Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

karbamidu purkšti gan neblogas efektas jau po pirmos nakties.Esu patenkintas rezultatu :)

Sveikas Renaldai,

Kokias trašas naudojai?

Aš kaip tik šeštadienį nusipirkau Karbamido ir amonio salietra, KAS-32 (Achemos)

Bet dar nespėjau nupurkšti. Gerai nuteikia tavo komentaras :)

Labas, MariukasLT, trumpai tariant karbamido azotas vandenyje nesidalina i jonus ir jis isisavinamas augalu ir per lapus. Placiau pasiskaityk cia http://www.manoukis.lt/?m=1&s=905&z=42 . Taigi 1 valgomasis saukstas karbamido yra apie 30 g. as tiek ir dedu 10 iai litru vandens, nes nudeginti cesnaku kazkaip nesinori. I 15 litru purkstuva beriu apie 50 gramu karbamido ir ipilu apie 25 ml organiniu trasu koncentrato, va ir visa technologija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū Giliukaz, naudinga nuoroda man kaip pradedančiajam :)

Klausykit, kadangi jau viskas pasodinta ir auga, su laiku ir derliaus nuėmimas,

O man šiuo metu neduoda ramybės klausimas kaip česnakus džiovinti, skaičiau literatūroje, kad geriausiai, 35-40 laipsniu, kad visi kenkėjai žūtu, taip pat skaičiau, kad negalima ant saulės, bei reikia ventiliuoti.

Prieš tai kiek suprantu česnakai turi būti nuvalyti, skaičiau, kad negalima plauti, nes gavus drėgmės gali įsimesti puvinys.

Šiuo metu planuoju dėžutėse ir į šiltnamį (Šiltnamis specialiai džiovinimui, be jokiu daržovių ir laistymų), dar mastau ten pastatyti viena didelį ventiliatorių.

Būtu smagu paskaitinėti, kaip kiti žadate džiovinti, kas auginate didesnius kiekius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

karbamido bandžiau su 2 šaukštais 10litru vandens ir 1 šaukštas 10 litru vandens tai gan stropiai purškiau :D prieš išvažiuojant pamačiau gana nemaža efektą. O tai buvo prieš savaite po pirmu kažkur 18 val kaip nupurškiau :) savaitgali fotografijų pabandysiu padaryti ir įdėti jai laiko turėsiu dabar tik su savadarbiu plugeliu savaitgali darysiu vagutes ir nereikės man tu fenix ar dar ten kokių kaip ir kiekvienais metais :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ar kas bandete is oriniu svoguneliu issiauginti seklos ir is tos seklos antrais metais isauginti cesnakus. Pasidalinkite patirtimi kaip sekesi pirmais ir antrais metais? Esu girdejes kad galima pasodinus orinius juos palikti ta parasme nekasti o palikti zemeje antrus metus.

Pasėjau keletą veislių, kol kas auga neblogai. Palikti gali jei nesvarbu rezultatas, ta prasme sėji daug saujomis, tada vistiek kažkiek išaugs iki normalių. Žiūrint kokia veislė iki normalių česnakų jie išauga per 2-3 metus. Oriniams svogūnėliams labai svarbu drėgmė, net ir trumpai jos negavę jie praded skursti.

Kadangi sėklos turėjau nedaug ir ji atkeliavo iš už jūrų marių tai užsiėmiau preciziniu sėjimu (vienus sodinau net supincetu :) ), o šiaip turint daugiau galima sėti kaip kokius burokėlius (ypač jei tos veislės oriniai l.smulkūs), kitus (pvz Russian Giant, Siberian) galima padėlioti taip jog šaknelės būtų apačioje, nes jų svogūnėliai gan stambūs, ir įtariu jog net po metų galima būtų vartoti maistui iš bėdos. Nors šiaip jokio skirtumo kur atsidurs šaknys česnakai vistiek išaugs (tas beje galioja ir normalioms skiltims)

