Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

na o pas mane triušiai neturi ko veikt matyt :D na yra tokių mandrų kurie visas avižas išlukštena.vidurius suvalgo ir palieka lukštus.paaiškinkit tokį jų elgesį :eusa-think:

Pas mane tas pats, tai aš manau, kad čia pelių darbas. Na, dar sakykim kur lovelinės šėryklos - galėtų ir patys triušiai taip daryti, bet pvz., skardinėje šėrykloje išlukštenti buvo grūdai esantys pačioje šėrykloje (nes per viršų yra siauras tarpukas, pro kurį jos gali prasmukti), o tie grūdai, prie kurių pats triušis prieina buvo sveiki.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:eusa-doh: būna ir pelės pasisvečiuoja pats kartą vieną už uodegos pagavau pas vieną apsileidusį triušį, bet jos kiek kitaip manau lukštena :icon-rolleyes: lukštena ir triušiai pas mane ypač mažieji :icon-wink: gaila tų triušiukų bet galėjo būt ir kokia kita priežastis neturėtų man atrodo jie užšalt, gal išmėtė ar neprižiūrėjo jų keista, keista :icon-confused:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na o pas mane triušiai neturi ko veikt matyt :D na yra tokių mandrų kurie visas avižas išlukštena.vidurius suvalgo ir palieka lukštus.paaiškinkit tokį jų elgesį :eusa-think:

Pas mane tas pats, tai aš manau, kad čia pelių darbas. Na, dar sakykim kur lovelinės šėryklos - galėtų ir patys triušiai taip daryti, bet pvz., skardinėje šėrykloje išlukštenti buvo grūdai esantys pačioje šėrykloje (nes per viršų yra siauras tarpukas, pro kurį jos gali prasmukti), o tie grūdai, prie kurių pats triušis prieina buvo sveiki.

na ne tikrai ne pelės,pas mus apminuota nuodais,tai pelių dar nemačiau,be to nelabai yra pro kur įlįst pas triušius.čia triušiukai darbuojas.sakau,gal tada kitus grūdus rinktis.nu dabar kaip ir gaila,tiek išlukštentų mest lauk

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va, pries pora dienu atsivede viena patele 9 maziukus ir visi susalo :( Kazkaip tikrai tikejau , kad pukuose nesusals :(

vaje kaip gaila mažylių,o čia triušienės pirmoji vada?turėjom ir mes vieną mamytę,kuri vis šaldė,šaldė vaikučius,kol atsidūrė sriuboj.

su kita triušiene, va dabar turiu apie 17d triušiukus,jau vakar iš lizdo išlindę buvo.o daug,bet nežinau tiksliai dar kiek.2 radau sušalusius kokią 5d po gimdymo ir išmestus iš lizdo.priėjau tokios nuomonės,kad gal išmetė,nes matė,kad visų neišmaitins.

o tavo triušiukai nemanau,kad sušalo,gi žiemom išgyvena.čia jau mamytės jaučiu problema,nedavė jiems valgyt,nesirūpino.jei pirma vada ir taip kartosis,patariu puodan.nes ir mes 4 vadas su ta nerūpestinga apturėjom.triušiukų kankinimas ir patiems mums stresas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va, pries pora dienu atsivede viena patele 9 maziukus ir visi susalo :( Kazkaip tikrai tikejau , kad pukuose nesusals :(

vaje kaip gaila mažylių,o čia triušienės pirmoji vada?turėjom ir mes vieną mamytę,kuri vis šaldė,šaldė vaikučius,kol atsidūrė sriuboj.

su kita triušiene, va dabar turiu apie 17d triušiukus,jau vakar iš lizdo išlindę buvo.o daug,bet nežinau tiksliai dar kiek.2 radau sušalusius kokią 5d po gimdymo ir išmestus iš lizdo.priėjau tokios nuomonės,kad gal išmetė,nes matė,kad visų neišmaitins.

o tavo triušiukai nemanau,kad sušalo,gi žiemom išgyvena.čia jau mamytės jaučiu problema,nedavė jiems valgyt,nesirūpino.jei pirma vada ir taip kartosis,patariu puodan.nes ir mes 4 vadas su ta nerūpestinga apturėjom.triušiukų kankinimas ir patiems mums stresas.

