Jump to content

Kombinuoti pašarai


azartas

Recommended Posts

Tarybiniais laikais kvepia primilziu didumas.Vis nepamirstame lenktyniauti,kas daugiau.Budavo melzia 600 karviu,rodo,kad melzia 400.Cia as ne apie pamineta ukininka.Neabejoju,kad kiekvienas gamintojas ,turintis galva ant peciu, gali panasiu primilziu pasiekti.Kitas klausimas,kiek tai kainuos?Kiekvienas turi teise spresti,kiek jam melzti.

Norvegai,kaip pvz.nesivaiko primilziu.Visas racionas,silosas ir kombikorma.Beje,be gailescio brokuoja ir daug pieno duodancias karves,nes atsirandanciu problemu niekaip neatperka gaunamas didesnis pieno kiekis.O ir pieno kvotos stipriai itakoja gaminama pieno kieki,nes uz virsyta kvota reikia patiems moketi daugiau,nei gauna is pienines.

Nėra ten tokie ypatingi tie mūsų primilžiai teko skaityti

http://www.dairyforums.com/forums/ apie tai, kad trečios laktacijos karvė davė 32000 kg per metus jos sesuo Niujorko ŽŪ parodoje buvo parduota už 100000 JAV dolerių kaip veislinė medžiaga... Komentaruose buvo, kad jei pas šią karvę yra likę kiaušiąlasčių (kiek supratau, embrionų persodinimui) tada ji yra pinigų gamybos mašina...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • Atsakymai 75
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Šiaip tai ne iš tos temos bet apie ta pati.....ar teko pastebėti kad iš naujo derliaus grudu pašaras gyvuliams nemielas dėl kažkokiu tai priežasčiu.Ir tai aktualu butent šiemet .aišku suprantu kad man ant kiauliu lengviau pamatyt negu ant atrajotojo bet gal kas pastebėjot ir turit minčiu kas nuo ko tik rimti pastebėjimai domina nes jeigu pradėsit kabinti makaronus prisiklause vadybininku sumalsiu i miltus ir juoksis visas forumas iš jusu ""originalumo".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip tai ne iš tos temos bet apie ta pati.....ar teko pastebėti kad iš naujo derliaus grudu pašaras gyvuliams nemielas dėl kažkokiu tai priežasčiu.Ir tai aktualu butent šiemet .aišku suprantu kad man ant kiauliu lengviau pamatyt negu ant atrajotojo bet gal kas pastebėjot ir turit minčiu kas nuo ko tik rimti pastebėjimai domina nes jeigu pradėsit kabinti makaronus prisiklause vadybininku sumalsiu i miltus ir juoksis visas forumas iš jusu ""originalumo".

Na, naujo derliaus grūdus vienskrandiniai gyvuliai blogai virškina dėl nesibaigusių gyvybinių procesų ir dar tvirtų prolaminų (baltymai apgaubiantys krakmolo daleles grūde ir saugant grūdą po truputį skylantys) Tingiu versti - Prolamins for cereal grains have specific names: wheat (gliadin), barley (hordein), rye(secalin), corn (zein), sorghum (kafirin) and oats(avenin).

Jei grūdas išdžiovinamas iki 13 proc drėgmės po poros savaičių jį jau galima šerti... išskyrus labai aukšto baltymingumo kviečius...

Tai aktualu ir atrajotojams, tik, jei sakykim, kiaulės krakmolą skrandyje virškina savo fermentais, ir skrandžio rūgšties pagalba, tai pas karvę prieskrandyje krakmolą pirmiausia amilolitiniai mikrobai puola... Ir per prolaminus prieiti negali... Labai šviežius grūdus karvėms šeriant, juos reikėtų malti (dėl geresnio mikrobinio prieinamumo) o subrendusius traiškyti (dėl blogesnio mikrobinio prieinamumo...

