Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Aš ne triušių augintojas, bet turiu pasiūlymą triušių augintojams :D Gal jums reikai nebrangaus pašaro, pvz. morkų kopūstų. Yra antrarūšės morkos (per didelės, per mažos, išsišakoję ir pan.) kurių neišeina parduoti dideliais kiekiais, kopūstų atliekamų yra, tai sakau jei kas susigundytų galit rašyt į PM. Randuosi Kauno raj. Dėl kainos manau susitarsim, gal barteriniais mainais netgi :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pvz. katilinėj.. Šiaip didesnį kiekį triušių auginant, jau turi būti ir patalpos nemažos, tad esant reikalui vietos atsiras. O bandant iškasti duobę žiemą, reikes dar ir pašalą iškirsti :D Beje, kas nedaug atliekamų kailiukų turit, žiemą galite lesinti zyles :D kadangi ant išversto kailio lieka nemažai riebalų, jos labai mėgsta (jau išbandyta). Išverstą kailį reikia kur nors lauke pakabinti ar prikalti. Taigi galit padaryti gerą darbą :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

20d antradieni,vakar vyko paskaita.gal kas dalyvavote?buvo atvykes spec.is voketijos ir pasakojo apie triusius.pagrinde apie ju serima.

sake negalima duoti kukuruzu,todel kad ju virskinimo sistemoje nera fermentu kuris skaidytu krakmola,todel uzkisa virskinima.pagrindinis triusiu maistas yra sienas,kvieciai,burokai ir avizos.jei jus auginate apie 200-500triusiu tai nelabai spesite taip apsisukti seriant,todel sako duoda kombikormos.o kas augina iki 200triusiu tas duoda naturalu ir sveika pasara.nuo pasaro ir triusiu sveikata priklauso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šakių rajone triušių augintojas E. Reimerys pretenduoja tapti tituluotu konkurso „Metų ūkininko ūkio“ laimėtoju. E.Reimerys save laiko ir triušių augintoju, ir veisėju, ir žemdirbiu. Ne vieną dešimtmetį veisia ir augina veislinius triušius, dirba keletą hektarų žemės. Jo triušynuose iš viso auga 10 veislių triušiai: Kalifornijos, Zelandijos baltieji ir raudonieji, Prancūzų avinai, Belgų milžinai, Tiuringijos, Burgundijos ir kitų veislių triušiai. Vyras su savo augintiniais nuolat būna svečias beveik visuose rajone vykstančiuose žemdirbiškuose renginiuose, mugėse.

Nors E.Reimerio ūkelis skaičiuojant hektarais ir nėra didelis, tačiau apie jį žino ne tik Lietuva, bet ir Europa: du metus iš eilės jis yra tapęs „Agrobalt“ parodos nugalėtoju, prizininku, dalyvavęs ir laimėjęs užsienio triušininkų parodose, priklauso Lietuvos triušių augintojų asociacijai.

http://www.manorajonas.lt/naujienos/18- ... alininkai-

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ka su ja galima nuveikti

nesi mates ar girdejas?naudoja ligoninese.palatom,kad bakterijas uzmustu.taip pat daugelis naudoja ir triusiu ukija bakterijom sunaikinti

Tokia lempa nebūtina naikinant bakterijas, iš tikro ta darba atlieka ultravioletinių spindulių lempa. Jų yra pirkti tikrai pigiau ir statosi į liuminiscencinį šviestuvą. Kai jas jungia žmonėms patalpose būti negalima, įtariu kad ir triušiams taip pat. Tad jei jas naudojat, triušiams nėra gerai. O bakterijas jau anksčiau diskutavome kaip naikinti, nuo ugnies iki chemijos.

P.s. dar neteko girdėti apie triušių ūkiuose naudojamas kvarcinės lempas, juk ji veikia tik ten kur patenka šviesa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kad jau prakalbot apie lempas,tai toks klausimas pasistojo :D

kaip manot kuom geriau tvarteli savo sildyt,triusiams:kokiu radiatorium ar sildomom lempom?

noriu istisus metus triusius veisti,o kiek girdejau,tai nelb jie daugintis nori kaip salta,tiesa?

dar tik pirma ziema man su triusiais bus,tai biski zalias :icon-confused:

nieko tu nešiltink jiems gerai ir taip

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kad pateles noretu kergtis, svarbu sviesos ciklas, o ne temperaturos. Taip, kad jei vanduo neuzsala, nera ko imti galva, svarbu reguliuokit sviesa.