Na kad pas mane ji priziurinti yra, jau pries tai turejo dvi vadas, tai viskas buvo gerai, vienasyk uzaugino 10, kita syk 6, ne vieno nenumete, o dabar visi 9 atvese jau buvo. Dabar kita turetu jau atsivesti siomis dienomis, tai vakar visa narva tempiau i garaza, bijau kad vel tas pats neatsitiktu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Biesiau, Pateles maitink subalansuotu kombinuotoju pasaru, geriau su Vit. E. tada ir pieno bus daugiau ir palikuonys sveikesni. Maziukai, kol su mama, iki 6 savaiciu gali valgyt ta pati komb. pasara. Po to atskirus dar 1-2-3 sav duodi pilnaverti kombikorma, skirta maziukams, kad jegu gautu = gera baze tolimesniam auginimui su geru pagreiciu. po to pervedi juos i naturalu maitinima, tik ne duok avizu, nes po kombikormo jas krapsto. geriau kvietukus, darzoves, siena, zole. augindamas taip, nuo antro iki ketvirto menesio tik naturaliai, pasieksi min. 3 - 3.5 kg gyvo svorio.

dekui tau labai uz gera planiuka. daba mane kankina bloga nuojauta. del griauziku naikinimo. kaiptik daba ruosiu savo tvartuka triusiu auginimiu. griaunu visus karviu agregatus tempiu lauk ir kiauliu murinius gardus. slavineju valineju ir murisiu stovus narvam 3 ausktu. betvarkydamas pastebejau yra nemazai griauziku skyliu tai tuopaciu uzbetonuosiu. ir galvoju pabarstyti ziurknodziu, bet bijau kad tos peles uzjedusios tu grudeliu ir pribegusios y triusines neuznestu tu paciu nuodu ant grudu ir triusiukai neapsinuodytu. kaip jus manot. jei triusis gauna maza doze nuodu jisai atsigeres vandens ar sugriauzes broka gauna skysciu ir beto jo mase didesne gal jokio poveikio nebutu triusiukuj? seip grindys isbetonuotos bet yra perdengimas su plyseis bei durys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va, pries pora dienu atsivede viena patele 9 maziukus ir visi susalo :( Kazkaip tikrai tikejau , kad pukuose nesusals :(

vaje kaip gaila mažylių,o čia triušienės pirmoji vada?turėjom ir mes vieną mamytę,kuri vis šaldė,šaldė vaikučius,kol atsidūrė sriuboj.

su kita triušiene, va dabar turiu apie 17d triušiukus,jau vakar iš lizdo išlindę buvo.o daug,bet nežinau tiksliai dar kiek.2 radau sušalusius kokią 5d po gimdymo ir išmestus iš lizdo.priėjau tokios nuomonės,kad gal išmetė,nes matė,kad visų neišmaitins.

o tavo triušiukai nemanau,kad sušalo,gi žiemom išgyvena.čia jau mamytės jaučiu problema,nedavė jiems valgyt,nesirūpino.jei pirma vada ir taip kartosis,patariu puodan.nes ir mes 4 vadas su ta nerūpestinga apturėjom.triušiukų kankinimas ir patiems mums stresas.

Na kad pas mane ji priziurinti yra, jau pries tai turejo dvi vadas, tai viskas buvo gerai, vienasyk uzaugino 10, kita syk 6, ne vieno nenumete, o dabar visi 9 atvese jau buvo. Dabar kita turetu jau atsivesti siomis dienomis, tai vakar visa narva tempiau i garaza, bijau kad vel tas pats neatsitiktu.

na jo įdomu,ko čia mamytė nesirūpino.nes tikrai nebūtų sušalę,jei būtų žiūrėjus.na tikėkimės šį kart saugos.

