Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

On 2022-06-16 at 19:06, Edvisp pranešimas:

Va čia tikrai hibridinis rapsas :D kita šaka normali. 

08483B24-0846-4C21-BF57-EAEC0CCEEED9.jpeg

508A2527-2A03-4391-9902-F59B47E33C5D.jpeg

Pernai buvo tokių, išvada purkštuvo nepakanka kelis kartus praskalauti, nuo tada kai plaunu sekcijų filtrus išsipnauju, žarnas be filtrų praleidžiu, ir visu sekcijų paskutinius purkštukus nuėmęs sijas plaplaunu vandeniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, pukotukas pranešimas:

Kiek kg rapso ūkinės sėklos sejas  1 ha. Niekada neaugines rudenį norįs bandyti seti

Žiurint kokia veisle bet kokie 4,5 - 6 kg ir ne rudeni, o rugpjūčio pradžioj, tada kažkas bus. Set bandžiau tik linijine kol kas (cult, buterfly) gerai viskas. Pernai nesejau ūkines, bet pardaviau seklai kaimynui tai kol kas geriausiai atrodo kaime nes pasejo rugpjucio 1 d. 

Reikia įvertinti ko tikiesi iš rapso, jei 2-3 tonas tai net galvos nereiktu sukti ir seti ūkinę, vis tiek purkšti nuo visko reikės taip pat kaip ir sertifikuotą. Sertifikuota tai duos ramybes pasejus nes beicuota ir beicas duos kažkokią apsaugą.
 

Šiemet kūlimo laukia Cult, Butterfly, Mercedes, invigo 1165 ir Duplo.

Tai iki kombaino keletas pastebėjimų iš 3 metus auginančio rapsus.

Geriausiai atrodo invigo, labai šakojasi 12-18 šakų, ner aukšti labai, žydejo ilgai. 

Butterfly, Cult kaip ir praėjusiais metais atrodo, neblogai.

Duplo reklamuota, bet kol kas neatrodo kad sudeta viskas kas geriausia, tokia pat kaip ir daugelis. Tik ją kaip sako galima ir veliau pasėti nes auga labai sparčiai rudenį. Palyginimui butterfly linijine net reguliatoriaus nereikejo nes auga iš lėto. 

Mercedes seta pati paskutine rugsejo 5 iškritus vienam laukui tai taip ir atrodo. 
 

Viskas viskam naudota pavasarį taip pat, trašos, chemija. Žydejo kažkaip vėliau nei kitų, bet ilgai, tačiau įėjus į lauka yra neužmegstų ankštarų ir gana nemažai, atrodo nužydejo ir nužydejo, ypač ant žemiausiu šakų. Galvoju kas gali būti, galvoju gal neužteko maisto medžiagų kur ypač daug šakų, gal per mažai apdulkintojų nes rapso daug aplink, gal kruša apdaužė. Žiedinuko purkšta mospilanu žydejimo pradžioje. Nemažai yra pasleptastraublio žalos. Buvo purkšta pavasarį sisteminis bet nepaeme. 
 

Tai tiek. 
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Deutz fahr pranešimas:

Kaip tai maziausia? Naujos seklos maisiukas - 350e. Tai 115e i hektara. Realiai 20-30% savikainos.

Kokia čia sėkla po tiek? Man iš AK gaunasi 68-75e ha jeigu sėjos vienetą išsėji į 3ha, bet bus turbūt strip till sėjama ir mažinama normą tai po 4ha sėja bus ir gausis dar mažiau savikainos į ha.

prieš valandą, Witalikas pranešimas:

O kas blogai? 
Pasisėjas turiu hibrido. 
Kolkas nematau skirtumo, atrodo neblogai. 
Matysim ka kombainas parodys

Tiesiog, tokios nuomonės, sėkla beicuota perki jau, nauja, lauko tolygumas, daigumas ir t.t bandyta buvo sėti kaip eksperimentui nedidelis plotas senai, nepadarė įspūdžio lyginant su pirkta sėkla, ypač kaip sakau skaičiuojant jos savikainą.

 

Jei taikoma auginti iki 2-3t max, tai gal gal ūkinė.

