Jump to content

Vasarinis rapsas


dariius 30

Recommended Posts

Nori galvos skausmo  :) prieš pora metų teko auginti vasarinį rapsą du metus paeiliui, buvo sėta į sunkias dirvas, dygo labai sunkiai bangomis, pakraščiuose kur  lengvesnė dirva sudygo gerai, bet žiedinukai viską sutvarkė, o kur palijus po kokio mėnesio ar daugiau sudygo visas laukas mano nuostabai žiedinukas dingęs buvo ar ten per vėlyvas žydėjimas ar kas buvo, bet užmezgė gražiai, finale derlingumas 1,7 kas mane tenkino. Nusiteikti žiedinuko anplūdžiui o kadangi insekticidai jo neveikia tai kainuos daug nervų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , sigitass pranešimas:

Nori galvos skausmo  :) prieš pora metų teko auginti vasarinį rapsą du metus paeiliui, buvo sėta į sunkias dirvas, dygo labai sunkiai bangomis, pakraščiuose kur  lengvesnė dirva sudygo gerai, bet žiedinukai viską sutvarkė, o kur palijus po kokio mėnesio ar daugiau sudygo visas laukas mano nuostabai žiedinukas dingęs buvo ar ten per vėlyvas žydėjimas ar kas buvo, bet užmezgė gražiai, finale derlingumas 1,7 kas mane tenkino. Nusiteikti žiedinuko anplūdžiui o kadangi insekticidai jo neveikia tai kainuos daug nervų

Man galvos skausmas, kad zieminis nepasetas ,nejaugi tas ziedinukas toks nemirtingas :D na vertinant tavo tonaza ir priessely kvieciams ekonominiu atzvilgiu tai nera blogai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Prieš 1 valandų, Zygas pranešimas:

Sveiki, Gal kas turite vasarinio rapso sėklos, gerai butu linijinio?

vasarinį rapsą šalia manęs kolega sėjo apie gegužės 22d, tai nuo žiedinuko purškė 1 kartą rimtu produktu ir viskas.O rapsas reliai puikai atrodė na mano akiai 2t su centais turejo būti.

Po metų pertraukos bandysiu vėl sėti

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-10-01 at 16:56, dariius 30 pranešimas:

Man galvos skausmas, kad zieminis nepasetas ,nejaugi tas ziedinukas toks nemirtingas :D na vertinant tavo tonaza ir priessely kvieciams ekonominiu atzvilgiu tai nera blogai.

nepergyvenk, didžioji dalis kas pasisėję irgi džiaugsmu netrykšta nebent dar dar orai leis gerai įsikabinti - aišku kalbu apie nevisus. Taip, kad gal tik būsi mažiau išleidęs atsėjimui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, Ukis200 pranešimas:

vasarinį rapsą šalia manęs kolega sėjo apie gegužės 22d, tai nuo žiedinuko purškė 1 kartą rimtu produktu ir viskas.O rapsas reliai puikai atrodė na mano akiai 2t su centais turejo būti.

Po metų pertraukos bandysiu vėl sėti

 

Manai velinimas sejos ytakojo geresny derliu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
Prieš 1 valandų, Juodas pranešimas:

Kas kokios patirties turit su v. Rapsu ? Planuoju sėti pavasarį į plesinius.
Cl veisle sejant užtektų tik clevaro nupūsti nuo žolių? naudoti verta fungicidus? 
 

nerekomenduočiau vien dėl vabalinio trūkumo, sėk geriau žirnius ar pupas mažiau problemų bus ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2022-02-16 at 11:09, Juodas pranešimas:

Kas kokios patirties turit su v. Rapsu ? Planuoju sėti pavasarį į plesinius.
Cl veisle sejant užtektų tik clevaro nupūsti nuo žolių? naudoti verta fungicidus? 
 

Cleravo praktiškai užtenka, aišku būna ant kokiu smėliu rietmenės antra banga, tai su kokiu leopardu pralėkt reikia. Ir po gegužės 1d sėja tik pradėti, koks bebūtu šiltas balandis, gegužio šalnos gražiai nušaldo anksti sėtus… Vabalai loterija, jeigu birželį bus lietaus ir temperatura normali eis susitvarkyti, jeigu sausra ir karštis 35, tada batai nugrauž vabalai.

O kokia bus gamta šiemet niekas nežino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, Juodas pranešimas:

Problema su elniniais žinduoliais. Baisiau, nei vabalai turbut. 
Kukuzo tiek ne nuėda, kiek žirnių…

na elnią ar kitą keturkojį gali su pūška pagąsdint ir kurį laiką neateis, o pvz. kopūstinės kandies su niekuo nenugąsdinsi :icon-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
prieš 53 minutes , Garix pranešimas:

Gal kas sėjot pernai ar užpernai Contra CL veislę? Įdomu ar verta dėmesio.

2020m sėjau, labai gerai atrodė, jeigu ne škvalas praėjes būtų buves geras derlius kaip v.rapsui. O šeip didelė rizika vasarini sėt, vabalai labai kenkia, o jei sausa dar...isivertint tą reiktu, jeigu ką. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 58 minutes , AgroP pranešimas:

2020m sėjau, labai gerai atrodė, jeigu ne škvalas praėjes būtų buves geras derlius kaip v.rapsui. O šeip didelė rizika vasarini sėt, vabalai labai kenkia, o jei sausa dar...isivertint tą reiktu, jeigu ką. 

Su dauguma kūlturu rizika realiai. O nesugulė rapsas tais metais?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, AgroP pranešimas:

2020m sėjau, labai gerai atrodė, jeigu ne škvalas praėjes būtų buves geras derlius kaip v.rapsui. O šeip didelė rizika vasarini sėt, vabalai labai kenkia, o jei sausa dar...isivertint tą reiktu, jeigu ką. 

rizikai mazinti draudimas gan neblogas sprendimas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...