Jump to content

Ar lengva rasti gerą darbuotoją ?


efrendas

Recommended Posts

Pastaruoju metu pasidarė ganėtinai sunku rasti gerą darbuotoją darbams ūkyje, tuo labiau kvalifikuotą :( Būtų idomu sužinoti kaip sekasi kitiems ūkininkams, kurie samdo darbininkus :icon-question: Ir dar vienas klausimas:

Kaip išlaikyti gerą darbininką, kad jis nepabėgtų kur į vakarus :D , jei žiemos laikotarpiu ūkije praktiškai nėra darbų.

Pasidalinkite mintimis :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 51
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Mano nuomone yra du variantai, kuris geresnis nuspręskit patys. Mano kaimynas, visą žiemą varo virš 10 vyrų į darbą ir moka algą (gana didelę). Ką jie veikia - tipo remontuoja senus rusiškus laužus, nes pinigų investicijoms kaip suprantu nelieka (jau keli metai jokios naujos technikos, tik nudrožtų Donų prisipirko). Mes irgi dirbam visą žiemą, bet vyrai turi darbo - fasuoja bulves. Ūkis kokius keturis kartus mažesnis, bet kiekvienais metais atnaujinam techniką arba pastatom pastatą. Visa tai daroma tam, kad kuo mažiau reiktų rankų darbo ir žmonių. O žmonių nėra, nes šalia Kaunas ir kiekvienas normalus žmogus gali dirbti ten. Mokėt po 1500 lt tikrai nesiruošiu (už 1000 galvotas vyras jau nenori dirbt), geriau tuos pinigus investuosiu į našesnę techniką ir dar sumažinsiu darbininkų skaičių. Tai va

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomone yra du variantai, kuris geresnis nuspręskit patys. Mano kaimynas, stambus ūkininkas, visą žiemą varo virš 10 vyrų į darbą ir moka algą (gana didelę). Ką jie veikia - tipo remontuoja senus rusiškus laužus, nes pinigų investicijoms kaip suprantu nelieka (jau keli metai jokios naujos technikos, tik nudrožtų Donų prisipirko). Mes irgi dirbam visą žiemą, bet vyrai turi darbo - fasuoja bulves. Ūkis kokius keturis kartus mažesnis, bet kiekvienais metais atnaujinam techniką arba pastatom pastatą. Visa tai daroma tam, kad kuo mažiau reiktų rankų darbo ir žmonių. O žmonių nėra, nes šalia Kaunas ir kiekvienas normalus žmogus gali dirbti ten. Mokėt po 1500 lt tikrai nesiruošiu (už 1000 galvotas vyras jau nenori dirbt), geriau tuos pinigus investuosiu į našesnę techniką ir dar sumažinsiu darbininkų skaičių. Tai va

Na žiema remontuoti techniką, jei neturi šildomų garažų tai nesinori, nes toks ten tas remontas gaunas :D kalbu iš savo patirties.

Joniškis aišku ne Kaunas, už 1000 per mėn. atsirastų nevienas norintis padirbėti, bet normalų protaujantį vyruką sunku rasti, nes jų paprasčiausiai likę vienetai ir tai jei turi kokį normalesnį darbelį, nenori jo keisti, kad ir labai geras sąlygas siūlytum :) O vietinių latrelių gali rasti ir už minimumą, bet su jais tikras vargas ir su tokiais nesistengiu turėti reikalų :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Darbininkų tai yra tik reikia suteikti normalias salygas .Patarimas pasiūlikite tokias salygas ir atlyginima už kuri pats suiktumei laisvu laiku padirbėt pvz pas ji :icon-question:

Sorry, bet cia jau ziauria nesamone parasei ir pats pats nepagalvojai.

