Jump to content

2007-2013m pusiau natūrinis ūkininkavimas


EKOTomass

Recommended Posts

Gerbiamas RR, neklaidink žmogaus!Sąliginiam gamybiniam pelnui skaičiuojamos tik triušių patelės :eusa-naughty: Viena tesiekia 26 Lt. Tai kiek jų reik kad gautum vieną EDV? Kaip minimum 2000. Kaip minėjau reik biski įdėt triūso į turimą žemę ir gausi tą vienetą. http://www.zum.lt/min/failai/3D-521EDV_ ... 11_29.pdf- nuoroda kaip pasiskaičiuot EDV pačiam nelakstant po seniūnijas. Tai elementaru gerbiamieji!

Aš nieko neklaidinu. Norint sužinoti faktą papraščiausias žingsnis vykti į seniūniją. Kaip pastebite, jis nori dabar teikti paraišką. Kaip pastebite, minėjo kad turi 3 ha, o ką su ta žeme daro, neaišku. Tad mums belieka tik filosofuoti (auginti avietes, morkas). Suprantu, kad deklaruodamas pasėlius pavasarį pasikeltų EDV, bet jam aktualu šiuo metu.

Pagal jo informaciją skaičiuokime: 108 triušių patelės; reikšmė 26 Lt; skaičiuokim, kad buvo laikytą 12 mėn.

108 vnt * 26 Lt = 2808 SGP, kas sudaro 0,68 EDV.

Tegul vadovaujasi Jūsų praktika ir lieka vėl nieko negavęs, o tik prisiklausęs įvairiausių rekomendacijų kaip skaičiuoti ir planuoti. Daugiau šiuo atveju, nesikišiu. Atsiprašau, kad suklaidinau, tikrai to nenorėjau.

Kiekviena nuomone yra idomi isklausyti ir tada apsvarstyti...As triusius rases veterinarijoj.Su zeme ka darau tai savaime suprantama 24 avys tai ganosi ir kazkiek sienauju be to triusems ir zoles ir sieno reikia deklaruoju kaip pievas.Va tas ir yra islaikymas gyvuliu nes pvz.as avis pirkau praeita ziema iki vasario menesio supirkau 10 eravedziu tada jos vede eriukus dar dapirkau barona na ir liepos 1 dienai deklaravau jau 24 tai tik va toj skaiciuoklej ten tas islaikymas taip iseina gadina viska?o triusiu veterinarijoj rasyta mano 20 pateliu 3 patina ir viso 108 liepos 1 dienai ir o pries tai ziema rases buvau lyg 100 tai va su ju islaikytu laiku ir nera aisku...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 777
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Ponas RR -pabočyk senioką,gal ir pasgariačyjau bin kiek, ale seniuj atleistina. Anie visi irzlūs ir narvujiti. Geriau sykium padėkim žmogeliuj, nes tie ponaičiai kur krėsluos sėdi apie kolchoznikus mažiausiai galvoja, jiem bile popieruką atrašyt ir diena prastumt. Taigi matai, gal ir ne du kavalkai tu triūšių reik,bet poros šimto patelių. Košmaras.Avinai ir avelės irgi ne ką ten duoda sąlyginio pelno. Lieka tik žemė norint staigia pašokt iki vieneto.Tuo labiau gyvuliai skaičiuojasi metų vidurkis ,o žemė deklaracijos dienai.Pievos teduoda 106 sąlyg.pelno :( Taigi viso labo 318 SGP. O jau jei ką nors pasėji- pašoksta mygom.Bandyk tartis su kaimynais ar giminėm kokiom kurie nedeklaruoja, uždeklaruok jų bulves pvz. ar dar geriau sodo gabalioką jei kas turi.Sudaryk panaudos ar nuomos sutartėlę ir vsio. Kitaip neprasisuksi. Pas vieną 10 arų pas kitą...Ir taip žmonės sukasi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ponas RR -pabočyk senioką,gal ir pasgariačyjau bin kiek, ale seniuj atleistina. Anie visi irzlūs ir narvujiti. Geriau sykium padėkim žmogeliuj, nes tie ponaičiai kur krėsluos sėdi apie kolchoznikus mažiausiai galvoja, jiem bile popieruką atrašyt ir diena prastumt. Taigi matai, gal ir ne du kavalkai tu triūšių reik,bet poros šimto patelių. Košmaras.Avinai ir avelės irgi ne ką ten duoda sąlyginio pelno. Lieka tik žemė norint staigia pašokt iki vieneto.Tuo labiau gyvuliai skaičiuojasi metų vidurkis ,o žemė deklaracijos dienai.Pievos teduoda 106 sąlyg.pelno :( Taigi viso labo 318 SGP. O jau jei ką nors pasėji- pašoksta mygom.Bandyk tartis su kaimynais ar giminėm kokiom kurie nedeklaruoja, uždeklaruok jų bulves pvz. ar dar geriau sodo gabalioką jei kas turi.Sudaryk panaudos ar nuomos sutartėlę ir vsio. Kitaip neprasisuksi. Pas vieną 10 arų pas kitą...Ir taip žmonės sukasi :)

