Jump to content

šinšilai


Arvdas

Recommended Posts

kiek ten ziurejau kainu nerodo  :icon-mrgreen: siaip galvoju siame sektoriuje reikia sulaukti savo meto(bangos) su atitinkamu skaiciumi ir t.t po metu ar dvieju kazin ar kazka galima daug tiketis ..del pasaro seni vilkai daro savo

taip jus visiskai teisus gal po keliu metu banga nueis kas vyksta su audinemis dabar bet liks pastatas kuriame lengvai galima bus isirenkti i gyvanama nama jei viska apgalvosi is anksto :)

o pasaru nezinau kas dabar doro savo turbut neapsimoka rizikuoti ir" darytis visokius rocijonus"

Kopengagen fur nerodo kainu kol neprisijunges bet gali pabandyti paziureti suomijos aukcijonu bent audinems rodo kainas neprisijungus kaip tik siuo metu vyksta aukcijonas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pozicija kad reikia tureti kiekvienais metais bet ...  tik keli metai bus geri o kiti tik pragyventi cia juk mada  del pasaru as jau 10metu braidau tuos vandenis ,nera pigesnio varianto nei pats pasidarai namuose -del recepto nesiginciju kiekvienas turi savo ir nesidalina juo .. bet reikia zinot ko reikia ir ko truksta. na ir sekme vienam kiek bedirbtu nesiseka o kitas su koja stumdo ir viskas kaip per sviesta  :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na gal gali parasyti kaip sekasi su savo pasarais vidurkis kiek kartu per metus veda kaip kailio kokybe ir ant kiek pigiau ?

Gal prasitarsi koki kieki augini seimu dar mane labai domitu pirmos vados vaiku mirstamumas ir ant kiek pagereja antroji vada kadangi esu naujas augintojas buvau nusivyles pirmaja vada

kur realizuoji kailiukus

Ps.taip jau yra, as su koja stumdo tam ir sekasi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na gal gali parasyti kaip sekasi su savo pasarais vidurkis kiek kartu per metus veda kaip kailio kokybe ir ant kiek pigiau ?

Gal prasitarsi koki kieki augini seimu dar mane labai domitu pirmos vados vaiku mirstamumas ir ant kiek pagereja antroji vada kadangi esu naujas augintojas buvau nusivyles pirmaja vada

kur realizuoji kailiukus

Ps.taip jau yra, as su koja stumdo tam ir sekasi :)

Ne taip supratot mano minti ... as kitka auginu tiesiog svelniakailiais domiuosi -norejau uzsiimti bet suskaiciuoji viska gaunasi lygu  :icon-mrgreen:  turiu pazystamu kurie augino ir mete todel padesciau savo mintis apie tai ...nenoriu plestis daugiau nes kitiem suolis gal butu i prieki -o kai kurie uzdirba pinigus dirbdami ta darba  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hitlist2013-14aenglish.pdfNa su vienu ukiu kitiems netrugdysi ☺tik ar apsimoka kaip kada snekejau su Danu senais fermereis tai sake Turtuoliu netapsi bet dirbsi savo namuose tik kar tais ne aisku kur geriau

Viskas pasireiskai kaip praejo banga kaip pirko bet ka bet kada o kai reika kokybes Lietuvisku sinsilu kokybes bebepakanka ir lietuvisko pasaro rocijono  :icon-wink:

jei minejai audines svelniakailius tai paskutinius 5 metus visi galejo 2gubintis o pelnas sieke beprotiskas aukstumas tai sakai kad svelnikailai iseina ant lygiuju 

 

 

na cia kad issklaidyciau abejones .)

BreakdownPDF.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nebesiaiskinkim ar yra finanasines naudos viskas yra patiekta tegul renkasi kas kaip nori  

mano atveju dariau su minimalia rizika  pakankamai gerai sutvarkiau ir irengiau sena gyvenama nama krizei ar nesekmem aplankius liks geras atsiperkantis pastatas  :eusa-dance:

butu idomu padidkutuoti apie smulkmenas susiduriamus sunkumus beauginat siuos mielus gyvunus :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Nesigincysiu- fermu daug atsirado ... bet staigiai per metus neseina fermos uzauginti reikia nemazai laiko ir investiciju ...  del pasaru tai tik mano patarimas kad gaminti paciam tada zinai ka sudedi ir kad tikrai ideta :)

Sveiki, paskaitinėjau jūsų forumą ir bandau prisijungti prie jūsų. Auginu šinšilas 5 metus ir visiškai nesigailiu, nebaisūs net kainų

kritimai. Čia, kaip ir kiekviename versle, turi galvoti į priekį ir visad kaupti atsargų rezervą (juodai dienai :) )

Šinšilų auginime tokia problema, kad pačiam pašarus gaminti neįmanoma, per brangi būtų investicija.