juk darbininkas ir lieka darbininku. meistra gali laikinam darbui pasisamdyti. o liumpenams moketi alga kaip "sau" tai tik po proto suminkstejimo. jie kaip lauze inventoriu uz 600 LTL taip pat lauzys ir uz 4000 LTL. vienintele racionali iseitis - automatizavimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu Biesui, jei samdytas darbuotojas dirbtų tiek kiek pats dirbu ir sugebėtų dirbti viską ką jam nurodai, tai aišku ir algą galėtum gerą mokėti, bet deja kol kas tokio dar neradau :D Turi kiekvieną stumti, traukti ir kitaip judinti :) labai retai parodo įniciatyvą iš savo pusės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai nepagalvokite kad as siaip sau sapalioju pas mane asmeniskai dirba 5 zmones atlyginima moku min 1000 maks 2000 aisku ziema sunku buna prasiverst bet imanoma prisirinkti galiu ir desimt po sesis simtus moketi vaikscioti is paskos ir ziureti kad ko nenuknistu.ar nepridirbtu o kai gauna normaliai tai atsisijoja visi pijokai nes kurie nori dirbti tai ir dirba kaip sau . Pijokui vienodai padirbs viena diena gaus pinigu pasigers o ryt bus jam negera pagalvos prarasiu darba nuirka nueisiu kai bus gera pas kita ukininka ir vel ta pati litanija. Vienais metai turejau astuonis,,pijokus'' tai turejau vargo ir uzdirbo jie man dar maziau nei dabar kai turiu penkis :icon-idea:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o moket 2000, vis tiek samdomas yra samdomas, niekada taip nedirbs, kaip pats pasidarai[karti patirtis]

Pilnai pritariu vojageriui, išimtis gal būtų tik toks traktoristas, kuriam technika yra visas gyvenimas, tai toks sėdėdamas traktoriuje jaučiasi laimingas ir dirba tikrai gerai, bet tokių pasitaiko labai retai. Asmeniškai pažystu du ir tie dirba ne pas mane :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o moket 2000, vis tiek samdomas yra samdomas, niekada taip nedirbs, kaip pats pasidarai[karti patirtis]

Pilnai pritariu vojageriui, išimtis gal būtų tik toks traktoristas, kuriam technika yra visas gyvenimas, tai toks sėdėdamas traktoriuje jaučiasi laimingas ir dirba tikrai gerai, bet tokių pasitaiko labai retai. Asmeniškai pažystu du ir tie dirba ne pas mane :(

Na as kai metus pas ukininka dirbau, tai variau kaip arklys, per darbymety nuo 7 iki 12 o per runkeliu emima nuo6 iki1 nakties, ir ka uz valanda gaudavau 2,5 lito (tai buvo pries 3 metus) metus laiko taip atvariau, patiko ir dirbt ir sefas geras pasitaike, bet zinai kai per menesi gauni tik 500lt na dar pietus tai zinai dar kol nevedes buvau kentejau, bet viena diena pasakiau kad dirbdamas pas ji jauciuosi nesmagiai nes nuo darbo atlaisvinu maziausia 3 arklius ir isejau, dabar dirbu po 12 val 2dienas 2naktis ir 4 laisvos ir gaunu 1100, dar zada padidinti alga, na man patinka su traktoriais tai dabar su cekisku uno krautuvu dirbu. ne tau vargt nereikia, ne kratytis po laukus, daug laisvo laiko, ir dar pinigeliu nemazai. O ka tie ukininkai gali pasiulyti 1000lt o kiek arti uz ta tukst reikia? Dirbau su visa technika tai dabar kai tik sutinka siulo tas ukininkas sugrysti pas ji. nes tikrai nera universaliu mechanizatoriu kaime.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

