Jump to content

Veja sodyboje


ricardaas

Recommended Posts

Sveiki,gal kas turite patirties kaip įsirengti sodyboje veją :icon-question: Situacija tokia:iš rudens ruošiau žemę vejai-nupurškiau seną velėną Roundapu,kur trūko,dar pakartojau...kai viskas nudžiuvo,užvežiau juodžiemio-jis ne koks,tai molinga žemė sustumdyta prieš statybas(prieš 15 metų,pyliau jas šiupeliu,aprinkau šaknis,piktžoles ir t.t...bet šios žemės piktžolių jau nebespėjau "sudaiginti" ir nupurkšti iš rudens...kiti patarinėja esą piktžolių sėklos liko nedaigios per tiek laiko ir ypač po šios sausringos vasaros...kiek tame tiesos bet pastebėjau kad jau po truputį dygsta O namiškiai "spaudžia" veją sėti jau šį pavasarį...na ir žemė kai molinga,tai per vasarą gali labai sukietėti ir bus sunku purenti...jau dabar pradžiuvus jau sunku grėbliu purenti,tai ir pats nebenoriu atidėlioti vejos sėjimo ...planuoju kokias aketėles prisirišti virve ir purenti,o po to grėbliu...

Ką patartumėte Kaip tą žemę geriau paruošti kad jau šį pavasarį galėčiau sėti :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 70
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Piktžolės jau dabar dygsta-grėbliavimu varpio neišnaikinsiu bet manau kad kai žolytė sudygs ir dažnai pjausiu tai ir tas varpis nelabai išsiskirs savo išvaizda iš kitų žolių...O kaip ją geriau išlyginti Aš tai rankiniu grėbliu lyginu-lomų didelių kaip ir nėra...aš galvoju pragrėbliavęs su lenta lyginti,tik gal koto ir netvirtinsiu,o lyginsime paprasta lenta-vienas žmogus iš vieno lentos galo-kitas iš kito...

Po to suvoluosiu ir tik po to planuoju sėti...o po sėjos vėl suvoluosiu...

Tiesa sėti planuoju po kokios savaitės-dviejų...

o dėl volo-gal turite kas kokių įdėjų iš ko pasigaminti Gal užtektų kokios nemažos uosinės kaladės,jei jai dar kokias rankenas pritaisyčiau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmz,vejos per kelis pastaruosius metus uzsejau gan daug.esme gerai ispurenti zeme,isberti sekla,tada dar papurent(as dideli plota sejau tai su maziuku traktoriuku ir dviem aketelem vazinejau) ir kas svarbiausia yra gerai sutrombuot(vola patampyt,manasis is 120ltr seno boilerio,vandens pripili is stai tau svoris jau).na tada kantrybes ir lauk.piktzoles pasipils pacios pirmos,nera cia ko stebetis.isauga buna tokios negrazios,aukstos.jas nupjauni su zoliapjove dar privoluotji jau sudygus zolytei,(turesi kieta pagrinda,nesmigs zoliapjove),tada vel atauga piktzoles bet kartu ir veja pasetoji pamazu,greiciausiai piktzoles sunaikinsi jei naudosi zoliapjove su surinktuvu,pjauni pjauni ziu po men grazu ziuret kaip pievele veshi :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip sėjate veją :icon-question: Sėklos lengvos,berti po saują kaip grūdus irgi negalima :D Kažkada mačiau kaip žmogelis pievą sėjo-tai kas žingsnį bėrė po žiupsnelį sėklos-tiek kiek su dviem pirštais ir nykščiu suiima...bet veja tai ne pieva,jai tankiau reikia...

Šiaip teko matyti kad kai kur naujai pasėtos vejos pridengiamos kol sudygs...bet neaišku ar ten agroplėvelė,ar plona polietileno-vieni aiškina kad ten agroplėvelė-kiti kad polietileno...bėda tai kad nė vienas iš "aiškintojų" :D pats jos "nečiupinėjo" o tik praeidami matė...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

geriausia tai aisku yra tokia sejamoji rankine.pravaziuoji skersai isilgai ir gerai.as asmeniskai sejau kaip grudus senovej.eini vakare kada nera vejo ir barstai.ziuri kad taip tankiai butu.tada su aketelem iterpiu ir uzvoluoju,neispusto vejas. Tu cia matau nori kazkokia ypac ypatinga pievele iveisti.Nevark taip stipriai.islygink pirma kad nebutu grumstu,isberk sekla,iterpk ir uzvoluoki gerai,praeis pora dienu ir palaistyk,paaugs,vel palaistyk suveses tau ji ir tada puoselek ja pjaudamas ir rinkdamas zole,tik negailek seklos!as pagailejau keliose vietose ir nesudygo graziai,piktzoliu priaugo...Sekla pirkau kazkokia i baltus 1kg maiselius supakuota,vadinasi atrodo ten "raudonoji' kazkaip :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sėjamają turiu lenkišką rankinę daržovėms sėti,tik nežinau ar tiktų :icon-rolleyes::) Jos plačiai paplitę visuose kaimuose-stumdoma tokia...reikės pažiūrėti gal yra koks prietaisas jame kad ir smulkioms sėkloms tiktų...o tai iki šiol tik didesnes sėklas sėjom...

