Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Iš aplinkiniu girdžiu kad česnakai gelsta, pas mane yra bet nedaug, ir ne azoto trukumas o kažkokia liga metasi, šaknys pūna. Kaip gydyti kas patars. agPauliau tark žodi senai begirdėtas esi. Ar čia tik ne fuzarlozė.

Man atrodo jog pirmieji lapai ir turi nugelst ne liga cia, bet jai saknys puna tai cia jau rimta arba gal laibai dirva uzmirkusi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, pas mane irgi atsirado keletas nugeltusių, bet jų šaknys papuvusios ir ten jau kažin ar kas padės, spėju kad ropelės buvo papuvusios ar pelėsio gavusios. O dėl lapų pageltonavimo, nežinau kokio laipsnio tas geltonavimas, bet bent jau aš nelabai esu matęs česnakų su nepageltusiais lapų galais, tai čia gal viskas normalu, jei gelsta tik galai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Pas mene ir gelsta lapai tik neiseina fotkes prikabint. Norejau dar paklausti ar galima dar purksti fenixu? Cesnakai jau turi po 4-6 lapukus. Kokia norma?

Fenixsas geriausia veikia sudygusias žoles norma 2,5 l / ha.Dėl lapu geltimo be foto lapu,šaknu ir dirvos drėgnumo sunku patarti. Jai šaknys geros pavojaus mažai bet reikia stebėti šaknis .geros šaknys - geri česnakai :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Pas mene ir gelsta lapai tik neiseina fotkes prikabint. Norejau dar paklausti ar galima dar purksti fenixu? Cesnakai jau turi po 4-6 lapukus. Kokia norma?

Fenixsas geriausia veikia sudygusias žoles norma 2,5 l / ha.Dėl lapu geltimo be foto lapu,šaknu ir dirvos drėgnumo sunku patarti. Jai šaknys geros pavojaus mažai bet reikia stebėti šaknis .geros šaknys - geri česnakai :eusa-clap:

Veikia sudygusias, bet tik kątik sudygusias, t.y. skilčialapių tarpsnyje, na gal dar 1 ar 2 tikrųjų lapelių stadijoje.

O dėl lapų skaičiaus, tai, manau, jis nurodytas dėl to, kad nepurkštumėte kątik sudygusių augalų, kai jie būna jautriausi, o jei didesni, tai reiktų tikriausiai žiūrėti į tai, ar neperaugę piktžolės, nes peraugusias piktžoles gali sunaikinti tik normos didinimas, o tai jau pradeda kelti grėsmę ir augalams, kuriuos norima nuo tų piktžolių apsaugoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Pas mene ir gelsta lapai tik neiseina fotkes prikabint. Norejau dar paklausti ar galima dar purksti fenixu? Cesnakai jau turi po 4-6 lapukus. Kokia norma?

Fenixsas geriausia veikia sudygusias žoles norma 2,5 l / ha.Dėl lapu geltimo be foto lapu,šaknu ir dirvos drėgnumo sunku patarti. Jai šaknys geros pavojaus mažai bet reikia stebėti šaknis .geros šaknys - geri česnakai :eusa-clap:

Veikia sudygusias, bet tik kątik sudygusias, t.y. skilčialapių tarpsnyje, na gal dar 1 ar 2 tikrųjų lapelių stadijoje.

O dėl lapų skaičiaus, tai, manau, jis nurodytas dėl to, kad nepurkštumėte kątik sudygusių augalų, kai jie būna jautriausi, o jei didesni, tai reiktų tikriausiai žiūrėti į tai, ar neperaugę piktžolės, nes peraugusias piktžoles gali sunaikinti tik normos didinimas, o tai jau pradeda kelti grėsmę ir augalams, kuriuos norima nuo tų piktžolių apsaugoti.

Šiuo metu piktžolės negali būti peraugusios nes pavasari buvo purenta žemė o česnakai turi 4-8 lapus tai česnakams rekomenduojama norma nepakenks o žolėms bus hana.Ir šiaip normos didinti nerekomenduoju gali atsiliepti derliui :eusa-naughty: Piktžolės sudygsta ne vienu metu pirmosioms turint 1-2 tikruosius lapus ir kitoms pradėjus lysti esant tokiai situacijai pernai purškiau suveikė puikiai :eusa-dance: :dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nuo tos fuzariozės(?) kaip suprantu nelabai kas ir begelbsti šiuo metu? ir teko skaityti lietuviškoje knygelėje, kad šaknys įgauna violetinį atspalvį, neturiu dabar tos knygutės tai negaliu užtikrinti, bet tas violetinis atspalvis atrodo taip kaip pas Tomukasibc ar čia tiesiog pačios sėklos rūšies atspalvis toks?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tomukasibc,ta pačia problema turėjau 3 auginimo metais priežastis :sekla iš sergančiu galvu,nebeicuota,dirva užkrėsta :eusa-naughty: gali naudoti fungicidus nuo pašaknio ligu nes jas sukelia tos pačios rūšies grybas {aš naudojau penkoceba}.Apsaugos priemonės:keisk sėkla,ta lauka pežegnok česnakams 8 metams,beicuok sėkla,aš ėmiausi tokiu priemoniu padėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...