O triusiukai labai sekmingai uzauginami ir prie minusines temperaturos, aisku reikia siek tiek daugiau demesio, tureti atsargoje puku, jei per mazai ishsipesha, taip pat lizdo dezhutes tinkamos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar noreciau pasiteiraut del vieno klausimo.

pries pora men. bandziau sukergti triuse,lyg ir viskas normaliai atrode ir lizda sukt pradejo,tik kiek per anksti manau,gal preis kokia savaite.

bet teip ir neatsivede triusiuku...

nueini paziuret tai koki runkeli imetus i guzta ar morka,kaip suprast,gal jau per sena patele? :(

ar cia tik atsitiktinumas,girdejau,kad kartais taip buna,bet nieko nesuprantu,kodel taip?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš šiandien bandžiau kergti pateles, tai jau nebeina, nebesiporuoja, guli ir viskas. reikės galvoti kažka :)

Duok ilgiau šviesos ir užsimanys, pas mane vienos lemputės (20 w taupi) 16 val per para užtenka kad daugintusi kada man reikia.

Dar dėl dauginimo žiemą, yra tokie šildomi lizdai. pirkti nežinau kur, bet tie kur pardavinėja triušių narvus pagal naujas technologijas (čia kur šerti galima vieną kartą į savaitę) juose naudoja šildomus lizdus. Seniau ta firma vadinosi kažkaip "Triušių auginimo technologijos", manau ir dabar dar veikia, tai iš jų galima būtų pabandyti pirkti. O gal kas žino kitą technologiją palaikyti kokius 38 laipsnius?

P.S. Turėtu tikti reptilijoms skirti šildomi kilimėliai, bet jų kaina prasideda nuo 80 lt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar norėčiau pridūrti kad pas mane vienais metais lauko pašiūrėje yra atsivedusi patelė tik dadėjau vatos ir apkamšiau deramai lizdavietę

O tai vatos neprisiėda? Ir dar, jei nesunku, sukonkretink, ką reiškia tinkamai apkamšyti: papildomai dengei lizdo dėžutę??? Ir dar vienas klausimas: literatūroje rašoma, kad žiemą tokiu atveju reikia uždengti ir dureles. kaip darei?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar norėčiau pridūrti kad pas mane vienais metais lauko pašiūrėje yra atsivedusi patelė tik dadėjau vatos ir apkamšiau deramai lizdavietę

O tai vatos neprisiėda? Ir dar, jei nesunku, sukonkretink, ką reiškia tinkamai apkamšyti: papildomai dengei lizdo dėžutę??? Ir dar vienas klausimas: literatūroje rašoma, kad žiemą tokiu atveju reikia uždengti ir dureles. kaip darei?

bent jau mano patirtis rodo, jei aplinkos temperatūra nusileidžia žemiau 10 šalčio, paprastuose mediniuose narvuose triušiukai žūva. Tuomet reikalingas narvo šiltinimas arba kažkoks šildymas. Protingiausia būtų neveisti tais mėnesiais kai tikėtini šalčiai. Lauke triušių neveisčiau nuo lapkričio vidurio iki kovo pradžios. Nešildomoje patalpoje bandau nuo sausio vidurio, tai iš 10 vadų dėl šaltų dienų kartais krenta 2 - 3. Manau kad šiltinimas per brangi priemonė, o ir vasara tuomet ją reikės išlupti.

Tiesa, vata neatrodo labai tinkama priemonė, nes turi savybę sukristi, apačiai turbut būtų gerai putu polistirolas, bet ne paprastas, o su padidintu mechaniniu atsparumu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paskaičiau to ir ano bet dar ne visą šį forumą. Kilo klausimas kaip darėtės dauguma narvus. Patys ar pirkotes. Esu nagingas galėčiau pasidaryti pats belekokius narvus. Tik ar apsimoka. Gal kur galima pažiūrėti tinkamai parengtų narvų projektų kurie tinkamiausi tiek auginimui tiek veisimui. Ruošiuosi žvėris auginti lauke. Tai reiškia, kad reikės kažkaip šildyti ir patalpą. Gali atslinkti ir laukinių žvėrių. Bent jau ankčiau būdavo ir lapių, atslinkdavo ir kitų mažų plėšrūnų. Any ideas ? Šiaip esu visai žalias praktine prasme, todėl greiti praktiniai patarimai būtų naudingi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...