Vejos nenoriu kažkokios ypatingos-bet noriu iš karto pasidaryti gerai...tiesa tu rašai kad pirma sėklas aketėlėmis įterpi,o tik po to voluoji-kiti pataria suvoluoti ir prieš sėją ir po sėjos,ir žolytei sudygus :icon-rolleyes:

O ta plėvelė sako kad ne vien nuo drėgmės išgarinimo apsaugo-dar saugo kad vėjas pasėtų sėklų neišpūstų,kad paukščiai nelestų,ir kad lietus neišplautų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ploto 6 arai :) kitamet gal ir visus 20 arų darysiu :icon-rolleyes: nors didelės butinybės nėra,nes ten normali palyginta sodo pieva,kurią traktoriumi nupjauname.

O šitą 6 arų-reikės vejapjovės ieškoti.Taip kad prašom patarimų :lol: matau kad apie vejas ir jų techniką neblogai nusimanai.Man reikėtų kad būtų su bunkeriu,gerai būtų kad turėtų mulčiavimo funkciją,na benzininė aišku :D ... na daugiau nežinau...ir dar žinoma kad kaina ne kosminė būtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

6 arai tai gali imti 3,5ag galios stumdoma zoliapjove,kainuos apie 1000lt bet ji bus be mulciavimo.Turint omenyje kad zadi plestis vertetu paieskoti savaeiges 4-5 ag zoliappjoves,jos jau turetu tureti ta vadinama deze/bunkeri ir mulciavima. nezinau tiksliu kainu,jos manau turetu buti atpigusios kazkiek.Turejau pirkta is turgaus,deveta 3,5 ag zoliappjove,stumdoma.Po elektrines atrode dievas ten,o ne masina,bet variklis neissukam, buna uzkemsa zole ismetimo anga.Galvojom sutaupysim,bet kai varikliukas senas tai ir tepalus ryja ir benzino daugiau valgo,tenka ir svarke panaudoti.tad tik nervu gadinimas.siuo metu turiu 55cm plocio castel garden savaeige zoliapjove su 5,5 ag honda varikliu.dziaugiuos.nauja 1600lt kainavo.ir uzvedi ir neprivargsti beeidamas paskui,bet plotai padidejo smarkiai,reikia jau traktoriuko,brangus zarazos :/

tai jeigu jau nutarsi pirkti koki mechanizma tai vaziuok i normalia firmine parduotuve (joki turgu ar pavieni prekiautoja jie stangsis kad tik iskist) jei pasakysi kad va reikia savaeiges,noriu geros tai ir neatmes kaip kokio "sudkliencio" paaiskins,patars.

kalbant apie veja,pas mane ta setoji(o tai pries 2metus gal) auga kaip velnias,jau mastau ar nereiketu nupjaut jos :D:icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei butu galimybe sudirbti su vertikalia freza .Islyginti ,isrinkti akminus ir mazus akminukus .Gerai keleta kartu lyginau .Sejau veja PRESTIGE zaliuoja nuo pavasario iki ziemos . Sejau su rankom vejas itakos nedaro tik seti reikia pavejui . Pasejes privolavau . Turesi veja -turesi islaidu .

Veja reikia patresti bent pora kartu per metus su kompleksinem trasomis . Pjauti reikia bent viena karta per savaite su zoles surinkimu . Jeigu sausa reikia palaistyti . As pjaunu su savaeigiu traktoriuku zoliapjove su surinkimo bunkeriu . Kas 2-3 metus reikia areuoti (tai atskiras agregatas kuris išpesioja velėnas ,ileidžia oro šaknim. )

Kas liečia piktžoles ,tai reikia nupurkšti su MCPA keletą kartų . Veja bus graži jei žiemą jos nemindžiosi nes suspaustas sniegas gadina veją .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

koki traktoriuka turi? aeruoju ir as,tresiu paprastomis trasomis tik reikia arba barstytuveli koki nusipirkt ,nes is rankos kai pavara tai grazu ziuret po to - suarais nueje :lol:

Iš pradžių nusipirkau elektrine ,vėliau radau turguje naudota su benzininiu varikliu aeraatoriu 200 lt. mokėjau nes nežinojo ka pardavinėja .Žolia pjaunu su MTD traktoriuku su surinkimo bunkeriu .Pirkau nauja nes daug pjauti žolės kainavo 9000 lt . ,galėčiau kokias 3 karves išlaikyti kiek žolės pripjaunu .Trašų barstytuvų mačiau buvo rietavo turguje . Aš tai kaip trešiam laukus pralekiam su BOGBAILE didumą ,o kur maži plotai su rankom .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ja,ka jau ka bet tu traktoriu kainos tai...

jei norint kad nebutu žaisliukas tai prasideda nuo 15000 lt. ir siekia iki 150000 lt. ten su trimis pjaunamosiomis ir surinkimo bunkeris kuris hidrauliškai išverčiamas į priekabą . O tie kur reklamuoja už 3000 lt. tai tik pasistatyti kieme ir pasigirti kad turiu savaeige žoliapjove .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sejau veja PRESTIGE zaliuoja nuo pavasario iki ziemos . Sejau su rankom vejas itakos nedaro tik seti reikia pavejui . Pasejes privolavau . Turesi veja -turesi islaidu .

Veja reikia patresti bent pora kartu per metus su kompleksinem trasomis.

PRESTIGE tai čia vienas iš Agrolitpos vejos mišinių:

"...Išskirtinio dekoratyvumo vejų žolių sėklų mišinys

Raudonieji kuokštiniai eraičinai 60 %

Aviniai eraičinai 20 %

Pievinė miglė 20 %

Unikalios komponentinės sudėties žolių mišinys skirtas įrengti vejoms, kurioms keliami aukšti dekoratyvumo reikalavimai. Kuokštiniai raudonieji eraičinai krūmydamiesi formuoja labai tankius žemus kerus. Šiam mišiniui parinktos žolės su siaurais ryškiai žaliais lapeliais, leidžia šią veją pagristai vadinti „karališku kilimu“. Todėl šis vejų žolių mišinys labai tinkamas žaliųjų zonų apželdinimui aplink gyvenamuosius pastatus, sodybas, visuomeninius pastatus, architektūrinio ir istorinio paveldo objektus. Sodriai žalios spalvos veją idealiai tinka sėti prie architektūrinių statinių ir kitose prestižinėse vietose.

Aš pasirinkau kiek kitokį- UNIVERSAL:

Daugiametės svidrės 40 %

Raudonieji ilgašakniastiebiniai eraičinai 30 %

Raudonieji kuokštiniai eraičinai 15 %

Pievinės miglės 15 %

Šio vejų mišinio pagrindiniai komponentai yra du svarbiausi raudonųjų eraičinų porūšiai. Kuokštiniai raudonieji eraičinai krūmydamiesi neleidžia šakniastiebių, o formuoja tankius žemus kerus. Jų suformuota veja labai tanki, spyruokliuojanti. Šakniastiebiniai raudonieji eraičinai krūmydamiesi leidžia požeminius šakniastiebius-rizomas. Lyginant su kuokštiniais, jie formuoja šiek tiek puresnę velėną ir turi platesnius lapus. Abu porūšiai yra santykinai siauralapiai. Gerai prižiūrimi šie abu raudonųjų eraičinų porūšiai gerai konkuruoja su kitomis žolių rūšimis.Tai padeda ilgą laiką išlaikyti homogenišką vejos sudėtį. Jie nereiklūs dirvai ir mitybos sąlygoms, todėl gali būti sėjami ekstensyviose landšafto bei specialios paskirties vejose. Šio tipo vejų žolynas yra tinkamas vidutinio intensyvumo apkrovoms, formuoja greitai ir intensyviai suaugančią veją. Ši veja pasižymi išskirtiniu universalumu, galima įrengti visur, nepriklausomai nuo reljefo ar dirvos sudėties. Lietuvos klimato sąlygomis šio tipo vejų žolynai pakankamai atsparūs žiemojimui.

Iš pradžių buvau nusprendęs pirkti brangesnę PRESTIGE,bet pabijojau dėl savo nederlingos dirvos,tai pasirinkau UNIVERSALĄ.

Dėl tręšimo-nežinau ar tręšiu kasmet,gal susmulkintos žolės mulčiuojant užteks :icon-rolleyes:

Pas mane veja aplink geriamo vandens šulinį,o tręšiant kad ir kompleksinėmis-vis tiek juose azoto yra,o jis pateks į šulinį ir geri nitratus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...