Visi dabar jau deklaruojasi ir visi lietuviai o ka tai reiskia kad kaimynuj net ir galedami leist uzdeklaruot kazka neleis ir visokiausiu kitu priezascu prisigalvos o maldaut nesiruosiu as cia tiek giminaiciu tiek kaimynu... Na pas mane gyvuliu tai nemazes seip bet va tas islaikymas ir kitiems metams kada rasosi paraiskos? nes avys eruosis daug as ziema iki pavasario dabar bus 20 jau eravedziu triusiu vel seip 250 be problemu bet va kad tik paateles skaitosi tai pateliu na 50galiu islaikyt kergemu bet daugiau ju laikant tai cia jau gan daug nes visi suprantam kad triusiai veislus ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paraiška teikiama gal nuo rugsėjo vidurio,nežinau kaip bus kitamet. Bet tai ką tu turėsi paraiškos teikimo datai nesvarbu, tau žiūrės šių metų gyvūnų vidurkį. Dabar tavo turėt būt pan. apie 0,5 EDV, ir reik dar tiek pat. Nežinau kaip su gyvuliukais išspausi. O išsinuomot kokį hektariuką neina? Nu tada belieka statyt šiltnamį. Pasicekavyk koks mažiausias plotas tinkamas deklaravimui, aš nesitikslinau. Bet jeigu eitų deklaruot kad ir nedidelį - jis oho kaip iškelia EDV Pasižvalgyk čia, gal yr kas šiltnamius deklaruoja,pasiklausi. Bandyk prasukt gal tokį variantą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paraiška teikiama gal nuo rugsėjo vidurio,nežinau kaip bus kitamet. Bet tai ką tu turėsi paraiškos teikimo datai nesvarbu, tau žiūrės šių metų gyvūnų vidurkį. Dabar tavo turėt būt pan. apie 0,5 EDV, ir reik dar tiek pat. Nežinau kaip su gyvuliukais išspausi. O išsinuomot kokį hektariuką neina? Nu tada belieka statyt šiltnamį. Pasicekavyk koks mažiausias plotas tinkamas deklaravimui, aš nesitikslinau. Bet jeigu eitų deklaruot kad ir nedidelį - jis oho kaip iškelia EDV Pasižvalgyk čia, gal yr kas šiltnamius deklaruoja,pasiklausi. Bandyk prasukt gal tokį variantą.

