Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

  • po 5 savaičių...

Manteli jeigu pas tave viduriuoja veršeliai , bet neviduriuoja karvės, tai ne užkrečiama liga o kažkas kitą ,kaip tu juos girdeai ar patys žinda karves, tada reikia žiūrėti kuo šeri, ar nesupelėja pašarai , gal duodi karvėm laižyti daug druskos ir pirie jos prieina ir veršeliai. Reikia viską įvertinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manteli jeigu pas tave viduriuoja veršeliai , bet neviduriuoja karvės, tai ne užkrečiama liga o kažkas kitą ,kaip tu juos girdai , ar patys žinda karves, tada reikia žiūrėti kuo šeri karves, ar nesupelėja pašarai , gal duodi karvėm laižyti daug druskos ir prie jos prieina ir veršeliai. Reikia viską įvertinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manteli jeigu pas tave viduriuoja veršeliai , bet neviduriuoja karvės, tai ne užkrečiama liga o kažkas kitą ,kaip tu juos girdai , ar patys žinda karves, tada reikia žiūrėti kuo šeri karves, ar nesupelėja pašarai , gal duodi karvėm laižyti daug druskos ir prie jos prieina ir veršeliai. Reikia viską įvertinti.

Pasmane zinda o del sieno tai visko pasitaiko ira buve papelijusio bet kad kita banda gauna tapati ir neviduriuoja nors tiem jau virs menesio o sitie nesenai gime ir po keliu dienu pradeda viena atitraukiau nuo karves girdziau elektrolitu paskui po 2 litrus pamelzto pieno ritas vakaras viskas gerai tik paleidau prie karves ir vel tas pats.Druskos karves gauna bet versei nelaizo karves taipat neviduriuoja

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ka daryt ka duot pradejo versiai viduriuot viens krito da du viduriuoja gal kokios bacilos uzpuole.

Ne tu vienas vargsti...Panašus vaizdelis ir pas mane, kažkaip šiemet labai sunkiai kabinasi veršiai. Pašarai neblogi...Gimsta visiem vitaminai. Tik pasireiškia tryda, nelaukiu - antibijotikai + elektrolitai , sėmenys ir tai neprasisuki be nuostolių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manteli jeigu pas tave viduriuoja veršeliai , bet neviduriuoja karvės, tai ne užkrečiama liga o kažkas kitą

Nesutinku :icon-exclaim: Pas mus tvarte gyvena kažkokia bacila ir visi veršeliai praviduriuoja kasmet.Karvių veršiavimasi perkėlėm į vasarą kad veršiuotusi ganykloje ir ta bacila nebe tokia baisi nes veršeliai į tvartą ateina kokių 3 mėnesių ir kaip taisyklė visus praeina viduriavimo bacila.Pradeda vienas po to kitas ir taip kol visus praeina.Karvės neviduriuoja o veršeliai varo neišvirškintu pienu.Tik vieną kartą buvo kad nuo viduriuojančios karvės užsikretė veršelis.

Turiu karvių kurios veršiuojasi normaliai pavasarį tai dėl jų veršelių neramu.

Vienas veterinaras iš kito Lietuvos krašto patarė paiimti išmatų mėginį ir vežti į veterinariją tyrimams.Tik nepamenu ar į rajono veterinariją ar į pačią Lietuvos Veterinarijos Akademiją.Pasak jo tik tada būtų galima nustatyti kokiais vaistais veiksminga gydyti ir kuo dezinfekuoti tvartus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ka daryt ka duot pradejo versiai viduriuot viens krito da du viduriuoja gal kokios bacilos uzpuole. :(

Sveiki,

tikrai viduriavimas veršelių gali atsirasti dėl daugelio priežaščių. Norint išsiaiškinti reikia žinoti kokio amžiaus viduriuoja, kaip šeriami, kaip laikomi ir t.t. Gali būti dėl toksinų pašaruose, gali būti užkratas ir kt. Siekiant apsaugoti veršelius nuo viduriavimo (nors dalinai) galima bandyti panaudoti absorbentus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siekiant apsaugoti veršelius nuo viduriavimo (nors dalinai) galima bandyti panaudoti absorbentus.

