Jump to content

Veislinių bulių įvertinimas


DRAKAS

Recommended Posts

Keista tai kad auginate grynaveislius ir nesate Mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos narys.

Jei neklystu,buliukai vertinami vieną kartą ne jaunesni kaip 11 ir ne vyresni kaip 18 mėn. amžiaus. Vertinimus atlieka Lietuvos Mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos vertintojai.

Pabandykite čia pasiteirauti:

http://www.lmga.lt/contacts.php

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
  • po 4 savaičių...

Kvaila laikyti mėsinių bulių bandoje, juk po vienų metų reiks naujo bulio ir naujo aptvaro telyčiom. Geriau vet akademijoje praeiti kursus ir išmokti sėlklinti, jei turite pakankamą skaičių mės.galvijų, tada galėtumėte lavireuoti, daryti atranką, parinkti bulius, stebėti bandos gerėjimo ar blogėjimo tendeciją, žinosite kada apvaisinta ir kada laukti prieauglio ir laiku suteikti pagalbą ar duoti kokių nors medžiagų ,kad užbėkti medž apyk. sutrikimams, nors mėsiniai nelabai serga tokiomis ligomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikinu prisijungus naują aktyvų narį 20.06.1952 :icon-exclaim:

Tik su šiuo teiginiu nesutinku.Mėsinėse bandose bulius reproduktorius yra geriausias variantas nes mėsinės o ypač grynaveislės nežymiai rujoja nors ir ruja sako kad tesiasi ilgiau.Yra netgi nuomonių kad be buliaus iš viso nerujoja bet tuo aš netikiu.

Mėsinė banda tuo ir gera kad su jais mažiau darbo o skirti laiką per darbymetį vien bandos stebėjimui irgi nemanau kad tikslinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drauguži aš sėklinu pats ir matau, kad kai ūkininkas gerai stebi savo bandą ir joje yra jau paaugusių buliukų prie karvių , jeigu jūs juos laikote reikiamą laiką prie jų, tai ruja būna aiški nes mažieji pusmetukai vaikosi karves visą diną. Tenka važiuoti ir beveik nakti nes jos rujoja ilgiau kaip sakėte ir aš atlieku tą paslaugą ūkininkui reikamu laiku, man nsunku ir rezultatai tikrai neblogi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drauguži aš sėklinu pats ir matau, kad kai ūkininkas gerai stebi savo bandą ir joje yra jau paaugusių buliukų prie karvių , jeigu jūs juos laikote reikiamą laiką prie jų, tai ruja būna aiški nes mažieji pusmetukai vaikosi karves visą diną. Tenka važiuoti ir beveik nakti nes jos rujoja ilgiau kaip sakėte ir aš atlieku tą paslaugą ūkininkui reikamu laiku, man nsunku ir rezultatai tikrai neblogi.

O ka daryt jai nera paaugusiu buliuku jiems tik po menesi du tada tik bulius geriausias variantas nera net kalbu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei laikai galvijų pakankamai tai jau pas tave turės išeiti iį aptvarus pauge buliukai kelių mėnesių ir jie reaguoja į rujojenčias karves , aišku jei ganai pririštas tada tau blogiau, čia reikia stebėti visus požymius ir registruoti nuo nukraujavimų ir atmesti tris dienas atgal ir stebėti. Šendien sėklinau kaip tik pagal apskaičiavimą ir pamasažavus pasirodė normalios gleivės nors moteriškė tik įtarė kad gal rujoje ir neapsigavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra ir kita medalio pusė...mėsiniai galvijai dažniausia laikomi palaidi ir tvarte ir ganykloje.Kaip pagauti rujojančią karvę ir prisirišti sėklinimui jei ji niekada nebuvusi rišta :icon-question: Tai nemenka problema nes kai ganykloje gaudau savas karves kurios tvarte buvo rištos tai dažnai reikia pabūti geru kaubojumi ir ne visada sėkmingu.Gaudome kelias valandas prieš atvažiuojant sėklintojui.Ir miltais bandome prisivilioti bet kai pajunta kad bandai ant ragų užmesti virvę tai net miltais nebesidomi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra ir kita medalio pusė...mėsiniai galvijai dažniausia laikomi palaidi ir tvarte ir ganykloje.Kaip pagauti rujojančią karvę ir prisirišti sėklinimui jei ji niekada nebuvusi rišta :icon-question: Tai nemenka problema nes kai ganykloje gaudau savas karves kurios tvarte buvo rištos tai dažnai reikia pabūti geru kaubojumi ir ne visada sėkmingu.Gaudome kelias valandas prieš atvažiuojant sėklintojui.Ir miltais bandome prisivilioti bet kai pajunta kad bandai ant ragų užmesti virvę tai net miltais nebesidomi...

