Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Vien avizos(is grudu) tikrai nera geras pasaras, nors del to kristi irgi neturetu. Nors vel, kas ten zino, skurdziai maitinasi, tai ir visokia zaraza kimba...

zmones kaimuose desimtmecius augindavo vien ant grudu, zoliu, sienu ir runkeliu ir nebudavo bedu. o dabar jau skurdus maistas paliko?

Skurdus, jei seria vien avizas ir siena. Grudai - viskas ok, pats jais seriu, bet mixuoju avizas, kviecius, miezius, zirnius.

mano grudai - 60% mieziu, 30% kvieciu, 10% avizu. plius sienas ir darzoves. kaimynas - 100% avizas + siena ir darzoves duoda. ir triusiai auga analogiskai. tikrai nemanau, kad nuo avizu butu skurdas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!

Su šventėmis!

Toks klausimas iškilo man. Pas jauną triušiuką nuo gimimo po oda toks lyg ir riebalinis gumbas ant nugaros yra. Kas tai galėtų būti? Kai triušis buvo 1mėn., gumbas buvo kaip lazdyno riešutas, o dabar kai triušiui 2mėn. gumbas kaštono dydžio. Pas jo brolius/seseris tokių nėra. Kaip manote?

Dėkoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!

Su šventėmis!

Toks klausimas iškilo man. Pas jauną triušiuką nuo gimimo po oda toks lyg ir riebalinis gumbas ant nugaros yra. Kas tai galėtų būti? Kai triušis buvo 1mėn., gumbas buvo kaip lazdyno riešutas, o dabar kai triušiui 2mėn. gumbas kaštono dydžio. Pas jo brolius/seseris tokių nėra. Kaip manote?

Dėkoju.

prapjauk ta gumbą ir rasi pūlių krūvą :icon-arrow:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Netikiu, kad vien imestas burokas gali patenkinti vandens poreiki. YPAC triusei su triusiukais. :)

patikek, nemeluoju :eusa-naughty: - duodu danty ismust :icon-mrgreen:

nu nezinau, duodu ir aš buroku kiekviena vakara, rytais grudai ir vanduo, bet triušei pastovei ryte puola prie vandens, tie burokai voliojasi apgrauzti ir tiek. o patele su 9 triušiukais visa kokli sugeria

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Netikiu, kad vien imestas burokas gali patenkinti vandens poreiki. YPAC triusei su triusiukais. :)

patikek, nemeluoju :eusa-naughty: - duodu danty ismust :icon-mrgreen:

nu nezinau, duodu ir aš buroku kiekviena vakara, rytais grudai ir vanduo, bet triušei pastovei ryte puola prie vandens, tie burokai voliojasi apgrauzti ir tiek. o patele su 9 triušiukais visa kokli sugeria

idomu idomu... o kokius burokus duodat :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va as ir pabandziau kelias dienas duot tik puscukrius burokus vietoj vandens, bet kai po tu keliu dienu pakabinau gertuves, tai triusiai kaip isproteje supuole gere. Ir norit pasakyti, kad jiems uztenka tu buroku? Na, nezinau... Mano triusiai tikriausiai kitokie yra. :)

seip kiek teko dometis puscukriniai burokai neturi savyje daug dregmes, jie labiau laiko savyje sausaja medziaga sacharoze ir itas sausas medziagas apie 40-60% likusi sudetis vanduo ir t.t.

o pasariniai burokai turi savyje 70-85% vandens o likusi saudoji dalis visokiu ten.

kadangi sacharoze (cukrus) sukelia troskuli todel triusiai nori gerti, ir nelabai manau kad uztenka jiems vandens tuose burokuose.

asmeniskai pas mane duodant morku ar obuoliu ar burokiu, triusiai vanden ne kuo maziau isgeria nei neduodant tu gardumynu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!

Su šventėmis!

Toks klausimas iškilo man. Pas jauną triušiuką nuo gimimo po oda toks lyg ir riebalinis gumbas ant nugaros yra. Kas tai galėtų būti? Kai triušis buvo 1mėn., gumbas buvo kaip lazdyno riešutas, o dabar kai triušiui 2mėn. gumbas kaštono dydžio. Pas jo brolius/seseris tokių nėra. Kaip manote?

Dėkoju.

prapjauk ta gumbą ir rasi pūlių krūvą :icon-arrow:

Yra pas patį taip buvę ?

Ar nepakenksiu dar labiau ?

O jeigu paliksiu ir neliesiu pats nepradings ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra pas patį taip buvę ?

Ar nepakenksiu dar labiau ?