Gal galima plačiau apie tuos absorbentus :icon-question: Gal tai medžiaga absorbuojanti srutas mėšle :icon-question:

Siekiant išvengti viduriavimų ir apsaugoti virškinamąjį traktą nuo infekcijų galima naudoti įvairius preaparatus (pašarų priedus). Dabar kaip tik atliekame bandymus su vienu iš tokių, bet kol nėra aiškių rezultatų nenorėčiau čia viešai skelbti. Nebent jeigu pas ką būtų noras bandymo tikslais pabandyti jį veršeliams nuo viduriavimo galbūt galima būtų organizuoti kokį tai bandymą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manteli jeigu pas tave viduriuoja veršeliai , bet neviduriuoja karvės, tai ne užkrečiama liga o kažkas kitą

Nesutinku :icon-exclaim: Pas mus tvarte gyvena kažkokia bacila ir visi veršeliai praviduriuoja kasmet.Karvių veršiavimasi perkėlėm į vasarą kad veršiuotusi ganykloje ir ta bacila nebe tokia baisi nes veršeliai į tvartą ateina kokių 3 mėnesių ir kaip taisyklė visus praeina viduriavimo bacila.Pradeda vienas po to kitas ir taip kol visus praeina.Karvės neviduriuoja o veršeliai varo neišvirškintu pienu.Tik vieną kartą buvo kad nuo viduriuojančios karvės užsikretė veršelis.

Turiu karvių kurios veršiuojasi normaliai pavasarį tai dėl jų veršelių neramu.

Vienas veterinaras iš kito Lietuvos krašto patarė paiimti išmatų mėginį ir vežti į veterinariją tyrimams.Tik nepamenu ar į rajono veterinariją ar į pačią Lietuvos Veterinarijos Akademiją.Pasak jo tik tada būtų galima nustatyti kokiais vaistais veiksminga gydyti ir kuo dezinfekuoti tvartus.

Jeigu visi veršeliai praviduriuoja, tada pas jus tvarte yra kolibakterijozė ir paratifas, aišku teisybė reikia siūsti iš tiesiosios žarnos paimtą mėginį į nacionalinę vet laboratoriją Vilniun.Ten nustatys tikslei kas yra. Bet dezinfekciją ir taip reikia padaryti, išbaltinti kalkėmis gardelius po kiekvieno veršelio ir sienas ir grindis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avys ir triušiai "tera incognita" o galvijai tai visiems viskas žinoma ir nesvarbit ką koks mokslo gumbas aiškina, mano patirtis mano tvarte yra geriausias sprendimas, o kas darosi kituose tvartuose tegu aiškinasi jų savininkai jei jiems tai kelia problemas.

Gerai kai yra žmonių viską jau žinančių, tik gaila, kad tokių vienetai. Panašu, kad greitai pagal galvijų produktyvumą pirmausime ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, taikydami tik savo tvarto patirtį. Sakote nereikia mokslo ? Labai abejočiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avys ir triušiai "tera incognita" o galvijai tai visiems viskas žinoma ir nesvarbit ką koks mokslo gumbas aiškina, mano patirtis mano tvarte yra geriausias sprendimas, o kas darosi kituose tvartuose tegu aiškinasi jų savininkai jei jiems tai kelia problemas.

"mano patirtis mano tvarte yra geriausias sprendimas" - o kuo vadovaudamasis priimi sprendimus, nejau nė karto neteko paskaityti "mokslo gumbo" knygos ir rasti šio to naudingo, ką vėliau pritakei savo tvarte , sudalyvauti "mokslo gumbo" vedame seminare ir ten sužinoti naujovę, kuri pagerino "geriausią" sprendimą ? Kad praktika geriausias mokytojas - faktas, bet ir tie "gumbai" ne visi į pievas važiuoja :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ka daryt ka duot pradejo versiai viduriuot viens krito da du viduriuoja gal kokios bacilos uzpuole

labai padeda azuolo zieves nuoviras.Priskuti azuolo zieves , paverdi 5 MIN., pasidaro ruda arbata, ideeti truputi cukraus ir duoti gerti , kelis kart viduriavo ir padedavo.Ir dabar vienas katik gimes suviduriavo, tai laikiau ant dietos ir istirpdziau probiotiko 2 kapsules, idejau cukraus 2 arb. saukstelius ir sugirdziau koki 250ml, paskui azuolo zieves nuovira sugirdziau ir siandien jau viduriukai normalus.Padeda ir semenu nuoviras. Svarbiausia neduoti pieno, jei pats zinda, tegul zinda, paprastai zino, kiek jam reikia.Jei tai nepadeda, tuomet yra isimetusi bacila ir reikia jau antibiotiku.TAI TIEK IS MANO PRAKTIKOS!!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ir karvės ir veršiai viduriuoja.klausiau vetinaro ką darit?jis man patarė duot karvei apie 300gr dektinės ir šaukšta kart pipiru sumaišyti ir sugirdyti. veršiui per puse.gerai ir ąžuolo žievė yra žolė tik aš nežinau kaip lietuviškai ji vadinasi mes žemaičiai ja vadinam metilėm,labai karti žolė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...