprantu kas per darinys yra baltos demeles ant kepenu. kazkaip nedrystu ju vartoti o juk pastetas delikatesinis iseina!

Kuo seri ?

Jei kombikorma tai kokia ?

seriu ir kelmes (ar joniskio is litagros pirkta) ir kauno grudu, nors paskutiniu metu menesiuka pries pjovima tik Kauno grudu kombikorma. bet cia ivairia kaip jau iseina nupirkti. duodu dar avizu, zoles ir misinio. bet pavasari zalumos negaudavo o kepenys vis tiek buvo su baltom demelem. ziema kai seriau olandiska tai liktai nepasitaike tokio atvejo.

Na nezinau as saviskius seriu vien tik KAUNO GRUDU kombikorma ... nemaisau su kitokia . Tai ir kepenis ir plauciai viskas labai grazus ... jokiu taskiuku , jokiu ligu nematau pas saviskius.

Gal del to kad maisai pasarus :( ... pabandyk eksperimenta : keliem triusiam duok vienoda pasara ir paziurek kaip bus tiem kuriuos seriai maisydamas ir tiems kuriuos seriai vienu pasaru .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atsalo oras, pasidare dabar dregniau ir paciaudo tie triusiai. Jei nera jokiu kitu triusio negalavimo pozymiu, nera vangus, normaliai eda ir neturi jokiu iskyru is nosies, tai tai galbut nieko rimto - praeis.

O negali buti toks variantas, kad nuo aplinkos pakeitimo tas triusis pradejo ciaudeti? (nes anksciau jis buvo laikomas patalpoje, o dabar vasara buvo perkeltas i lauka) na ziuresim kaip toliau bus...;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Viskas prasidėjo tuo, kad radom nugaišusį triušį. Ausys ir lūpos pamėlę, visas apsiseilėjęs. Pagalvojom, kad visko būna, vienas tai ne visa banda. Netrukus pastebėjom, kad ir jo sesei kažkas negerai. Triušė elgėsi lyg būtų stipriai apsvaigusi, sunkiai valdė galūnes, visiškai sutrikus orientacija. Viskas tuo ir prasidėjo... per pusantros paros tokių "išgėrusių" gretos sparčiai augo. Mirtis ištikdavo staigiai prasidėjus traukuliams. Ieškodami pagalbos apvažiavome ir apskambinome visas vet. vaistines ir veterinarus. Daugumos žinios baigdavosi kai išgirsdavo, kad visi triušiai suskiepyti. Viskas prasideda nuo seilėtekio, tada prastėja koordinacija ir dalinai paralyžiuojamas kūnelis. Remiantis literatūra ir kelių veterinarų komentarais galima daryti išvadas, kad jie apsinuodija. Pasiūlymas: duoti angliuko, juodos arbatos ir laukti kas bus. Skamba juokingai? Bet skęstantysis ir šiaudo griebiasi.

Esmė ta, kad šią temą užvedėm tokiom ligom, kurias sunku suprasti ir nuo jų apsisaugoti bei jas gydyti.

Šviežiausią lavonėlį mėginsim vežti tyrimams ir gal tada bus aišku kas tiksliai jiems nutiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2men.triusiuku kepenys raudonojo burokelio(bordo)spalvos,kraujingos.Visi kiti organai sveiki.Jokiu simptomu,kad sirgtu nera.Visi eda godziai,atrodo sveiki.Ateini serti ir randi lavona.Kas tai?Maras,kepenu uzdegimas,ar dar kas nors?Gaista kolkas ne masiskai per 3dienas vienas triusiukas.Tokiu lavonu turiu jau 4.ir visi tokiom kepenim.

labas visiems,

prisijungiu prie aprasymo ir papildau - kepenys identiskos aprasytosioms, papildomai kaupiasi skysciai visam kune, turintys slapimo kvapa, be to, riebalai lyg aptirpe butu ir permatomi. triusis senas, 3,5 metu. pamatem, kad needa, nutarem palengvinti kancias.

