Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Žiūrint koks bulius,bet siūlyčiau ir genetiką žiūrėti,visgi dirbame dėl pelno ir svarbu kad to buliaus palikuonys kuo lengviau ateitų į šį pasaulį ir kuo daugiau priaugtų per parą.Bulius būtinai turi būti grynaveislis,ir įvertintas,kitaip jo palikuonys nebus laikomi mišrūnais arba grynaveisliais(jei buliumi kergsi grynaveisles telyčias).

Rudenį kalbėjau parodoje Algirdiškėse su F.Vaiteliu,visi,kas domisi limuzinais,žino kad jo banda viena geriausių.Kaina buliaus mėsai buvo 5000Lt+pvm,veislei-6000Lt+pvm.

Pirmajam buliui reiks pinigų nusipirkti bet po kelių metų,kai jau reiks jį keisti dėl kraujomaišos,jau galėsi išsimainyti,arba mėsai parduoti,patikėk,savus pinigus atgausi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei ruosesi pirkti telycias ir uzsiimti mesine gyvulininyste tai tik musrunes arba grynaveisles nes dalis investuotu pininigeliu gali grysti jau metu pabaigoja

Būtent :icon-exclaim: Tai pamiršau paminėti kad už kiekvieną mėsinį galviją,vyresnį nei 12mėn,išlaikytą nuo 2011 rugpjūčio iki spalio 1,paskaičiuotos išmokos 526-546Lt už kiekvieną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na parasysiu savo pastebejimus,pirkau misrunes telycaites mazas uzsiauginau ir turiu misruniu,veliau pirkau limuzinu grynaveisliu.Man asmeniskai labiau patinka misrunes pirmos kartos.Atveda verselius nesunkiai dazniausiai pacios,tik sarole misrunes nepatarciau seklinti vel sarole sunkiau versiuojasi,o kodel misrunes geriau,duoda pakankamai daug pieno gali ismaitinti po du verselius tai primetu pienini koki buliuka ir rudeni parsivarom jau gera jautuka. Limuziniu tesmenys mazi pieno mazai pacios issipeni kaip buivolai,o verselius norint kad jie gerai augtu reikia daserti kombinuotais pasarais ko nereikia mesiniu misruniu verseliams.Zinoma norint uzsiimti veislininkyste tas modelis netinka,bet mes parduodam mesai tai mano varijantas man priimtinesnis.O del rujos tvarte be problemu kai laikomos palaidos ruja pastebim ir limuzines pernai seklinom, stovi ir pasigauti leidziasi ir tos prie kuriu sunku prieiti,ir virve leidosi ant ragu uzdeti.Na o mano misrunes pastebejau,kad geriausio charakterio yra sarolikes meilios ir verselius svetimus myli,jau siumetis derlius dvi mesines sarole misrunes maitina po du verselius ir be jokiu problemu. Va tiek norejau papasakoti,o rinktis tai jau kiekvienam pagal norus ir galimybes,veiklos krypti. Dar labai noreciau kad pasidalintumete patirtimi apie angusu misrunus,zadu paseklinti kelias,gal kas turit pastebejimu.Aciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na parasysiu savo pastebejimus,pirkau misrunes telycaites mazas uzsiauginau ir turiu misruniu,veliau pirkau limuzinu grynaveisliu.Man asmeniskai labiau patinka misrunes pirmos kartos.Atveda verselius nesunkiai dazniausiai pacios,tik sarole misrunes nepatarciau seklinti vel sarole sunkiau versiuojasi,o kodel misrunes geriau,duoda pakankamai daug pieno gali ismaitinti po du verselius tai primetu pienini koki buliuka ir rudeni parsivarom jau gera jautuka. Limuziniu tesmenys mazi pieno mazai pacios issipeni kaip buivolai,o verselius norint kad jie gerai augtu reikia daserti kombinuotais pasarais ko nereikia mesiniu misruniu verseliams.Zinoma norint uzsiimti veislininkyste tas modelis netinka,bet mes parduodam mesai tai mano varijantas man priimtinesnis.O del rujos tvarte be problemu kai laikomos palaidos ruja pastebim ir limuzines pernai seklinom, stovi ir pasigauti leidziasi ir tos prie kuriu sunku prieiti,ir virve leidosi ant ragu uzdeti.Na o mano misrunes pastebejau,kad geriausio charakterio yra sarolikes meilios ir verselius svetimus myli,jau siumetis derlius dvi mesines sarole misrunes maitina po du verselius ir be jokiu problemu. Va tiek norejau papasakoti,o rinktis tai jau kiekvienam pagal norus ir galimybes,veiklos krypti. Dar labai noreciau kad pasidalintumete patirtimi apie angusu misrunus,zadu paseklinti kelias,gal kas turit pastebejimu.Aciu.