Bet tamsta ir agresyvus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakiau kad tai ka visi žino aš irgi žinau ir nepulsiu aiškinti kas kaip tik paskysiu kad šiuo atveju ne tas atvejis.Čia yra daugiau kita priežastis tik ja bus galima patvirtinti truputėli vėliau.Bet faktas kad kažkas šiu metu derliuje gyvuliams nepatinka.

P.S.Greičiau taikus tik vaiku pasakos kartais igrista :oops:Ir malonu bendrauti pas jus nes čia kažkaip daugiau žinančiu apie pašaru ruošimo subtylibes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakiau kad tai ka visi žino aš irgi žinau ir nepulsiu aiškinti kas kaip tik paskysiu kad šiuo atveju ne tas atvejis.Čia yra daugiau kita priežastis tik ja bus galima patvirtinti truputėli vėliau.Bet faktas kad kažkas šiu metu derliuje gyvuliams nepatinka.

P.S.Greičiau taikus tik vaiku pasakos kartais igrista :oops:Ir malonu bendrauti pas jus nes čia kažkaip daugiau žinančiu apie pašaru ruošimo subtylibes.

Šiaip jau jei kalbėti apie šių metų derlių, tai labai klykia, kiek teko girdėti pašarininkai del fusarium grybelio (grūdai rausvos spalvos)... Kiek pasigūglinau, tai baisus brudas, ne tiek pats, kiek gyvybinės veiklos produktai- toksinai... Bet šio dalyko prie šviežių grūdų.... jis bus visada, kiek rašo ir neišdžiovinus žemiau 13 produkuos toksinus toliau... Vienkameriniams...tikras peilis turėtų būti..

Atrajotojams mažiau, bet irgi jei toksinų koncentracija didelė, gali žūti prieskrandžio mikrobai... O tada jau .....prastai..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va čia jau panašiau bet tai vėliau bus matyt grybai ar ne .Bet faktas tas kad šiemet ju yra normaliai Pakruojo raj. netgi viršija leistinas normas.Bus matyt kaip toksinu surišėjai veikia.

Kiaulėms ir paukščiams, triušiams, arkliams vienareikšmiškai - taip, reikės toksinų surišėjų.... O vat karvėms ir avims (daugiakamerinių skrandžių gyvūnams, kur pašaras pirmiau fermentuojamas o po to virškinamas) labai abejoju toksinų surišėjų nauda... Net labai... Reikalas tas, kad karvės didžiąjame prieskrandyje esantys mikroorganizmai labai tankiai skaido ne tik pašarus, bet ir perdirbinėja vienas kito gyvybinės veiklos produktus.. (na, ėda vienas kito išmatas) ir susidaro tiek begalinių sąsajų, kad įdėjus toksinų surišėją, sugeriantį visas tam tikro ilgio molekules (o toksinų surišėjai VISI veikia sugėrimo, t.y. aktyvintos anglies principu) gali prisidaryti labai didelių reikalų.... Pvz, prieskrandis gali nepagaminti vieno kurio nors iš vitamino B grupės (kaip pavyzdys)..

Taigi, atrajotojams, skaičiuojant ir derinant racioną tokius grūdus reikėtų truputį riboti...... nes net Biomino mokslininkai pripažįsta, kad prieskrandis puikiai susitvarko su toksinais pats (Hilmar Gerhardt, MScRuminant Application Champion, Biomin "Can the rumen protect the dairy from mycotoxins?" ) failo pavadinimas gūglinti :- Mykotoxine_Dairy_HGE_Palm_2010.ppt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau kad užsiroviau ant pastovaus biomino siminaru lankytojo o su altech konsultantais tai yra pardavimu vadybininkais neteko bendrauti :icon-question:

Taigi, atrajotojams, skaičiuojant ir derinant racioną tokius grūdus reikėtų truputį riboti...... nes net Biomino mokslininkai pripažįsta, kad prieskrandis puikiai susitvarko su toksinais pats (Hilmar Gerhardt, MScRuminant Application Champion, Biomin "Can the rumen protect the dairy from mycotoxins?" ) failo pavadinimas gūglinti :- Mykotoxine_Dairy_HGE_Palm_2010.ppt