O jeigu paliksiu ir neliesiu pats nepradings ?

laba, pas mane taip buvo su 11 triusiuku, pjoviau ir as.. senesniose temose rasiau apie ta beda, kai nei viens vet.gydytojas nepadejo

Pjauk, tik tuo atveju jei tas gumbas kietas. Pjuvis turi buti minimalus. Tiksliau pradurk su peiliu skilute ir bandyk viska isspausti.. jei begs tai manau balta tirsta kose (tokia pas mane buvo) tada patepk su Betadin tepalu. (as tepiau), ir manau praeis. ;) sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as vaziuoju pas triusius kas antra diena

padariau skaiciavimus, tai pasidalinsiu kas gavos.

1 triusis per 4men suvalgo uz 20lt plius skiepas 2lt ir pardavus lieka 10lt

turiu 8pateles ir 2patinus tai 10 motininiu kuriem per menesi iseina 60lt, cia iskaiciuota sienas kuri gauna visi.

reiskia reik per men parduot 6triusius kad iseitu ant 0.

60/10=6 pardavimui

kadangi nuo 8 pateliu i menesi gaunas apie 15 triusiuku, tai 15-6=9

9*10=90lt/men pelno, bet kadangi dar pats suvalgai arba del ivairiu priezasciu padovanoji, tai lieka 0 arba minusas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!

Su šventėmis!

Toks klausimas iškilo man. Pas jauną triušiuką nuo gimimo po oda toks lyg ir riebalinis gumbas ant nugaros yra. Kas tai galėtų būti? Kai triušis buvo 1mėn., gumbas buvo kaip lazdyno riešutas, o dabar kai triušiui 2mėn. gumbas kaštono dydžio. Pas jo brolius/seseris tokių nėra. Kaip manote?

Dėkoju.

Sveiki, man tas pats buvo, bet gumbas buvo kietas todėl aš jo nepjoviau o toliau laikiau, po kurio laiko triuše nustojo valgyti ir iš burnos pradėjo bėgti baltas tąsus skystis teko pjauti. Patarčiau mušti iš karto

jai nėra kitos galimybes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!

Su šventėmis!

Toks klausimas iškilo man. Pas jauną triušiuką nuo gimimo po oda toks lyg ir riebalinis gumbas ant nugaros yra. Kas tai galėtų būti? Kai triušis buvo 1mėn., gumbas buvo kaip lazdyno riešutas, o dabar kai triušiui 2mėn. gumbas kaštono dydžio. Pas jo brolius/seseris tokių nėra. Kaip manote?

Dėkoju.

Sveiki, man tas pats buvo, bet gumbas buvo kietas todėl aš jo nepjoviau o toliau laikiau, po kurio laiko triuše nustojo valgyti ir iš burnos pradėjo bėgti baltas tąsus skystis teko pjauti. Patarčiau mušti iš karto

jai nėra kitos galimybes.

Blogiausia, kad jam dar tik 2men. Bandysiu rytoj durti ir pasidalinsiu kaip sekesi. Tikiuosi viskas bus gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as vaziuoju pas triusius kas antra diena

padariau skaiciavimus, tai pasidalinsiu kas gavos.

1 triusis per 4men suvalgo uz 20lt plius skiepas 2lt ir pardavus lieka 10lt

turiu 8pateles ir 2patinus tai 10 motininiu kuriem per menesi iseina 60lt, cia iskaiciuota sienas kuri gauna visi.

reiskia reik per men parduot 6triusius kad iseitu ant 0.

60/10=6 pardavimui

kadangi nuo 8 pateliu i menesi gaunas apie 15 triusiuku, tai 15-6=9

9*10=90lt/men pelno, bet kadangi dar pats suvalgai arba del ivairiu priezasciu padovanoji, tai lieka 0 arba minusas.

Na as taippat esu skaiciaves ...rezultatas panasus gaunasi :(

Jei turi 100-1000 pateliu tai gal ir kaskiek apsimoka , gal jei turesi tiek realizacijos ...tai tada valio liks i menesi po koki 1000Lt -1500 Lt .Aisku turesi pardavineti urmu (pigiau ) , turesi kaskaip tuos triusius fasuoti , turesi isirengti skerdikla (europine) ....

Tad pelnas nuo triusiu labai jau abejotinas ...

Na jei augini koki 10 pateliu tai triusiu bendrai su prieaugliu buna apie 100-150 tai per menesi realu parduoti apie 30 triusiu ...na tada is to pragyventi nelabai iseis bet ant saldainiu tai gal uzteks :D

Aisku jei laikytis teorijos "man pasaras nekainuoja" ... (cia kaip anekdote : Kiek kainuoja konjako laselis ? ...NIEKO ... Tai prilasinkit trilitrini :D)

Su triusiu auginimo savikaina ir ju pelnu labai gincitinas klausimas ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as vaziuoju pas triusius kas antra diena

padariau skaiciavimus, tai pasidalinsiu kas gavos.