Siltnamiai yra 2 bet tokie ka zinau ar skaitosi 10metru ilgis 3 plotis abu tokie pat.O tai jau nuomuotis tada reikia kada jau siemet iki nauju?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žemę? Kitai deklaracijai, aš gi sakiau kad žemė skaitosi deklaravimo metais, o gyvulų vidurkis už praeitus metus. Tai pasidomėk ar negali uždeklaruot šiltnamių. Koks min. plotas. Jei pagal bendrus reikalavimus-10 arų, praklent daug. Bet tai tau pašokt EDV iki 2

o kaip tas edv skaiciuojas pagal gyvulius? turiu 1,5ha nuosavos ir 12ha nuomuojamos+ 4karves 5 telycios versingos ir 6buliai ir 5versiukai 3men,kiek to edv butu uki pavasari noriu isiregistruot.ar su tiek jau apsimoka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keista, tai pasiguglink , NMA portale tikrai rasi tą lentelę. O tai nesupratau, tai pats nedeklaruoji kiba? Ar tik ne ūkininkas? Nu įsiregistravęs gautum limitkę žymėtam dyzelinuj. Be to galėtum sudalyvaut kad ir šioje diskutuojamoje programoje. Kitais metais juk žada dvigubą paramą pagal ją. Jei nesikeis reikalavimai , tai labai paprasta programa su min.įsipareigojimais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keista, tai pasiguglink , NMA portale tikrai rasi tą lentelę. O tai nesupratau, tai pats nedeklaruoji kiba? Ar tik ne ūkininkas? Nu įsiregistravęs gautum limitkę žymėtam dyzelinuj. Be to galėtum sudalyvaut kad ir šioje diskutuojamoje programoje. Kitais metais juk žada dvigubą paramą pagal ją. Jei nesikeis reikalavimai , tai labai paprasta programa su min.įsipareigojimais.

radau,tik dar ne viska susigaudziau,kiekvienas gyvulys skaiciuojas lt ir virs 4tukst gaunas 1edv?ar kazka netaip ten nuziurejau :) nu symet prasiau kad tevai dar uzdeklaruotu nors ir nera ukininkai,daugiausia tai del to kuro norisi nes gana per ta darbymeti is koloneliu pilti kaip tiek kainuoja,nu ir gal i ateiti kokia paramele gausis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galite savo EDV paskaičiuoti čia https://www.vic.lt/ , pagal pateiktą EDV SKAIČIUOKLĖ (dešiniajam šone).

Taip pat galite paspaudę nuorodą ties Naujienų straipsnių "2013-09-04 - Dėl galimybės peržiūrėti registruotos žemės ūkio valdos duomenis", galėsite sužinoti tikslų savo EDV. Šiuo atveju reikės prisijungti per El. vartus.

Jeigu tai sunku, tad kreipkitės į seniūniją, ši pateiks jūsų esamą EDV.

Jeigu trūksta, ar norite planuoti tai tada Tata rekomendacijomis vadovaukitės. EDV SAKIČIUOKLĖ tikrai palengvins šį darbą.

Sėkmės!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mantas33

Ar išsiaiškinai, koks tavo EDV? Nesunku gi, gal netyčia tavo ūkis trauks 1 EDV, nereikės laukti kitų metų. Man knietėtų pačiam kuo greičiau išsiaiškinti, o gal tinkamas paramai. Matyt tiek tereikia tos paramos, tik kalbi, kad kalbėt. :) Jeigu bus mažesnis, žinosi kiek žemės atskiromis kultūromis reikės papildomai deklaruoti. Pagal pateiktą deklaraciją tavo EDV bus paskaičiuotas liepos 1 d. Ir paprastai būna paraiškų rinkimas po šios datos. Nuoma turės būti sutvarkyta deklaruojant, o kada tu sutarsi tai čia tavo reikalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mantas33

Ar išsiaiškinai, koks tavo EDV? Nesunku gi, gal netyčia tavo ūkis trauks 1 EDV, nereikės laukti kitų metų. Man knietėtų pačiam kuo greičiau išsiaiškinti, o gal tinkamas paramai. Matyt tiek tereikia tos paramos, tik kalbi, kad kalbėt. :) Jeigu bus mažesnis, žinosi kiek žemės atskiromis kultūromis reikės papildomai deklaruoti. Pagal pateiktą deklaraciją tavo EDV bus paskaičiuotas liepos 1 d. Ir paprastai būna paraiškų rinkimas po šios datos. Nuoma turės būti sutvarkyta deklaruojant, o kada tu sutarsi tai čia tavo reikalas.