Paskaitinėjau, kad kažkas minėjo, jog iš šio verslo turtingu nebūsi, kita vertus, jei mes kada nors sukursime tokius ūkius, kaip turi kai kurie danai ar lenkai, pinigų geroms atostogoms 2 kartus metuose tikrai užteks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,

Čia dar vienas naujokas rašo. Taip pat planuoju pradėti auginti šinšilas. Turiu kiaulių ūkį, bet baigiu likviduoti dėl AKM grėsmės. Perskaičiau visus straipsnius ir forumus siejusius šinšilų auginimą.

Informacijos ne daug, bet galima rasti. Bet to nepakanka pradžiai. Labai norėčiau susitikti su rimtesniu augintoju kuris laiko jas kelis metus. Nes iškilo daug klausimų dėl narvų, šinšilų šeimų Ir t.t.

Parskaičiau šį forumą ir regisi augintojai nelabai dalinasi šia info, arba jų nėra forume.

taip pogi matau kad Audrius iš Šiaulių irgi domisi, gal būtų naudinga pabendrauti, nes perkant narvus, šeimas, pašarus ir kt. nuo kiekio galima gauti geresnę kaina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,

Čia dar vienas naujokas rašo. Taip pat planuoju pradėti auginti šinšilas. Turiu kiaulių ūkį, bet baigiu likviduoti dėl AKM grėsmės. Perskaičiau visus straipsnius ir forumus siejusius šinšilų auginimą.

Informacijos ne daug, bet galima rasti. Bet to nepakanka pradžiai. Labai norėčiau susitikti su rimtesniu augintoju kuris laiko jas kelis metus. Nes iškilo daug klausimų dėl narvų, šinšilų šeimų Ir t.t.

Parskaičiau šį forumą ir regisi augintojai nelabai dalinasi šia info, arba jų nėra forume.

taip pogi matau kad Audrius iš Šiaulių irgi domisi, gal būtų naudinga pabendrauti, nes perkant narvus, šeimas, pašarus ir kt. nuo kiekio galima gauti geresnę kaina.

jungciausi ir as butu dar didesnis kiekis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagrindinis dalykas, dėl ko dauguma pradedančių augintojų piktinasi: negavimas informacijos arba nesidalinimas ja.

Turite suprasti, jog šinšilų verslas tolygus bet kokiam kitam LR veikiančiam verslui. Pasakykite, kuri rimtesnė Lietuvos

įmonė geranoriškai jums papasakos, kaip daromas biznis ir išpasakos visas komercines paslaptis :)

Aš visa tai irgi pradėjau su minimum žinių iš augintojų ir maximum žinių iš interneto. Vėliau, kai tarp augintojų

atsiranda piniginiai santykiai, tik tuomet galima pasidalinti tam tikra patirtimi ar viena kita paslaptimi.

Verslas yra verslas, visame pasaulyje jis toks.

Juo labiau - forumuose, tikrai nesitikėkite sužinoti tikslių naujienų, žinių ir t.t. Pagrindinis ir geriausias žinių šaltinis

internete: anglų, lenkų, danų kalbomis, lietuviškai - nesitikėkite kažko daug rasti, tik bendri auginimo ypatumai.

Visa kita - auginimo patirtis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pilnai sutinku su sinsila. Pas mus LT taip jau yra. Bet kitose šalyse žmonės truputi atviresni, esu buvęs daugel įmonių jie maloniai viską aprodo paaiškiną, atsako į rūpimus klausimus.

Nes supranta kad be patirties vis tiek nieko nepadarysi, kad ir kiek gautum informacijos visos jos nesukramtysi per vizitą. Vis gi tik savo patirtis duoda rezultatą. Mokomės iš savo klaidų.

