Jump to content

Lubinu prieziura ir kulimas


Biesas

Recommended Posts

sveiki gyvi,

turiu klausima. kelinti metai auginame lubinus. ( ukis nera ekologinis ) zemes nera derlingos. prikuliame apie 2 t/ha jokiu chemikalu lubinams nenaudojame.

beda yra viena. sekla nevienodai subresta. dalis jau saudo likusieji dar zali. laukas neprastai piktzoletas tampa. todel kuliant i bunkeri eina zalia mase. buna, kad net sraiges uzkemsa. ar cia normalu. kazkas rase, kad kuliasi greitai ir lengvai. bet man kulimas siauba kelia.

parasykite kolegos kokias klaidas darome.

aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmiausiai tai reikia žinoti kokia veislė, gal ji taip ir prinoksta nevienodai. Tada prieš javapjūtę reiktų nupurkšti kad ir Rundapu tai ir žolės sumažėtų ir lubinai nudžiūtų.

Kita problema gal per giliai ir nevienodai pasėji, tada jie ir sudygsta nevienodai, o ir pribręsta skirtingai. Dar po sėjos labai sveika privoluot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmiausiai tai reikia žinoti kokia veislė, gal ji taip ir prinoksta nevienodai. Tada prieš javapjūtę reiktų nupurkšti kad ir Rundapu tai ir žolės sumažėtų ir lubinai nudžiūtų.

Kita problema gal per giliai ir nevienodai pasėji, tada jie ir sudygsta nevienodai, o ir pribręsta skirtingai. Dar po sėjos labai sveika privoluot.

Taip sutinku, kad labai svarbu vienodai paset, tada paselis toligiau pribresta. O siap jeigu nepurkst chemija, tai geriau laukt, kad pradetu biret, bet nebutu zaliu, nes lubinus labai sunku isdziovint(neturint geru dziovyklu). O del kulimo tai jis labai lengvas ir greitas, bent jau mum. Siemet pjovem rugsejo 10d. atrodo, tai zaliu viskai nebuvo, o tik koks 5% atsidariusiu ir todel nebuvo jokiu problemu su sandeliavimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki gal kas lubinu auginimo tehnologija kokia nupasakotu? kiek jie lai,ko auga? kaip trest reikia? kiek kult galima? noreciau hektara uzset isbandymui ( uzsiaugint seklos) :icon-rolleyes:

buvau rimtai uzsideges ir as bet tiek patyrusiu nuomuoniu prisiklausiau kad praejo noras. vien zo vargas su jais pasirodo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

40ha tai ne mazas plotas ir laiku sukult tikrai iskiltu problemu, as noriu 1-4 ha uagintis seklai kad galeciau uzsiimt tausojamaja zemdirbyste gerint dirvozemio struktura hemine sudeti praturtint zale trasa azotu fosforu kaliu humuso kieki kelti ir taip toliau, tai verce apmastyti kilancios trasu kaino, ypac nelabai derlingose dirvose kaip musu uzkampyje, tai tiek.

man reikalinga 200kg na gal kibiriukas virsaus :lol: siauralapiu lubinu, veisles "derliai" jei ne pasene zinios gana gera veisle, uzaugina nors ne didziausia zalios mases kieki, bet pakankama, o auginant sekloms, subresta per 82-102 dienas priklausomai nuo meteorologiniu salygu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Derlių" ir dar "Borutos", bei "Borvetos turi Vokėj Lietuvos žemdirbystės institutas. Tel. 8-5-2645438 direktoriaus ir mob. 8-650-25500, Sekretorė - 8-5-2645430, 8-5-2645560.

Man tai lubinai augint visai nieko, preižiūros mažai reikalauja, o smėliukan gerai auga. Aišku jei žemė gera tai neverta jų auginti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu labai,

sejame lyg ir pagal reikalavimus. laukai voluojami.

matomai reiks chemija supilt.

