Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Nesijuokit tik. Buvau sėklų parduotuvėj, tai pamatęs nusipirkau šiandien česnkų. Dabar galvoju, kaip man juos sodint.

Jei rytoj pasodinčiau į lysvę, paskui ant viršaus kompostu kokiu užmulčiuočiau, kad šilumą palaikytų ilgiau, tai gal dar įsišaknytų.?

Turiu ir kitą variantą, susodint pradžiai į daigyklas, pradžiai palaikyt rūsyje ar šiltnamyje ir palaikyt ten, jei po poros savaičių atšiltų, susodinčiau į dirvą, o jei ir neatšils gal pabandyt susodint (kažkas minėjo, kad į kietą žemę, laužtuvu pramušę sodindavo), arba palkt per žiemą tose daigyklose.

Kiekis nedidelis - savo reikmėms, tad galiu sau leist pažaist...

Laukiu patarimų.

Kiek laiko reikia kad česnakai įsišaknytų?

Negirdetas dalykas cesnakus diegia ziema.Abejoju kad kas bus is ju. :icon-ugeek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesijuokit tik. Buvau sėklų parduotuvėj, tai pamatęs nusipirkau šiandien česnkų. Dabar galvoju, kaip man juos sodint.

Jei rytoj pasodinčiau į lysvę, paskui ant viršaus kompostu kokiu užmulčiuočiau, kad šilumą palaikytų ilgiau, tai gal dar įsišaknytų.?

Turiu ir kitą variantą, susodint pradžiai į daigyklas, pradžiai palaikyt rūsyje ar šiltnamyje ir palaikyt ten, jei po poros savaičių atšiltų, susodinčiau į dirvą, o jei ir neatšils gal pabandyt susodint (kažkas minėjo, kad į kietą žemę, laužtuvu pramušę sodindavo), arba palkt per žiemą tose daigyklose.

Kiekis nedidelis - savo reikmėms, tad galiu sau leist pažaist...

Laukiu patarimų.

Kiek laiko reikia kad česnakai įsišaknytų?

Na aš praeitais metais paskutinius pasodinau po naujų metų po to iškarto užšalo, visi prigijo ir išaugo puikiai. Kitus sodinau žiemą į tualetinio popieriaus ritinėlius pora savaičių palaikiau šiltai, išleido šaknis, o tada padėjau šaltai, kai atšilo paprasčiausiai sustačiau tuos ritinėlius lysvėn. Betkol žemė nesušalo sodink tieisiai dirvon, tik molčiuok geriau kokiais lapais, spygliais ar šiaudais

Čia gali pažiūrėti vaizdinę medžiagą: https://picasaweb.google.com/1006053460 ... directlink

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesijuokit tik. Buvau sėklų parduotuvėj, tai pamatęs nusipirkau šiandien česnkų. Dabar galvoju, kaip man juos sodint.

Jei rytoj pasodinčiau į lysvę, paskui ant viršaus kompostu kokiu užmulčiuočiau, kad šilumą palaikytų ilgiau, tai gal dar įsišaknytų.?

Turiu ir kitą variantą, susodint pradžiai į daigyklas, pradžiai palaikyt rūsyje ar šiltnamyje ir palaikyt ten, jei po poros savaičių atšiltų, susodinčiau į dirvą, o jei ir neatšils gal pabandyt susodint (kažkas minėjo, kad į kietą žemę, laužtuvu pramušę sodindavo), arba palkt per žiemą tose daigyklose.

Kiekis nedidelis - savo reikmėms, tad galiu sau leist pažaist...

Laukiu patarimų.

Kiek laiko reikia kad česnakai įsišaknytų?