O šis ponas irgi tik pardavimu vadybininkas biomine .O gal teko ir pačiam buti pas austrijokus kad taip gerai žinai Biomino filosofija apie mikotoksinus .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau kad užsiroviau ant pastovaus biomino siminaru lankytojo o su altech konsultantais tai yra pardavimu vadybininkais neteko bendrauti :icon-question:

Taigi' date=' atrajotojams, skaičiuojant ir derinant racioną tokius grūdus reikėtų truputį riboti...... nes net Biomino mokslininkai pripažįsta, kad prieskrandis puikiai susitvarko su toksinais pats (Hilmar Gerhardt, MScRuminant Application Champion, Biomin "Can the rumen protect the dairy from mycotoxins?" ) failo pavadinimas gūglinti :- Mykotoxine_Dairy_HGE_Palm_2010.ppt[/quote'] O šis ponas irgi tik pardavimu vadybininkas biomine .O gal teko ir pačiam buti pas austrijokus kad taip gerai žinai Biomino filosofija apie mikotoksinus .

Ponas, taigi skaityti reikia, kas rašoma !!! Aš tikrai ne biomino gerbėjas, ir ne seminarų lankytojas... Aš tik pats galintis pasiskaityti, ir kol kas atskirti grūdus nuo pelų... Jei būčiau Biomino gerbėjas ar vadybininkas, būčiau sakęs (tarp kitko, tokią išvadą daro tas dokumentas, kurį citavau) kad reikia duoti surišėjus VISIEMS gyvuliams, ir atrajotojams ir ne.... Tuo tarpu aš iš savos patirties sakau, kad kiaulėms ir paukščiams toksinų surišėjus, esant mikologiniam pašarų užterštumui, pateisinu. O atrajotojams - tikrai ne... Nes tikrai nemanau, kad jų poveikis (mikotoksinų surišėjų) bus vienareikšmiškai naudingas... Mano manymu, jis gali būti ir kenksmingas.. O jau kokį surišėją šerti, tikrai nežinau,Biominą paminėjau kaip man geriausiai žinomą (kai laikiau kiaulių ) prekės ženklą... Kas yra įvairių toksibanų gamintojai net nežinau...

Ir dar.... mano manymu, įvairaus plauko seminarai yra skirti ne suteikti žinių, o parduoti produktus... Taigi, norint ką nors sužinoti, reikia elementariai išmokti skaityti, o ne lankyti seminarus..... nebent nemokamai pavalgyt norėtumem... Bet tai jau visai kita tema...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau kad užsiroviau ant pastovaus biomino siminaru lankytojo o su altech konsultantais tai yra pardavimu vadybininkais neteko bendrauti :icon-question:

Taigi' date=' atrajotojams, skaičiuojant ir derinant racioną tokius grūdus reikėtų truputį riboti...... nes net Biomino mokslininkai pripažįsta, kad prieskrandis puikiai susitvarko su toksinais pats (Hilmar Gerhardt, MScRuminant Application Champion, Biomin "Can the rumen protect the dairy from mycotoxins?" ) failo pavadinimas gūglinti :- Mykotoxine_Dairy_HGE_Palm_2010.ppt[/quote'] O šis ponas irgi tik pardavimu vadybininkas biomine .O gal teko ir pačiam buti pas austrijokus kad taip gerai žinai Biomino filosofija apie mikotoksinus .

Ponas, taigi skaityti reikia, kas rašoma !!! Aš tikrai ne biomino gerbėjas, ir ne seminarų lankytojas... Aš tik pats galintis pasiskaityti, ir kol kas atskirti grūdus nuo pelų... Jei būčiau Biomino gerbėjas ar vadybininkas, būčiau sakęs (tarp kitko, tokią išvadą daro tas dokumentas, kurį citavau) kad reikia duoti surišėjus VISIEMS gyvuliams, ir atrajotojams ir ne.... Tuo tarpu aš iš savos patirties sakau, kad kiaulėms ir paukščiams toksinų surišėjus, esant mikologiniam pašarų užterštumui, pateisinu. O atrajotojams - tikrai ne... Nes tikrai nemanau, kad jų poveikis (mikotoksinų surišėjų) bus vienareikšmiškai naudingas... Mano manymu, jis gali būti ir kenksmingas.. O jau kokį surišėją šerti, tikrai nežinau,Biominą paminėjau kaip man geriausiai žinomą (kai laikiau kiaulių ) prekės ženklą... Kas yra įvairių toksibanų gamintojai net nežinau...