1 triusis per 4men suvalgo uz 20lt plius skiepas 2lt ir pardavus lieka 10lt

turiu 8pateles ir 2patinus tai 10 motininiu kuriem per menesi iseina 60lt, cia iskaiciuota sienas kuri gauna visi.

reiskia reik per men parduot 6triusius kad iseitu ant 0.

60/10=6 pardavimui

kadangi nuo 8 pateliu i menesi gaunas apie 15 triusiuku, tai 15-6=9

9*10=90lt/men pelno, bet kadangi dar pats suvalgai arba del ivairiu priezasciu padovanoji, tai lieka 0 arba minusas.

kodel taip pigiai skaiciuoji realizacija?

Auginant naturaliu pasarau, be jokiu premixu, triusis suvalgo nuo 30tos iki 120tos dienos apie 20 kg grudu misinio. skaiciuojant tona kainuoja ~600 lt, gaunas 12 lt. plius sieno pora kitku = 4 lt. plius savo uzaugintos darzoves (ivertinkim tai 3Lt triusiui). plius jei skiepijama - 2 Lt Gaunasi savikaina be darbo ~22 lt.

4men. triusis uzauga ~ 2.8 - 3.2kg, t.y. 1.6 - 1.7 kg skerdienos.

1 kg NATURALIOS SVEIKOS skerdienos 25-28 Lt, o tai yra 40-48 lt.

Lieka ~ 20 lt nuo triusio.

Verslo planas idealiomis salygomis, kai yra neribota galimybe tiekti mesa:

kiekviena patele, auginant ne intensyviu budu, per metus uzaugina ~25 triusiukus. laikant 20 pateliu = 500 triusiuku. 500 * 20 Lt = 10k.

o tai jau geras priedas prie algos, kuri uzdirbi serdamas, valydamas narvus, pardavinejant mesa ir t.t...

P.S. neiskaiciuota perkama iranga ir narvai, pateliu suvalgytas pasaras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as vaziuoju pas triusius kas antra diena

padariau skaiciavimus, tai pasidalinsiu kas gavos.

1 triusis per 4men suvalgo uz 20lt plius skiepas 2lt ir pardavus lieka 10lt

turiu 8pateles ir 2patinus tai 10 motininiu kuriem per menesi iseina 60lt, cia iskaiciuota sienas kuri gauna visi.

reiskia reik per men parduot 6triusius kad iseitu ant 0.

60/10=6 pardavimui

kadangi nuo 8 pateliu i menesi gaunas apie 15 triusiuku, tai 15-6=9

9*10=90lt/men pelno, bet kadangi dar pats suvalgai arba del ivairiu priezasciu padovanoji, tai lieka 0 arba minusas.

kodel taip pigiai skaiciuoji realizacija?

Auginant naturaliu pasarau, be jokiu premixu, triusis suvalgo nuo 30tos iki 120tos dienos apie 20 kg grudu misinio. skaiciuojant tona kainuoja ~600 lt, gaunas 12 lt. plius sieno pora kitku = 4 lt. plius savo uzaugintos darzoves (ivertinkim tai 3Lt triusiui). plius jei skiepijama - 2 Lt Gaunasi savikaina be darbo ~22 lt.

4men. triusis uzauga ~ 2.8 - 3.2kg, t.y. 1.6 - 1.7 kg skerdienos.

1 kg NATURALIOS SVEIKOS skerdienos 25-28 Lt, o tai yra 40-48 lt.

Lieka ~ 20 lt nuo triusio.

Verslo planas idealiomis salygomis, kai yra neribota galimybe tiekti mesa:

kiekviena patele, auginant ne intensyviu budu, per metus uzaugina ~25 triusiukus. laikant 20 pateliu = 500 triusiuku. 500 * 20 Lt = 10k.

o tai jau geras priedas prie algos, kuri uzdirbi serdamas, valydamas narvus, pardavinejant mesa ir t.t...

P.S. neiskaiciuota perkama iranga ir narvai, pateliu suvalgytas pasaras.

Na panasiai skaiciuojam ir mes tikriausiai ... tu OPTIMISTISKAI mes PESIMISTISKAI :D

Tau gaunasi nuo 20 pateliu apie 850Lt per menesi na as kai skaiciavau nuo mano 10 pateliu ... iseina kaskur apie 300Lt per menesi (realiai ) ...

Nes nevisada patele susikergia is pirmo karto , nevisada atsiveda 6 triusiukus ( buna kad tik 2) o jei auginant be kombikormos yra visokiu ligu tikimybe ... kad triusiukas apsitries ir nugais (kaip dabar pas kaikuriuos vyksta) plius dar visokiu nenumatytu bedu (miksomatoze , koksidioze ....)