Sodink kol gali ikišti skilti i žeme ir nesuk sau galvos :eusa-whistle: , aš taip sodinau daug metu ir gera derliu turėjau :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su runkeliniu peiliu :) Siaip buvau bandęs susikonstruoti iš medžio pjovimo staklių, bet šaknys per minkštos tokiam dalykui, užlinksta, reikia sukinėti ir t.t. ir gaunasi česnakui kokį 10 ar 15 sek. nupjovimui, kai su peiliu ~5. O kur parduodamas gamyklinis šaknų nupjovimas tai nežinau, tame klipuke ten tie česnakai be žemių ir pan, Lietuvos molynuose manau retai tokius švarius išrausi, o valyti ir atskirai po to dar nupjauti šaknis per didelis laiko švaistymas, mano nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pora sekundziu, net buvau patikejes, kad su runkeliniu peiliu pjaustai. Kad cesnako galvutes saknys butu neidubusios, o apvalios, tai butu paprasciau kazka pritaikyti, ar sugalvoti.O dabar jos duobeje, tai reikia manau kazkokio instumento, ar irankio, kad galetum tas saknis '' iskasti '' galvoju kad galetu buti koks apvalus apskritimas ar rutulys stalo teniso kamuoliuko dydzio, kuris pasidalytu pusiau, tos apvalios dalys galetu tvirtintis prie kokiu repliu, kurios galetu prasizioti ir uzsidaryti, ju krastai turetu buti astrus, kad abziojus saknis, jas nukastu.Nezinau ar mane supratot, ka norejau pasakyt, ir ar tai pasiteisintu, bet turbut reiks kazka susimeistrauti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pora sekundziu, net buvau patikejes, kad su runkeliniu peiliu pjaustai. Kad cesnako galvutes saknys butu neidubusios, o apvalios, tai butu paprasciau kazka pritaikyti, ar sugalvoti.O dabar jos duobeje, tai reikia manau kazkokio instumento, ar irankio, kad galetum tas saknis '' iskasti '' galvoju kad galetu buti koks apvalus apskritimas ar rutulys stalo teniso kamuoliuko dydzio, kuris pasidalytu pusiau, tos apvalios dalys galetu tvirtintis prie kokiu repliu, kurios galetu prasizioti ir uzsidaryti, ju krastai turetu buti astrus, kad abziojus saknis, jas nukastu.Nezinau ar mane supratot, ka norejau pasakyt, ir ar tai pasiteisintu, bet turbut reiks kazka susimeistrauti.

Mintis idomi ,bet ar našumas bus didesnis už peiliuko?Pamėgink ir patirtimi pasidalink labai ydomu :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai reikia manau kazkokio instumento, ar irankio, kad galetum tas saknis '' iskasti '' ... .Nezinau ar mane supratot, ka norejau pasakyt, ir ar tai pasiteisintu, bet turbut reiks kazka susimeistrauti.

manau, kad supratau apie ką mąstai. įrankis turėtų veikt daug maž tokiu principu, kaip šitas tik turėtų būt didesnis ir ašmenys išgaubti priešingon pusėn http://shoemydear.co.za/wp-content/uploads/2012/10/toe-nail-clippers-anywhere1-300x236.jpg.

Man tai dar mintis yra apie elektrinį yrankį panašų į frezą, su sferine galvute- paėmei čenaką į ranką pridėjai prie galvutės ir šaknys išskobtos.

o jūs šaknis pjaustot, šviežiai rautų ar išdžiūvusių, turguj mačiau ir su šaknimis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai karpiau su sekatoriumi sausas. nors galbūt šlapias būtų lengviau, bet tuo metu tam paprastai nebūna laiko...

Dėl šaknų iškandimo nzn ar gera mintis, gali būti, kad tada pradės gesti česnakas, kiek žiūrėjau tai amerikonai specialiai palieka apie centimetrą šaknų, nzn kam, kiti palieka visas tik jas išvalo. Nzn kodėl taip dar gal ir tik dėl prekinės išvaizdos. aš šiemet apie 30 kg derlių įdomumo dėlei taip karpiau, o vali šaknis ir patį česnaką su dantų šepetuku :), tą taip pat nusižiūrėjau iš amerikonų. Dariau tą vien tam kad pažiūrėti kiek trunka, nes viską vistiek susodinau (paskutiniai šiandien ir dar ryt manau trauksiu su laužtuvu laukan nes liko), tai prekinę išvaizdą gauni labai gerą, bet tas tikrai netinka tonos perdirbimui, sakykim vakarais neskubant per pora val 5-10 kg gali įveikti, aišku tokio česnako už 5 ar 8 lt irgi nesnorėtų parduoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir reiks pabandyt laiko turint, tik kaip isbandyt, is kur gaut cesnaku su saknimis isbandymui? Apie elektrini iranki taip pat galvoju, ir kazkaip mintis kyla apie kazkoki stala, kaip obliavimo stakliu, sunku nupasakot, bet manau nupjaut butu galima sulyg skiltaliu apacia, tai siek tiek saknu liktu, manau, kad prekines isvaizdos negadintu, kaip manot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pora sekundziu, net buvau patikejes, kad su runkeliniu peiliu pjaustai. Kad cesnako galvutes saknys butu neidubusios, o apvalios, tai butu paprasciau kazka pritaikyti, ar sugalvoti.O dabar jos duobeje, tai reikia manau kazkokio instumento, ar irankio, kad galetum tas saknis '' iskasti '' galvoju kad galetu buti koks apvalus apskritimas ar rutulys stalo teniso kamuoliuko dydzio, kuris pasidalytu pusiau, tos apvalios dalys galetu tvirtintis prie kokiu repliu, kurios galetu prasizioti ir uzsidaryti, ju krastai turetu buti astrus, kad abziojus saknis, jas nukastu.Nezinau ar mane supratot, ka norejau pasakyt, ir ar tai pasiteisintu, bet turbut reiks kazka susimeistrauti.