Neissiaiskinau nes nezinau kaip jie raso gyvuliu amzius...Man ten buvo kalbeta su jais telefonu tai aiskino kad neiseina...Pasiskaiciuot as ir pats zinau ta skaiciukle bet va su tuo gyvuliu islaikymu neaisku man jai pas mane butu 12 menesiu viskas tiek avys 24 tiek triusiai 108 tada plius mano zeme tada iseitu bet kada jie skaiciuoja man trumpesni gyvuliu islaikyma tada ir nesigauna man tas 1,05 butu jai po 12 menesiu islaikymas.O ten jie na man tokia susidariusi nuomone ir is visu paaiskinimu nera suinteresuoti konkreciai pasakyti kaip dabar ka daryt kad issivercent su tuo ka turiu ir didinant tik gyvuliu skaiciu o ne zemes ir ne paselius...Man dabar aiskina skaito kad gi pas tave niekas nepasikeis tai gi neiseis cia tai kad va dar gi paskiau jai iseit tai gi va 20 procentu daugiau turi buti po 5 metu tai gi rupinasi gi mat gi gal as neisgalesiu padidint nu daug cia pasakot...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mantas33

Netelefonu reikalus reikia tvarkyti. Nuvyksti į seniūniją ir prašai EDV pažymos. Viskas. Gal jie patys nežino taisyklių ir klaidina žmones.

Arba antras punktas, jungiesi per El. vartus ir pats pažiūri. Negi taip sunku.

Triušiai, kiaulės registruojami bandomis. Tai reiškia, kad tu nurodai metų pradžioje, kad laikai tiek tai triušių. Metų gale automatišai jie yra anuliuojami, jeigu pats metų eigoje nedarai korekcijų. Metai pasibaigia vėl nueini į Veterinariją ir nurodai triušių skaičių pagal grupes. Taip ir gausis, kad juos laikai ištisus metus. Avys registruojamos kaip karvės, jeigu užregistravai vieną kartą, tai jos ir nedingsta. Tik dingsta iš tavo ūkio kai parduodi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pakelt 20-čia proc. reikia trečiuos metuos. Jei pasikeli, tadu da du metus moka. Jei nepasikeli-toliau nemoka bet už tuos tris metus grąžinti nereiks.Svarbu kad tik pirkimai būtų teisingai atlikti. Tai jei avis pirkai daleiskim birželį, tai metinis vidurkis bus pusė turimu. Nejau neaišku? Metinis vidurkis. Gali gautis ir šešios su puse avies daleiskim :lol: Avis padalini iš mėn . kiek laikai.Tai per šiuos metus kas tau gaunas su tais gyvuliukais pasiskaičiuok ir žinosi.Ponam krėsluos žinau kad dzin mes. Ne tokių istorijų galiu pripasakot apie ponus. Sukis pats kitaip nieko nebus. Jei esi deklaravęs tai kaip rašė gerb.RR gali užeit VIC svetainėn ir pamatysi. O kaqi aš pats deklaruoju tai sistema išmeta iškart EDV uždeklaravus. Nepasiduok niekam , kitaip nieko nepasieksi gyvenime!Sėkmės Gali rašyt man skaipan jei kas - Fiodoras Kuznecovas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbejas ir ne telefonu jau buta ten keleta kartu vos ne giminiu ten yra bet na zinot kaip buna su norais padet ar patart zmonem...Jie buvo mat atsiverte mano ta skaiciuokle ir mato kad neiseina.Na ziuresiu kaip cia kas su tais gyvuliais dar pasitarsiu su seima ir ar kur kitur nuvazuoti reikes...

O ar prisijungei per el.vartus ir pažiūrėjai kiek dabar turi EDV?! Nes pagal parašymą ratais kvadratais vaikštai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...