eisiu ir aš savo mažiukais pasidžiaugt,jei išlįs.jau galėtų eit patys valgyt,tokie dičkiai,bet mama tiek juos saugo,tiek užkrovus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Hmmm ;) tikrai gražu :eusa-clap: ir dar kiek daug vietos :o Nu su šitais dičkiais dar reikalų neturėjas įtariu jie kiek lepesni :icon-geek:

oi pas mus narvai nemaži.čia kiek matosi vietos,dar iš priekio tiek plius yra.

o dėl lepumo,tainežinau net.turėjom kalifornus,zelandų patinuką ir va šitų avinų.na kai užėjo miksomatozė,pirmiausia krito visi avinai,tadazelandas,o kalifornai nesusirgo.tai ar čia koks rodiklis nežinau.visi 3 patinai lietėsi per grotas vienas su kitu.viduryje buvo avinas,kurissusirgo pirmasis,tada zelandas,o va iš kitos pusės esantis kalifornas ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:icon-confused: o tai gal tas kalifornas ir bus koks persiges ligų nešiotojas žiūrėk :icon-question: nu arba šiaip stiprus imunitetas triušiaus :icon-twisted:

na gal ir imunitetas stiprus,o ir pats kaip geras paršiukas.snukutis toks platus ir susiraukšlijęs atrodo.:)

negalėjo jis persirgt,nes nuo mažiuko turim,o pas mus tikrai nesirgo.

o dabar jūs man pasakykit.pirkom didelę patelę,o kaip žinot ar ji kartais nepersirgus miksomatoze. :eusa-think: jei būtų sirgus būtų likusi nešiotoja.o tai kaip jos vaikams butų.irgi būtų nešiotojai?o patiną po akto irgi gali užkrėst?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o dabar jūs man pasakykit.pirkom didelę patelę,o kaip žinot ar ji kartais nepersirgus miksomatoze. :eusa-think: jei būtų sirgus būtų likusi nešiotoja.o tai kaip jos vaikams butų.irgi būtų nešiotojai?o patiną po akto irgi gali užkrėst?

Išbandžiau ant savo kupros :P . Prieš 3 metus, taupydamas neskiepijau ir ... aišku sulaukiau miksomatozės :icon-evil: . Prieauglį išpjoviau, o vienos patelės sirgusios lengva forma pagailėjau. Persirgo ji miksomatozę, atlaikė kokcidiozę. Prieš mėnesį buvo pagerbta (suvalgyta) šeimininkų orkaitėje :icon-rolleyes: . Du metus miksomatozė neaplankė. Tfu- tfu- tfu aišku :icon-redface: . Visi skiepyti nors kartą triušiai yra savotiški ligų nešiotojai. Jie visi persirgę nuo suleistos vakcinos, tik aišku super lengva forma. Taip, kad spręskit patys ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip zelandiu gyditi sloga jau 3 diena sloguoja ir ciaudi retkarciais bei asaruoja. ziurejau tas pridziuvuses asaras prie kailiuka. tiesiog lupas su kailiuku tos asarikes. ?

kodel galvoji, kad tai sloga???

saltoka tvartuky. pacem sloga eina nuo salcio :) sienuka pridejau kad siulciau butu. bet kasko ydomiai asaros rieda. kal ce kaskokios ligos pradze ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip zelandiu gyditi sloga jau 3 diena sloguoja ir ciaudi retkarciais bei asaruoja. ziurejau tas pridziuvuses asaras prie kailiuka. tiesiog lupas su kailiuku tos asarikes. ?

kodel galvoji, kad tai sloga???

saltoka tvartuky. pacem sloga eina nuo salcio :) sienuka pridejau kad siulciau butu. bet kasko ydomiai asaros rieda. kal ce kaskokios ligos pradze ?

greiciausiai pasterilioze, bandyk oksitetraciklina, pagal rekomendacijas 400 gr. ant 1000 litru vandens, manau pats pasiskaiciuosi kiek i viena litra, beje cia jei oksitetracklinas 80.%. Ir tirpala reik keist kasdien, zaist teks apie savaite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...