:) Su runkeliniu ir pjaustau, nelabai pas mane tie česnakai įdubę, plius minus lygus dugnas, jei kokie įdubę tai tik keli mm lieka, kure česnakui išdžiuvūs tiek susitraukia, jog nelabai ir matosi. O runkelinis peilis nes ašmenys ilgi ir eina pjaustyt, kaip kad šampano butelį atidarinėja su kardu :D, na užtenka vieno judesio nupjovimui, mažiau čiupinėjimo, čia aišku tokie dalykai labai individualūs,kaip kam patogiau :) O apie tokį dalyką, kur šneki tai kažkas panašaus yra ledų kaušelis, būna tokie dviejų pusių su žirklių rankenom, tik kažin ar akprovas atlaikytų, bet sustiprinus iki replių lygio... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai kad žemė minkšta, sumals česnakus. Šiaip užvakar baigiau sodinti :)savo kelis arus, aišku teko su laužtuvu padirbėt, bet anksčiau nebuvo jokių šansų - iki kelių klimdavau purve

ir koks tikslas sodint i tokia zeme kur vanduo laikos???

jau geriau butum pavasari sukises, daba nei jis saknis leis nei ka gerai jai visa ziema bus minusas o jai pakils i pliusa tavo cesnakai vandenyje ims puti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai kad žemė minkšta, sumals česnakus. Šiaip užvakar baigiau sodinti :)savo kelis arus, aišku teko su laužtuvu padirbėt, bet anksčiau nebuvo jokių šansų - iki kelių klimdavau purve

ir koks tikslas sodint i tokia zeme kur vanduo laikos???

jau geriau butum pavasari sukises, daba nei jis saknis leis nei ka gerai jai visa ziema bus minusas o jai pakils i pliusa tavo cesnakai vandenyje ims puti.

Vanduo ten normaliai nesilaiko, šis ruduo toks, o dabar bent jau vaiksčioti gali normaliai ir žemė padžiūvus, vietomis visai neįšalus, kitur kokie 3-4cm pluta, taigi iki pavasario manau turėtų išleisti ir šaknis, nes sniegas saugo nuo tolesnio įšalimo. Aišku rezultatas matysis kitamet. O pavasarį bus ką veikti, reiks susodint minkštastiebius ("vasarinius") nors buvo planuota sodint iš rudens, deja nespėjau. ir šiaip pavasarį tas sodinimo laikas trumpas plius neaišku kaip gamtinės salygos leis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kazin ar kas pavyktu, nes skiltele reikia ismeikti i zeme, kad saknys butu apacion, o siebelis i virsu. su sodinamaja tai jei ir pavyktu sodinti tai skiltele nukristu ant sono

Moksliniais tyrimais yrodita kad cesnakus pasodinus skiltelemis ant sono ar net saknimis y virsu cesnaku kokybe beveik nenukencia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kazin ar kas pavyktu, nes skiltele reikia ismeikti i zeme, kad saknys butu apacion, o siebelis i virsu. su sodinamaja tai jei ir pavyktu sodinti tai skiltele nukristu ant sono

Moksliniais tyrimais yrodita kad cesnakus pasodinus skiltelemis ant sono ar net saknimis y virsu cesnaku kokybe beveik nenukencia.[/quo

MANAU IR SODINAMOSIOS TAISYKLINGAI NEMETA SĖKLOS

O REZULTAS MANAU NEPRASTAS GAUNASI

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...