Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

visi kalbate kad beri tiek PK ir N ir yra toks ir toks derlius. o kaip del trasu isisavinamumo? kad N issiplauna tai aisku bet PK ir visko nepaima ir kaip tada su derlio planavimu gaunas?

Paisiskaitinek daugiau straipsniu yra parasyta kiek fosforo kiek kalio per vienus metus pasisavina ir panasiai :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visi kalbate kad beri tiek PK ir N ir yra toks ir toks derlius. o kaip del trasu isisavinamumo? kad N issiplauna tai aisku bet PK ir visko nepaima ir kaip tada su derlio planavimu gaunas?

PK reikia stenktis berti kas met panašiai vienodai. Taip palaikysi vienodą įtręšimą ir paskaičiuoti bus lengviau. Pagal paėmimą neką paskaičiuosi, nes P gali paimti 10%, o gali ir 50% nelygu oro sąlygos. K irgi paims nevienodai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai mazdaug beriat pagal tuos mokslininku paskaiciavimus ir tiek? o tai man to nedarius kasmet paberus kiek priklausa nesitiket planiojamo derliaus?

Jei bent 3 metus nedavei PK arba davei labai mažai, tai nelabai gal kas ir dirvoj likę. Ką atiduosi šiemet ypač P gali paimti labai mažai, daugiau liks kitiems metams. Kai išsinuomodavau kokias seniai nenaudotas žemes, kol atitręši per kokius 3 metus, derlius būna ženkliai mažesnis. Bet jei netręši, kitamet vėl atsidursi tokioj pat situacijoj.

Geriausiai aišku išsitirti žemes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien kituose svetainėse perskaites,kad kviečiai jau leidžia naujas šakneles,nustebau.Žemė pilnai įšale,pirma diena teigiama temperatūra,negali taip būti.Kadangi prie namu yra pasėta ž.kvietrugių iškasiau kelis augalus,nuploviau ir tikrai po 2-3 šakneles ant kiekvieno augalo.Vienos šaknelės ilgis 42mm ir galas dar įšale Padariau išvadą vegetacija prasidėjo sausio mėn.,o dabar dar nevegetuoja.Gal yra kitokiu aiškinimu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šiandiena aš kasiau kviečius, 4cm žemė jau atitirpusi kviečiai turi nemažai baltu šakneliu ir beje jos ilgos, o žemės įšalas baigiasi ties 20cm gyliu.

manau vegetacija buvo prasidėjusi prieš savaite kai buvo žemė labiau atitirpusi

Mano nuomone tos šaknelės atsirado sausio m. prieš užšalimą.Savaitės tarpe tokio kiekio ir tokio ilgio prie buvusios temperatųros negalėjo užaugti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šiandiena aš kasiau kviečius, 4cm žemė jau atitirpusi kviečiai turi nemažai baltu šakneliu ir beje jos ilgos, o žemės įšalas baigiasi ties 20cm gyliu.

manau vegetacija buvo prasidėjusi prieš savaite kai buvo žemė labiau atitirpusi

Mano nuomone tos šaknelės atsirado sausio m. prieš užšalimą.Savaitės tarpe tokio kiekio ir tokio ilgio prie buvusios temperatųros negalėjo užaugti.

gali būti tavo tiesa, dabar permečiau forumo žinutes kur rašėm kad sausio gale vasario pradžioje sniego turėjom 10-16 cm o pašalo nebuvo tik po to paspaudus šaltukui stipriau pradėjo žemė šalti. tai tada jie ir vegetavo. rašėm 128-131 puslapyje

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...