Tai paskaiciavus kad per menesi bent jau 5 kartus reikia isvalyti narvus ir kad bent jau 8-9 kartus papildyti pasaro plius vandens atsargas plius visokie vandens uzsalimai ziema ....tai ir tie 900Lt per menesi ir ta kaina (25-28Lt uz kg ) nera labai realu ...

Nemanau kad po 28Lt JUMS kasnors moka :(

Realiai 22-25Lt kad ir kaip butu uzaugintas tas triusis ...

Tad skaiciuok kaip nori jei laikai 10 pateliu per menesi turi 300Lt pelno (uz kokias 5-8 darbo dienas po 8val) ....Tai uz darbo savaite 300 Lt geras priedas prie algos (iskaitant tai kad dirbi po darbo) ...na nezinau ...gal kaskam ir taip ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kodel taip pigiai skaiciuoji realizacija?

Auginant naturaliu pasarau, be jokiu premixu, triusis suvalgo nuo 30tos iki 120tos dienos apie 20 kg grudu misinio. skaiciuojant tona kainuoja ~600 lt, gaunas 12 lt. plius sieno pora kitku = 4 lt. plius savo uzaugintos darzoves (ivertinkim tai 3Lt triusiui). plius jei skiepijama - 2 Lt Gaunasi savikaina be darbo ~22 lt.

4men. triusis uzauga ~ 2.8 - 3.2kg, t.y. 1.6 - 1.7 kg skerdienos.

1 kg NATURALIOS SVEIKOS skerdienos 25-28 Lt, o tai yra 40-48 lt.

Lieka ~ 20 lt nuo triusio.

Verslo planas idealiomis salygomis, kai yra neribota galimybe tiekti mesa:

kiekviena patele, auginant ne intensyviu budu, per metus uzaugina ~25 triusiukus. laikant 20 pateliu = 500 triusiuku. 500 * 20 Lt = 10k.

o tai jau geras priedas prie algos, kuri uzdirbi serdamas, valydamas narvus, pardavinejant mesa ir t.t...

P.S. neiskaiciuota perkama iranga ir narvai, pateliu suvalgytas pasaras.

Na panasiai skaiciuojam ir mes tikriausiai ... tu OPTIMISTISKAI mes PESIMISTISKAI :D

Tau gaunasi nuo 20 pateliu apie 850Lt per menesi na as kai skaiciavau nuo mano 10 pateliu ... iseina kaskur apie 300Lt per menesi (realiai ) ...

Nes nevisada patele susikergia is pirmo karto , nevisada atsiveda 6 triusiukus ( buna kad tik 2) o jei auginant be kombikormos yra visokiu ligu tikimybe ... kad triusiukas apsitries ir nugais (kaip dabar pas kaikuriuos vyksta) plius dar visokiu nenumatytu bedu (miksomatoze , koksidioze ....)

Tai paskaiciavus kad per menesi bent jau 5 kartus reikia isvalyti narvus ir kad bent jau 8-9 kartus papildyti pasaro plius vandens atsargas plius visokie vandens uzsalimai ziema ....tai ir tie 900Lt per menesi ir ta kaina (25-28Lt uz kg ) nera labai realu ...

Nemanau kad po 28Lt JUMS kasnors moka :(

Realiai 22-25Lt kad ir kaip butu uzaugintas tas triusis ...

Tad skaiciuok kaip nori jei laikai 10 pateliu per menesi turi 300Lt pelno (uz kokias 5-8 darbo dienas po 8val) ....Tai uz darbo savaite 300 Lt geras priedas prie algos (iskaitant tai kad dirbi po darbo) ...na nezinau ...gal kaskam ir taip ..

Na chebra ir pavaret jus cia su paskaiciavimais. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O dar paskaiciuok pradine investicija ja dalink ant 2-3 metu ...10 pateliu po 50Lt , 2-3 patiniukai po 50Lt tai jau sudaro 600Lt tai gaunasi dar po koki 20-25Lt per menesi ( i minusine puse) ...

Seip skaiciuokit kaip norit ...pliusas ....minusas ...

As Tai esu pasidares savo paskaiciavimus per 2metus ir tai PLIUSO is 10 pateliu nelabai jau turiu tokio kad galeciau sakyti "O CIA RYSKUS PLIUSAS PRIE GAUNAMOS ALGOS " :(

Yra tas pliusiukas bet cia tik vaikam ant saldainiu ...:) O man ant alaus ...nebeuztenka :D

Tai o dar narvai , dar visokios seriklos , girdyklos , bliudeliai .....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...