Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

ok jei 30 tinka :) tai okis, apie kergima tai turejau omeny kad kiekvienai kartai kitas patinas tos veisles (negiminingas), o siaip del ko ir noriu daug maz veisliniu, kad kelios pateles + patinas veislinis kad tai veislei plesti, o tuos kur nupirkau kad busimus vaikus mesai dar geriau pahibridinti super duper augimo savybemis :lol: kaip sakant bus linija grynaveisliu ir linija total hibrid :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pažiūrėjau ir aš į tuos narvus. Pirmas įspūdis - GRIOZDAS. Galėčiau ir aš tokius nesunkiai pasidaryti, bet tikrai nedarysiu. Tokiam dideliam plote tikrai galima žymiai talpiau įkurdinti triušius. Tas drožlių plokštes labai greit sugrauš :eusa-clap: Grindis ir visą kitą, ką pasiekia triušiaus dantys geriau daryti iš neįkandamų medžagų.

Yra pas mane "iš lentų-drožlių" gardai padaryti .Pragraužti tai nepragraužė, ber subyra tai jie greičiau nei padaryti iš lentų. Va medinėse lentose tai pargraužė skyles. :lol::lol:

Radau ir as rusu psl panasiu kletku brezinius tai 330 psl kiekvienos detales atskiras brezinys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pažiūrėjau ir aš į tuos narvus. Pirmas įspūdis - GRIOZDAS. Galėčiau ir aš tokius nesunkiai pasidaryti, bet tikrai nedarysiu. Tokiam dideliam plote tikrai galima žymiai talpiau įkurdinti triušius. Tas drožlių plokštes labai greit sugrauš :eusa-clap: Grindis ir visą kitą, ką pasiekia triušiaus dantys geriau daryti iš neįkandamų medžagų.

Yra pas mane "iš lentų-drožlių" gardai padaryti .Pragraužti tai nepragraužė, ber subyra tai jie greičiau nei padaryti iš lentų. Va medinėse lentose tai pargraužė skyles. :lol::lol:

Radau ir as rusu psl panasiu kletku brezinius tai 330 psl kiekvienos detales atskiras brezinys.

jei nesunku imesk nuoroda kur rasti tuos brezinukus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iškilo klausimas dėl priaugliaus laikymo jei auginate mėsai kaip juos laikote? Nes negi visiems narvus darote.

Aš vat pasibraižiau toki elementarų namuka prieaugliui dvieju pusiu,

namukastriusiams.jpg

vienoj pvz patinėliai, kitoj patelės. Ka manot? Pvz jei ilgis butu koki 5 metrai, o plotis pvz po 2,5 metru kiekvienai pusei.

Ir laikyti visu vadu prieauglius suleidus kartu. Tik atskiriant patinelius nuo pateliu.

Nes turint 10-20 pateliu jau reiktu pamastyti kur ju prieaugli sudėti auginimui mesai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na del grindu arba betonuoti arba daryti grindis is tinklo iskelus virs zemes kad sudukai zemen nubyretu ir tada kai triusiai nuduodami ar t.t. grindys atkeliamos ir viskas iskopiama.

Bet literaturoje rašo, kad triusiai turi savo "šudukus" kai kuriuos suėsti :icon-mad . Kitaip sutrinka jų virškinimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na del grindu arba betonuoti arba daryti grindis is tinklo iskelus virs zemes kad sudukai zemen nubyretu ir tada kai triusiai nuduodami ar t.t. grindys atkeliamos ir viskas iskopiama.

Bet literaturoje rašo, kad triusiai turi savo "šudukus" kai kuriuos suėsti :icon-mad . Kitaip sutrinka jų virškinimas.

Neimk i galva :) tai ne tie sudukai, kuriuos matai, tai gana skystos ismatos, kuriu jie nerenka nuo zemes, o sulesa tiesiog tuo momentu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas galite paaiškinti, kaip su tais dokumentais veislinių triušių?

Iš kur perkant triušį juos gauni?

Kai per triuši iš registruoto veislyno, turinčio teisę išrašyti dokumentus ( bet kiek zinau nuo dokumento kuris stalciuje, jie greiciau neauga :D

bet uz tat buni garantuotas, kad jis veislinis, o ne dvarneska, kaip perki is veislyno, tik kad perpus brangiau gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norejau ir as veisliniu triusiu. Kam jie reikalingi? Kad tures kilmes dokumentus ir ideje skelbima galesite parasyti kad su dokumentais?

