Jump to content

šinšilai


Arvdas

Recommended Posts

apie paraiskas,tai siuo metu isvis  nera paramos  sinsilu auginimui. yra tik gyvulininkystei. Parama gali buti skiriama tada, kai tu turi jau iregistraves uki ne maziau kaip 1- nerius metus ir verte to ukio turi buti maziausiai 8000eur. tai  parama  ir tai skiriama yra tik technologijom , tokiom kaip pastatui , narvams ir pan, pacioms sinsiloms neskiriama. Gal laikui begant ir gal bus tos paramos gyvuneliam. Jeigu sis verslas pletotis Lietuvoje


Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena, atrodo prasideda rimtos diskusijos. Turiu ir aš klausimą (gal kas jau domėjotės) pagal Veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014-11-10 įsakymą Nr. B1-970 iki 2015 m. rugpjūčio 1 d. reikia įregistruoti šinšilų ūkį (6 punkto reikalavimas), bet kad narvai neatitinka 62.1; 62.2, 65; 66 punkto reikalavimų (kraikas, pakilos, nuošali vieta, 25 % kietos dangos). Tai kaip bus?

 

Geros dienos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei šinšila laikoma ant kraiko tai ir yra užtikrinamas jai stabilus pagridas, na o jei laikoma ant tinklo, esu mačiusi, kad narvelyje būna padèta medinė lentelė, kurią galima dar ir pagraužti.

Nuošalumą galima sukurti įdedant vamzdį ar kokìą slėptuvę-namelį.o Šaką kurią dėsit pagraužimui juk galima pritvirtinti aukščiau prie narvo sienelių ir tegul laipioja jaunikliai. Man tie reikalavimai atrodo visai logiški ir įgyvendinami. Aišku metro aukščio narvai jau nesąmonė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ir aš, kaip nenaujas ūkininkas, nutariau tapti nauju šinšilų augintoju. Ar galima sužinoti kur geriausia pirkti šeimas? TAGAVA sako, kad Lenkijoje, nes ten kaina maža o kokybė vidutinė, ir pradėti nuo Danijos nesiūlo, nes žvėreliai geri, bet kol išmoksi auginti gerų ir brangių neverta. O kaip su Lietuvos šeimomis? Ar verta pirkti Lietuvoje?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tagava nieko kito ir neturi ką pasiūlyti, nes jų ryšiai tik su RABA, lenkų ferma :)

Yra pakankamai gerų lietuviškų gyvūnų. Augintojai, kurie skiria daug dėmesio kailio kokybei, už juos gauna atmetus jau visus

mokesčius 30 - 55 Eur, ar nemanote, kad tai labai nebloga kaina. Galima nusipirkti patį brangiausią ir kokybiškiausią

gyvūną ir už jų kailius tegauti vos 20-30Eur, jei auginsime atmestinai ir pan.

Pinigų atžvilgiu aš tikrai pirkčiau tik lietuviškus gyvūnus, po metų kitų, įvertinus savo auginimo sugebėjimus, jau galvočiau

apie brangesnius.

Labai norėčiau pamatyti Lenkijoje vidutinės kokybės šinšilą už mažą kainą :), absurdas, galvojat, kad lenkas toks bukas, pardavinės

pigiai gerus žvėriukus  :icon-mrgreen: . Už PIGIAI niekur pasaulyje nerasite kokybės. Lenkų vidutinė kokybė tolygi lietuviškiems, tai ar verta dar

kažkur važiuoti, nebent gyvenate prie Lenkijos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tagava nieko kito ir neturi ką pasiūlyti, nes jų ryšiai tik su RABA, lenkų ferma :)

Yra pakankamai gerų lietuviškų gyvūnų. Augintojai, kurie skiria daug dėmesio kailio kokybei, už juos gauna atmetus jau visus

mokesčius 30 - 55 Eur, ar nemanote, kad tai labai nebloga kaina. Galima nusipirkti patį brangiausią ir kokybiškiausią

gyvūną ir už jų kailius tegauti vos 20-30Eur, jei auginsime atmestinai ir pan.

