Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

ar daugiau suzele ar maziau,as manau,kad priklausys kokia bus ziema.Pries keleta metu,kai buvo issale zieminiai,tai kaip tik isalo tie kur buvo graziai suzele,o pas svogeri tik reziukai matesi ir perziemojo,tik kazkiek praretejo.As su kaimynu atsejau visus laukus.Svogerio ir mano tapati veisle buvo. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va,didziai gerbiami zemdirbiai,neapgaudinekim nei kitu nei saves,nebebus taip kaip turejo but ir rekordinius derlius patarciau pamirst,bent jau kitiem metam......nebent dievulis koki KAS/o debesi atsiustu :lol:

Nespresk pagal save apie kitus.... Pas mane dbr kvieciai atrodo geriau nei puikiai tai ir derlingumas prognozuojamas labai geras.... bet va kas bus po ziemos isdaigu, pavasario ir vasaros oru bus matyt... bet dbr paseliu bukle tiesiog ideali.. ka norejau ta ir pamaciau laukuose :eusa-clap::eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane irgi sėta panašiu laiku ir vaizdas taipogi nekoks. :icon-evil: Vos vos tik žaliuoja, nors skaityt netoli mėnesio jau. Nežinau net ką įtarti. Gal su skutimais žemė per daug susimynus, nes daugumoj jau 3 metai skutu ir tik su diskiniu, o tai reiškia, kad padas gali būti apie 12 cm +-, nu max 15cm. Vasariniams rapsams jau gryžtu prie arimo, panašu, kad ir kitiems reiks. :icon-rolleyes:

Norint sekmingai naudoti bearimine zemdirbyste manau reikia tureti tam skirtas priemones, idealiausia manau pirmam skutimui naudoti reiketu diskini skutika kad sumaisyti siaudus su dirva ir sudaiginti pabiroms o antram skutimui praeiti su noraginiu skutiku 15-20 cm gyliu.

Nemanau, kad šiuo atveju ką reikštų vienas kitas cm. 15 cm ir su diskiniu galima dirbti. Jei jau dirbti su noraginiu tai ne mažiau kaip 25 cm manau, arba arti. Tada drėgmė nesilaikytų paviršiui. Mano manymu ne vien dėl oro taip ilgai dygsta. Per 21 metus visokių orų jau buvo, bet kad taip sunkiai dygtų nepamenu. Sunkios sėjamosios, negilus beariminis dirbimas, minimalus dirbimas, čia manau pagrindinės priežastys. Pasikeitus visa žemės struktūra, užmirkęs paviršius, o kai sausa atvirkščiai uždžiūna. Na nebent ir ariantiems ta pati cituacija, tada patikėčiau, kad gal ir orai kiek kalti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va,didziai gerbiami zemdirbiai,neapgaudinekim nei kitu nei saves,nebebus taip kaip turejo but ir rekordinius derlius patarciau pamirst,bent jau kitiem metam......nebent dievulis koki KAS/o debesi atsiustu :lol:

Nespresk pagal save apie kitus.... Pas mane dbr kvieciai atrodo geriau nei puikiai tai ir derlingumas prognozuojamas labai geras.... bet va kas bus po ziemos isdaigu, pavasario ir vasaros oru bus matyt... bet dbr paseliu bukle tiesiog ideali.. ka norejau ta ir pamaciau laukuose :eusa-clap::eusa-clap:

Viliau, des sniego koks pusmetris be salcio, ir pavasari verksi suns buda apsikabines.....

pavasaris parodys, kas kur kakojo :D:D

dziaugtis galesi, kai busi nukules, o litai kisenej gules.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bent pas mus tai pagrindine priezastis orai..... kas sejo anksti su paprastom sejamosios ir su naglesnem rezultatai tokie patys... o va pasejus veliau i dregnesne slapesne ir saltesne dirva rezultatai praktiskai ir sunkiu ir lengvesniu sejamuju tie patys... dirbimas ivairus nuo plugo iki skutimo.... manau kalciausi tai orai zema vid. temperatura ir per daug dregmes (GAL)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad šiuo atveju ką reikštų vienas kitas cm. 15 cm ir su diskiniu galima dirbti. Jei jau dirbti su noraginiu tai ne mažiau kaip 25 cm manau, arba arti. Tada drėgmė nesilaikytų paviršiui. Mano manymu ne vien dėl oro taip ilgai dygsta. Per 21 metus visokių orų jau buvo, bet kad taip sunkiai dygtų nepamenu. Sunkios sėjamosios, negilus beariminis dirbimas, minimalus dirbimas, čia manau pagrindinės priežastys. Pasikeitus visa žemės struktūra, užmirkęs paviršius, o kai sausa atvirkščiai uždžiūna. Na nebent ir ariantiems ta pati cituacija, tada patikėčiau, kad gal ir orai kiek kalti.

25cm skutimas? Mano nuomone tokiame gylyje plugas geriau, su sulfuronais maziau problemu, su pabirom taip pat.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va,didziai gerbiami zemdirbiai,neapgaudinekim nei kitu nei saves,nebebus taip kaip turejo but ir rekordinius derlius patarciau pamirst,bent jau kitiem metam......nebent dievulis koki KAS/o debesi atsiustu :lol:

Nespresk pagal save apie kitus.... Pas mane dbr kvieciai atrodo geriau nei puikiai tai ir derlingumas prognozuojamas labai geras.... bet va kas bus po ziemos isdaigu, pavasario ir vasaros oru bus matyt... bet dbr paseliu bukle tiesiog ideali.. ka norejau ta ir pamaciau laukuose :eusa-clap::eusa-clap:

Viliau, des sniego koks pusmetris be salcio, ir pavasari verksi suns buda apsikabines.....

pavasaris parodys, kas kur kakojo :D:D

dziaugtis galesi, kai busi nukules, o litai kisenej gules.