Bet nesinori pradėti nuo klaidų, svarbu išsiaiškinti kokie narveliai pagal matmenys geriausi šiai dienai, nes dar neatliktas iki galo gyvūnų gerovės tyrimas. Dabar nusipirksi standartą, žiūrėk po pusę metų jie neatitiks, ir turi vėl išlaidų.

Mane tik vienas neramina kad įsigijus šeimas ir pradėjus auginti jos nenugaištų dėl netinkamo rūpinimosi, t.y. laikymo temperatūros, drėgmės santyk, ar nuo streso transportuojant į ūkį.

Gal jas galima apdrausti? Pamenu kai paršiavosi I kiaulė tai žmoną net verkė, nes nežinojo ką čia daryti, o paskui ir per naujus apsiparšiavo ,ir naujus spėjom atšvęsti.

Patirtis ir meilė gyvūnams turi būti. Apie pajamas nekalbu nes jos manau atsiras po kokių 3 metų.

 

Matau Darius yra iš Lazdijų, skaičiau apie ūk. Romualdą Liaukevičių, jis tūrėjo didelį šinš. ūkį, paskui buvo ten bėdų jam, kažin ar jis dabar tęsia auginimą ar ne.

Tu Dariau galėtum pasidomėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

R.Liaukevičius dirbo kartu su A.Mickevičiumi, dabar jie lyg ir atsiskyrė, bet A.M. tikrai toliau sėkmingai augina

šinšilas.

Bendros informacijos pradedančiąjam apstu internete bei knygose. Pagrindai aprašyti, transportavimo metu

pagrindinė bėda: stresas, bet nuo to gyvūnai nemiršta, gali tik ilgiau nesikergti, prasčiau kurį laiką valgyti.

Pagrindų pagrindas - geras pašaras, nes gyvūnų virškinimo sistema gan opi. Pašarų pasirinkimas šiai dienai

tikrai platus, bet čia jau pats augintojas išsirenka tinkamiausią. Vieni perka pigesnį ir papildomai duoda vitaminų,

mišinių, mineralų, druskos, šieno, kiti perka brangesnį ir papildomai nieko neduoda. Kas geriau? Ats.: pačiam 

eksperimentuoti ir vesti ūkio apskaitą.

Patarčiau renkantis pašarą atkreipti dėmesį į daniškų pašarų sudėtį, kadangi jie labai didelį dėmesį skiria

pašarų gerinimui ir vis jį tobulina. Galima panašia sudėtimi rasti ir pigesnių variantų. Pasirinkimo laisvė :)

 

Dėl narvų: yra išleistos taisyklės, kuriose numatomi narvų matmenys SUPER dideli, bet visa tai - TIK REKOMENDACINIO

pobūdžio, todėl tokie dideli jie neprivalo būti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pilnai sutinku su sinsila. Pas mus LT taip jau yra. Bet kitose šalyse žmonės truputi atviresni, esu buvęs daugel įmonių jie maloniai viską aprodo paaiškiną, atsako į rūpimus klausimus.

Nes supranta kad be patirties vis tiek nieko nepadarysi, kad ir kiek gautum informacijos visos jos nesukramtysi per vizitą. Vis gi tik savo patirtis duoda rezultatą. Mokomės iš savo klaidų.

Bet nesinori pradėti nuo klaidų, svarbu išsiaiškinti kokie narveliai pagal matmenys geriausi šiai dienai, nes dar neatliktas iki galo gyvūnų gerovės tyrimas. Dabar nusipirksi standartą, žiūrėk po pusę metų jie neatitiks, ir turi vėl išlaidų.

Mane tik vienas neramina kad įsigijus šeimas ir pradėjus auginti jos nenugaištų dėl netinkamo rūpinimosi, t.y. laikymo temperatūros, drėgmės santyk, ar nuo streso transportuojant į ūkį.

Gal jas galima apdrausti? Pamenu kai paršiavosi I kiaulė tai žmoną net verkė, nes nežinojo ką čia daryti, o paskui ir per naujus apsiparšiavo ,ir naujus spėjom atšvęsti.

Patirtis ir meilė gyvūnams turi būti. Apie pajamas nekalbu nes jos manau atsiras po kokių 3 metų.

 

Matau Darius yra iš Lazdijų, skaičiau apie ūk. Romualdą Liaukevičių, jis tūrėjo didelį šinš. ūkį, paskui buvo ten bėdų jam, kažin ar jis dabar tęsia auginimą ar ne.