Kalbejau su protingu zmogumi ir jis man papasakojo apie grynaveislius triusius. Grynaveisliai yra labiau lepus, maziau atsparus ligom, ju dvigubai brangesnes kainos, didesne tikimybe kad nepriziures savo atsivedusiu triusiuku. Aisku kurioj jus sferoj labiau orentuojantes. Ar triusius pardavineti kaip grynaveislius ar i mesa? Jei i gryna mesa tai pats geriausias triusis yra zelandas+kalifornas. Jei atiduoti perpikejams, manau kad flandrai ar kokie avinai. Ju svoriai didesni. (na cia tik mano nuomone) :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nazinau kaip pas kitus triusininkus,beat jau pas mane triusiukai ede pasara nuo 2sav.nuo 3sav.nebegavo motinos pieno.

siaip bandysiu paneigti kazkurio zmogaus pasisakyma dar po keliu vadu.cia pareiske sioj temoj kad geriausia triusiukus yra atskirti po 5sav.nes tipo jie tik 4sav.tepradeda esti kieta pasara.pas manes jau nuo 2sav.o nuo 3savaiciu pilnai jau eda ir pieno nebegauna is pateles,nes jinai buvo sukerkta triusiukus atsivedusi po 10d.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Norėčiau jūsų paklausti kuo reikia šerti 3-4 savaičių triušiukus. Triušė nudvėsė, todėl dabar jaunikliai yra vieni...jiems maždaug 3-4 savaitės.Taigi kuo reikėtų juos šerti, kad jie išaugtų? :icon-rolleyes:

Nieko nedaryk. Augink ir isaugs :) 4savaiciu as savo visus triusiukus atskiriu nuo motinos, na dar palieku koki viena porai dienu. Triusiukai jau nuo tryju sav pradeda est ivairu maista.

jei y gryna mesa tai pats geriausias triusis yra zelandas+kalifornas

na tai aisku ir be protingu zmoniu :) jau tas dviratis israstas, gana senai. Bet, kad ir ta hybrida gauti, juk reikia veisliniu zelandu ar kalifornu. As manau, tau parduociau ta Hybrida Kaliforno-Zelando, kaip grynaveisli kaliforna ar zelanda ir neatskirtum :)

Taip, galima atskirti 3 sav, ir kergti 10ta diena, bet turi buti geros salygos ir pasarai, nes kitaip po 3-4 vadu, pamatysi, kad tavo patele niekam tikusi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu garantuotas 100%, bet manau, kad atskirciau. Grynaveislis zelandijos visas baltas su raudonom akim o kalifornijos baltas su raudonom akim, juoda nosimi ir ausimis. Tai juos sukryzminus manau kailis nebebutu visiskai baltas, ausis nebebutu pilnai juodos. Po daug kryzminimu palieka dalmatinais. Pasaras pas mane spec. palei uzsakyma. Plius dar duodu buroku, zoles, sieno....

Kas gali atsitikti patelei, kad taip sakai? Po 3 atsivedimu duosiu patelei atostogu 1men.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Norėčiau jūsų paklausti kuo reikia šerti 3-4 savaičių triušiukus. Triušė nudvėsė, todėl dabar jaunikliai yra vieni...jiems maždaug 3-4 savaitės.Taigi kuo reikėtų juos šerti, kad jie išaugtų? :icon-rolleyes:

Nors triušiukas ir pradeda valgyti 2 sav. bet visoje literatūroje rašo kad jo skrandis susiformuoja tik 27 diena. Vadinasi iki tos dienos jis kad ir ėsdamas vargs. Aš tokiu atveju perku veterinarijos klinikoje kačių maitinimo buteliuką ir similako (sausas pienas kūdikiams) ir duodu savo vaikams juos pora kartu per diena maitinti papildomai pienu. Rezultatas labai geras, nors kaip čia buvo mineta galima be to. Jei turi laiko ir noro pabandyk, blogiau tikrai nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas gali atsitikti patelei,kad taip sakai?po 3 atsivedimu duosiu patelei atostogu 1men.