kazin, ko tiketis visos bandos atzvilgiu? kol kas visi zvalus, normaliai eda ir elgiasi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

priš kokius 7 metus kazkas panašaus buvo pas pazystama. irgi neaiškiomis aplinkybemis pradejo gaišt triušei, visi iš eiles: maziukai, dieli, vaikingos pateles vieni suposi kampe susiguze, kitus iš po nakties rasdavo .ka spejo ta nudauze iš beveik 70 mazai kas liko. nuvezus pas veterinara ir išskrodus sake kad zarnos uzsikiše, nuo pašaro apsinuodija. tada berots joniškio kombikormu šere, nes veterinare sake kad daug druskos jame( ragavo abi)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Viskas prasidėjo tuo, kad radom nugaišusį triušį. Ausys ir lūpos pamėlę, visas apsiseilėjęs. Pagalvojom, kad visko būna, vienas tai ne visa banda. Netrukus pastebėjom, kad ir jo sesei kažkas negerai. Triušė elgėsi lyg būtų stipriai apsvaigusi, sunkiai valdė galūnes, visiškai sutrikus orientacija. Viskas tuo ir prasidėjo... per pusantros paros tokių "išgėrusių" gretos sparčiai augo. Mirtis ištikdavo staigiai prasidėjus traukuliams. Ieškodami pagalbos apvažiavome ir apskambinome visas vet. vaistines ir veterinarus. Daugumos žinios baigdavosi kai išgirsdavo, kad visi triušiai suskiepyti. Viskas prasideda nuo seilėtekio, tada prastėja koordinacija ir dalinai paralyžiuojamas kūnelis. Remiantis literatūra ir kelių veterinarų komentarais galima daryti išvadas, kad jie apsinuodija. Pasiūlymas: duoti angliuko, juodos arbatos ir laukti kas bus. Skamba juokingai? Bet skęstantysis ir šiaudo griebiasi.

Esmė ta, kad šią temą užvedėm tokiom ligom, kurias sunku suprasti ir nuo jų apsisaugoti bei jas gydyti.

Šviežiausią lavonėlį mėginsim vežti tyrimams ir gal tada bus aišku kas tiksliai jiems nutiko.

jei manai ,kad galimas apsinuodijimas,tai gal turi kur patvory-pelyno?pabandyk,duoti,-blogiau nebus,...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ismeginome jau viska pasireiksus simptomams kelio atgal ner nebent prailgint kancia. ir glauberio druska meginom, kieciais serem, arbata girdem, leidom po oda gliukozes tirpala su kaskokiu velniu detoksikacijai bet vistiek mano maziai mirsta. dziaugiuosi tuo kad nepasireike nauji atvejai. Kas baisiausia kad visiskai neatlaike burgundai maisto ir veterinarijos tarnyboj minejo kad jie opesni tokioms bedoms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ismeginome jau viska pasireiksus simptomams kelio atgal ner nebent prailgint kancia. ir glauberio druska meginom, kieciais serem, arbata girdem, leidom po oda gliukozes tirpala su kaskokiu velniu detoksikacijai bet vistiek mano maziai mirsta. dziaugiuosi tuo kad nepasireike nauji atvejai. Kas baisiausia kad visiskai neatlaike burgundai maisto ir veterinarijos tarnyboj minejo kad jie opesni tokioms bedoms.

tada turi rasti klaidą ,kur netiko jiems,koks maistas,[pvz-jei davei šv.žolės-juk 38žolės nuodingos,nesvarbu,kad ir pavytinta, -aš nerizikuoju,-duodu tik šieną,o gal pakeitei racioną?vienu žodžiu,daug 'gal'.... :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na zoliu visokiu daug kur triušiams netinka. pas mane tai visur vien vedrynai, tai zole irgi bijau šerti

gaila tiušiuku, pati turiu burgundu, juos tikrai sunku augint. mano maziukaijau du iš dešimties krito, o taip sunkei sulaukiau.

tai va,nori padaryti geriau,bet ne visada gaunasi,už tai ,-aš už šieną,o su ta žole,ne vienas pasimovė...ir nieko tu nepritaupysi,-jei bandai-tai padaryti žolės sąskaita....po vaistai,arba nugaišę triušiukai.... :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne visi duodantys zoles taupimo sumetimais tai daro, pvz as zole duodu del nepakeiciamu vitaminu ir mineralu o ir labai stipriai laktacija padidina.Pas mane triuses gausiai veda 9-12 retai kada maziau tad man tai labai aktualu. Aisku db jau nebeduosiu zoles, nebent maziukam rankom pieniu lapu paskinsiu. Netekti 10% bandos man yra daug kai turiu vos virs simto... O pagrinde krito mamos ir vaikai 3 sav liko vieni

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...