Ir dar.... mano manymu, įvairaus plauko seminarai yra skirti ne suteikti žinių, o parduoti produktus... Taigi, norint ką nors sužinoti, reikia elementariai išmokti skaityti, o ne lankyti seminarus..... nebent nemokamai pavalgyt norėtumem... Bet tai jau visai kita tema...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau kad užsiroviau ant pastovaus biomino siminaru lankytojo o su altech konsultantais tai yra pardavimu vadybininkais neteko bendrauti :icon-question:

Taigi' date=' atrajotojams, skaičiuojant ir derinant racioną tokius grūdus reikėtų truputį riboti...... nes net Biomino mokslininkai pripažįsta, kad prieskrandis puikiai susitvarko su toksinais pats (Hilmar Gerhardt, MScRuminant Application Champion, Biomin "Can the rumen protect the dairy from mycotoxins?" ) failo pavadinimas gūglinti :- Mykotoxine_Dairy_HGE_Palm_2010.ppt[/quote'] O šis ponas irgi tik pardavimu vadybininkas biomine .O gal teko ir pačiam buti pas austrijokus kad taip gerai žinai Biomino filosofija apie mikotoksinus .

Dėl Altech'o ...... Galiu atsakyti tik dėl atrajotojų, kuriais domiuosi.... Tada, kai melšiu iš karvės kokį 16000 kg per metus gal ką nors iš jų ir pirksiu.... O dabar turint elementarių žinių galima apsieiti ir be jų.... Mieles pakeisti soda (pagrindinė savybė prieskrandžio pH reguliavimas) visokius baltymus - įvedant sojos į racioną, jei piniginė leidžia... Seleno trūkumo nepastebėjau pas save, o ir vieną Selplex šerti baugu, geriau elementarų Se ir vit E mišinį... O ir žinių pas besilankančius užsakymų kaulytojus dažnai elementariai trūksta... Žalios ląstelienos nuo NDF neskiria..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau kad užsiroviau ant pastovaus biomino siminaru lankytojo o su altech konsultantais tai yra pardavimu vadybininkais neteko bendrauti :icon-question:

Taigi' date=' atrajotojams, skaičiuojant ir derinant racioną tokius grūdus reikėtų truputį riboti...... nes net Biomino mokslininkai pripažįsta, kad prieskrandis puikiai susitvarko su toksinais pats (Hilmar Gerhardt, MScRuminant Application Champion, Biomin "Can the rumen protect the dairy from mycotoxins?" ) failo pavadinimas gūglinti :- Mykotoxine_Dairy_HGE_Palm_2010.ppt[/quote'] O šis ponas irgi tik pardavimu vadybininkas biomine .O gal teko ir pačiam buti pas austrijokus kad taip gerai žinai Biomino filosofija apie mikotoksinus .

Ponas, taigi skaityti reikia, kas rašoma !!! Aš tikrai ne biomino gerbėjas, ir ne seminarų lankytojas... Aš tik pats galintis pasiskaityti, ir kol kas atskirti grūdus nuo pelų... Jei būčiau Biomino gerbėjas ar vadybininkas, būčiau sakęs (tarp kitko, tokią išvadą daro tas dokumentas, kurį citavau) kad reikia duoti surišėjus VISIEMS gyvuliams, ir atrajotojams ir ne.... Tuo tarpu aš iš savos patirties sakau, kad kiaulėms ir paukščiams toksinų surišėjus, esant mikologiniam pašarų užterštumui, pateisinu. O atrajotojams - tikrai ne... Nes tikrai nemanau, kad jų poveikis (mikotoksinų surišėjų) bus vienareikšmiškai naudingas... Mano manymu, jis gali būti ir kenksmingas.. O jau kokį surišėją šerti, tikrai nežinau,Biominą paminėjau kaip man geriausiai žinomą (kai laikiau kiaulių ) prekės ženklą... Kas yra įvairių toksibanų gamintojai net nežinau...