Tiesa pasakius jei turi apie 20 patelių, tai gali kiekvieną atskirai stebėti. Nemanau kad reikia susikurti taisykles, vienai patelei ir trys vados daug, o kita ir po 5 geriau atrodo, nors maistas tas pats ir triušiukų skaičius tas pats. Paprasčiausiai stebėk patelę ir jei matai kad prarado svorį, paprasčiausiai duok jei laiko atsigauti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu garantuotas 100%, bet manau, kad atskirciau. Grynaveislis zelandijos visas baltas su raudonom akim o kalifornijos baltas su raudonom akim, juoda nosimi ir ausimis. Tai juos sukryzminus manau kailis nebebutu visiskai baltas, ausis nebebutu pilnai juodos. Po daug kryzminimu palieka dalmatinais. Pasaras pas mane spec. palei uzsakyma. Plius dar duodu buroku, zoles, sieno....

Kas gali atsitikti patelei, kad taip sakai? Po 3 atsivedimu duosiu patelei atostogu 1men.

Reiskiasi tikrai neatskirtum :)

Sukergus Pvz Kaliforna su Zelande. Pirma vada beveik 100% eina i teva. Taip , kad beveik visi triusiukai bus panasus i kalifornus. Aisku yra fizualiu skirtumu, bet tu manau neatskirtum, Ir dalmatinais tikrai netampa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu garantuotas 100%, bet manau, kad atskirciau. Grynaveislis zelandijos visas baltas su raudonom akim o kalifornijos baltas su raudonom akim, juoda nosimi ir ausimis. Tai juos sukryzminus manau kailis nebebutu visiskai baltas, ausis nebebutu pilnai juodos. Po daug kryzminimu palieka dalmatinais. Pasaras pas mane spec. palei uzsakyma. Plius dar duodu buroku, zoles, sieno....

Kas gali atsitikti patelei, kad taip sakai? Po 3 atsivedimu duosiu patelei atostogu 1men.

Reiskiasi tikrai neatskirtum :)

Sukergus Pvz Kaliforna su Zelande. Pirma vada beveik 100% eina i teva. Taip , kad beveik visi triusiukai bus panasus i kalifornus. Aisku yra fizualiu skirtumu, bet tu manau neatskirtum, Ir dalmatinais tikrai netampa.

Taip rabirroger teisus, neatskirtum zelandu kryzmintu su kalifornu, pas mane taip gavos kad yra triusiuku kuriu tevas kalifornas o motina zelande tik dar 1sav tai po 3 bus matyt i ka jie atsigime yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu garantuotas 100%, bet manau, kad atskirciau. Grynaveislis zelandijos visas baltas su raudonom akim o kalifornijos baltas su raudonom akim, juoda nosimi ir ausimis. Tai juos sukryzminus manau kailis nebebutu visiskai baltas, ausis nebebutu pilnai juodos. Po daug kryzminimu palieka dalmatinais. Pasaras pas mane spec. palei uzsakyma. Plius dar duodu buroku, zoles, sieno....

Kas gali atsitikti patelei, kad taip sakai? Po 3 atsivedimu duosiu patelei atostogu 1men.

Reiskiasi tikrai neatskirtum :)

Sukergus Pvz Kaliforna su Zelande. Pirma vada beveik 100% eina i teva. Taip , kad beveik visi triusiukai bus panasus i kalifornus. Aisku yra fizualiu skirtumu, bet tu manau neatskirtum, Ir dalmatinais tikrai netampa.

Taip rabirroger teisus, neatskirtum zelandu kryzmintu su kalifornu,pas mane taip gavos kad yra triusiuku kuriu tevas kalifornas o motina zelande tik dar 1sav tai po 3 bus matyt i ka jie atsigime yra

Tai gi šitas hibridas hyplais vadinamas. Zelando nosis balta, kaliforno juoda, hyplo pilka. Jei tėvai maišyti, gal to ir nesigauna. Kryžminau zelandu pateles su kalifornu patinu, bet niekad neturėjau triušiukų kad nesiskirtu nuo kalifornu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gi šitas hibridas hyplais vadinamas. Zelando nosis balta, kaliforno juoda, hyplo pilka. Jei tėvai maišyti, gal to ir nesigauna. Kryžminau zelandu pateles su kalifornu patinu, bet niekad neturėjau triušiukų kad nesiskirtu nuo kalifornu.

Tai ne Hyplus, Taip pagrinde naudojami Kalifornu ir Zelandu kraujai, bet kiek zinau yra iliejama ir kitu krauju :) na ten aukstoji matematika :)

O pas mane, Kalidfornas su Zelandu patele, paprastai vadoja buna apie 20% visishkai baltu, kiti i teva. Pirmoje vadoje visada dominuoja patinas, bet juos atskirti nuo kaliforno galima, pagal galvos forma, ausis ir pan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...