Jump to content

Išbandykite žaliajį kurą be didesnių investicijų


žalias

Recommended Posts

Nezinau kaip kitiems bet man cia atrodo kazkur yra paslepta kazkokia mintis. Arba kazkas iki galo visko nesako. Ar tik nebus kaip su serbentinais daug kam atsitiko. Sodinkit, auginkit, skinkit ir patys valgykit.

O beto su realizavimu (sio kuro), nezinau kaip visoj Lietuvoj, bet kiek teko girdet ir matyt tai sia ziema katilines (aplink mus) kuro turi pakankamai. Yra tokiu imoniu kurios butent ir tiekia medienos susmulkintas atliekas katilinems. Ir ka siemet sunku su realizacija. Pasiula didesne negu paklausa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

... man tas zilviciu verslas irgi itartinas yra

Pliusas

Kiek zinau EU labai remia atsinaujinancios energijos saltinius - geitai auganti zaliava yra gerai ir galetu buti paklausi.

Minusai:

1. Pjaunant miska pakankamai nemazai susidaro atlieku - jas susmulkinus gauni ta pati kaip ir tie zilviciai.... o ka bekalbeti apie naturalias "plantacijas" pakelese, pamiskese

2. Jeigu jau auginti palntacijas, tai naturalus medziai atrodo daug patikimiau - puikiai visi zino apie ju ligas prieziura ir pan - gal netoks produktyvus, bet patikimas (kazkaip netikiu kad tas zilvitis sveikas saknis islaiko 100 metu)

3. Be medienos yra begale kitu augalu kuriuos butu galima kurenti. Mane sudomino topinambai - plantacijos nemaciau, bet buvo pas mus koks aras savaime uzsisejes - kasmet uzaugdavo nepraeinamas miskas,nei ravet nereikdavo - vos isnaikinom :) - daryk is ju briketus kokius ir i peciu ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek aš žinau ir girdėjau tai su žilvičiais biznis išeina tik platinant sodinukus, o visa kita jau "monkės biznis".

Kaip sakė vienas žmogelis kuris jau virš 10 metų augina šią kultūrą tai sodinukas kainuoja apie 2 centus :icon-exclaim: o ne 2 Lt. Produkciją pradeda duot tik nuo trečių metų, ir gerai ten kažkas rašė kad būtent PAJAMŲ o ne pelno yra 800 lt.

Yra susikūrę tos Rubikono dukterinės įmonės kurios superka produkciją, bet ... pasiūlai kad atvažiuotų, jokių problemų nusipjauk, privešk ir sudėk prie kelio atvažiuosim pasiimsim. Taip kad išeina geras minusas :icon-mad

O kaip pagalvoji kaip reikės visas šaknis ir kelmus išnaikint kada tai ir ant bačkos galima atsisėst.

Manau Žaliasis :icon-mrgreen: irgi pagavo verslo gyslelę todėl taip intensyviai siūlo savo sodinukus. Bet kad jau tų sodinukų augintojų daug atsirado, va tik produkciją mažai kas augina, keli entuziastai, kad kokį kašiką nusipintų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Noriu parasyti siek tiek info:

sodinuko kaina 10-18ct taciau norintiems tuo uzsiimti siulyciau pirkti Lenkiskus, o ne svediskus, kurie neturi patento mokescio uzsimete, nes uz kiekviena sodinuka parduodamas gausi dar moketi po 5ct kaskur.

Patarimas pries sodinant, pasiruoskit gerai dirva kad nebutu piktzoliu ir nenustelbtu paskui medeliu.

O norintiem rimciau uzsiimti siulau pasiskaityti literaturos yra ir lietuviska medziaga.

Auginkit y sveikata :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

kazkada susizavejau serbentais...., kazi ar verta zavesiu pasiduoti dar karta???? nemaciau nei laidos nei skaiciau kur, esu giliai isitikines, kad is rapsu hektaro be problemu turesime po 800 lt is ha pelno, juolab, kad poreikis auga kur kas greiciau nei zaliajam kurui, man jis kazko tai jau dabar smirda... kaip ir serbentai :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...

hanoveryje teiravausiu kaimynu vokieciu kiek reikia ha tureti kad butu rentabilus verslas, jju nuomone minimum 200 ha, nes derlius dorojamas kas antri metai, plius technika, uzsakovai, o dar ne visi pirkejai perka zalia produkta, daugeliui reikia isdziovintos produkcijos, sandeliavimas ir tt, 5 ha tik bajeris istikes vietoj insulto

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...