Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas


Mindziule

Recommended Posts

  • Atsakymai 1.6k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

sveiki,kaip reikia uzpildyt IV lentele kur yra ''mesine galvijininkyste, kitos gyvulininkystes sakos'' uzpildai

gyvuliu skaicius vnt. tarkim 2

Parduotu gyvuliu,vnt. arba kg tarkim 1000kg

Vidutine gyvulio pardavimo kaina,lt/100kg tarkim 200lt

Pajamos(sudaugina pati programa) gaunasi 200000

ar as ka ne taip surasau ar ten programoj yra klaida nes turi gautis ne 200000 o 2000. kaip sprendziat ta problema?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas žinot ar teko susidurt,

pagal JU programą kompensuojamos išlaidos už artezinio gręžinio įrengimą.

Bet nerandu niekur, ar pakanka leidimo iš savivaldybės tam gręžiniui įrengti, ar prieš teikiant paraišką reikia ir projektą pasidaryti?

Taip pat dėl komercinio pasiūlymo formos perkant techniką ir paslaugas.

Jis turi būti su konkrečiais mano rekvizitais, ar pakanka bendra forma? ar segant į paraišką jis turi būti antspauduotas?

dėkui iš anksto už ats :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pagal JU programą kompensuojamos išlaidos už artezinio gręžinio įrengimą.

Jei įrodysi, kad jis reikalingas ūkio reikmėm - kompensuojamos, kaip ir kitiem statiniam.

Bet nerandu niekur, ar pakanka leidimo iš savivaldybės tam gręžiniui įrengti, ar prieš teikiant paraišką reikia ir projektą pasidaryti?

Reikia pasikuist statybų reglamentuose kokiai statinių kategorijai priklauso, jei neklystu (bet negarantuoju) II grupės nesudėtingas statinys, tada reikia supaprastinto projekto, kurį derina architektūros skyriaus vedėjas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rašydami projektą, ilgalaikį turto nusidėvėjimą tikriausiai skaičiavot pagal tiesinį metodą,

Taikant tiesiogiai proporcingą (tiesinį) metodą, metinė nusidėvėjimo suma

apskaičiuojama pagal formulę:

N =(V1 – V2)/T, kur

N – metinė nusidėvėjimo suma;

V1 – ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo vertė (pasigaminimo savikaina);

V2 – ilgalaikio materialiojo turto likvidacinė vertė;

T – naudingo tarnavimo laikas metais.

O iš kur paimt tarnavimo laiką metais?

ar tai reglamentuota pagal kažkurį įstatymą, ar kaip įmonėje tarnavimo laiką nusistatote patys?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O iš kur paimt tarnavimo laiką metais?

ar tai reglamentuota pagal kažkurį įstatymą, ar kaip įmonėje tarnavimo laiką nusistatote patys?

Nus jau įmonėse tai tikrai naudingo laikotarpio patys nenusistatom. :eusa-naughty:

Kaip jau rašė, nusidėvėjimo apskaitą reglamentuoja tas pat pelno mokesčio įstatymo 1 priedėlis. Bet kaip rodo praktika, ūkininkui nėra naudinga dėti minimalų laikotarpį. Pirmiausia tai parodant technikai 4 metų nudėvėjimo laikotarpį labai daug nusirašo į sąnaudas. O reik nepamiršti kaip atrodys tavo balansas ateinančius 5 metus kol jį reiks NMA pateikinėti ir vėliau jei reiks į banką kokios paskolos kreiptis.

Paprastai pagal paramą perkamai technikai rodom 8-10 metų nudėvėjimo laikotarpį. Nes ir realybėje tą techniką tikrai tiek naudosite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei reiks į banką kokios paskolos kreiptis.

Paprastai bankininkai įvertina nusidėvėjimą.:) Todėl jei minusiukas susidarytų tik dėl per didelių amortizacinių atskaitymų, tai tikrai nebūtų problema gauti paskolą.

Įvertina nusidėvėjimą - sutinku. Bet kai turto balanse po 4 metų lieka tik likutinė vertė (o tai max 10 proc. nuo pradinės) - kaip tada?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tada lieka pelnas ir mokesčiai... :) čia kiekvienu atveju reikia gerai paskaičiuot, kad gautųsi maždaug vienodas pelnas kasmet, o ne pirmiau daug nuostolių, o paskui daug pelno. Jei beveik kasmet perkama kas nors stambaus, tai galima ir greitai "nudėvėt", jokio skirtumo. Labai dažnai gali išlįsti situacijos, kai pastovumas yra ir privalumas ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kai turto balanse po 4 metų lieka tik likutinė vertė (o tai max 10 proc. nuo pradinės) - kaip tada?

