Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Vasarinių jeigu rasi, tai nebent pas bobutes, bet ten nerealios kainos ( kažkada siūlau nupirkti "urmu", kokie 2 kg buvo, bet likau neišgirstas, tiesa siūliau kuklius 30 litų už kg :D ) na dar gali pasisekti, kad rasi kokį augintoją, bet čia vargiai mano nuomone.

Taigi, česnakininkai, dar nepradėjo galvų rodyti "augintiniai"? Su pavasariu truputį klausimų, ką žadat naudoti nuo žolių, žinau, kad senesni naudodavo gazegardą, tačiau jo jau senokai nėra mano žiniomis, tai ką žadat naudoti? taip pat įdomu kuo žadat "pamaitinti" česnakus per pavasarinius tręšimus ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jaigu rudeni nepadariai su mėšlu netrešiai tai teks trašom kaip man šiais metais :) salietra skatina augima,augalo atsigavima paslapčių negalima išduoti trešimo bet viska reike daryti su protu :) derlius bus geras bet kainos šiais metais turbūt nebus nes kaip visada kainą pakyla visi pradeda auginti kaina nukrenta visi meta auginti :D rytoj važiuosiu apžiureti laukelio parašysiu,jai išeis foto padarysiu ir idesiu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paaiskinkit man,kas butu jei db pasodinciau zieminius cesnakus?

didedelė tikimybė, kad užaugs didelė galva be skiltelių, bet tas nėra blogai, sako restoranai mieliau perka tokias galvas - mažiau lupimo :lol: , bet čia užsienyje, pas mus ko gero ima iš maximų ir nesuka sau galvos, yra xalopų kurie nulups už minimumą :icon-twisted: .

Kažkur skaičiau jog skiltelių susidarymui įtakos turi šaltis, visų proceso detalių neatsimenu, bet pasodinus pavasarį dažniausia išauga viengalvis būtent dėl šios priežasties. nors jei stovėjo česnakas šaltai (šaldytuve) tai gal ir pavasarį pasodintas išaugs normalus.

P.s. žalioje stotelėje, vilniuje mačiau dar yra lietuviškų česnakų "žiemiai" su nuolaida, gal yra ir kitur - pažiūrėkit

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau pažiūrėti česnaku tai dar neprasikalė į paviršių,kokiu santykių tręšiate azotinėmis trašomis česnakus žieminius 1a ?? :eusa-think:

Aš savo jau patrešiau kalcio salietra, bėriau 1,8-2kg i arą. Pašalo pas mus jau nebėra ir dirva lengvai pabrinkusi tai gavos pats tas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Baltijos česnakų augintoju draugija kviečia visus į nemokamą seminarą kovo 31d. 13 val.

kuris vyks parodų komplekse Ramava Valdlauči, Kekavas pag. LV1076 Latvija.

Seminaro programa:

Augalu apsauga ir trešimas

Dirvos ir sodinuku paruošimas

Mechanizuotas auginimas, derliaus nuėmimas ir saugojimas

Seminaro metu bus galima įstoti į draugija ir užsisakyti sodinukus.

Svečiai The garlic farm-anglija, Guntars Kirkis-patyres sodininkas,augalininkystes agronomas, VBC Group Latvia.

Registruotis 0037128232293 0037120002258 iki kovo 27d.

Skelbimas iš ŪP laikraščio. kovo 17d. nr 32

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi sulauke gražaus pavasario. Turiu keleta pastabėlių dėl tręšimo SPLITlit rašė kad česnakus patręšė kalcio amonio salietra 1,8 iki 2 kg į arą norma parinkta nebloga, pradiniam tęšimui to pakanka tačiau trąšos labiau tiktų azofoska arba salietra 33-3 kadangi fosforas dalyvauja azoto pasisavinime ir jo apykaitoje augaluose, būtų geresnis efektas. :) sory už klaidas labai skubu gyvent.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi sulauke gražaus pavasario. Turiu keleta pastabėlių dėl tręšimo SPLITlit rašė kad česnakus patręšė kalcio amonio salietra 1,8 iki 2 kg į arą norma parinkta nebloga, pradiniam tęšimui to pakanka tačiau trąšos labiau tiktų azofoska arba salietra 33-3 kadangi fosforas dalyvauja azoto pasisavinime ir jo apykaitoje augaluose, būtų geresnis efektas. :) sory už klaidas labai skubu gyvent.

Pauliau ačiū už pastabas, aš tai buvau apmąstęs manau kad fosforo trąšų turėtu užtekti iš rudeninio trešimo tada atidaviau supefosfato 3,5-4kg arui. O kalcis iš agronomijos pamokų atsimenu kad vaidina svarbu vaidmeni česnakų (svoguniniams) ir kt daržovių augime. Bet tas buvo 8metai atgal tai gal dabar kokiu kt naujovių yra.

Gal kas esate bandę purkšti česnakus RUTER'iu tas sako gerai šaknis pamaitina per lapus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...