Ir dar.... mano manymu, įvairaus plauko seminarai yra skirti ne suteikti žinių, o parduoti produktus... Taigi, norint ką nors sužinoti, reikia elementariai išmokti skaityti, o ne lankyti seminarus..... nebent nemokamai pavalgyt norėtumem... Bet tai jau visai kita tema...

Aišku man reiktu atsiprašyti taves bet tik dėl to kad nelabai moku dėstyti savo minčiu.Nu vat kad ir paskutinė tavo eilutė apie seminarus visiškai teisinga tik vat pats remiesi Hilmar gerhardt rašinėliu kuris biomine yra tik aukščiausios klasės vadybininkas.Labai malonu sutikti žmogu kuris gali ir turi pakankamai supratimo gilintis i tekstus svetima kalba .Bet dažniausiai jeigu tie tekstai buna parašyti žmogaus kuris gali pagrysti savo atradimus mums tie tekstai buna sunkiai suprantami o tie tekstai kurie yra sukramtyti ir paruošti vartotojui juos supranta netgi tie kas turi šnekamosios kalbos pagrindus.Neišimtis ir šiuo atveju manau kad ir ta teksta kuri tamsta prigooglinai butent tas atvejis kuris skirtas vartotojui.Ir tikrai nepažinodamas taves asmeniškai nebučiau išdrises pavadinti vadybininku juolab kad biomino atstovus puikiai pažystu kaip ir altech tik šiuo metu ju produktais nesinaudoju .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip tai ne iš tos temos bet apie ta pati.....ar teko pastebėti kad iš naujo derliaus grudu pašaras gyvuliams nemielas dėl kažkokiu tai priežasčiu.Ir tai aktualu butent šiemet .aišku suprantu kad man ant kiauliu lengviau pamatyt negu ant atrajotojo bet gal kas pastebėjot ir turit minčiu kas nuo ko tik rimti pastebėjimai domina nes jeigu pradėsit kabinti makaronus prisiklause vadybininku sumalsiu i miltus ir juoksis visas forumas iš jusu ""originalumo".

Na, gal bus panašu į pasaką iš TV, bet pas mus yra vienas žmogelis, kuris laiko kiaules ir šeria grynai tradiciniu būdu ir pašaru. Grūdų visada ieško iš kaimiečių, kurie turi pasisėję "savo malonumui" - t.y. irgi "tradiciškai", be glifosų ir t.t. Nežiūrint į žolių sėklų kiekį, grūdų kokybę - kiaulės ėda ir jokių problemų, bet jei tik nusiperka iš rimtų ūkininkų švarių gražių grūdų - savaitė laiko būna košmariška - neėda, o kurios ėda viduriuoja. Panašiai po 5-7 dienų įpranta, tada vėl gerai :lol:

Gerai, kad žmogus ne kiaulė - viską suėda.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
gal kas galite pasakyti,kur rasti kas galetu sudaryti raciona ir kiek tai kainuoja.ACIU

O kas tai,tas racionas(čia nejuokauju)?Bent pagal mano supratimą:1)Susižiūri ką turi,2)ką ir kiek gali išsitirti iš turimų pašarų,3)Ką gali nusipirkti ir tuose pirktuose pašaruose yra tie kiekiai,kurie užrašyti ant popieriaus.Gal dar ką praleidau..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas galite pasakyti,kur rasti kas galetu sudaryti raciona ir kiek tai kainuoja.ACIU

O kas tai,tas racionas(čia nejuokauju)?Bent pagal mano supratimą:1)Susižiūri ką turi,2)ką ir kiek gali išsitirti iš turimų pašarų,3)Ką gali nusipirkti ir tuose pirktuose pašaruose yra tie kiekiai,kurie užrašyti ant popieriaus.Gal dar ką praleidau..

