Jump to content

Iš miesto į kaimą


egliux

Recommended Posts

Sveiki ūkininkai ir ūkininkės,

perskaičius kai kurias temas, sugalvojau ir aš sukurti, šiuo metu labai aktualę man temą iš miesto į kaimą. Pati esu vilnietė ir turiu kaimą už 100 km. nuo Vilniaus., kuriame praleisdavau visas atostogas ir savaitgalius. Yra apie 4 ha žemės, dar yra 3 ha žemės, kurie "kabo ore" :lol: vienu žodžiu ten tik teisiniai formalumai. Ir mane pastaruoju metu labai jau traukia ir labai jau norisi sugrįžti į kaimą ir ten gyventi, bei ūkininkauti, nes aš kaip pagalvoju, kad mieste nelabai prasimušiu "į žmones", nes reikia būti geru :icon-twisted:, kad kažką pasiektum, aišku kaime irgi ne pyragai, bet už tai grynas oras, esi nuo nieko nepriklausomas, savas namas, savas kiemas ir pan. Galvoju užsiimti daržininkyste, (po pereinamojo laikotarpio įteisinti, kaip ekologonį ūkį), kitą pavasarį statysiu bandoma šiltnamį, sodinsiu daržoves, (bulvių ir morkų nebus, nebent savo reikmėms), o jei kažkas gausis tai bandysiu rašyti paraišką į nma dėl ūkio įkūrimo ir plėtros, paramos. Labai domiuosi ekologiniu žemės ūkiu, mano seneliai ir mama viską ir taip augina ekologiškai, ir visada būna neblogas derlius, manau, kad čia gelbsti dar ir geras dirvožemis. Aišku būsiu tik smulki ūkininkė, nes man tie 4 ha pradžiai ir taip jau per akis, nes vis dėl to skaičiukas gal ir mažas, bet kaip pasižiūri iš šalies, kur tau aš apeisiu, jei visus 4 ha užsisodinsiu, tai ir be pagalbininkų neapseisiu, o tai ir papildomos išlaidos, ir tai pradžioj tik apie 1 ha užsisodinsiu, manau pragyvenimui užteks. Ir apskritai nesu žemės ūkyje visišką balta varna, manau dar prie sėkmės prisidės ir miestietiškas verslumas.

Ką Jūs galvojat? Gal yra tokių, kurie miestą iškeitė į kaimą? :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kuo toliau tuo ir as taip galvoju. Tevukas turi 13ha zemes is kurios apie 8ha galima butu dirbti (seti, sodinti, sienauti, ganyti), kadangi esu labai jaunas galvoju, kad verta pabandyti, nes kai primeti, kad mieste gyvendamas vos gala su galu suduri, tai tikrai nelabai kas yra prarasti.

Tik niekaip neisrutulioju geros idejos nuo ko pradeti. Didelis minusas manau tame, kad neturime jokios technikos, kuri pradzioje labai reikalinga, nes samdyti didesniems darbams butu labai sunku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

siaip bedirbdamas kartais pgalvoji,kam as cia tiek knisuosi tame ukyje dirbdamas 24 valandas per para,dirbciau koki darbeli mieste po 8val i diena ir butu gerai,savaitgaliai laisvi,dar atostogu turi...taip pavydziai vasara pasiziuriu i tuos kurie atostogu i kokia palanga vyksta :icon-cry: nuo pat azens nesu atostogu turejes,tai kazkaip tas kaimas mane vis labiau atbaido

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siaip bedirbdamas kartais pgalvoji,kam as cia tiek knisuosi tame ukyje dirbdamas 24 valandas per para,dirbciau koki darbeli mieste po 8val i diena ir butu gerai,savaitgaliai laisvi,dar atostogu turi...taip pavydziai vasara pasiziuriu i tuos kurie atostogu i kokia palanga vyksta :icon-cry: nuo pat azens nesu atostogu turejes,tai kazkaip tas kaimas mane vis labiau atbaido

Na sezono metu kartais reikia pavaryti tas 24 val. per parą, bet tai jau netaip dažnai pasitaiko, o jei ūkis yra tik augalininkystės tai vasara laisvai galima rasti laisvo laiko išlėkti ir prie jūros pailsėti ir pažvejoti ir panašiai :) o žiemą aplamai nebebūna veiklos, tai ir šiltus kraštus gali aplankyti tik noro reikia :D