Gali pracheck'inti mano albumą, kol kas neatnaujintas ,kitą savatę gal papildysiu jau paaugusiais:

https://picasaweb.google.com/1006053460 ... directlink

Pas mane veisle Ziemiai tai patys oriniai panasiai zirnio dydzio zinoma ne visi. Tai ziuresiu kaip siais metais uzaugs man jie, jei viskas pavyks tai kitais metais reiks uzsodint daugiau, siais tik pabandymui pabandziau. Ir bandysiu sodint su buroku sodinamaja, turetu pavykt.Ar daugiau niekas nesodina oriniu?, idomu butu suzinot kaip uzauga antrais metais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane veisle Ziemiai tai patys oriniai panasiai zirnio dydzio zinoma ne visi. Tai ziuresiu kaip siais metais uzaugs man jie, jei viskas pavyks tai kitais metais reiks uzsodint daugiau, siais tik pabandymui pabandziau. Ir bandysiu sodint su buroku sodinamaja, turetu pavykt.Ar daugiau niekas nesodina oriniu?, idomu butu suzinot kaip uzauga antrais metais

Jei skaitai angliškai, pažiūrėk linką: http://snakeroot.net/farm/GrowingRounds ... bils.shtml

Jei ne tai bent foto pažiūrėsi. Nzn kokiu principu sėja burokų sėjamoji, bet sėklų į vagą reiktų berti daugiau, kad sudygtų tankiau (kaip linko foto). Užberti reiktų nedaug 1-2 cm, dėl poros priežasčių, lengviau išdygs+ lengviau nusiraus. Beje tam linke jie žemėmis išvis neužpila, o pasėtus svogūnėlius mulčiuoja, tai tuo pačiu sustabdo piktžoles

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sesers vaikas pasisodino česnakus buvo pradėje gelsti tai patrešiau kalcio salietra dėjau mikriku amino rugščiu ir fungicida signuma ir insekticida pasitaisė dabar problema su žolėm bet perskaičius tema tik dirviniai herbicidai jiems siulomi mano nuomone kaip ir per vėlu reiktu atrankinio tai ir klausiu gal kas koki žinot nejaugi kauptuka reiks eiti galasti plotas nemažas beveik dešimt aru.nors iš kitos pusės neprošali jaunimui ir dirva praakėti piršteliais bet jeigu kas žinot patarima su kuom nupurkšti piktžoles tai mielai išklausysiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sesers vaikas pasisodino česnakus buvo pradėje gelsti tai patrešiau kalcio salietra dėjau mikriku amino rugščiu ir fungicida signuma ir insekticida pasitaisė dabar problema su žolėm bet perskaičius tema tik dirviniai herbicidai jiems siulomi mano nuomone kaip ir per vėlu reiktu atrankinio tai ir klausiu gal kas koki žinot nejaugi kauptuka reiks eiti galasti plotas nemažas beveik dešimt aru.nors iš kitos pusės neprošali jaunimui ir dirva praakėti piršteliais bet jeigu kas žinot patarima su kuom nupurkšti piktžoles tai mielai išklausysiu.

O insekticida nuo ko naudojot?Pas mus vieni nenaudoja chemijos ,kiti naudoja tik pradėjus joms dygti ojau sudygusias tai kauptukas po ravėjimo nupurkšti Aktivus ar Fenix.Dar varijantas pas konsultantus ar prekybos vietoje jie ,bent jau man,pataria neblogai :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Neblogas plotelis. Koks cia plotas? Ir kiek panasiai kg seklos reikejo? Mes savo ukyje pernai rudeni sukisom apie 7-8kg seklos. Tai ant rudens planuojam vel sodinti tiek kiek uzaugs seklos is tu 7-8kg. Tiesa mes auginame ne ekologiskai. Bet siaip niekuom nepurskem tik viena syki azoto+sieros trasom palaistem. Dar is rudens apie 30 tackeliu mesliuko perdegusio i savo molyne supylem.

post-2-141521808202_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, na nuraminote mane ikele nuotraukas. Mano cesnakai atrodo taip pat kaip ir jusiskiai, tik vat nuotraukos gavosi didesnes nei 500 mb tai neikelia, o sumazinti dydzio kaip ir nemoku :icon-redface: Bet nebeda. Donatai as i 9.3 aro susodinau 60 kilogramu nelukstentu galvuciu, sidalinus skiltelemis ir atmetus siuksles nesveriau, bet 2 savaitgalius sodinome i vageles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

norėjau paklausti gal zinote kur galima įsigyti česnakų sėklos- sodinukų(išaugintų iš orinių svogunėlių)Gal žinote ar kaina skiriasi sodinukų ir česnakų galvučių?

Kur isigyti tai nezinau ,gal kokiame seklininkystes-sodininkystes institute ar kaip ten vadinasi. O del kainos tai turetu manau koki 20% brangiau buti mano nuomone

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...