Pinigų atžvilgiu aš tikrai pirkčiau tik lietuviškus gyvūnus, po metų kitų, įvertinus savo auginimo sugebėjimus, jau galvočiau

apie brangesnius.

Labai norėčiau pamatyti Lenkijoje vidutinės kokybės šinšilą už mažą kainą :), absurdas, galvojat, kad lenkas toks bukas, pardavinės

pigiai gerus žvėriukus  :icon-mrgreen: . Už PIGIAI niekur pasaulyje nerasite kokybės. Lenkų vidutinė kokybė tolygi lietuviškiems, tai ar verta dar

kažkur važiuoti, nebent gyvenate prie Lenkijos.

Tai, kad TAGAVA man davė kokius 30 Danijos augintojų telefonų, kokius 15 Lenkijos, 2 Vengrijos, 5 Rumunijos ir 5 Lietuvos :) Lietuvoje kalbėjau telefonu su visais augintojais - tai jie apie genetiką nenusimano nieko nei vienas. Kažkaip keista, augina šinšilas turi fermas, o selekcijos vykdyti nesugeba, net nesupranta kas tai yra. Gal man nepasiūlė gerų augintojų? Visi Lietuviai sakė, kad pas juos "yra daniško kraujo", tačiau nei vienas neturi jokių veislinių knygų. Aš iki šiol triušius auginau, tai man keista, kad šinšilų augintojai gali veisti bet ką ir bet kaip nieko nedokumentuodami. Ant narvo kabo visa informacija apie genetines linijas...? Ar man tik davė tokius augintojus ar realiai šinšilų auginime tokia betvarkė yra leidžiama? Ar egzistuoja kokios veislinėmis pripažintos bandos? Ar tik augina žmogelis ir tiek? Kur kreiptis, kas turi veislinių bandų registrus? Vet tarnyba nieko nežino apie tokias, skambinau...  Dėl kailio kokybės priklausomybės nuo priežiūros - nekyla dėl to abejonių. Tačiau jei genetiškai gyvūnas yra prastas, kaip nori prižiūrėk, kokybės neišspausi. Kas gali parekomenduoti pagrindinius kokybės rodiklius veislinės šinšilos? Kaip atskirti gerą nuo prastos? Į ką kreipti dėmesį perkant? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebejuokinkite su tais veislinių bandų registrais, kol kas Lietuvoje nėra šinšilų genetikos instituto :)

Ar nemanote, kad pats augintojas, namų sąlygomis nepadarys genetinių tyrimų, o tuo labiau, kitose šalyse, norėdami nusipirkti gyvūną su atliktais genetiniais tyrimais, paklosite už 1vnt apie 450-600 Eur.

Kitas dalykas - veislių ir gyvūnų geneologijos knyga. Jas turi visi rimti augintojai, matyt Tagava jums nurodė "nerimtų" augintojų telefonus. O kad jie davė 30 Danijos ir t.t. telefonus, aš jums galiu 40 duoti, internetas pilnas :), bet ar paaiškino, pas kurį augintoją, kokia kokybė ir ką jis augina?