Na, kolega Kaze, tai ką jūs įvardijot, yra tik viena iš raciono sudarymo dalių.... Antra dalis, kada pagal karvės veislę, svorį, genetinį potencialą ir laktacijos tarpsnį skaičiuojama prognozė, kiek SM iš jūsų turimų žaliavų/pašarų karvė GALI suėsti, ir kiek ir kokio privalo iš to produkuoti pieno.Ieškoma neatitikimų su realybe priežasčių. Ir paskutinė, svarbiausia dalis, kuri Lietuvoje visiškai užmirštama (kadangi labai tankiai nenaudinga visokiems kreidos/ druskos su vitaminų pėdsakais pardavėjams) yra FINANSINIS palyginimas to ką sušeri, ir to, ką iš to gauni... RACIONAS be pinigų yra visiškai bevertis, nevertas dėmesio... Nebent jūsų karvės jums yra hobis, į kurį jūs pasiruošę be perstojo kišti pinigus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pamaniau,kad ši tema tinkamesnė apie šėrimus.Pienmėgiį, atsakau,kad mano naudojami mineralai vienai karvei kainuoja apie aštuoniasdešimt centų parai,čia didžiausia norma šviežiapienėms.Bendrai visoms karvėms apie šešiasdešim turbūt gautųsi.Sutrikdė sudėtis(gėda,bet atidžiai tik dabar perskaičiau).Jeigu nepavyks pačiam viską ir išsiaiškinti, tai teks čia prašyti pagalbos.

Ir dar klausimėlis,ar mineralinius supilsto Lietuvoje,ar kai kuriuos supakuoja ir ,kažkur ten...?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega KAZE, manau, kad rūpindamasis savo karvutėmis, ženkliai per daug mokate už kreidą ir druską.

Ir šiaip...... brangiausi mineralai, teroriškkai turėtų būti užtrūkusioms... Joms ypač mėnesį prieš apsiveršiavimą, reikia tris kart daugiau tokoferolių.... t.y. vit.E... o jie brangiausi... Šviežiapienės savo vitaminų poreikiu nei kiek neišsiskiria... gal kalcio kiek daugiau reikia joms, o jo įsissavinimui vit.D... sisntetine forma cholikalciferolis....

Na... vitaminai daugiausia visi kiniški, su labai mažomis išimtimis, nesvarbu kur premiksai gaminti, Vokietijoje ar Lenkijoje.. Lietuvoje yra padorių premiksų sumaišytojų, kad ir KG ar Ukm biof.... tik sudėtis reikia turėti savo reikiamas.... kitaip ta pati kreida ir druska..... ir krūva anekdotų apie chelatus ir keratinus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Andrejus, o jūs tikrai matote savo bandoje tų chelatų poreikį???? Pagal kokius karvių požymius sprendžiate, kad jums tų chelatų reikia?? Tegul tas jūsų pardavikas įvardina ką jis mato jūsų bandoje sakykim, kad reikia seleno mielių o netinka natrio selenitas?? Netinka sakykim, cinko sulfatas, o reikia cinko chelato?? Gal jums premikse tik magnio ir cinko oksidus reikia pakeisti sulfatais, ir bus gerai, tik pigiau... Kodėl reikia būtinai chelatų?? Ir premikso kaina yra ne rodiklis... Ne mikro elementai yra ribojantis šėrimo veiksnys.... Sakykim, jei jūs mokate tuos 3 lt su trupučiu, o premikse vit E yra 2000 mg (dl - alfa - tokoferilacetato) šūdas tas premiksas... Vitaminai yra ribojantis brangiausias veiksnys, o visa kita - papildas....dažniausiai kreidos ir druskos... o mokate po 3 lt su viršum už kg.... tai yra 100 kartų brangiau nei kainuoja...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...