Jump to content

Vasariniu kvieciu auginimas


diler

Recommended Posts

Bet algi sutik su tuo kad trešime turės buti kažkokios korekcijos ar tai skistam pavidale ar dar kas nors kai metai bus sausesni nei vidutiniškai.Nes šie ir praeiti metai yra drėgnesni nei vidurkis todėl ir pasiteisina toks trešimas.

:eusa-naughty:

Tik pastaba. Nekalbėkim už visą LT. Šie metai yra ko gero sausiausi per visą 24 metų ūkininkavimą. Visiškai nudžiuvo keletas ha rapsų, arti to ir vasariniai kviečiai lengvesnėj žemėj. Derliaus gali būti tik pusė lyginant su pernai. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku su jumis abiem , sakoma "iesli dozd iesli grom nam nienuzen agronom" , nera dregmes nebus ir derliaus , pilk nepiles ar salietra , kasa ar karbamida bet kokiam pavidale , vienintelis issigelbejimas laistimas , tik kokiem plotam...

Tingiu dabar skaičiuoti, bet man rodos kažkada skaičiavau, kad 1mm kritulių tai ar ne 10 t/ha vandens, o normalus lietus kažkur apie 10 mm prilyja, tai čia reiktų 100 t/ha. Mano prūdo matyt tik 1 ha teužtektų. Aplamai įdomu ar kur pasauly yra laistomi javai, ar tik daržovės ir sodai? :eusa-think:

O dėl sausros, tai didžiausia problema tame, kad suduota tai ant 6 t, o bus ko gero iki 4t/ha. Tai prie tokių kainų finansinė matematika nebesueina visai, tiksliau sueina, bet į minuso pusę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 4 mėnesių...
Jomajo, čia dirvą rūgštinti ir griovius tręšti norite su 237 kg/ha v.m. azoto kiekiu?? :eusa-doh:

tadasjo, parašyk norimą gauti derlių, paskui bus galima patarti trąšų normas.

kad nesam tokiame lygyje kad trest pagal norima derliu nes zemes neispudingos o ir patirties dar nera tinkamai iki galo augalu priziuret tai bandom mokomes eksperimentuojam o tresiam taip kad nebutu minuso eitu ka uzdirbt kol patobulesim

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

be sulfato, tai taip, 174 kg/ha v.m., bet jei jo dėsi, tai... :eusa-doh:

Beja ten buvo mano rekomendacijos parasytos vasarinio rapso, su kvieciukais nesu reikalu turejas :icon-wink: siaip rapsui as stipresniu nPK 300 dedu kur mazai azoto(6-26-30 ar 9-25-25) ir panasiai ir 300 sulfato ir 300 salietros 3 metai is eiles derliaus vidurkis 3t/ha zemes prie tu prastesniu :icon-wink: Prasidejo bedos su ziedinuku, tai perejau ant zieminio rapso tiesa su juo sekasi sunkiai... Cia tresimas vidutis taip, kad neissigask yra kas duoda daug daugiau :D Pavartyk forumo temas apie rapsus ir kvieciukus yra prirasyta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie rapsų tręšimą aš nesiginčiju, panašiai ir aš darau. Kviečiukams ir panašiai kaip rapsui, tik sulfato seikėju mažai arba visai neduodu, pagal turimą sulfato kiekį sandėlyje. Mano manymu, pranašesnės NPK trąšos yra tos, kurios yra skirtingo balanso (5-15-30, 8-19-29 ir t.t.).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As pavyzdziui vien del to stengiuos nenaudot 16-16-16 ar 15-15-15, kad juose salyginai mazai kalio.. Geriau duodu stipresniu ir papildomai azoto. Salykliniam mieziam ir suku galva ar azafoskes 500kg i ha ar 300 6-26-30 + salietros 150kg, pliusas tik tas, kad azafoske greiciau tirpsta nei koks misinys

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As pavyzdziui vien del to stengiuos nenaudot 16-16-16 ar 15-15-15, kad juose salyginai mazai kalio.. Geriau duodu stipresniu ir papildomai azoto. Salykliniam mieziam ir suku galva ar azafoskes 500kg i ha ar 300 6-26-30 + salietros 150kg, pliusas tik tas, kad azafoske greiciau tirpsta nei koks misinys

Pritariu dėl azofoskės. Daugumos augalų poreikis K gerokai didesnis nei P, o žemėj bent jau pas mane pagal tyrimus P ir K beveik vienodai rodo. Todėl dar kišti P be reikalo tikrai netikslinga. Šiemet užsipirkau aplamai vien K chlorido. Azofoskė gera trąša dėl gero tirpumo, tik naudoti reiktų manau su saiku, kad neišbalansuoti PK santykio dirvoj.

Tuo pačiu klausimas: kiek kas naudojat S vasariniams kviečiams?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...