Dėl kailio kokybės įvertinimo-čia ne trumpas mokslas ir nesitikėkite forume tai išmokti. O ar Tagava nemokino, kad reikia prieš perkant gyvūną, jį pasverti?  :icon-mrgreen: (cirkininkai)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl genealoginių knygų - tai nei veinas sakė neturįs. Kas turite, noriu pasižiūrėti ir tikrai pirkčiau geros genealogijos šinšilas. Tikiuosi kad tose knygose galima atsekti kaip buvo atrenkamos šinšilos veislei pagal kokį genetinį (o gal net 2) bruožus formuojamos šeimos? Ar tik kas su kuo sukryžminta? Tada tai ne genealoginė knyga o GAŽ-1 žurnalas... Tikrai noriu pažiūrėti jei kas turite genealoginę knygą. O dėl žvėrelio svėrimo, tai pritariu TAGAVA nuomonei 100%. Kadangi esmė yra kailio dydis, tai vienintelis būdas nustatyti ne "iš akies" kaip paprastai turguje čigonai daro, o bent šiek tiek objektyviai jį, tai ir yra paties žvėrelio dydis. Kaip dar, be svėrimo, galima nustatyti žvėrelio dydį? Netempsi gi už nosies ir uodegos ir nematuosi liniuote... :icon-question:  :icon-rolleyes:  :icon-rolleyes:  :icon-mrgreen: dar norėjau paklausti, ar yra koks nors vadovėlis (anglų ar lietuvių k.) kur galima būtų perskaityti kaip realiai yra viskas su tomis šinšilomis, kokia jų fiziologija, kokie gerovės reikalavimai, kokia auginimo technologija? Dabar nesutikau 2 vienodai kalbančių augintojų. Kiekvienas kalba kitaip ir turi savo "teisingą" nuomonę. Ar yra koks Veterinarijos Universiteto studentams skirtas VADOVĖLIS (ne populiarioji literatūra vaikučiams, o mokslinis vadovėlis) apie šinšilas ir jų auginimą? Ačiū

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad TAGAVA man davė kokius 30 Danijos augintojų telefonų, kokius 15 Lenkijos, 2 Vengrijos, 5 Rumunijos ir 5 Lietuvos :) Lietuvoje kalbėjau telefonu su visais augintojais - tai jie apie genetiką nenusimano nieko nei vienas. Kažkaip keista, augina šinšilas turi fermas, o selekcijos vykdyti nesugeba, net nesupranta kas tai yra. Gal man nepasiūlė gerų augintojų? Visi Lietuviai sakė, kad pas juos "yra daniško kraujo", tačiau nei vienas neturi jokių veislinių knygų. Aš iki šiol triušius auginau, tai man keista, kad šinšilų augintojai gali veisti bet ką ir bet kaip nieko nedokumentuodami. Ant narvo kabo visa informacija apie genetines linijas...? Ar man tik davė tokius augintojus ar realiai šinšilų auginime tokia betvarkė yra leidžiama? Ar egzistuoja kokios veislinėmis pripažintos bandos? Ar tik augina žmogelis ir tiek? Kur kreiptis, kas turi veislinių bandų registrus? Vet tarnyba nieko nežino apie tokias, skambinau...  Dėl kailio kokybės priklausomybės nuo priežiūros - nekyla dėl to abejonių. Tačiau jei genetiškai gyvūnas yra prastas, kaip nori prižiūrėk, kokybės neišspausi. Kas gali parekomenduoti pagrindinius kokybės rodiklius veislinės šinšilos? Kaip atskirti gerą nuo prastos? Į ką kreipti dėmesį perkant? 

 O kam tau tos veislines knygos . 0 tu juk neparodose dalyvausi su tomis sinsilomis. Ten jei nori dalyvauti- tada reikia . o kai juos augini kailiams- tai kitas dalykas. Pats atsirenki veisle . o geriausias tavo veisles ivertinimas- kainos aukcione uz tavo kailius. Ir kai gauni vidurki beveik toki pat kaip Kopenhagos aukcione- tai reiskia gerai yra. Kas is to kad prisipirksi veisliniu zveriu- o nemokedamas auginti viska tik sugadinsi ir gausi aukcione po 10 ar 20 euru  . Mano rekomendacija- pirma paaugink kokius metus ir tada jei viskas gerai pirk brangesnius zveris 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar paziurejau pakartotinai antra laida Svajoniu ukis. Tai  juokiausi visa vakara is Barsteigos pasakojimo apie ukio steigimo planavima. Nors pats senai auginu sisnsilas- bet nezinojau kad ir patinai atsiveda vaiku ......   . Reiks vaziuoti pas ji pasimokyti kaip is patineliu gauti vaiku- manau visi europos augintojai gaus vaziuoti mokytis pas ji auginti. Pagal ji - steigiant uki ir turint 48 pateles - jis skaiciuoja po 2,5 vaiko is 60 sinsilu (priskaiciuoja ir patinelius tuo paciu) . Jau vien cia didziule planavimo klaida. Vietoje 150 vaiku  bus gaunama tik 120 . Ir kaip visi kurie sia laida kure nepastebejo tokios klaidos - o gal specialiai , kad kuo daugiau lengvatikiu pritraukti. Jei Tokie planuotuojai pades kurti naujokams ukius - manau greitai visi uzsidarys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Toje laidoje ponulis Barsteiga ne tik kad patinus nėščius padarė, bet ir daugiau nesąmonių prirašė:

 

1. Nesąmonė su patinais, kaip ir minėjo "klausk pasakysiu", vaikų bus tik 120 ir vietoj 4500Eur, liks tik 3600Eur.

2. Smėlis metams kainuos ne 4,80Eur, bet apie 150Eur, jo paskaičiavimu kiekvienam gyvūnui klius po nepilną stiklinę smėlio, o vaikams - visai neklius.

3. Pašarai metams kainuos ne 241Eur, bet apie 1080Eur, valgys gi ne tik tėvai, bet ir vaikai, ko nebuvo pasakyta. Ir šerdami po 20g, tikrai gyvūnai atrodys skurdžiai. Mažiausias kiekis  30-40g.

4. Šildymo, šaldymo, vėdinimo sąnaudos, šienas, vitaminai bei kiti priedai, girdymo sistemos, antkakliai, kailio lupimo bei realizavimo sąnaudos ir visi švaros palaikymo reikmenys: plėvelė, pjuvenos, dezinfekcinės priemonės. Tai palieku kiekvienam apsiskaičiuoti :)

Dėl narvų ir gyvūnų - nesismulkinsime.

 

Barsteigos pelnas: 3423Eur

Artimesnis tiesai pelnas: 1500Eur (dar neatimta 4 punkto sąnaudos)

Skiriasi nežymiai, tik keliais centukais  :icon-mrgreen:  :icon-mrgreen: , kaip ir daug kitų nesąmonių jų laidose ir kalbose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki Lietuvos žmonės , kaip jus manot už ką mokėti reikia, kad jum pasako informacija kaip reikia auginti šinšilas ir jas veisti ? augintojas auginantis 20metu  garažia šinšilas mano yra vienas ir nepakatojamas ir niekas geriau nesugeba ? visa informacija mirga internete , 21amžius informacija nemokama , žmonės užstrigo sovietmečio laike ir už informacija ima pinigus , kaip tuo tarpu visas pasaulis ja dalinasi nemokamai .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lenakai ,Danai, Vengrai  isileidžia i šinšilų ūkius nemokamai ir pamoko kaip reikia auginti , o lietuviai sumaste kad reikia imti užtai pinigus,  už ka čia moka tas žmogus , už tai kad 20metų ukininko patirti sukaupe šinšilu augintojas ir gali pasakyti savo nuoziura kap viska daryti , neturintis jokios kvalifikacijos pažymėjimo tik 20metų praleistu garaže patirti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šinšilų ūkiuose kaip ir visame kitame versle elgiamasi taip pat. Jei esi rimtai nusiteikęs iš ūkio pirkti ir į fermą įsileis, ir pakonsultuos. O šiaip "turistams" aš irgi negaiščiau laiko.

Kitas klausimėlis, kažkur anglų forume radau info, kad šinšiloms reikia rinktis stambesnės frakcijos smėlį, nes dulkės kenkia jų kvėpavimo organams. Kiek gamintojų apžiūrėjau niekas nenurodo frakcijos. Prašau patarkite kas iš realios praktikos kaip yra iš tikro. Kokį smėliuką naudojate?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...