niekad nebandei vyt į tvartą ir bandyt ten kokiam aptvare, kuriame negali apsisukt, uždarai vartelius ir ten pat sėklint arba melžimo aikštelėje pasigaut?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 metų...
Sakykite kolegos, koki didziausia skaiciu karviu ar telyciu bandete priskirti vienam buliui, ta prasme kergimui. Kazkada, kazkur skaiciau, kad lygtais 30. Bet pas mane gaunasi 45 galvos. Tai galvoju dabar ar visas aprupins...

Tuo labiau, kad jaunas jis dar.

O tai tradicinis sėklinimas visai nepasiteisino, jei ruošiatės visas reprodukcinės sistemos ligas visoms karvėms platinti??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakykite kolegos, koki didziausia skaiciu karviu ar telyciu bandete priskirti vienam buliui, ta prasme kergimui. Kazkada, kazkur skaiciau, kad lygtais 30. Bet pas mane gaunasi 45 galvos. Tai galvoju dabar ar visas aprupins...

Tuo labiau, kad jaunas jis dar.

O tai tradicinis sėklinimas visai nepasiteisino, jei ruošiatės visas reprodukcinės sistemos ligas visoms karvėms platinti??

Na su seklinimu nelabai kas gautusi, nebent veziotis gaudykle kiekviena karta ir aukoti simtus valandu tam darbui...

O bulius reproduktorius ivertintas ir tam jis skirtas, bei ne is Lietuvos.

Tai apie kokias reprodukcines sistemos ligas kalba, nelabai suprantu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalba eina apie mesines karves.Problemos su sugaudymu,rujos pastebejimu,o ir techniskai apseklinti mesines gana sudetinga.Cia is savo patirties.Vienoje bandoje apie kokias ligas gali buti kalba.Kaip ir seimoje,kur niekas i kaire neina.Ligos imanomos,bet praktiskai nepasitaiko.

Na, kad ir supratau, apie ką kalbama, bet.... Tokių ligų (uždegimų) atsirasti gali dėl įvairių priežasčių, bet sukėlėjai bus pernešami visoms... Tiesa, nebūtinai visos susirgs..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su eilinių sėklintojų mentalitetu,labai įmanoma kraujomaiša,nes pvz mūsų krašte "ŠV" sėklintojas to pačio limuzino buliaus sperma sėklina jau labai daug metų.Pasirinkimas nedidelis buvo,kol pas mus dar dirbtinai sėklindavo-tik 2 limuzinų bulių sperma.

O kitas prieš tai,dar "geresnis sėklintojas" buvo,net veislių nežinojo,pas jį buvo "pieninių" ir "mėsinių" spermos.Dabar matosi kad vienais metais kas prašė mėsinių tai vien herefordais varė,kitais metais limuzinais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai vis del to gryztant prie pradinio klausimo...

Kaip manote ar susitvarkys bulius su 45 karvutem?

Aisku bet kuriuo atveju versinguma tikrinsiu lapkricio menesi, nesusikergusios turbut anapus keliaus...

Zinau, kad jei tas bulius netinkamas vienai ar kitai karvutei(nors ji ir sveika tuo atzvilgiu) tai ja gali nors simta kartu kergt, bet cia jau kitas reikalas.

O Gekonas paminejo daug maz viska. Priedo, pas mane jos truputi pa laukines, sunkoku charakteriu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...