Kaip pirštu į akį.:):handgestures-salute:

Sveiki kolegos JŪ,konsultavimo tarnyba jau ruošia virš šimto projektų,o kur dar kitos firmos ir patys rašantys...Pasirodo nemažas aktyvumas šiemet,matyt dėl padidėjusio nedarbo lietuvoje ar dėl kitų priežasčių,bet panašu,kad nemažai mūsų atsijos :( .Aš turbūt vienas iš jų,nes nedaug prioritetų pas mane,bet aš nesiparinu,jei ką su senais trantais padirbėsiu "mums ne priprasti"kaip rusai sako :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kai turto balanse po 4 metų lieka tik likutinė vertė (o tai max 10 proc. nuo pradinės) - kaip tada?

Kaip pirštu į akį.:):handgestures-salute:

Sveiki kolegos JŪ,konsultavimo tarnyba jau ruošia virš šimto projektų,o kur dar kitos firmos ir patys rašantys...Pasirodo nemažas aktyvumas šiemet,matyt dėl padidėjusio nedarbo lietuvoje ar dėl kitų priežasčių,bet panašu,kad nemažai mūsų atsijos :( .Aš turbūt vienas iš jų,nes nedaug prioritetų pas mane,bet aš nesiparinu,jei ką su senais trantais padirbėsiu "mums ne priprasti"kaip rusai sako :icon-wink:

o koki tu prioriteta turi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kazkaip ramesnis del reikalavimu ir prioritetu, atitinku viska 100proc. tik neiasku kaip mano ferma praeis, per programas beveik niekas nera states, tai reikalavimu milijonai, einu kryziaus kelius, patys NMA tarpusavy nesusitaria,vieni sako vienaip kaip daryt,kiti-kitaip :) Pasiule geriau traktoriu pirkt,ir man paprasciau,ir jiem lengviau sutikrint, tai sakau jog as i ji nesutalpinsiu 50 galviju :D o ir statybininkams reik duot duonos, uzteks Dojui, Dzeiranai,Lytagrai ir kitiem valgyt:D Juoda biurokratija,zodziu, su statybomis,geriau neprasidekit niekas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kazkaip ramesnis del reikalavimu ir prioritetu, atitinku viska 100proc. tik neiasku kaip mano ferma praeis, per programas beveik niekas nera states, tai reikalavimu milijonai, einu kryziaus kelius, patys NMA tarpusavy nesusitaria,vieni sako vienaip kaip daryt,kiti-kitaip :) Pasiule geriau traktoriu pirkt,ir man paprasciau,ir jiem lengviau sutikrint, tai sakau jog as i ji nesutalpinsiu 50 galviju :D o ir statybininkams reik duot duonos, uzteks Dojui, Dzeiranai,Lytagrai ir kitiem valgyt:D Juoda biurokratija,zodziu, su statybomis,geriau neprasidekit niekas.

Sėkmės pramušinėjant. Pastebėjau, kad jie stengias atmest, ko nesupranta. Sau darbą taip pasilengvina brudai. Tavo situacijoj visi neaiškūs dalykai bus traktuojami kaip aiškūs ne tavo naudai. Jei sugebėsi parodyt punktą, pagal kurį esi teisus - praeisi, o jei nors kiek neaišku - atmes kaip mane... irgi visi prioritetai buvo.

O paklausimus geriausiai (jei laiko yra koks mėnuo ar du) duot raštiškai ir tiesiai į Vilnių, o dar geriau į ŽŪM.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki visi.kaip suprantate vakar zum ministro pasirasyta isakyma jauniems ukininkams del valdu padalijimo.

jei tevas sunui padovanojo savo nuosavos zemes 19ha.5ha sunus turejo savo bet buvo daves tevui pagal panauda.valda iregistravo siemet .o kita dalis-tai zeme kuria privatus asmenys buvo dave pagal panaudos sutarti tevui bet po to atsake ir dave naudotis pagal panauda sunui.ar cia tas valdu padalijimas kai parama neskiriama?parasykite kaip jus suprantate ta isakyma.

dekoju :icon-confused::icon-confused::icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...