duokit man 2000 lt i rankas per mėnesį, dirbsiu kaip niekas :) Nežinau pijokams gal kitaip atrodo, bet bent jau man tai kitaip. Aš bet kokiu atveju jei žmogus priėmė mane į darbą, tai negaliu jo apvilti ir dirbti visai atmestinai. Na aišku ir darbo kokybei turi įtakos darbo užmokestis. Nes jei pvz išvarytų mane į laukus ten ravėti ar pan. už 500-600 lt per didžiausius karščius ir pan., tai tikrai nebūčiau patenkinta taip ardama(tada geriau kokiam prekybos centre arti už tą patį, bet viduj, ne lauke), automatiškai dirbčiau prasčiau manau arba jei ne prasčiau, tai tikrai greitai manęs ten neliktų. Na jei žinau kad už tokį vargą gausiu gerokai virš 1000 lt, tai jau šis tas. Verta ir pakentėti ir paplušėti. Toks kaip ir stimulas gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kad specialistų trūksta tai tikiu. Čia ne tik ūkininkams, bet ir šiaip visokioms firmoms ir pan. Neparuošia dabar tų specialistų. Pati mokiausi LŽŪU agronomiją. Patikėkit, labai nusivyliau mokslų kokybe. Ir šiaip girdėjau iš pažįstamų, kurie ieško visokių darbuotojų, tai jie irgi skundžiasi, kad nieko neparuošia. Nors mokiausii bene geriausiai, bet.... žinios tik teorinės, o manau patys žinote ką reiškia teorinės žinios, tik tam kartui. Aišku kažkas išliko, bet praktika yra praktika. Tuo labiau kai dabar visiems atrodo kaip ir neprestižas stoti į tokias specialybes kaip žemės ūkis, tai ten sustoja visi tokie dažniausiai kurie kitur neįstojo, tai tuo pačiu ir mokosi taip atmestinai. Dėstytojai irgi matyt taip dėsto atmestinai. Nors aišku, dėsto tai dėsto, bet žiaurus trūkumas normalios praktikos. Ir praktikos tiesiogine to žodžio prasme. O ten praktika gaunasi beveik tas pats kas išnaudojimas studentų: daržų ravėjimas, derliaus rinkimas ir pan. Kokia čia praktika :) :)

Vat kai praktiškai parodė ir liepė nugenėt vaismedžius, tai iki šiol dar turi supratimą kaip reikia tai daryti. O ką teoriškai išdėsto, tai pamiršti su laiku.

Bet vistiek ateis laikas kai atsiras gerų specialistų, negali būti visada blogai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 4 savaičių...

Visad stengiuos dirbt saziningai ir daug, bet darbo uzmokestis turi labai didele itaka darbo kokybei. Labai nepatinka fiksuotas atlyginimas, nera visiskai jokio stimulo plesytis, nes ar arsi ar sep baranka sukiosi nebus jokio skirtumo. Kitas reikalas kai dirbi ir uzsidirbi, zinai kad dirbdamas esi atsakingas ir kad darbdavys is taves gali reikalaut kokybes. Be to, labai malonu jei jis dar ir ivertina tavo pastangas, bet tokiu labai mazai.

Kiek teko vazinet per ukinykus, tai darbo jegos tikrai labai truksta. Kiek nustebino vienas ukinykas suzinojes kiek per diena uzdirbu (kartais minimumas), tipo kaip cia taip gali but?! Bet! man patiketa visiskai nauja tecnika kuria priziuriu ir rupinuosi kaip sava, nes tik taip dirbdamas as galesiu dirbt ryt ir poryt ir gerai uzsidirbt (+ darbas man labai patinka :)). Darbo kokybe ir produktyvumas pirmoj vietoj, o ir protingas darbdavys supranta kad taupydamas gali ir nesutaupyt. Taigi gal geriau moket zmogui tiek uz kiek pats sedetum traktory o ne stebetis kaip cia anas daug uzdirba, nors as uzdirbu nuo to ka ir kaip padirbu.

Zinoma paskutine pastraipa tik pavizdys, saziningu zmoniu vienetai, bet va Varztelio atveju darbdavys labai nesaziningas, upa dirbt oj kaip numusa, o kitur nuejus vel dirbt uz 3 turbut ne vienam nebesinori.

Va ciupkit Hari, jaunas, gabus vaikis :icon-cool: tiesa dar mokytis daug reik, bet protingi mokosi visa gyvenima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...