Man asmeniškai geriau investuot į sėklą, o ir tai nedaug gaunasi  ir siekti didesnio derliaus priedo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, AgroP pranešimas:

Kokia čia sėkla po tiek? Man iš AK gaunasi 68-75e ha jeigu sėjos vienetą išsėji į 3ha, bet bus turbūt strip till sėjama ir mažinama normą tai po 4ha sėja bus ir gausis dar mažiau savikainos į ha.

Tiesiog, tokios nuomonės, sėkla beicuota perki jau, nauja, lauko tolygumas, daigumas ir t.t bandyta buvo sėti kaip eksperimentui nedidelis plotas senai, nepadarė įspūdžio lyginant su pirkta sėkla, ypač kaip sakau skaičiuojant jos savikainą.

 

Jei taikoma auginti iki 2-3t max, tai gal gal ūkinė.

Man asmeniškai geriau investuot į sėklą, o ir tai nedaug gaunasi  ir siekti didesnio derliaus priedo.

Dk excited ir visos kitos naujesnes veisles. Nors jauciu expiro perpyle i naujus excited maisiukus ir pardavineja

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 20 minutes , Deutz fahr pranešimas:

Dk excited ir visos kitos naujesnes veisles. Nors jauciu expiro perpyle i naujus excited maisiukus ir pardavineja

turiu ir to to - matysiu kaip bunkeris rodys. Beje turiu excited paseta rugsejo 10 d. ir jokiu daugiau darbu nei rudeni nei pavasary (50 aru eksperimentas) - ir her znajiet kaip sako.... pakolkas atrodo nelabai prasciau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, Deutz fahr pranešimas:

Kaip tai maziausia? Naujos seklos maisiukas - 350e. Tai 115e i hektara. Realiai 20-30% savikainos.

Pala pala, tai jei perki sėklą pačia naujausią, tai turbūt laukai su gera melioracija, aukštu bb ir tikiesi jau kaip minimum 4-5t. Ar laukai tokie kaip pas mane, iš dešimt ha, pusę ha numirksta, kitas pushektaris durpei dingsta ir bb neaukštas, siekemybė 3t vidurkis, bet perki brangiausią veislę? Jei pirmas variantas, tai viskas ok. 

Buterflajus lyg 140, mersas 180, duplo 240, čia prieš mėnesį užsakinėta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, AgroP pranešimas:

Kokia čia sėkla po tiek? Man iš AK gaunasi 68-75e ha jeigu sėjos vienetą išsėji į 3ha, bet bus turbūt strip till sėjama ir mažinama normą tai po 4ha sėja bus ir gausis dar mažiau savikainos į ha.

Tiesiog, tokios nuomonės, sėkla beicuota perki jau, nauja, lauko tolygumas, daigumas ir t.t bandyta buvo sėti kaip eksperimentui nedidelis plotas senai, nepadarė įspūdžio lyginant su pirkta sėkla, ypač kaip sakau skaičiuojant jos savikainą.

 

Jei taikoma auginti iki 2-3t max, tai gal gal ūkinė.

Man asmeniškai geriau investuot į sėklą, o ir tai nedaug gaunasi  ir siekti didesnio derliaus priedo.

Pas mane žemėse 3,3,5t/ha vidurkis. Pasaka yra, nes kai @JCB minėjau. Nes dalis numirksta arba išala. 
Aukštumų nesivaikau. 
 

Kiek supratau pas tave visa sėkla pirktinė, neskaitant rapso.  Gal ir gerai, mažiau vargo. Su sėklos ruošimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, JCB pranešimas:

Pala pala, tai jei perki sėklą pačia naujausią, tai turbūt laukai su gera melioracija, aukštu bb ir tikiesi jau kaip minimum 4-5t. Ar laukai tokie kaip pas mane, iš dešimt ha, pusę ha numirksta, kitas pushektaris durpei dingsta ir bb neaukštas, siekemybė 3t vidurkis, bet perki brangiausią veislę? Jei pirmas variantas, tai viskas ok. 

Buterflajus lyg 140, mersas 180, duplo 240, čia prieš mėnesį užsakinėta.

Taip, laukai su gera melioracija, taip aukštas žemės balas, taip siekiama 4-5t.  Į durpę nesėju.  Čia kiekvienam ūkiui individualiai rinktis, skaičiuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...