Tu Dariau galėtum pasidomėti.

 zinau Linai sita uki ir situos zmonis, mates ferma ir is vidaus, sneka ka ir visi jog buna ir geriau ir vos ne nuostolinga. taciau ir durnam aisku jei taip liudnoka butu, tai nebutu susibare su Mickeviciu, o tas nebutu states naujos savo fermos, mano manymu kai zinai visas technologijos subtilybes ir teisingus kelius relizacijai galima vien is to neblogai gyventi, ka sekmingai daro mineti asmenys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pilnai sutinku su sinsila. Pas mus LT taip jau yra. Bet kitose šalyse žmonės truputi atviresni, esu buvęs daugel įmonių jie maloniai viską aprodo paaiškiną, atsako į rūpimus klausimus.

Nes supranta kad be patirties vis tiek nieko nepadarysi, kad ir kiek gautum informacijos visos jos nesukramtysi per vizitą. Vis gi tik savo patirtis duoda rezultatą. Mokomės iš savo klaidų.

Bet nesinori pradėti nuo klaidų, svarbu išsiaiškinti kokie narveliai pagal matmenys geriausi šiai dienai, nes dar neatliktas iki galo gyvūnų gerovės tyrimas. Dabar nusipirksi standartą, žiūrėk po pusę metų jie neatitiks, ir turi vėl išlaidų.

Mane tik vienas neramina kad įsigijus šeimas ir pradėjus auginti jos nenugaištų dėl netinkamo rūpinimosi, t.y. laikymo temperatūros, drėgmės santyk, ar nuo streso transportuojant į ūkį.

Gal jas galima apdrausti? Pamenu kai paršiavosi I kiaulė tai žmoną net verkė, nes nežinojo ką čia daryti, o paskui ir per naujus apsiparšiavo ,ir naujus spėjom atšvęsti.

Patirtis ir meilė gyvūnams turi būti. Apie pajamas nekalbu nes jos manau atsiras po kokių 3 metų.

 

Matau Darius yra iš Lazdijų, skaičiau apie ūk. Romualdą Liaukevičių, jis tūrėjo didelį šinš. ūkį, paskui buvo ten bėdų jam, kažin ar jis dabar tęsia auginimą ar ne.

Tu Dariau galėtum pasidomėti.

Laba na info tikrai daug ir as neradau tiesiog pradejau nuo klaidu :) (nugaiso 7gyvunai)sinsilas kiek suprantu veisti gana sudetinga del jaunuju mirstamumo %

narvam kol kas nerareikalavimu nera jie atideti keliems metams siuo metu kokybisku devetu narvu rasti beveik neimanoma nes visi "didinasi" naujus daryt brangoka ir neaisku po laiko bus nauji reikalavimai rekomendacinio pobudzio irgi neapsimoka jie tik rekomendaciniai

Del laikymo salygu pastebesi pats jei neves vaiku.Nugaisti gali tik del zarnyno mikloforos sutrikimo bet ne nuo streso. perkraustymo aklimatizavimas siems gyvunams uztrunka iki 4 menesiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaičiuojant visiškai visus gimusius ir neišgyvenusius jauniklius, normalus laikomas 15-18% mirštamumas,

jei didesnis-jau nukrypimas nuo normos ir reiktų ieškoti to priežasčių.

Dėvėtų narvų nebėra todėl, kad nebėra užsidarančių fermų, gi dabar kailių kainų viršūnė. Kai kainos

pradės kristi, vėl užsidarys tos fermos, kurios nori daug ir greitai "gaminamų" pinigų :). Tuomet ir laikas

pirkti narvus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vienam ukiui daviau uzklausa del kainu, ka manot? 

    

 

 

  "Šeimų kainos tokios: lietuviškos standartinės šeimos: 4 patelės + 1 patinukas = 500 - 600Lt

                                  tokia pati šeima, tik patinas - grynaveislis daniškas = 800Lt
 
Šeimyninio narvo kaina 150Lt. Narvai standartinių išmatavimų, labai gero stovio, rusiško storo tinklo.
Perkantiems šeimas, sukomplektuojame automatines girdyklas, šlangutes, trišakius, patelėms dedami žiedai
ant kaklo. Pradžiai auginimo, duodame pašaro bei smėlio, suteikiame reikiamą informaciją.
Perkant standartines šeimas, įdedame ir keletą black velvet (juodų) gyvūnų."
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, O kokie to šeimyninio gardo matmenys. Pagal  VMVT įsakymą rašo, kad rekomenduoja p- ne mažiau 50 L-ne mažiau 60, h - 35-40 kol kas.