Aš asmeniškai esu patenkintas ūkininko dalia :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo su augalinkystes ukiu daugiau laisvo laiko, nors per sezona kruviai buna didesni nei gyvulinkysteje...Pazystu viena ukininka kuris augina gal 60 melziamu karviu ir gal per 5 metus pirma karta isvaziavo atostogu prie pajurio su seima tai jis kas antra diena keldavosi 4 ryto vazuodavo atgal namo 300 km sutvarkydavo reikalus ukyje ir gryzdavo pas seima prie juros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš ir dar pakariausiu kelis metus, o paskui turbut ir tas pats laukia .. gryšiu į kaima ir tapsiu laisvas, tik kur tokia žmona rast reikės kad norėtų kaime gyvent nežinau dar :)

As manau, kad geriau tau likti kariauti,jei imanoma pasilikti tarnyboje. Nes kaime pradeti nuo nulio, vargu ar verta isleisti dideles lesas ir laukti ilgai kada jos atsipirks. Cia, jeigu uzsiimamt augalininkyste, gyvulinkyste. Nebent jei turi ideju pradeti kazka naujo. O taip kaime gali stambesnio ukininko pasiieskoti,jei busi geras darbininkas,tai pragyvensi kaime. :icon-wink:.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siaip bedirbdamas kartais pgalvoji,kam as cia tiek knisuosi tame ukyje dirbdamas 24 valandas per para,dirbciau koki darbeli mieste po 8val i diena ir butu gerai,savaitgaliai laisvi,dar atostogu turi...taip pavydziai vasara pasiziuriu i tuos kurie atostogu i kokia palanga vyksta :icon-cry: nuo pat azens nesu atostogu turejes,tai kazkaip tas kaimas mane vis labiau atbaido

Na,tu visiskai teisus,kad kaime labai nedaug laisvo ypac turint gyvulinkystes uki, gerai,kad dar surandi darbininku,kurie priziuri ta uki,nes ir taip visokiu darbu,visko neapeisi.As dirbu Airijoje, tai padedu tevams ukyje darbuotis,kai perlekiu atostogu Lietuva.Ir sakykim is 3 savaiciu,2 dienas praleidau pajury.Ir tai buvo gerai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...
Jūs ką, visai sudurniavot? Kaimo turizmą dar suprantu, o art pačiam...Prapuolimas. Aišku jaunasis ūkininkas, paramos - tas gerai. tačiau geriau mieste būt baltu žmogum, nei kaime juodu jaučiu. Kuo giliau kapstaisi į mėšlą, tuo labiau jis smirdi :icon-mad

Nesuturejau nesakes,

pas kiekviena savi kiausiniai ( na zinoma kas juos turi ) ir kiekvienas juos savaip kaso....

turiu aiskia patirti:

darbas, seima yra vilniuje, priemestyje dvi gamykleles, tevu ukis. viskas 100 km spinduliu. ukyje dirbame 3-yse. tetis, brolis ir as. mama telika ziuri ir telefonu laidiniu atsiliepineja. kitaip tariant namu seimininke.

brolis turi valdiska darba NMA. kas diena uzlekia i uki. as atvaziuoju i savaite 2-3 kartus. spejame absoliut viska. per artimiausius metus planuojame uzgriebti laisva salia esancia zeme 400+200 ha. statome kaimo turizmo kaimeli aplink tevu sodyba, ( kad akiai malonu ir centas byretu o ne i meslo kruvas ziuret )klesti ir mano nuo studiju laiku uzleistas verslas, o ukis ( net su tokiais pribegimais ) auga kaip ant mieliu. ir kaip mano AtA senelis sakydavo - piemenie, dirbk ne rankomis o galva. taip, kad jei meslo neieskai, darbas kaime yra labai perspektyvus. tik netinget reikia, o daug dirbti, labai daug. ir ne visada rankomis.

juk cia ka idesi, idesi sau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MATAI tu turi versliuka is sono tai tau lengviau ir kist i ta zeme :D O cia ka gauni ir vel i ta pati sukisi. Vokieciai sako jeigu gryno pelno lieka 10% tai labai gerai. O zemes ukyje tai su pelnu sunku

o tiesiog man toks budas lengviausias. kiti is banku skolinasi. as is saves.

kas ukyje uzdirbama tas suinvestuojama atgal i ji pati. o ka uzdirbu gretutiniame versle tas tas pragyvenimui ir senatvei. galu gale verslas leidzia pamatyti daug pasaulio, tobuleti kaip ekonomistui o tai yra didziule investicija i uzsibreztus tikslus.

del pelno:

turiu pazystama ukininka is danijos. jis taip pat uki veikla skaido i dvi dalis. versla ir grudus ir avis. pelnas svyruoja nuo 20 - 30 proc.

o 10 proc. gali buti taip pat jei pas tave keli tukstanciai ha fermos, planuojamos ir atnaijinamos investicijos. o kur dar dirbtinas pelno mazinimas?

cia juk ekonomika ir labai slidu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...