pirkot misrunes telycaites ir uzsiauginot. O nuo kokio amziaus seklint pradejot? o kokia veisle seklinat sarole misrunes,jei nepatariat sarole seklint,nes sunkiai versiuojasi. O kokiu budu prijaukinat svetima telioka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seklinome jau netoli dvieju metu panasiai buvo,ziurejom i sudejima,kuno mase,kitas anksciau ,kitas veliau. O su sarole buvo taip,sarole misrune paseklinome sarole ,tai gime labai grazi telycaite tik labai sunkiai traukeme,isivareme masina i tvarta ir su ja tik islupom.Mamai viskas kaip ir gerai,na ir verseli uzauginome grazu,paseklinome ja vel sarole,reziume labai sunkus versevimasis mama nesistojo savaite,verselio neliko,o mama pardaveme mesai,bet neatsigavo sukudo gaila buvo ziureti.Verseli pridedam jau paauginta,kad gudresnis butu uz tikraji,tai kai mama svetimo nelabai leidziasi is pradziu jis buna gudresnis ir greitesnis eda is pradziu kartu su ibroliu tada mama stovi,buna kad zenda is karves uzpakalio,po kurio laiko karve abu priima kaip savo. Pas mus gerai primesti nes misrunes risamos tai jos nelabai gali tu verseliu svetimu pavaikyti,o verseliai palaidi.Misrunes visada seklinau limuzinais tik siemet turiu simentaliu telycaite mama sarole misrune,kita telycaite turiu belge mama irgi sarole misrune. Noreciau pabandyti su angusais todel ir klausiu kaip auga,ar geras charakteris.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bent angusų mišrūnai tai meilūs ir ramūs. Pas mus jie lengviausiai prisileidžia zmogų ,o jau paskui negali jų atsikratyt ypač telyčių.Jei tik liaisies tai ir išpraus ir kišenes iškraustis :D

Kas dėl augimo tai pas mus auga tikrai neblogai aišku šarole ar simentalai geriau auga bet ne kuo jie ir gi atsilieka :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas turi praktikos su buliukais, nuo 4 iki 15 men amziaus mazdaug, kaip juos isleist i ganykla po el piemeniu. Niekada jie piemens nera mate tai kaip juos ipratint bijot. Ar bandyt skirstyt pagal amziu ar vienoj bandoj ganyt? Gal koki aptvara padaryt pievoj pradziai, na is poros eiliu lentu, kad matytu ir nepersoktu ir palaikyt savaitele kad iprastu prie laisves ir piemens. Nes taip tai itariu nekreips jie demesio i ta piemeni. Zodziu kas gal panasaus ka isbendet tai ka patarsit?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gali kokį nori aptvarą daryti vistiek išlįs, nu nenebet narvą geležinį padarysi, pagrindinė taisyklė kad galvijai gerbtų elektrinį piemenį, saviškius veršelius mokinu tinkliniame aptvare gal kokių 30 arų plote. Pirmą dieną paleidi veršelius tai jie nematę tvoros bando įsibėgėję tvorą perlipti, na o po dienos per vidurį vielutę nutiesiu ir pajungiu piemenį. Po poros dienų visi veršeliai žino kas tai per viela ir nebelando. Paskui užtenka ir vienos vielos, bet yra bėda tame kad jei karvėms gerai tai veršeliams per aukštai ir atvirkščiai. Pats pigiausias variantas dvi vielos su vienu elektriniu pemeniu. Nu o jei nori kapitaliai tai viršuje užmesk vieną spygliuotą vielą, bet tada elektrinio piemens vielą pastumk į aptvaro vidų per 20 cm.

Na o mano patirtis tokia kad 2011m pavasarinio gimimo veršeliai buvo nematę el.piemens,kai leidom į ganyklą,karvės pirmos išbėgo(jos piemenį prisimena ir nesiveržė lauk),o veršeliai taip atsargiai ir nenoriai ėjo iš tvarto ir kiekvienas "pasikrykštyjo" nuo piemens ir toliau problemų nebuvo.

Na o kai užpernai pavasarį išleidom,tai buvo vienas rudeninis,paaugęs buliukas piemens nematęs,tas tai rovė kiaurai ir vargo buvo geras kelias valandas.

Kiek pamenu,turi mociono aikštutę :icon-question: Aš pasinaudočiau Usurinio patarimu:nutiesei vielutę ir jie "pasikrykštys".Kitas svarbus dalykas kad neišmoktų lipti per piemens šniūrą :!:Net pervarinėdamas neleisk lipti per šniūrą...Šniuras turi mušti visada :icon-exclaim: Pas mane bulius buvo perlipęs per 1 šniūrą kažkokiu būdu bet ir stovėjo įstrigęs vargšas tarp dviejų šniūrų bijodamas pajudėti ir prisiliesti....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai tie kurie lauke su karvem tai as nepergyvenu, pries ganyma zadu patvoriu viela nutiest kad visi "paragautu", bet man del tu neramu kurie laikomi priristi. Ir jie yra 1 kartos misrunai ir labai jau neramus.

O kaip del ju skirtingo amziaus, kartu juos leist ar i atskirus aptvarus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patvoriu netiesk nes buliukai matys tvorą ir bijos ne šniūro o jos.Geriau tiesk viduryje kur nors.

Su rišamais dar paprasčiau ištreniruoti,jei jų nedaug ir turi laiko,tai paaukok truputį laiko,prisirišk grandinėmis juos tarsi ganymui(lyg be piemens ganytum) su kuolais ir pririšk kad pasiektų pajungtą piemens šniūrą...pusdienis,na gali atsargai pora dienų taip palaikyti-jei geras piemuo-garantuoju,paleidus-jų paskui nė su šakėm prie šniūro neprivarysi...šiaip buliai elektros dar labiau bijo nei karvės.

Na o dėl skirtingo svorio bulių atskyrimo į grupes "pagal teoriją" ir šiaip jei yra galimybė,reiktų atskirti iki 50kg svorio skirtumo,bet realiai kai pas mane bulių nedaug,aš visus laikau kartu...na iš pradžių bus daug sekso :D ,pasistumdymų kol išsiaiškins kas lyderis(nes pas tave jie dabar pririšti),o paskui bus tvarka.Šiaip kai pamatysi,kuris lyderis,gerai būtų jį prisijaukinti nes tada pervaryti visą bulių bandą bus nesunku atsinešus duonos riekelę ar miltų kibiriuką tam lyderiui pavilioti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...