Radau intike Lenkijoje narvelius 120 zl apie 28 Eur. be jokių priedų, nežinau tiksl. kokie ten matmenys, plius aišku transportas kainuos.

Na narvai manau normali kaina, bet chebra tai jau brangi.

Apie kokie kiekį pradžioj Dariau galvoji, nuo kiek šeimų pradėsi? Aš tai galvoju pradžioj galvoju max 20 šeimų.

Važiuosiu vasarį į Lodze, maža paroda pasižiūrėt įrangos ir kt. Tai grįžęs planuoju įsigijimą.

Kokie tavo planai? Visgi manau reiktų kooperuotis pradžioj įsigyjant viską.

Mano galva gardus galima pasidaryti pačiam, nes lenkai siūlo viską ir tinklą ,skabes, reples ir t.t. nemanau kad nebūtų pigiau, na nebent nėra tam laiko.

Skaičiau vienam danų puslapi ,DANCHIN.de ,kad jie bandys laikyti šinšilas apie 12C temperatūroje , arba aš kažką ne taip supratau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia Lenkijoje narvų kaina 28 Eur už 1 vietą? Nes tuomet net laaabai brangu. Nebent jie padėvėti ir radote tarp

lenkiškų skelbimų. Pačiam gaminti narvus žinoma pigiau, bet reikia laiko ir šiokių tokių skardos lankstymo

staklių. Visus reikmenis nusipirkti pas lenką tikrai nėra pigu, o dar transporto kaina, bet galvojant gaminti narvus

ir pardavimui, manau, verta pagalvoti.

Dėl skelbimo: čia dar normalios kainos, žinant, kad dabar kainų pakilimas. Tas, kas turi aukštos kokybės gyvūnus,

o tai įvertina aukcionas, žino ir tų gyvūnų vertę. O kas to dar nesupranta, tai jam ir 50Lt mokėti už gyvūną brangu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Danų intern.psl rašo apie 12 laipsnių temp. jaunikliams, jau atskirtiems nuo mamų, bet kitose fermose

juos augina dar žemesnėje temperatūroje.

Beje, ten gražiai parašyta, kaip jie suteikia visapusišką informaciją, vyksta apmokymai, net atvyksta

į jūsų pageidaujamą šalį (tai daro keletas rimtų Danijos fermų), bet viso to kaina:

 

...If you wish to come to our place the price will be EUR 199,00 per started day including all the seminars and services that can be arranged between 9 am and 10 pm every day.

We can arrange for accomodations nearby at pricelevels between EUR 25,00 to EUR 160,00 per person...

 

O lietuvis visko nori už dyką :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vienam ukiui daviau uzklausa del kainu, ka manot?

Laba I koki uki cia rasiai?

"Šeimų kainos tokios: lietuviškos standartinės šeimos: 4 patelės + 1 patinukas = 500 - 600Lt

tokia pati šeima, tik patinas - grynaveislis daniškas = 800Lt

Šeimyninio narvo kaina 150Lt. Narvai standartinių išmatavimų, labai gero stovio, rusiško storo tinklo.

Perkantiems šeimas, sukomplektuojame automatines girdyklas, šlangutes, trišakius, patelėms dedami žiedai

ant kaklo. Pradžiai auginimo, duodame pašaro bei smėlio, suteikiame reikiamą informaciją.

Perkant standartines šeimas, įdedame ir keletą black velvet (juodų) gyvūnų."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Dėl šildymo aš pradžioj turiu atskirą namą kūrenama malkom,yra pora kombarių tai ten ir planuoju auginti.

Nelabai randu koks yra šeimynio narvo 4+1 išmatavimas bendras.

Nes kaip mačiau photo jis ten visas yra sujungtas.

Gal kas galit parašyti tokio narvo matmenis?

Kitas klausimas mano ūkis yra pvm mokėtojas.

Ar čia kur klausei kainų yra su PVM ar plius PVM?

 

Dar klausimas ar gerai pirkti visus patinus iš vieno ūkio, kaip dėl giminystės ryšių.?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...