Taip sutinku, kad labai svarbu vienodai paset, tada paselis toligiau pribresta. O siap jeigu nepurkst chemija, tai geriau laukt, kad pradetu biret, bet nebutu zaliu, nes lubinus labai sunku isdziovint(neturint geru dziovyklu). O del kulimo tai jis labai lengvas ir greitas, bent jau mum. Siemet pjovem rugsejo 10d. atrodo, tai zaliu viskai nebuvo, o tik koks 5% atsidariusiu ir todel nebuvo jokiu problemu su sandeliavimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Ar galit kas atsakyti i Aloyzo klausima ?

man ir tas aktualu, noreciau paseti zaliai masei po vasariniu javu, patarkit kas, kaip tai padaryt ir gal kas turite seklos, pirkciau 4-5 ha apseti

kokia norma kaip seti kaip juos reikai apdirbti :) ( niupjauti ar su lekstem prasissukt :) ir t.t ) pries apariant

ACIU

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seja - kai galima ieiti i dirva panasiai kaip mieziai.Gylis apie 2-3cm, butina privoluoti. Norma - 300 - 350kg/ha(kuo tankiau tuo maziau piktzoliu).

Tresimas - KCl apie 100kg ir fofforo 50kg/ha priklausomai nuo dirvozemio. Labai gerai meslas.

Stebeti ligas. Geltonziedziai linke sirgti, bet manau dabar veisles atsparesnes, o siaip melynziedziai duoda didziausia derliu.

Kulimas - kai pradeda sprogineti ankstys. Skutimas kuo greiciau, manau tuo geriau, zeme spes susiguleti iki zieminiu sejos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

matai ,kai aš pernai auginau boruta ,tai kai kuli atidaryk daugiau situs tai žalios virkštis išeina per smulkintuvą ir man nusikūlė pusė bėdos žalių nebuvo ,bet kad jie nebuvo labai ir sausi,nes sėjau labai anksti o prieina vėlai ,nei velnio kaip sakė anksti ,tai paskui nieko negaliu daryti su piktžolėmis tik aparti ir ant žieminių jei derlių imsit abejoju su šią sėkla ar spėsitpasėt žieminius po jų,bet dar vieną bėda ,kad šiemet ir kiekvienais metais vis reiks vežti į sėklos inspekcija ir tirsite kartumą ,jei daugiau kaip atrodo 5 negausite išmoku ,tai šiemet nebesėsiu o sėsiu žirnius ,mažiau vargo,o kai pirksit sėkla ,kad būtų ir pažyma dėl kartumo,kad neapgautu ,pernai pirkau litagroje tai borutos kartumas buvo 0 ,tai užkniso su pažymomis ,reikėjo papildomai mažiausiai trijų pažymų. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-eek: na tikrai , parasyk kas gausis, net idomu....

taip, kai sekla "atpigo" tai kur besidesi, tenka mazinti kieki, bet jei kalbant apie iprastinius ukius, tai tie kurie turi savos seklos, gali seti ir 300kg/ha. Realiai mastant, kuo daugiau produktyviu stiebu, tuo daugiau zaliosios mases, ir biologinio azoto galima sukaupti dirvozemyje. Tik butina salyga - pakankamas kalio ir fofsforo trasu kiekis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kada geriausia paseti lubinus zaliai trasai? Kuo anksciau (balandzio vidury) ar palaukti kol susils (tarkim geguzes pradzioj ar pan.), man ju kult nereikes, tik dar po lubinu galvoju garstycios uzseti. Dar prie to pacio, kada geriausia lubinus suleksciuoti, zydejimo metu, ar veliau kada?

Zinau kad ekonomiskai butu nelabai efektyvu, bet lygtais galima gesagardu nupurksti po sejos, gal zoliu nebutu tiek daug? Nes paskui kai toks miskas uzaugs tai man is tu lubinu didelio tolko nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...