Jump to content

Naujas avilys ir puvinys


horsesLT

Recommended Posts

Laikiau bites senuose nukriuosusiuose aviliuose, ilisdavo peles, nezine kur tie aviliai stovejo iki kol as juos gavau ir kas juose veisesi apart biciu, ir buvo viskas gerai, ziemodavo, nesdavo medu, dariau eksperimentus ir viskas daugiau ar maziau pavykdavo.

Nusipirkau naujus ir wilaros 5 vnt. 16 remius. Viena seima persodinau su visais remais - susirgo puvyniu, kita seima padalinau pusiau nes ji to norejo, persodnaui du naujus avilius, tai viename nesugebejo uzsiauginti motineles, kita silpna liko iki rudens, teko sujungti su stipria, bet vistiek neperziemojo. Dar du avyliai stovi nauji garaze dabar jau.

Noreciau paklausti ar tai toks sutapymas, ar vis del to OSB, MPP ir nauji dazai yra netinkami aviliu gamybai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laikiau bites senuose nukriuosusiuose aviliuose, ilisdavo peles, nezine kur tie aviliai stovejo iki kol as juos gavau ir kas juose veisesi apart biciu, ir buvo viskas gerai, ziemodavo, nesdavo medu, dariau eksperimentus ir viskas daugiau ar maziau pavykdavo.

Nusipirkau naujus ir wilaros 5 vnt. 16 remius. Viena seima persodinau su visais remais - susirgo puvyniu, kita seima padalinau pusiau nes ji to norejo, persodnaui du naujus avilius, tai viename nesugebejo uzsiauginti motineles, kita silpna liko iki rudens, teko sujungti su stipria, bet vistiek neperziemojo. Dar du avyliai stovi nauji garaze dabar jau.

Noreciau paklausti ar tai toks sutapymas, ar vis del to OSB, MPP ir nauji dazai yra netinkami aviliu gamybai.

o aš dar galvojau pirkiti taip pat vilaros avilius :eusa-think: gal išdegint reikėjo, gal ventiliacija prasta . gerai sakai - senuose aviliuose mieliau gyvena bitutės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

užsiminiau su giriniu, bites laiko-dirba su bitutėm. sako- reikia išdeginti , dezinfekuoti. dezinfekavimas tai ir bus su kažkokiu šarmu ir aš buvau skaitęs kažkur. bet tik kai ruošiau seną avilį aš paprastai išdeginau dujine lempą paėmęs ir viskas, bitutės puikiausiai gyvena.

Bet jau piktumas praitą vasarą jų buvo , tai tragedija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Sutinku..

Aš skaičiau kažkokiam rusų forume apie tai.. Ten visi pataria prieš įleidžiant išdeginti avilius, nes vis vien neaišku kur jie stovėjo po pagaminimo kiek laiko ir t.t.

Aš tuo ir vadovaujuosi bet kuriuo atveju ar naujas avilys ar jau naudotas prieš įleisdamas bitutes visada pirmiausia išdeginu jį.. Tiesa niekaip tos dujinės lempos nupirkti rankos nedaeina, o sena sugedo.. tai aš paimu laikraščio lapus ir po truputi apdeginu :) Gal nekoks metodas bet iki šiol problemų nėra buve..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As savo sumeistrautiems aviliams profilaktiskai idedavau kadagio keleta saku su spygliais ir uzdegdavau jas. Taip pat uzdarydavau stoga, ju spygliai greit dega isskiria daug kadagisko aromato dumo ir taip praruko avili. Viskas budavo gerai. Bet aisku vistiek pastebejau kiekvienas avilys turi igyti savo aura. Kuo avylyje biciu gyvenimo stazas ilgesnis tuo labiau tame avilyje viskas geriau einasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Sveiki

Cia nesenai perskaiciau kad vienas bitininkas, naujus avilius ir remus nupurskia pikio ir spirito tirpalu ir bent jau dabar del puvinio problemu neturi, bet cia tik naujiems o siaip as pats su dujine lempa isdeginu senus avilius ir kuo puikiaisiai gyvena bitutes. Va ir sendiena keliaus spietukas i toki avili. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...