Raimisx tai as ir sakau... o cia biednas valstietis kai dave toki negative posta kad nei praryt nei isspjaut :D viskas bus tada kai nukulsim bet. matosi ir dabar kad problemyciu yra.... manau kas sejo spalio pirmoj pusej tam is vys nepyragai... nors ir kiek paciam tenko vos isdygusi ada apie 1cm isgyveno praeita ziema....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad šiuo atveju ką reikštų vienas kitas cm. 15 cm ir su diskiniu galima dirbti. Jei jau dirbti su noraginiu tai ne mažiau kaip 25 cm manau, arba arti. Tada drėgmė nesilaikytų paviršiui. Mano manymu ne vien dėl oro taip ilgai dygsta. Per 21 metus visokių orų jau buvo, bet kad taip sunkiai dygtų nepamenu. Sunkios sėjamosios, negilus beariminis dirbimas, minimalus dirbimas, čia manau pagrindinės priežastys. Pasikeitus visa žemės struktūra, užmirkęs paviršius, o kai sausa atvirkščiai uždžiūna. Na nebent ir ariantiems ta pati cituacija, tada patikėčiau, kad gal ir orai kiek kalti.

25cm skutimas? Mano nuomone tokiame gylyje plugas geriau, su sulfuronais maziau problemu, su pabirom taip pat.

Pritariu, kad plūgas geriau, bet jei be plūgo tai noraginiu irgi manau reikia dirbti gilaus arimo gyliu. Kitaip kam tas noraginis, juk iki 15cm gali geriau įdirbti su lėkštiniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pardon :icon-exclaim: visiem ka uzrustinau savo pasvarstymais,bet nieko gero nesitikiu nors ir stengiausi.ir kiek ziuriu aplinkui visiem tokie pat paseliai ar seti anksciau ar veliau,sik tiek grazesni tiem kas sejo i svieziai arta matyt vanduo siek tiek giliau galejo nusest

O kas ten pas jus per situacija konkraciai kad blogai paseliai atrodo.... as sejau jau i gerai susigulejusia dirva ant molio isdirbimo truko bet sudygo tarp tu grumstu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerai kad islindo.bet paziurek kiek,manau is penkiu grudu sudygo tik du/trys

Pritariu Vylukui, bus matyt balandi :eusa-whistle: buvau prarauses aisku daigumas ne 100% o devinesdesimt keli bet kiek ziurejau visi sudyge :eusa-whistle::eusa-whistle::eusa-whistle: zalumos per daug ar nereiks tik cycotelio pabarstyt :D:D:D:D (taip juokaujam tarp kolegu susitike)

Idomu pasidare ar ukininkai reagavo i tai kad praeita ziema gerai papokstavo ir dalis ukininku gavo atseti savo laukus.... ar visgi besejate tas pacias veisles maunier, akteur, mulan, skagen ir panasias ar jau rinkotes veisles su didesneis ziemkentiskumo balais..... ? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerai kad islindo.bet paziurek kiek,manau is penkiu grudu sudygo tik du/trys

Pritariu Vylukui, bus matyt balandi :eusa-whistle: buvau prarauses aisku daigumas ne 100% o devinesdesimt keli bet kiek ziurejau visi sudyge :eusa-whistle::eusa-whistle::eusa-whistle: zalumos per daug ar nereiks tik augimo reguliatorium pupurkst :D:D:D:D (taip juokaujam tarp kolegu susitike)

Idomu pasidare ar ukininkai reagavo i tai kad praeita ziema gerai papokstavo ir dalis ukininku gavo atseti savo laukus.... ar visgi besejate tas pacias veisles maunier, akteur, mulan, skagen ir panasias ar jau rinkotes veisles su didesneis ziemkentiskumo balais..... ? :)

Gal gali kur įmest foto tų savo laukų su "per daug žalumos" ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiks kada pafotkint. turiu fotke viena bet ten fotkinau kaimyno ir mano... reiks nufotografuoti kur mano abi veisles setos. Esme laukai atrodo taip paseti kaip ir pas visus rugsejo 10-15dienomis tai jei ten sejot tokiom dienom tai nieko gero nepamatysi pas mane bet jei pas jus ruda zeme... tai tada grazu paziuret kai viskas sudyge :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ziuriu pilstot is tuscio i kiaura. Tai daigumo 100proc. ner, o kada lauko daigumas toks buna , geriausiu atveju jis buna kokie 85 proc prie 95 proc seklu daigumo. Antra zemes dirbimas , cia vel ar arimine ar bearimine jokio skirtumo, skirtumas kaip viena ar kita buda dirbi laikydamasis technologines drausmes. Trecia veisles, taip itakos tame yra , bet ir nezynot as bus salta ziema o buriat is kavos tirsciu. Kas gali garantuoti , kad tarkim koks akteuras perziemos ir atseikes po 10t/ha , tai tada kita rudeni visi pulsim ji seti kaip siemet stengiasi seti tik atsparias veisles. Ketvirta nera silumos , kad normaliai augalas vegetuotu (+5 ir daugiau vid, paros temperatura).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...